HALIMI ZATRAŽIO OD TADIĆA POVLAČENJE ŽANDARMERIJE

srbija do grcke

Aktivan član
Poruka
1.427
POLITIKA - UNUTRAŠNJA - Nedelja, Novembar 19, 2006 23:27
Predsednik Partije demokratskog delovanja [PDD] Riza Halimi je predsedniku Srbije Borisu Tadiću i predstavnicima međunarodnih organizacija i ambasada uputio pismo povodom incidenta kod sela Crnotince u opštini Preševo, gde su pripadnici žandarmerije kako tvrdi 'brutalno obavljali legitimisanje i kontrolu putnika'.

Halimi je zatražio od Tadića povlačenje žandarmerije 'sa terena' i da u opštinama Preševo, Bujanovac i Medveđa poslove kontrole obavlja lokalna policija.

Albanci optužuju pripadnike žandarmerije da su brutalno pretresali nekoliko automobila i putnika u selu Crnotince i da su tek posle pretresa tražili lične karte.

Izvori bliski policiji tvrde da se u pomenutom incidentu radilo o rutinskoj kontroli putnika i da žandarmerija na to ima pravo naročito kada se sumnja na kriminalno delo.

jao, jadni siptari..pitam se hoce li se OEBS oglasiti povodom ovog "incidenta" :roll:
dokle ide siptarska drskost! :mad: 8-)
 
Ово је само АЛАРМ оним кретенима који свуда жвалаве да је Косово и Метохија изгубљено, аларм, који упозорава шта ће се десити са Србијом пристајањем на успостављено "стање".

Иначе, мишљења сам да, уколико макар и један Србин буде протеран са КиМ хитно треба предузети реципрочно протеривање свих шиптара са територије Србије !
 
eremita:
Ово је само АЛАРМ оним кретенима који свуда жвалаве да је Косово и Метохија изгубљено, аларм, који упозорава шта ће се десити са Србијом пристајањем на успостављено "стање".

Иначе, мишљења сам да, уколико макар и један Србин буде протеран са КиМ хитно треба предузети реципрочно протеривање свих шиптара са територије Србије !

pa i ja kazem da pristajanje na nezavisnost nece dovesti nikud, bez obzira na 2 miliona tih stvorova, jer ce odmah neko drugi traziti i za sebe nesto.
 
Pa ovo je poruka LDP-ovcima i DS-ovcima da Siptarima nema koegzistencije i nemoguce je iznaci bilo kakav kompromis. Sa Siptarima imas izbor koji ti oni sami namecu, a to je:

- da im das delove drzave koje zele za sebe i da ih napustis i cekas da ti za 20 godina traze opet nove delove Srbije
- ili da se boris protiv njih da ih sve proteras i unistis sa svoje teritorije

Jedino ove dve stvari ce dovesti do trajnog mira sa Siptarima. Ili da totalno kapituliramo i damo im sve do Nisa , Krusevca i Kraljeva ili da ih sve proteramo iz nase zemlje. Treceg resenja nema.
 
kreativac:
Предлажем рутинско повлачење војске,полиције и жандармерије на Косово и Метохију.

slazem se kolega, a narocito me je iznervirala izjava gosn. teroriste cekua koji je rekao da ne veruje da ce srbi ponovo osvajati kosovo, jer za to "nemaju hrabrosti".
ali manimo sad to da li imamo hrabrosti. mislim da oni nece morati da se mnogo brinu oko toga. 8-) gosn, terorista nije rekao da necemo osvajati zato sto nemamo pravo na to, nego zato sto kako on kaze, nemamo hrabrosti. sto ce reci da imamo puno pravo na to, i u tom smislu sam se slozio sa vama.
 
BlackMusician73:
Zanimljivo kako se sve koristi za raspirivanje mržnje.
Treba videti šta je po sredi i kako problem može da se reši.

kolega siptari su ti koji raspiruju mrznju, ja skoro svaki dan negde u beogradu vidim pandure koji legitimisu neko vozilo, ali izgleda da su siptari ozbiljno shvatili obecanje da ce manjine imati i bolji polozaj od svih gradjana, pa ko veli sta nas koji djavo legitimisu.
ne vidim u cemu je problem kod legitimisanja.
zamislite kolega da vas zaustavi pandur i krene da vas legitimise, a onda vi posle toga trazite da se svi policajci povuku iz vase opstine zbog "brutalnog legitimisanja". sto da ne? eto problema..sa bre koj k... ima da me legitimisu, jel da? mamicu im njihovu..svi da se ciste odma! :-) :p 8-)
 
BlackMusician73:
Ti kao ni ja ne znaš šta se tamo dogodilo i baš zato ne treba odmah potpirivati priče o "šiptarima". Ovakvi problemi mogu biti potencijalno opasni ni ne treba u stormfront maniru od njih praviti priliku da se pojača mržnja već treba videti o čemu se radi i problem rešiti.
Nekako mi se čini da je upravo stormfront politika najefikasnija kad je u pitanju Šiptarsko pitanje.
Da su žandarmi koristili ma kakve metode oni na to imaju pravo, jer to rade sa ovlaštenjem svoje zemlje i legitimišu svoje građane.
Ovo je neviđeni bezobrazluk. Da nismo u ovakvim gownima bilo bi smešno do bola, a ovako...
 
BlackMusician73:
To se videlo na Kosovu.
Ipak ovakve poruke podrške profašističkim idejama su opasne.
Albanci su jedino u Crnoj Gori mirni, ali tamo su najbolje uklopljeni u državu tako da tu treba gledati i najbolje rešenje.
I mene su par puta žandarmi legitimisali i nikad nisu bili nasmejani. Kome ja da se obratim za 'zaštitu'? Ne mogu da verujem šta se dovodi u pitanje.
 
inagadadavida:
Nemam pojma sta su zandari radili shiptarima, a i zabole me............
Pa oni se ponasaju ko zadnje dzukele u sred Beograda, prema Srbima kada ih legitimisu, sto bi bili pristojniji prema siptarima???
E o tome se upravo radi. Zašto da oni imaju poseban tretman?
Da sam na Tadićevom mestu poziv na povlačenje bih ignorisao, jer takva smijrija samo to i zaslužuje..
 
Дете,тешко ће господин Форест било шта игнорисати.У ствари он би требао предложити господину Хаљимију,кога иначе веома ценим и поштујем,да се целокупна популација Шиптара пресели негде иза Проклетија.Ево ја сам спреман да сносим трошкове једног аутобуса на линији Прешево-иза Проклетија.
 
Jerry Ropero:
Pa ovo je poruka LDP-ovcima i DS-ovcima da Siptarima nema koegzistencije i nemoguce je iznaci bilo kakav kompromis. Sa Siptarima imas izbor koji ti oni sami namecu, a to je:

- da im das delove drzave koje zele za sebe i da ih napustis i cekas da ti za 20 godina traze opet nove delove Srbije
- ili da se boris protiv njih da ih sve proteras i unistis sa svoje teritorije


Jedino ove dve stvari ce dovesti do trajnog mira sa Siptarima. Ili da totalno kapituliramo i damo im sve do Nisa , Krusevca i Kraljeva ili da ih sve proteramo iz nase zemlje. Treceg resenja nema.

Znaci da ce biti ovo prvo posto je drugo u domenu WWIII !
 
misoni:
Па,шиптари су духовити и насмејани људи!Замисли која је то траума кад наиђу на патролу надрнданих жандара.:lol::lol::lol:
a sta su to sipci ocekivali od plavih strumfova?? Da ce ih docekati sa hlebom i soli i poneko mezence i picence??? Pa svi znamo sta znaci rutinska komtrola. zar treba svaka zemlja da povuce policiju sa granice zbog legitimisanja i rutinske kotrole vozila i ljudi???? Normalno da imaju ovlascenja da ti traze licnu kartu i pretres vozila ako je vozilo a i clanovi vozila sumnjivi!!! pa nevidim razlog za takvu iznenadnu reakciju haljimija!!! A ti cigo nebrini, kada tebe uhvate sa svercovanom robom tek ces nagrabusiti i videti sta znaci pretres i kontrola, kao i primena sile ali u skladu sa zakonom!!!
 

Back
Top