Kuma na venčanju

rokselana

Početnik
Poruka
30
Pozdrav svima!

Molim sve forumaše, a ponajviše forumašice koje se razumeju u navadenu temu da mi pomognu. Naime, interesuje me koje su uloge kume na venčanju? Biću kuma sa mladine strane (iako sam sa njenim budućim suprugom drugarica još od obdaništa!) i zanima me šta moram da kupim, šta da radim, kako da se ponašam...? Prvi put mi se dešava ovako nešto, pa ne bih da zabrljam previše, ako ne moram. :oops: Venčanje će biti i crkveno i građansko, pa vas sve molim da mi bar malo pomognete!

Hvala unapred i pozdrav! :wink:

P.S. Venčanje je u nedelju!
 
E pa ženska ovako:
ja nikad nisam bila kuma na venčanju, ali sam imala kumu.Pošto je u pitanju i crkveno venčanje mislim da bi najbolje bilo da lično odeš do tebi najbliže crkve i lično od sveštenika dobiješ info. Naravno i njemu će biti drago da se ljudi interesuju a i ti ćeš biti obaveštena od prave osobe. Znam sigurno da kumovi moraju da budu kršteni, i naravno pošto si kuma potrudi se da izgledaš pristojno u crkvi, a isto tako i zavodljivo u restoranu.
Naravno da trbaš da mamiš uzdahe, ali naravno posle mlade.

Srećno. :D
 
E pa cestitam ti buduca kumo na kumstvu!
Najbolje bi bilo da si prvo popricala sa mladencima, znaci u kom fazonu ce im biti vencanje, jel ono klasicna svadba il ne, i na kraju sta se od tebe ocekuje. Mislim vencanje je za neki dan, ja da sam na tvom mestu vec bih sve znala, ovako malo ti je vremena ostalo. Obavezno moras biti krstena zbog vencanja u crkvi, da ti je licna karta u redu zbog gradjanskog vencanja, da evengtualno kupis bidermajer za mladu i da bude vesela, da igras i tako to. E, da odmah u resttoranu poruci 2-3 pesme za mladence i eto to je to!
 
Cestitam!!!!!!!
Mladina kuma kupuje bidermajer i sa mladozenjinim kumom placa burme, koliko ja znam mada stvarno nije vazno.
Reci njenoj mami da baci secer u kockama ili bombone kad je bude izvodioiz stana- da im bude slatko!
 
ja dvared bila kuma...dakleM, najvaznije je da se vi sve potanko dogovorite pre vencanja, oko najsitnijih detalja, ali na vreme, a ne dan pred samu svadbu...........
nema sta da pogresis....................i nemoj da se napijes k'o gooza :lol:
 
Hvala vam svima na čestitkama!
Jesam krštena, pa smo taj deo rešili! A to što do sada ne znam šta, kako i zašto je zbog "navrat-nanos" mladenaca! I zato što oni svaka dva dana menjaju nešto. Taman mislim to je to, kad ono, nije to nego drugačije! Kupujem (to jest keširam) bidermajer i najverovatnije delim pare za burme sa prvim kumom. Dogovor (još jedan!) pada sutra. Samo mi razrešite "misteriju", da li da dajem pare i za belo platno i sveće? Da li nosim tortu?
Biću pristojno odevena, to je sigurno! Elegantna haljina malo iznad kolena, lepe čarape, bundica, tašnica...Uz obavezne visoke potptice! Toga ne mogu da se odreknem kada je svečani čin u pitanju! Naručiću pesme i održati zdravicu, pošto nam je prvi kum malo stidljiv i nema iskustva u javnim nastupima (kao neki!)!
 
Hvala još jednom!
Onda ću keširati sveće i platno, a tortu će dobiti jer su sluđeni, pet dana pred svadbu! Bože, kako li će tek meni biti kad se budem udavala, ako se budem udavala???? :roll:

Pozdravčić!
 
rokselana:
Pozdrav svima!

Molim sve forumaše, a ponajviše forumašice koje se razumeju u navadenu temu da mi pomognu. Naime, interesuje me koje su uloge kume na venčanju? Biću kuma sa mladine strane (iako sam sa njenim budućim suprugom drugarica još od obdaništa!) i zanima me šta moram da kupim, šta da radim, kako da se ponašam...? Prvi put mi se dešava ovako nešto, pa ne bih da zabrljam previše, ako ne moram. :oops: Venčanje će biti i crkveno i građansko, pa vas sve molim da mi bar malo pomognete!

Hvala unapred i pozdrav! :wink:

P.S. Venčanje je u nedelju!


Sve ćeš saznati iz prve ruke ako odeš u crkcu i prisustvuješ zakazivanju venčanja. Čućeš od sveštenika sve: i šta je kumstvo, i šta je uloga kume..navenčanju, a naročito posle, kroz život.Objašnjavajući svetu tajnu braka, objasni ti i tajnu kumstva.
To ti je najsigurnije.
 
Ja se u januaru udajem i posto je i kod nas u kraju obicaj da kumovi kupuju burme i jos neke stvarcice,ja sam moje kumove oslobodila "brige" rekla sam im da su mi oni na taj dan potrebni samo da mi udare potpis,a kupovinu da ostave mom muzu i meni.Bas sam dobra,hehe,prosto da svako pozeli da mi kumuje,lol.
 
Pozdrav!

Pre svega da cestitam tebi a i mladencima. Ja sam i bila kuma i imala kumu tj. dve.

1.Kada sam kumovala najboljoj mi drugarici ona je rekla: samo ti doci da se potpises i dobro se provedi. MAlo mi je bilo bezveze, ali poslusah je. Tako je i bilo. Sve je proslo super. I gradsko i Crkveno. Samo sam imala more pre vencanja tipa da cu se onesvestiti pred maticarem, pa sam Kuma uhvatila za ruku da mu za malo nije poplavela. Posle sam se izvinula Kumu i objasnila mu zasto. Na sta se On samo nasmejao. Vencanje je bilo u Pravoslavnoj crkvi. POsto sam Katolkinja malo me je sve to plasilo, ali je ispalo super. Popa je bio prava Faca i skroz je razumeo da sam i ja i Kuma neupucene u sve to pa nas je diskretno "navodio" i nas i mladozenju i Kuma. Sve je ispalo sasvim ok.

2. Kada sam se ja udavala (pre dva meseca) na gradskm vencanju mi je kumovala Kuma, a u Crkvi druga prijatejica (posto je prva Kuma, kojoj sam i ja kumovala preuzela Pravoslavnu veru). I to je proslo divno, zahvaljujuci Kumovima i Popi koji je ponovo bio pun razumevanja i mislim ushiceniji i nervozniji od svih nas :)

Moj ti je savet da budes uz svoju Kumu. Nemoj se nervirati da li ces se u pravom trenutku prekrstiti ili da li ces zapeti ili sl. Najvaznije je da budes uz nju i da joj "drzis" tremu. Moja Kuma je meni rekla : "Najvaznije ti je u ovom trenutku da znas da za Njega zelis da se udas i da je On prava osoba. " Bila je u pravu. Svi drugi problemi se "rese od sebe". Uvek se nadje neka tetka ili stric koji resi te male problemcice.

Opusti se i uzivaj.
 
angel 021:
Sve ćeš saznati iz prve ruke ako odeš u crkcu i prisustvuješ zakazivanju venčanja. Čućeš od sveštenika sve: i šta je kumstvo, i šta je uloga kume..navenčanju, a naročito posle, kroz život.Objašnjavajući svetu tajnu braka, objasni ti i tajnu kumstva.
To ti je najsigurnije.

Hvala na savetu, međutim ja sam tog dana kada je bilo zakazivanje venčanja slavila ćeri rođendan. Otišli su svi moji dobri drugovi na tu ceremoniju, pa su mi sve preneli na rođendanu! Pop im je umesto o braku i dužnostima mladenaca i kumova, držao lekciju o politici?!?! Rekao je samo da kad budem držala četiri sveće stanem dva koraka iza mlade da joj ne zapalim venčanicu!!!! Jaoooooo!!!!
Pozdravčić!
 
Happy-ca:
Ja se u januaru udajem i posto je i kod nas u kraju obicaj da kumovi kupuju burme i jos neke stvarcice,ja sam moje kumove oslobodila "brige" rekla sam im da su mi oni na taj dan potrebni samo da mi udare potpis,a kupovinu da ostave mom muzu i meni.Bas sam dobra,hehe,prosto da svako pozeli da mi kumuje,lol.

SUPER SI KUMA! Ja kupujem "deo" burmi, bidermajere, tortu, poklon, cveće. Valjda je dosta, a?
 
ija_ftn:
Pozdrav!

Pre svega da cestitam tebi a i mladencima. Ja sam i bila kuma i imala kumu tj. dve.

1.Kada sam kumovala najboljoj mi drugarici ona je rekla: samo ti doci da se potpises i dobro se provedi. MAlo mi je bilo bezveze, ali poslusah je. Tako je i bilo. Sve je proslo super. I gradsko i Crkveno. Samo sam imala more pre vencanja tipa da cu se onesvestiti pred maticarem, pa sam Kuma uhvatila za ruku da mu za malo nije poplavela. Posle sam se izvinula Kumu i objasnila mu zasto. Na sta se On samo nasmejao. Vencanje je bilo u Pravoslavnoj crkvi. POsto sam Katolkinja malo me je sve to plasilo, ali je ispalo super. Popa je bio prava Faca i skroz je razumeo da sam i ja i Kuma neupucene u sve to pa nas je diskretno "navodio" i nas i mladozenju i Kuma. Sve je ispalo sasvim ok.

2. Kada sam se ja udavala (pre dva meseca) na gradskm vencanju mi je kumovala Kuma, a u Crkvi druga prijatejica (posto je prva Kuma, kojoj sam i ja kumovala preuzela Pravoslavnu veru). I to je proslo divno, zahvaljujuci Kumovima i Popi koji je ponovo bio pun razumevanja i mislim ushiceniji i nervozniji od svih nas :)

Moj ti je savet da budes uz svoju Kumu. Nemoj se nervirati da li ces se u pravom trenutku prekrstiti ili da li ces zapeti ili sl. Najvaznije je da budes uz nju i da joj "drzis" tremu. Moja Kuma je meni rekla : "Najvaznije ti je u ovom trenutku da znas da za Njega zelis da se udas i da je On prava osoba. " Bila je u pravu. Svi drugi problemi se "rese od sebe". Uvek se nadje neka tetka ili stric koji resi te male problemcice.

Opusti se i uzivaj.

Hvala na svemu, ponajviše na podršci! Biću uz kumu! Držaću joj strah ili šta već... Samo da dođemo do onog dela kada uživamo, pevamo, igramo...
 
Još jedom hvala svima na podršci! Da vam svima javim da sam i to proživela! I bilo mi je fenomenalno! Nije da se hvalim, ali mi dobro ide ta kumovska dužnost... Doduše, sada imamo manje para, ali... To tako ide! No, bila sam vesela, raspoložena i na nivou sam obavila svoju dužnost! Da, i uhvatila sam bidermajer! Još i đuvegiju da "uhvatim"... Šala! Pozdrav svima!
 

Back
Top