SRCE I KANDIDA

manjane

Početnik
Poruka
2
Zovem se Nemanja 25god.

Dijagnoza moje bolesti je miokardna ishemija (moguca prethodna virusna infekcija).Prepisani su mi koenzim Q10, vitamin C i magnezijum (za jacanje imuniteta) + mirovanje. Imam kandidu u ustima i u grlu,da li to znaci da je imam i u crevima posto patim od nenormalnih gasova koje cesto ne mogu da izbacim i mnogo mi smetaju (pritiskaju mi dijafragmu i ne mogu da podrignem) i non stop mi krce creva?Dao sam stolicu na analizu pa cu uskoro da znam.

1. Znam da se gljivice hrane pivskim kvascem a prepisan mi je koenzim Q10 (koji je kompleks B vitamina i inace sam izdvojen iz pivskog kvasca)da li smem da ga pijem zbog gljivica?

2. Interesuje me i da li smem da pijem nistatin i da lecim gljivice zbog problema sa srcem (da li ce to da mi oslabi imunitet?) i moguceg koksakija-inace cekam rezultate sa Torlaka?

Ako ne smem nesto pod 1. ili 2. neka mi neko kaze.
Hvala.
 
Tesko da ti je dijagnoza miokardna ishemija jer bi to znacilo u prevodu da imas infarkt! Virusni miokarditis ili sumnja na njega usled koksaki virusne infekcije, moze da dodje u obzir. Kandida u ustima i grlu ne znaci da imas sistemsku kandidijazu, trebalo bi da ispiras usta i grlo sodom bikarbonom i da ne unosis secer. Zasto imas kandidijazu usta i grla i d ali si bio kod lekara (ORL specijaliste)? Smes da pijes Q10, i ne - ne znaci da imas kandidu i u crevima (nije obavezno). Ne treba d apijes nikakve lekove na svoju ruku pa ni Nistatin, sem ako ti to nije prepisao lekar. Treba da te pogleda ORL specijalista (prvo opsta praksa) naravno i kardiolog zbog srca, moras reci i jednom i drugom sve svoje simptome, i onda se drzi terapije i saveta koje ti budu dali.
 
Sto se tice dijagnoze moja greska,registrovana mi je miokardna ishemija na holteru u trajanju od 8h,koliko sam procitao to mu dodje nesto kao pocetak arteroskleroze suzavanja krvnih sudova a posledica toga moze da bude infarkt ( mada sam imao nesto za sta mislim da je napad panike:"steglo me u grudima oduzele mi se ruke i noge nisam mogao da dodjem do daha i mislio sam gotov sam" -i dalje mislim i nadam se da je bio napad panike posto sam ih imao par posle kriza svesti ali u mnogo blazoj varijanti ). Holter sam radio posle toga.
Dijagnoza glasi tacno: krize svesti~R55 (imao),ishaemio myocardii~120,myopericarditis virosa in obs~140
Cekam rezultate sa Torlaka.

Ako vas interesuje mogu da vam dam otpusni list sa studentske poliklinike?

A sto se tice gljivica njih sam imao i ranije.Prvi put sam ih brzo zalecio,ovo je treci put da ih imam i uvek na jeziku i u grlu.Sad sam ih zapustio jer mi nisu smetale tu gde jesu medjutim poceo sam da imam velike probleme sa gasovima koje ne mogu da izbacim i ponekad pojacanom zeludacnom kiselinom pa sam poceo da sumnjam da ih imam u crevima.Prekosutra cu znati cekam rezultate.

U svakom slucaju hvala na savetu.
 
Kandida ,gde god se nalazila, pa i u crevima se ne prenosi jer je to normalni stanovnik svakog organizma.Dakle,ti imas svoju kandidu ,ja imam svoju....nabujace onda kada se stvore uslovi za to,i to je to.
 
Gljivica kandida i njene razne podvrste žive u predelu usne duplje čovjeka, na koži, u digestivnom traktu, genitalijama i sačinjavaju bitan dio mikro flore tih dijelova tijela jer obavljaju važnu odbrambenu funkciju – otkrivaju i spriječavaju pojavu i širenje brojnih agresivnih i štetnih bakterija. Međutim, pod određenim uslovima, Candida Abicans, jedna podvrsta ove gljivice prestaje da bude “dobra” i započinje njen nagli rast i širenje po telu, odnosno dolazi do infekcije, tzv. kandijaze.
Smatra se da glavni razlog za ovu pojavu leži u opadanju moći imunološkog sistema koji je zadužen da drži populaciju kandide na normalnom nivou. Ova infekcija može biti i simptom teških oboljenja, jer do naglog pada imuniteta teško dolazi kod osoba oboljelih od kancera i side.
Za pojavu kandidijaze često može da bude odgovorna dugotrajna ili nesavesna upotreba antibiotika, kada se pored loših unište i “dobre” bakterije koje spriječavaju razmnožavanje gljivica, a kandida je redovan pratilac naglih promjena u organizmu i kod lepšeg pola pogotovo se javljaju u toku trudnoće i hormonskih poremećaja.


Simptomi kandijaze

Brojni su znakovi pomoću kojih prepoznajemo kandidijazu i variraju u zavisnosti od toga na kojem se dijelu tijela infekcija pojavila.
Vaginalni tip kandidijaze manifestuje se pojavom sekreta neprijatnog mirisa i bola prilikom seksualnog odnosa i mokrenja.
U slučaju kandide na pregibima tela, javljaju se svrab, crvenilo i perutanje kože
U slučaju infekcije u digestivnom traktu simptomi gasovi, nadutost i bol u stomaku.

Međutim, osim specifičnih postoje i zajednički, opsti simptomi kandidijaze – slabost, iznurenost i malaksalost organizma. Posebna opasnost neliječenja stomačne infekcije ovom gljivicom jeste u tome što dovodi do oštećenja i zidova crijeva, a to rezultira odbijanjem hrane, osjećajem gađenja i mučnine, a u ekstremnim slučajevima može biti i veoma opasno po funkcionisanje cijelog organizma.


Gljivica Candida moze biti prisutna:
u usnoj supljini, u zdrijelu, na jeziku, u nosu, u sputumu, u bronhijama, u plucima, u digestivnom traktu, u urinu, u usima, vaginalno, spolja na kozi, na noktima, u krvi, sistemska kandidijaza.

Ova ishrana vazi za sve vrste Candide nezavisno gdje je sve prisutna u organizmu ili spolja na kozi ili na noktima.

IZBACITI IZ ISHRANE - Izbaciti tiesta i peciva od bielog brasna
- Izbaciti sva gazirana pica (kisela voda, Coca Cola, Fanta, sumece vitamine itd),
- ne koristiti pivski kvasac,
- izbaciti slatko mlijeko,
- ne koristiti B kompleks vitamina,
- izbaciti jako kisela jela (sa esencijama i vestackim konzervansima),
- izbaciti ili drasticno smanjiti u ishrani cokoladu, torte, kolace...
- Po mogucnosti izbaciti alkohol, nikotin i kafu, radi brzeg oporavka. - Koristiti integralni hleb i peciva

UMESTO TOGA KORISTITI

- Mogu se koristiti samo prirodni sokovi (gusti ili bistri),
- Koristiti sto vise bieli luk, a ko ne moze neka koristi perle bijelog luka,
- Moze se koristiti jogurt i kiselo mlijeko (sa acdofilusom, probiotski),
- Mogu se koristiti prirodni multivitamini i minerali koji u sebi imaju dovoljno selena i C vitamina,
- Koristiti jabukovo sirce u ishrani,
- Koristiti prirodni med, dzem bez konzervansa, mateks-jecmeni slad,
- Staviti u solju jogurta izrendanu sargarepu, cimet kao zacin, djumbir kao zacin (po pola male kafene kasike) jedan ili dva cena bijelog luka i sve to jesti kao salatu jednom dnevno.
 

Back
Top