druzenje sa 'mafijasem'...

batka_mija

Domaćin
Poruka
3.233
primetio sam da sve vise osoba smatra to kao stvar nekog prestiza... hvalisanje da se neko druzi sa 'mafijasem' nekim... da se tu onda otkrivaju tajne po principu "samo, ni slucajno nemoj nikome da kazes ovo "...
ne znam da li i vi imate ovakva iskustva... ali je zaista nikako ne mogu da razumem zbog cega se neko hvali time...
 
pa jasno je -kriminalci su ljudi koji se usudjuju vise nego mi regularni,imaju mooda,nisu ni glupi ukoliko su neki uspesni kriminalci,mocni su(kaze mi drugarica koja ima izvesnu moc da su pare i sex NISTA u odnosu na moc!!!).
e sad ako nas je neko takav odabrao za prijatelja znaci da vredimo neki q!
a drugo:svi se plase tih ljudi a eto ja mogu da se zayebavam s njima


mada ko se stvarno druzi s tim ljudima obicno ne prica previse o tome
 
Hvali se zato što misli da je time ušao u neki zatvoreni krug u kome pristup nije dostpuan svakom te da bi time i sebe podigao u očima drugih jer zna eto te mafioze.

@Betty
Nema ništa od tajne čim za nju zna više od dve osobe, mada je neki put i to previše. Ova zajednička tajna koju pominješ je sve, samo ne tajna. Tajna koju svako može da čuje samo ako nije nigde žurio, svašta.
 
batka_mija:
primetio sam da sve vise osoba smatra to kao stvar nekog prestiza... hvalisanje da se neko druzi sa 'mafijasem' nekim... da se tu onda otkrivaju tajne po principu "samo, ni slucajno nemoj nikome da kazes ovo "...
ne znam da li i vi imate ovakva iskustva... ali je zaista nikako ne mogu da razumem zbog cega se neko hvali time...
Pa ono, bedni paor trazi paznju. Jeftina kupovina slame za stoku i kod stoke, farmer koji slusha betovena nece da padne na to sigurno.
Glupi ljudi jos gluplje ideje.....

Mene je recimo jedan krembilo hteo da impresionira tako sto mi je pricao kako prca neke seljanke, on je inace neki kondukter u busevima na periferiji grada, znaci seoca, i one se sve naloze na njega kad ga vide sa legitimacijom, i on ih u zamenu za 'usluge' propusti bez karte i to... ima tu i istine, ali kupio je samo moju mrznju svojom pricom.
 
Prvo: rec je skoro 100% o obicnom olosu ( cast izuzecima, ima ih ). Takav olos obicno nema normalan odnos sa nijednim zivim bicem na svetu, nema normalne predstave o uspehu, zaradi, o zivotu uopste. O kakvom prijateljstvu se radi? Kakvi ljudi mogu uopste da se smatraju prijateljima takvih? Sto se tice muda, ona su bila prisutna samo kod starije generacije sada to nije moda, prevazidjena stvar. Kakva moc? Coveka koji na kraju padne kao zadnji babun sa grane. Profil zena koje se karaju sa takvim olosem ne treba komentarisati. Kada jednog dana takav lik padne ( corka, finansijski krah itd.) vise nema moci, nema nicega. Najprizemniji oblik ljudskog ponasanja i medjusobnih kontakata.
 
Kakvu to moc moze imati siledzija, nasilnik? Opet razumem da su ovo njihova vremena, da nesto drugo postoji jos samo u legendama. Kako rece jedan stari prorok: Doci ce vreme da ce fukara i sljam biti kao plemici a plemici kao zadnji ljudi. Nekada je biti plemic, vitez bilo stvar prestiza a sila ljudska kao skup najvecih vrlina covekovih ono sto pleni svakoga. Gde je taj koji je mudar, snazan fizicki i duhovno, pravedan i hrabar u najtezim situacijama? Takav epski junak skoro da ne postoji a on je i sila i petlja i muda sva na svetu. Da ne filozofiram vise, stvarno, sta se moze naci u jednoj barabi? Prijatelj? Doduse, nisu ni sve barabe u srcu takve kao sto i kod kurvi se moze naci zena ipo. Ali samo u promilima.
 
gucci_novosadjanka:
ti kao ne bi hteo da budes opasan lik?????
Milsim pre bi boo doktor koji zaradjuje minimalac???????

ma da... svashta koja dilema... biti lekar ili mafijash...? ko josh ne zheli da bude opasan...? :lol:
e sad bi ti tun rekao neshto onako... sochno... a meni ne pada na pamet nishta slichno... ja sam ipak ja, nisam on... mada... sad bih volela da jesam... samo na trenutak... da ti odgovorim prikladno.... :lol:
 
ja se nikad nisam druzila sa fizickim radnicima... samo sa intelektualcima

meni su mafijasi cisto fizicki radnici jer cak i kada zahteva neko mentalno angazovanje, njihov posao se svodi na najosnovnija i najprimitivnija ponasanja koja obiluju stereotipima i teskom gluposcu
pa jos ako dodamo u jednacinu agresivnost i oruzje... dolazimo do totalno jezive varijante za mene

mislim da su ljudi koji se druze sa njima u najmanju ruku JADNI
 
Uzasno su mi smesni ljudi koji veruju u "laku lovu"... tj. da ne radis nista, da ne vredis nista, a imas puno materijalnih sredstava...

Takodje su mi smesni oni sitni prevaranti koji misle da su jedino oni pametni, a mi ostali mnogo glupi i naivni...
Meni se postenje i iskrenost uvek vratila visestruko u zivotu... ne krijem da imam puno srece u svemu u zivotu... i mislim da je to zbog moje ispravnosti pred sobom i svetom.
 
gucci_novosadjanka:
ti kao ne bi hteo da budes opasan lik?????
Milsim pre bi boo doktor koji zaradjuje minimalac???????
Zanimljivo pitanje,nema sta.Pa jeste zeleo sam da budem opasan lik ali do svoje 3.god zivota...kasnije svaki covek pocinje da raspoznaje svet,razlikuje dobro od loseg...moralno od nemoralnog.Kad sam imao 10 godina vec sam sigurno znao da opasni likovi idu u zatvor ili na obliznje groblje.Cudi me da imas takvo misljenja a zivis u US ,jedino ako tamo doktori zaradjuju minimalac?Ja ne zivim u Srbiji i nazalost daleko sam od doktora ali kad bi bio doktor npr imao bih sigurno minimalac od 5000e mesecno :D
 

Back
Top