epilepsija

nid

Aktivan član
Poruka
1.286
Zanima me u kojoj ustanovi ili bolnici mogu da se vrse terapije za ovu bolest?
Moj drug ima ovu bolest znam da je ne izleciva ali bar mi pomozite gde moze da ublazi dejstvo bolesti!
Unapred hvala!
 
nid:
znam da je ne izleciva ali bar mi pomozite gde moze da ublazi dejstvo bolesti!

Kao prvo, neizleciva je jedna rec. ;)
Kao drugo i mnoooogo vaznije, epilepsija nije neizleciva bolest. Ne znam odakle ti ta dezinformacija.
Ne znam koliko godina ima tvoj drug ali ono sto mora da uradi je da od lekara Opste prakse trazi uput za Institut za mentalno zdravlje u Beogradu, npr.
Tamo ce mu vec odrediti da li uopste ima epilepsiju.

Znaci, moj savet, idite u Institut za mentalno zdravlje obavezno.

Onako cisto da se informisete mozete pogledati seldece sajtove
http://epilepsija.plivazdravlje.hr/
www.epilepsija.com

pozdrav
 
dr:
Terapija se uzima kod kuce a bolest se dijagnostikuje ispitivanjimana svakoj neuroloskoj klinici.


Ukoliko terapija ne da zadovoljajuce rezultate obratite se Vojnomedicinskoj Akademiji gde mozete uraditi odredjivanje nivoa antiepileptika u krvi i na osnovu toga korigovati dozu, povecati ili smanjiti.
 
Ljudi ko je lud da uzima antiepileptike na svoju ruku? Ili jos gore, da sam odredjuje terapiju.
iftherewasanemoticonbyaugestqx6.gif
 
analiticar:
Ukoliko terapija ne da zadovoljajuce rezultate obratite se Vojnomedicinskoj Akademiji gde mozete uraditi odredjivanje nivoa antiepileptika u krvi i na osnovu toga korigovati dozu, povecati ili smanjiti.


WW hvala sto si izbrisala imena lekova....Sta ga znas..da neko ne krene sa samolecenjem :shock:
 
Епилепсију зову и „Херкулска болест“ јер за те људе се везује необично велика снага (воље нпр.) Од епилепсије је боловао Ф. Достојевски. Такође епилепсија је везана за повећану активност коре великог мозга, ако се сетите дела Достојевског, то "обичан" људски ум не би могао да напише.
 

Back
Top