Sta predstavlja podznak i koliko je bitan?

  • Začetnik teme LEPA JARICA
  • Datum pokretanja
Podznak (ili ascedent) je jako bitan. On se odnosi na ono sto bi se na neki nacin moglo nazvati "nasa sudbina"... podrucje u kome cemo, hteli mi to ili ne, delovati, kretati se, gde smo najslabiji i najjaci u isto vreme. Odnosi se i na telesnu gradju, kako izgledamo, na nase najvece potrebe i manije...

Medjutim, dve osobe recimo mogu imati podznak VAga, ali jedna Veneru (koja vlada Vagom, pa predstavlja vladara i samu osobu) moze biti u razlicitim znacima. Pa moze shodno tome dati umetnika, trgovca, prevodioca, ali uvek nekoga ko se "bavi ljudima" radi u javnosti ili u stalnoj je komunikaciji sa mnogo ljudi ...
 
Podznak je u sustini,najvaznija tacka u analizi Natalne Karte(Horoskopa)-jer podznak odredjuje pocetak 1.polja u Horoskopu.Samim tim znaci da,preko podznaka uocavamo(karakter licnosti,njen spoljni izgled)a sto je mozda i najbitnije-preko podznaka mi vrsimo projekciju ka spoljnom svetu(okolina nas dozivljava preko podznak).
 
podznak je jako vazan.cak mozda i najvazniji jer to je ono kako vas drugi ljudi vide,kakve su vam prve reakcije
daleko vas vise odredjuje podznak nego znak u to nema sumnje.
prva stvar koju posmatrate kada gledate natalnu kartu jeste podznak i gde je otisao vladar podznaka i kakve aspekte pravi pa recimo ako je otisao u 4 kucu ili znak raka onda je vama jako bitan porodican zivot itd.
 
Podznak je po nekim astroloskim ucenjima kao sto je Djotis ( indijska astrologija) mnogo bitniji od znaka, jer predstavlja pocetak horoskopa, a ista tacka govori o nasem radjanju - kako smo dosli na svet i samim tim predstavlja nas START u ovom zivotu a kasnije start u svakom poduhvatu. Podznak ili planeta na podznaku govori o prvom koraku, nacinu na koji odreagujemo u nekoj situaciji . Zatim fizicki izgled kao i nas pravi karakter koji se ponekada vesto skriva iza znaka. Jer znak pokazuje gde je bilo Sunce u veme naseg rodjenja i kako mislimo da se trebamo ponasati da bi smo *sijali* u tudjim ocima. Nekad je to gluma jer je Sunce sklono i laznom sjaju, to je ego trip.

Interesantno je da po meni podznak vec biva vrlo upecatljiv u periodu puberteta, kada se neka deca sasvim izmene. Neka su bila zivahna pa se u pubertetu odjedanput smiruju i povlace u sebe, a neka kao da potpuno ozive tek od puberteta, sto naravno zavisi od jacine odnosno slabosti vaseg podzanka. to je posebno primetno kod osoba koji imaju sasvim razlicit znak od podznaka, jedan pun energije i optimizna a drugi sasvim pasivan.
Kod njih mozete videti te prelaze u pubertetu!
 
Truman:
Jedna drugarica sa faxa iam kombinaciju LAV-DEVICA. Kad sam cuo daje Lav nije me iznenadilo ali ne znam sta znaci ta kombinacija sa devicom pa ako bi mi neko pojasnio...

Sudeci samo po znaku i podzaku a ne gledajuci druge uticaje, to bi za pocetak znacilo da joj nije bas prijatno da bude u centru paznje kao drugim Lavovima ili Lavicama. Sto se i te kako moze videti kod osoba koje su u znaku Device a sa podzakom u Lavu!
 
Sunce,Mesec i Podznak su podjednako Najvazniji...ali ne mora da znaci :)))

a sta kazete na jednog cetvoroduplog Ovna - Sunce, Mesec i podznak u Ovnu plus Mars na Asc.i to tacno, Asc na 9s Ovna [pa jos Strelac-stepen!!} i Mars na 9s Ovna ?;))))

Ne pardon ovo je sestodupli Ovan, Sunce i Mesec na 1. stepenu Ovna [prvi stepen - Ovan}...:)))
uzas:))))
 

Back
Top