Sta predstavlja podznak i koliko je bitan?

  • Začetnik teme LEPA JARICA
  • Datum pokretanja
Doors of Perception:
Ja imam natalnu kartu ali nista ne razumem :)
Ako je ono ASC podznak onda sam ja nesto 10.21 i ono rimsko kao II tj Blizanac.
U znaku sam Lav....UARRRRRGGHHHHH !!!!!

Sta znaci Dsc...tu mi stoji Strelac ?
10.21 su ti valjda stupnjevi, a trebalo bi ti pisati u kojoj kući ti je asc. što se tiče dsc to ti je znak koji je upravo zalazio na zapadnom horizontu u trenutku tvog rođenja(barem koliko sam ja skužila). on ti se nalazi u 7. kući i predstavlja kakvom partneru težimo, odnosno koje osobine nama nedostaju, a naš bi ih partner trebao imati da bi nas nadopunjavao. meni je također u srijelcu. čini se da padamo na avanturiste :lol:
 
malla-malla:
10.21 su ti valjda stupnjevi, a trebalo bi ti pisati u kojoj kući ti je asc. što se tiče dsc to ti je znak koji je upravo zalazio na zapadnom horizontu u trenutku tvog rođenja(barem koliko sam ja skužila). on ti se nalazi u 7. kući i predstavlja kakvom partneru težimo, odnosno koje osobine nama nedostaju, a naš bi ih partner trebao imati da bi nas nadopunjavao. meni je također u srijelcu. čini se da padamo na avanturiste :lol:

Asc je uvek pocetak 1 kuce :)))
 
Doors of Perception:
Ja imam natalnu kartu ali nista ne razumem :)
Ako je ono ASC podznak onda sam ja nesto 10.21 i ono rimsko kao II tj Blizanac.
U znaku sam Lav....UARRRRRGGHHHHH !!!!!

Sta znaci Dsc...tu mi stoji Strelac ?

Dsc je pocetak 7. kuce, on pokazuje i opisuje bracnog partnera, brak, i sve ostale ljude s kojima dolazis u kontakt, tvoj odnos prema njima i obrnuto, takodje javne neprijatelje i ljude koji te privlace.
10.21 je stepen 10 je stepen, 21 su sekunde stepena, i to pokazuje na kom stepenu blizanaca se nalazi tvoj Asc odnosno podznak.10 stepen je stepen Jarca, i to takodje pored znaka u kome se nalazi podznak opisuje tvoju licnost izmedju SVEGA OSTALOG.:)
 
Neptunijanka:
Interesantno je da po meni podznak vec biva vrlo upecatljiv u periodu puberteta, kada se neka deca sasvim izmene. Neka su bila zivahna pa se u pubertetu odjedanput smiruju i povlace u sebe, a neka kao da potpuno ozive tek od puberteta, sto naravno zavisi od jacine odnosno slabosti vaseg podzanka. to je posebno primetno kod osoba koji imaju sasvim razlicit znak od podznaka, jedan pun energije i optimizna a drugi sasvim pasivan.
Kod njih mozete videti te prelaze u pubertetu!
... ima valjda nesto u tome. ja sam bila strasno introvertna, mirna, ali i odgovorna i poslusna cijelo svoje djetinjstvo. mamino zlato, kak bi se reklo. e i onda je doso pubertet..strasni izljevi energije, ratobornost, bunt protiv svih, pa i sebe, strasni emocionalni ups and downs ( koji su i naravno tipicni za pubertet, ali kod mene je to bilo izrazenije nego kod mojih vrsnjaka( " normalnih" )). sunce mi je u vodenjaku, a podznak u skorpiji. a saturn mi je na samom asc.
e sad ( ono, znam da vam je svima dosta amatera, ali ..ono, ..i mi moramo odnekud poceti.. :| ;-) ) ako bi ja isla sa svojim sadasnjim znanjem to objasnjavat , rekla bi da je djetinjstvo , dakle, bilo takvo pod utjecajem Saturna (..??..)
kroz odrastanje, (i valjda period formiranja ega itd..), okolnosti su valjda bile takve da mi je pomagao moj uran iz 1. kuce (..?? ) i koji je do sad ostao dominantan u mojoj licnosti ( to mi veli frend koji me cesti i zeza jer , kao , ja sam cisti Uran, a fali mi jedino saturn jer kao , nemam ni koncentracije, ni ozbiljnosti , a niti uspjesno materijaliziram ista..)
no, uglavnom , bi li mi neko dobre volje ispravio u cemu grijesim ..
e, da - i .pitanje ( amatersko opet, sorry :oops: ;) ) - vladar ascendenta je..? planeta najblize asc, ili vladar znaka u koji pada asc?? nisam to uspjela ulovit..i kod skorpije kao podznaka se onda gledaju i mars i pluton, i oni imaju istu vaznost onda?..

tnx

evo dajem i nat.kart . ako se kome da gledati..
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3;btyp=w2gw;cid=wvcfileb7TLPS-u1171304815&nhor=1
 
akvarius:
... ima valjda nesto u tome. ja sam bila strasno introvertna, mirna, ali i odgovorna i poslusna cijelo svoje djetinjstvo. mamino zlato, kak bi se reklo. e i onda je doso pubertet..strasni izljevi energije, ratobornost, bunt protiv svih, pa i sebe, strasni emocionalni ups and downs ( koji su i naravno tipicni za pubertet, ali kod mene je to bilo izrazenije nego kod mojih vrsnjaka( " normalnih" )). sunce mi je u vodenjaku, a podznak u skorpiji. a saturn mi je na samom asc.
e sad ( ono, znam da vam je svima dosta amatera, ali ..ono, ..i mi moramo odnekud poceti.. :| ;-) ) ako bi ja isla sa svojim sadasnjim znanjem to objasnjavat , rekla bi da je djetinjstvo , dakle, bilo takvo pod utjecajem Saturna (..??..)
kroz odrastanje, (i valjda period formiranja ega itd..), okolnosti su valjda bile takve da mi je pomagao moj uran iz 1. kuce (..?? ) i koji je do sad ostao dominantan u mojoj licnosti ( to mi veli frend koji me cesti i zeza jer , kao , ja sam cisti Uran, a fali mi jedino saturn jer kao , nemam ni koncentracije, ni ozbiljnosti , a niti uspjesno materijaliziram ista..)
no, uglavnom , bi li mi neko dobre volje ispravio u cemu grijesim ..
e, da - i .pitanje ( amatersko opet, sorry :oops: ;) ) - vladar ascendenta je..? planeta najblize asc, ili vladar znaka u koji pada asc?? nisam to uspjela ulovit..i kod skorpije kao podznaka se onda gledaju i mars i pluton, i oni imaju istu vaznost onda?..

tnx

evo dajem i nat.kart . ako se kome da gledati..
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3;btyp=w2gw;cid=wvcfileb7TLPS-u1171304815&nhor=1


Vladar Ascedenta nije planeta njbliza ascedentu nego planeta koja vlada, Znakom koji je nas Ascedent. S' obzirom da si ti podznak ( ascedent) Skorpija, tvoji vladari su Mars i Pluton .Prvo Mars jer je Mars licna planeta i prvi vladar znaka skorpije pre nego sto je otkriven Pluton, pa tek onda Pluton.
Taj karakter koji opisujes koji se pojavio ulaskom u pubertet jeste delo Marsa, planeta, rata, besa, nestrpljivosti , borbenosti itd. A to sto kazes da ti se oseca Uran to je sasvim normalo jer je u I polju horoskopa. I polje je tvoje telo , tvoji glava ( lice) i samim tim osnovni karakter, ali ako ti je Saturn na podznaku tesko da bi mogla da pobegnes od njegove domiancije. Postoji mogucnost da si rodjena malo kasnije i a ti Saturn nije na Ascedentu, nego u XII polju horoskopa, sto je mnogo verovatnije. ON tamo deluje potuljenije i takodje koci zivot al ina sasvim drugaciji nacin nego ako je u I plju ili na podzanku!
 
Neptunijanka:
Vladar Ascedenta nije planeta njbliza ascedentu nego planeta koja vlada, Znakom koji je nas Ascedent. S' obzirom da si ti podznak ( ascedent) Skorpija, tvoji vladari su Mars i Pluton .Prvo Mars jer je Mars licna planeta i prvi vladar znaka skorpije pre nego sto je otkriven Pluton, pa tek onda Pluton.
Taj karakter koji opisujes koji se pojavio ulaskom u pubertet jeste delo Marsa, planeta, rata, besa, nestrpljivosti , borbenosti itd. A to sto kazes da ti se oseca Uran to je sasvim normalo jer je u I polju horoskopa. I polje je tvoje telo , tvoji glava ( lice) i samim tim osnovni karakter, ali ako ti je Saturn na podznaku tesko da bi mogla da pobegnes od njegove domiancije. Postoji mogucnost da si rodjena malo kasnije i a ti Saturn nije na Ascedentu, nego u XII polju horoskopa, sto je mnogo verovatnije. ON tamo deluje potuljenije i takodje koci zivot al ina sasvim drugaciji nacin nego ako je u I plju ili na podzanku!
..hvala ti.
ali nemoguce da sam rodjena puno kasnije. mislim, toliko kasnije koliko bi trebalo da se saturn pomakne toliko stupnjeva da vise nije na asc..hmm...koliko mu opce i treba ..
.potuljenije ?iz cro sam. ne razumem.. :) hehe..
-dobro, valjda bi mi otezavao zivotne okolnosti, imala bi kronicne bolesti ..(??))..
 
akvarius:
... ima valjda nesto u tome. ja sam bila strasno introvertna, mirna, ali i odgovorna i poslusna cijelo svoje djetinjstvo. mamino zlato, kak bi se reklo. e i onda je doso pubertet..strasni izljevi energije, ratobornost, bunt protiv svih, pa i sebe, strasni emocionalni ups and downs ( koji su i naravno tipicni za pubertet, ali kod mene je to bilo izrazenije nego kod mojih vrsnjaka( " normalnih" )). sunce mi je u vodenjaku, a podznak u skorpiji. a saturn mi je na samom asc.
e sad ( ono, znam da vam je svima dosta amatera, ali ..ono, ..i mi moramo odnekud poceti.. :| ;-) ) ako bi ja isla sa svojim sadasnjim znanjem to objasnjavat , rekla bi da je djetinjstvo , dakle, bilo takvo pod utjecajem Saturna (..??..)
kroz odrastanje, (i valjda period formiranja ega itd..), okolnosti su valjda bile takve da mi je pomagao moj uran iz 1. kuce (..?? ) i koji je do sad ostao dominantan u mojoj licnosti ( to mi veli frend koji me cesti i zeza jer , kao , ja sam cisti Uran, a fali mi jedino saturn jer kao , nemam ni koncentracije, ni ozbiljnosti , a niti uspjesno materijaliziram ista..)
no, uglavnom , bi li mi neko dobre volje ispravio u cemu grijesim ..
e, da - i .pitanje ( amatersko opet, sorry :oops: ;) ) - vladar ascendenta je..? planeta najblize asc, ili vladar znaka u koji pada asc?? nisam to uspjela ulovit..i kod skorpije kao podznaka se onda gledaju i mars i pluton, i oni imaju istu vaznost onda?..

tnx

evo dajem i nat.kart . ako se kome da gledati..
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3;btyp=w2gw;cid=wvcfileb7TLPS-u1171304815&nhor=1


pa to zvuci jako slicno meni, skoro isto, a meni je saturn u prvoj , dok mi je uran u opoziciji sa asc egzaktnoj skoro, a saturn mi je u prvoj 10 stepeni dalje od asc
znaci po meni , ja mislim da je tebi saturn na asc ili u prvoj
 
Lutkica91:
hej a kakva je kombinacija skorpija/lav:) please...help :-P
Škorpija Lav



Ovde dominira moc, to je spoj Orla (viši simbol Škorpije) i Lava. Agresivnost Škorpije udružena je sa nadmenošcu Lava, visoki let Orla u Suncevoj grivi Lava vodi u Zenit licnosti i cesto stvara osobe koje su opcinjene slavom i visinom; ambicija je ta koja im omogucava egzistenciju. Po njima, cilj opravdava sredstvo. Istinska snaga ove kombinacije ne leži toliko u veštini dostizanja postavljenih ciljeva ili otvorenom izražavanju celokupne snage licnosti, koliko u umešnosti da sacuvaju osvojene pozicije.

Dva ovako snažna znaka nisu ni mogla a da ne stvore ovako markantnu licnost, izuzetno svesnu same sebe. Nju, medutim, vodi snažna strast koja se lako može pretvoriti u manu. Jer, treba se cuvati Lava sortiranog potisnutom Škorpijom. Taj može biti kadar na sve da bi se nametnuo okolini: da izvrce moralne vrednosti i svakog trenutka menja pravila igre, pravi se cinik, a nije u stanju da razume svet i psihološke nijanse drugih i da bude potpuno nesposoban da ih prihvati.

U pozitivnom obliku velicina, samosavladivanje, životna snaga, prakticna inteligencija i oportunizam, kriticki duh, prilagodljivi dinamizam, osetljivost koju uzdiže lepota, idealizovana strast, spektakularna ekstravertnost, sigurnost u sebe i poverenje - vrline su koje se skupljaju i cine snažnu licnost koja je u stanju da kanališe sve otpore i da iz njih izvuce korist za ostvarenje svojih ambicija...

- Jaka ste licnost i bez muke dominirate nad drugima. Vaše teškoce ogledaju se u tome što cim dobijete jednu bitku, bacate se u drugu, ne bi li se popeli još malo, zato što volite da se koristite svojim ugledom. Iskreni ste i direktni, romanticni i idealista, pa ipak, ako niste savladali lekciju iz velikodušnosti, možete biti egoisticni, tvrdoglavi i nedisciplinovani. Po prirodi egocentricni i ponosni, umete da se plasirate, društveni ste, esteta, jednom recju kreativac.


Veoma ste probirljivi o bilo kojim izborima da se radi. Zahtevate puno i negujete izvesne principe, a osrednjost Vas prilicno rastužuje. Ambiciozni ste, Vaši ciljevi moraju da budu uzvišeni. Vaše prisustvo se oseca u svakoj situaciji, u svemu što radite ste dramaticni i volite da se projektujete na publiku. Vaša negativna osobina: loše postavljen i upravljen ponos. Kada Vas neko povredi teško uspevate da oprostite i nikada ne zaboravljate. Vaše neprijateljstvo je neverovatno, koliko je neverovatno i Vaše veliko prijateljstvo.

Imate stav, magnetizam, zahtevate mnogo od drugih, ali i od sebe. Ako Vam ponekad nedostaje malo više popustljivosti, covek ne može a da Vam se istovremeno ne divi zbog hrabrosti i Vaše "ratnicke" strane - ici cete do kraja prema onome što Vam se suprostavlja i nikada se necete povuci. Normalno, u životu Vam nece baš sve ici glatko; neke se teškoce ne mogu izbeci. Možete pasti u depresivna stanja iz kojih cete uspeti da isplivate samo ako prevladate ozbiljne unutrašnje blokade. Ipak, imate sve šanse da Vam se život odvija u pravom smeru, pod uslovom da delujete elegantno, a to znaci da izbegavate da gazite po tudim nogama...

Ako niste znali - istu kombinaciju znaka i podznaka u svom horoskopu ima i Pablo Picasso. On Vam, u neku ruku, dode kao "Astrološki blizanac"...
Ja sam ovo našla na forumu burek ali mislim da je inače sa sajta astro-art ili nešto tako...
 

Back
Top