Sta predstavlja podznak i koliko je bitan?

  • Začetnik teme LEPA JARICA
  • Datum pokretanja
Mady:
mozda si za mesto rodjenja uzela Bgd, ili je u pitanju neka druga greska... sve u svemu, Asc je na 8 51 Blizanca, jer je njeno mesto rodjenja Knin, a kako je u pitanju letnje vreme treba i to podesiti pri izradi... tako se dobija da je njen Asc na 8 51 Blizanca.
nisamimala nameru da proveravam vec me interesovalo gde je polozen njen Merkur na kog se tako ponosi i zasto bezi od Raka... pa, malla-malla, ovo ne menja nista - ti si podznak Blizanci u svakom slucaju :)

Maybe. U svakom slucaju, dobro je ako si primetila :wink:
 
Sada sam procitala ovo sto ste se raspravljali oko znacaja podznaka i njegovog uticaja i oko toga kada podznak dolazi do izrazaja.Ja sam STRELAC / DEVICA ,mesec mi je u Skorpionu (da ne pisem sada ovo drugo,nekako mi deluje da su ova tri najznacajnija) ...i nekako u poslednje vreme imam bas utisak da imam vise osobina Device,nego Strelca.Ali,zanimljivo je to da je to pocelo da dolazi do izrazaja tek pre otprilike godinu(mozda malo vise) dana-nekako sam se smirila,samo razmisljam,planiram,analiziram,nisam toliko zivahna kao sto sam pre bila....i to je pocelo uzasno da me nervira,osecam kao da sputavam samu sebe,da se ne osecam vise onako slobodnom kao nekada...Boze,kako osecam tu uzasnu borbu Strelca i Device! Uzas!Ali,ja stvarno zelim da i dalje budem onaj mali,spontani,smotani,veseli,slobodni strelcic... :((
 
mnogi astrolozi smatraju da je ASC (podznak) bitniji od naseg znaka,tj. mesta gde nam se nalazi Sunce,sto je i logicno jer dan rodjenja odredjuje nas znak,a cas rodjenja nas podznak...Podznak je nase JA,a kuda je otisla planeta naseg podznaka (znak i kuca) govori o tomo gde ce nase JA biti usmereno,cemu cemo teziti u zivotu!!!
 
Duple skorpije mogu biti vrlo zanimljive osobe,misticne i tajnovite.Vladari Skorpije su Mars i Pluton.Mars se kao tradicionalan vladar Skorpije nalazi u Vagi,mestu svog izgona...To znaci da ces tokom zivota za ostvarivanje svojih ciljeva cesto ici diplomatskim putem,jer Mars u Vagi,iako je u znaku svok izgona tezi ravnotezi i diplomatiji...Mars vrlo cesto oznacava i muskarce u zenskom horoskopu,tako da ces ti traziti muskarce sarmantne i takticne...Venera kao vladar 11. polja se nalazi u svom sedistu u Vagu,ali moramo reci da se Venera kao zenska planeta bolje oseca u zenskom znaku Bika,nego u muskoj Vagi i takva Venera cesto moze dati narcise,ljude koji preterano pridaju paznju svom izgledu,a vrlo je moguce da volis da se druzis sa lepim ljudima (mozda na to nisi obratila paznju).Pluton,kao drugi vladar Skorpije je u svom sedistu Skorpiji,ali u najgoroj kuci.12 kuci,sto znaci da su moguci cesti zastoji u ostvarivanju nekih tvojih namera,moguce su i opasnosti u zivotu.Ipak,jaka si licnost i hrabra,zbog konjukcije Sunca i tvog ASC
 
Poslednja izmena od moderatora:
strelac - jarac

~U ovoj vezi znaka i podznaka svest o sopstvenoj vrednosti podstice ovu prirodu na tezak i istrajan rad, da bi na kraju zadobila podrsku i priznanje drugih ljudi. Zdrav razum dominira ovom prirodom i zaista je velika moc koju ona ispoljava na druge ljude, ali i na samu sebe, svesno upravljajuci strastima i ambicijama. U njenoj osnovi uvek je prisutan filozofski ili religiozan stav u odnosu na život, osećaj neizbežne sudbine koja je podstiče da uzdiže sebe, pokazujući kritički stav u odnosu na svoje misli i akcije.

Pošto nije naklonjen sanjarenju ili nonšalantnosti, ovaj mešani tip je hrabar borac, kadar da ostvari svoje ambicije. Svoj put vidi više kao put koji treba preći nego kao niz trenutaka koje treba što intenzivnije proživeti. Tako on svoju sadašnjost gradi kao funkciju budućnosti koju tek treba da stvori, bilo da je reč o karijeri ili njegovom razvoju kao pojedinca.

Svoje izbore definiše prema kriterijuma svog vremena i retko se dešava da preispituje društveno priznate vrednosti. Ipak, često izražava želju da te kriterijume usavrši da bi poboljšao svoju i tuđu sudbinu. To je individualac motivisan ambicijom da doprinese na aktivan način kolektivnom zivotu. Tokom godina on gradi ideal koji će postati magnetski pol njegovog života, ostajući uvek čvrsta priroda, sposobna da se suoči sa svetom oko sebe i prevaziđe najveće teškoće u životu i da neumorno radi na svom unutrašnjem razvoju...

- Mnogima izgledate ukočeniji nego što ste u suštini. Teško pokazujete svoja osećanja i više ste okrenuti tradicionalnom stilu i konzervativnim vrednostima. Sposobni ste da preko svojih leđa preturite razne brige i probleme, a da se nikome posebno ne žalite. Orijentisani ste na uspeh, autoritet, savesnost i osećate potrebu da se osvedočite u konkretne rezultate svojih napora; posedujete organizatorske sposobnosti i moć da i najkomplikovanije poslovne projekte imate kao na dlanu - važno Vam je da postignete uspeh na materijalnom planu i da se dokažete. U detinjstvu Vam verovatno nije bilo lako; čini se da nikada niste dovoljno mladi, nikada niste onaj vetropirasti tinejdžer. Međutim, isto tako lepo starite, tako da ćete kasnije delovati mlađe nego što stvarno jeste.

Imate neutoljivu, gotovo detinjastu potrebu za emocijama, ali takođe i stalni strah da to neko ne zloupotrebi. Često shvatate da ste neshvaćeni jer zapravo sakrivate sopstvenu žeđ za pažnjom i nežnošću. Dostojanstveni ste, retko ćete nešto obećati ukoliko niste u stanju da obećanje i održite; strpljivi ste i istrajni, ali možete biti preterano jednostrani, gotovo prenaglašeno disciplinovani, pa zato delujete rezervisano i hladno. Izgledate promišljeno i usamljeniji ste nego što je to prototip Vašeg Sunčanog znaka Strelca.

Jedino ukoliko Vam pođe za rukom da uspostavite duhovni sklad, moći ćete da i svoje ambicije podredite samo jednom cilju. U tome će Vam dosta pomoći Vaš najbolji saveznik: Vreme...

Ako niste znali - istu kombinaciju znaka i podznaka u svom horoskopu ima i Kirk Douglas. On Vam, u neku ruku, dođe kao "Astrološki blizanac"... ~



(sa jednog sajta) 8-)

 
Moze samo da ti skrene paznju na opasnosti za koje imas predispozicije gledajuci natalnu kartu. Racunanje datuma smrti ili nesto slicno, bilo bi krajnje apsurdno! Ziveti u cekanju tog dana.. Uzas! A opet, ne verujem da je to moguce, nije cak ni eticki.. Na kraju krajeva, astrologija je ipak jedna empirijska nauka, jos uvek se istrazuju njeni zakoni :)
 
angie_k:
mnogi astrolozi smatraju da je ASC (podznak) bitniji od naseg znaka,tj. mesta gde nam se nalazi Sunce,sto je i logicno jer dan rodjenja odredjuje nas znak,a cas rodjenja nas podznak...Podznak je nase JA,a kuda je otisla planeta naseg podznaka (znak i kuca) govori o tomo gde ce nase JA biti usmereno,cemu cemo teziti u zivotu!!!

Ja sam Škorpija (Sunce u 2. kući na 21. stepenu, Mars u Lavu u 11. kući, Pluton u Vagi u prvoj kući) sa podznakom u Vagi na 12. stepenu. Venera kao vladar Vage je u Strelcu u trećoj kući. Čemu bi moglo da teži moje ja? :)

Što se predviđanja tiče, astrologija koliko znam nije egzaktna nauka (jedna stvar se može tumačiti na više načina), datum smrti i slične stvari mislim da nije ni moguće odrediti, a čak i da vam neko 'odredi', zar biste mu verovali?
 
Waters235:
sta kazete na to kad narucite i skupo platite horoskop, a onda tamo procitate da ce vas ujesti pas, da ce vam djeca imati ozbiljnu bolest, da cete u toj i toj godini izvrsiti samo ubistvo, itd. ?

postoji astroloski kodeks i svako ko se ovim poslom bavi morao bi imati polozen sertifikat astroloske etike - moze to biti pri Astroloskom institutu Kepler ili pri Abi, svejedno je ali bez toga nemas predstavu kome poveravas tumacenje svog horoskopa. covek je mozda astroloski polupismen. upravo takvi sarlatani su dobrim delom zasluzni sto je astrologija i danas neshvacena - njegov cilj je bio da te fascinira recenim, a ne da kvalitetno odradi svoj posao. zna li on da radi uopste?

cena konsultacije nije za diskusiju - ako ti je izgledalo da ces od te osobe dobiti odgovore na svoja pitanja to je tvoj izbor.
 
Mady:
postoji astroloski kodeks i svako ko se ovim poslom bavi morao bi imati polozen sertifikat astroloske etike - moze to biti pri Astroloskom institutu Kepler ili pri Abi, svejedno je ali bez toga nemas predstavu kome poveravas tumacenje svog horoskopa. covek je mozda astroloski polupismen. upravo takvi sarlatani su dobrim delom zasluzni sto je astrologija i danas neshvacena - njegov cilj je bio da te fascinira recenim, a ne da kvalitetno odradi svoj posao. zna li on da radi uopste?

cena konsultacije nije za diskusiju - ako ti je izgledalo da ces od te osobe dobiti odgovore na svoja pitanja to je tvoj izbor.

Cena konsultacije?
Da li to znači za više para ,više i detalja sa natalne karte..
Saglasan sam da astro-šrlatani uništavaju astrologiju...
Koliko je blizu kod tebe MADY dani radosti?
 
Psihologue:
Cena konsultacije?
Da li to znači za više para, više i detalja sa natalne karte...
Naravno da to nije slucaj. Astrolog ima utvrdjenu cenu po kojoj tumaci sve horoskope - bilo da oni nude manje ili vise dramaticnu informaciju. Ali, ja se i danas potpuno zbunim kada cujem da je neko npr. tumacenje svog horoskopa poverio "Sari Freeder" ili "Vivijani" i slicnima. Tada nije cudo sto su dobili takve "informacije", kao da se nisu ni potrudili da pronadju osobu koja to kvalitetno radi.
 
Pošto je ovo tema o podznacima pa da ovdje pitam. kakvo značenje ima podznak u slaganju dvije osobe? Npr. znakovi im se ne slažu (škorpion i blizanac) ali podznaci im se slažu(jarac i djevica), oće li se to dvoje ljudi slagati ili ne? odnosno šta ima veći utjecaj znak ili podznak? ili ako imamo dvoje ljudi kojima se znak jednog slaže sa podznakom drugog i obrnuto(blizanac/rak i škorpion/vaga)?molim vas objasnite mi to, baš me zanima...
 

Back
Top