Sta predstavlja podznak i koliko je bitan?

  • Začetnik teme LEPA JARICA
  • Datum pokretanja
Тај DST је велико зло за тај период. Различити датуми од државе до државе. Ево ти 1983:

http://www.timeanddate.com/time/dst/1983.html

У принципу, astro.com би требало да ти да ок прорачун.
:super: Hvala! Uradih na tom sajtu baš sad natal.
astro.jpg
 
Evo moje karte:

Pogledajte prilog 253348

Da li mi neko moze reci koja planeta najvise utice na mene (ako se to moze videti odavde) ?

Nikako ne mogu da se snadjem na ovoj karti, mnogo mi je komplikovano... niti znam kako se gleda gde se nalazi ta planeta koja je najuticajnija?

Ugrozena su ti erotska polja. Planeta koja je bitna je Pluton, vladar tvog podznaka polozen na erotskom stepenu u najgorem polju. Poriv ka crnoj magiji, osveti najgore vrste i teznja ka silovanju koja ukoliko joj se predas ce izaci lose po tebe jer svetla su polozena u polje kojima vlada zakon i uredjenje.
 
Па сад, искусан астролог би могао да те види и да те пита пар ствари и са великом вероватноћом би ти поставио врх асц у један од та два знака.

Reče mi čovek upravo. :)

Na papiru podznak si Jarac iako si rodjenjem podznak Strelac jer u pitanju su minuti i sa upisom se kasni. U zivotu podznak si Jarac i ako te neko pita sta si u podznaku mozes slobodno reci da si Jarac jer nosi prevlast u odnosu na Strelca.

Da mogu da biram, izabrala bih da budem Strelac, a i imam dosta osobina tog znaka... Bar u ovom periodu života. Hvala, svakako. :)
 
Reče mi čovek upravo. :)
Па сад, ја се нешто не слажем с њим (и иначе се не слажем с њим). Има разлике да ли ти је асц макар на крају стрелца или на почетку јарца. Крај стрелца и није неки стрелац, али није ни јарац. Штавише, постоје системи кућа који би ти због тога што је асц на 29° стрелца целу прву кућу сместили у стрелца, а све у јарцу би било друга кућа. Ја тај систем не користим јер се са њиме не слажем, али га користи бар једна особа за коју верујем да је бољи астролог од мене.
 
Крај стрелца и није неки стрелац, али није ни јарац.
Vidim ja da sam neki mešanac. :lol:
Штавише, постоје системи кућа који би ти због тога што је асц на 29° стрелца целу прву кућу сместили у стрелца, а све у јарцу би било друга кућа. Ја тај систем не користим јер се са њиме не слажем, али га користи бар једна особа за коју верујем да је бољи астролог од мене.
Prva kuća- fizički izgled, a druga prosperitet i sl. ? Čini mi se...
 
Па сад, ја се нешто не слажем с њим (и иначе се не слажем с њим). Има разлике да ли ти је асц макар на крају стрелца или на почетку јарца. Крај стрелца и није неки стрелац, али није ни јарац. Штавише, постоје системи кућа који би ти због тога што је асц на 29° стрелца целу прву кућу сместили у стрелца, а све у јарцу би било друга кућа. Ја тај систем не користим јер се са њиме не слажем, али га користи бар једна особа за коју верујем да је бољи астролог од мене.

Ascedent joj je polozen na O° Jarca, tako da je podznak Jarac. Vladari znaka su u aspektu i tezinu odnosi Saturn (Jarac) jer Saturn je jaci od Jupitera. Jupiter je lep sa Mesecom ali vlada dvaneaestim poljem, a to polje nije njeno polje tako da je izgubila dosta od Strelca. Saturn je jak u horoskopu pun aspekata.

Kuce koje pominjes u njenom slucaju se ne uzimaju jer rodjena je u umerenom pojasu i najpreciznija je Plasidus.
 
Ascedent joj je polozen na O° Jarca, tako da je podznak Jarac.
За унете податке се добија асц на 0° 3' Co (заправо 0° 2' 35" ако ниси знао да провериш). :lol: Да је рођена 15 секунди пре наведеног времена, асц би био у стрелцу. Али битно је теби "да је то 0° јарца". :hahaha: Ево, мени није битно што је теби битно, јер знам на који начин "размишљаш".

Њен асц је можда у јарцу, а можда у стрелцу. Када се ради са тако малим временским размацима, треба размотрити обе варијанте.

Kuce koje pominjes u njenom slucaju se ne uzimaju jer rodjena je u umerenom pojasu i najpreciznija je Plasidus.
То се зове "систем кућа", не "куће". А одабир система зависи од астролога до астролога. Управо за ове крајеве нема "јединог тачног" система, осим у умовима оних са јако уским знањем.
 
Nemojte se sad svađati. :D Prihvatiću obe varijante samo zato što nešto ne mirišem Jarčeve nešto naročito...

Neptun ti je zalepljen za ascedent a on je miris. Gde je polozen donosi nejasnoce, kako je tebi na ascedentu tu i nastaje haos. Prevelo bi se da ne mirises sama sebi jer vladar podznaka donosi teskoce u ljubavi a ti se tu jos nisi snasla i samoostvarila.


I da si Strelac granuci bi hvatao Jarca i sto se tice istog astrolozi uzimaju Jarca jer orbis je veliki. Sledeca stvar, vladar Jarca ima jace ispoljenje od vladara Strelca u tvom radiksu sto utice i na podznak i njegovu simboliku.


Dalje, Jarac je umetnut, i cak i da si Strelac opet bi imala podjednako i Jarca. To ti je jos gore jer vladari su u losem aspektu.


Nisi prva koja ima polja na granici dva znaka, imao sam najmanje dvadeset ljudi i znam sta pricam. Podznak si Jarac, ako hoces prihvati ako neces tvoja volja. Istina je da imas i od Strelca ali njega treba tumaciti prevashodno kroz polje XII a to je tudje polje, jedno je unutrasnje drugo spoljno.
 

Back
Top