Da li pur-pena iz frižidera može da bude radioaktivna

Pa jel ima neko na ovom forumu ko mi ukratko i strucno moze odgovoriti na ovo pitanje?

Stvarno mi je vazno da znam odgovor jer sam nacuo nesto da prilikom stvaranja te izolacione mase u friziderima u koliko nije dobar odnos elemenata koji je grade, nastala smesa moze biti niske radioaktivnosti. Jedan od indikatora da materijal ima nisku radioaktivnost je i pojava većih mehurova u samom materijalu (velicine lesnika).
 
Sto bi Ruska Jakic (jel' se tako ona izvestacena teta zove?) rekla "ne nikako".
Dakle radioaktivnost je osobina odredjenog elementa, a posto pur pene ne sadrze radioaktivne elemente, mehurovi i tomU slicne stvari nisu opasne. To u sustini nastaje u zavisnosti od brzine reakcije, pa verovatno i od same dubine kalupa. Pa onda sta ce u frizideru?!!?!? Pa mora neki izolacioni materijal da se nadje, mislim friz hladi, pa postigne temperaturu, ali da bi ostao na istoj jel'te treba je konzervirati nekako. I takodje mi je bila super osoba koja brka kancerogene i radioaktivne supstance :-)
Sve u svemu nije opasno, pa i ako je pravis iz nekog razloga nej ti otpadnu nokti, teska smrt i varijacije na temu. Skroz je bezbedno dok god se ne lizu kalupi :-P
 
Moja greska. Ucinilo mi se da je covjek pitao da li je kancerogeno.

Velicina mjehurova zavisi od toga koliko je izmjesana masa prilikom izlivanja i koliko mase uopste ima-sto je sabijenija manji su mjehurici.

Nece ti nista biti ni ako si u direktnom kontaktu sa izolacijom. Jedino sto ne mozes oprati ruke dok se sam povrsinski sloj koze isperuta i tako i spadne.
 
mix1:
Da li pur-pena iz frižidera može da bude radioaktivna i koliko je to opasno, od kojih elemenata se sastoji purpena?

Hvala puno na odgovoru!
Pur-pena se stavlja na prozore -na ivice....kao izolacija. Tako je...valjda :D
Sta ce ona u frizideru ? I sto bi bila radioaktivna ?...
Baš carsko pitanje... :D

Nema na cemu :D

p.s. Je l' se stavlja pur-pena u frizider ?
 

Back
Top