Cemu sminka?

Alehandra

Zainteresovan član
Poruka
185
Bas me interesuje!
Gledam moju starateljku,njena cerka ima 25god svaki dan se sminka,ma ne svaki dan svaki cas.Cemu to?Niste zadovoljne svojim izgledom,pa ga premazujete tim stvarima? :confused:
 
Ja se sminkam vrlo cesto.Osecam se nekako kompletno kad stavim malo senke,maskaru,rumenilo i karmin.Sve blago i jedva primetno,tako sam sebi lepsa.Istaknem oci i pojacam obraze zato sto sam bleda i delujem previse svetlo pa volim malo rumenila.Nisam pristalica jake sminke od tecnog pudera i korektora do jakih senki,tada lice poprima totalno drugi oblik.Nekako mi zene i devojke koje se svakodnevno sljapaju lice na vostane figure i gube primese svog identiteta u fizickom smislu i to su obicno osobe vrlo nezadovoljne same sobom.
 
Чему депилација?
Чему дезодоранси?
Чему маникир?
Чему пилинг?
Чему фитнес?
Чему фризерај?
Куда води овај свет?
 
Ja ne znam nijednu zenu koja je apsolutno zadovoljna svojim izgledom, a ni Monika nije Monika bez sminke, frizure ili garderobe. I najlepsi hoce da izgledaju jos lepse.
Mada ja ne podnosim zene koje su opsednute svojim izgledom i sklone preterivanju, pa jos time opterecuju okolinu. :lol:
 
Шминкале су се жене пре више хиљада година....
Шминкају се и лепотице, а не само оне које су незадовољне изгледом.
У неким културама шминкају се и мушкарци.
Негде украшавају лице и тело разним бојама, пирсингом, тетоважама, ожиљцима, чак и сакаћењем (металним прстеновима око врата, пробадањем образа, углављивањем неких дрвених чинијица у уста....).
Шминкање и кинђурење је саставни део сваке културе....
 
Alehandra:
Bas me interesuje!
Gledam moju starateljku,njena cerka ima 25god svaki dan se sminka,ma ne svaki dan svaki cas.Cemu to?Niste zadovoljne svojim izgledom,pa ga premazujete tim stvarima? :confused:

Ako si to uspela da primetis da je to premazano, namazano, zamazano, onda ta devojka definitivno ne treba da se sminka. :D
 
Šminka iliti šminkanje ima svoj istorijat.Poznato je da su se žene šminkale u različitim vremenskim epohama.Navela bih samo žene u Egiptu.Žene su se šminkale zbog raznoraznih motiva,jedan od njih je i zavođenje.Osim toga ona sa šminkom na licu je delovala zdravije što je bio sinonim za plodnost.Moje mišljenje je da se šminkamo da bi istakle ono što je na nama lepo.Inače to bi trebalo da bude stvar izbora i na neki način šminkanje današnje žene je postalo deo kulture življenja.
 
Meni je to suvise........ma neznam preterano!
Vecini zena je vise vode brigu oko toga sta ce drugi misliti ako oovo uradim sa kosom(licem nije vazno s cim).Mislim da je vazno ono sta ti mislis jer nemora drugima da se svidja vazno da se tebi svidje.I tako ima vise sminke i maskiranja nego prirodne lepote!
 
Alehandra:
To nisam ja rekla za mene,a ja gledam da se meni svidja sta me briga sad ja moram da ugodjavam drugima?Ne moj ukus moja stvar!

Па, да ли сад схваташ колико је бесмислена тема коју си поставила????
(Нарочито начин на који си је поставила!)
 
Šminkam se jer tako sama sebi izgledam lepše, što znači da imam više samopouzdanja. Naravno, mislim na diskretnu šminku, ne pravim masku od svog lica. Lično, ne vidim smisla u tome da našminkana sedim ispred televizora ili idem u prodavnicu, ali kad je neka važna situacija bolje se osećam ako sam našminkana.
 
Znaš da neke devojke i u teretanu idu našminkane, ali ne malo kao sjaj za usta, nego kompletna šminka, ako slučajno tu bude neko ko im se sviđa da ih ne vidi slučajno nenašminkane :lol:
 
Hellen:
Па, да ли сад схваташ колико је бесмислена тема коју си поставила????
(Нарочито начин на који си је поставила!)


Način na koji je tema postavljena je priča za sebe ali pitanje ima smisla.

Npr mogu da se našminkam tako da prekrijem nedostatke i istaknem kvalitete, ali tako da se i ne primeti da imam šminku (ukoliko sam vešta), tek da izgledam lepše; znači - korektivno šminkanje.

A mogu i da izaberem boje koje vrište sa mene, to jest da se iz aviona vidi da sam našminkana. I to je ok ako izgleda lepo. Mislim, ne mora da deluje prirodno, pa ni nakit ni odeća nam ne rastu prirodno na telu (osim ponekim muškarcima :roll: ) Znači - dekorativno.

Samo mislim da je bitno da se razgraniče ova dva cilja sa kojima se šminkamo, jer ako se to ne učini efekat često bude... jadan.
 
Ja se sminkam malo i neupadljivo ali se sminkam. Zimi pogotovo - odvartno mi je kad lice onako poplavi od zime, vide se kapilari itd. Bolje izgledam, bolje se osecam.
Osim toga - ako se kreces medju nasminkanim zenama izgledas anemicno da ne kazem bolesno ako si nenasminkana. Retke su zene koje imaju prirodno savrsen ten, bez ijedne flekice, guste i tamne trepavice, savrsene obrve i crvena usta - slika i prilika zdravlja i lepote... heh, bilo nekad. Sad sam starija, cesto neispavana, bleda od cigareta ili preterano rumena posle pete soljice kafe, ma, da me pljunes, u stvari :)
I da: sminka divno mirise :)
 
Она поставља питање, а затим даје најконкретнији одговор:

To nisam ja rekla za mene,a ja gledam da se meni svidja sta me briga sad ja moram da ugodjavam drugima?Ne moj ukus moja stvar!

Тај исти одговор би дала и девојка коју наводи, и она која се јако шминка, и она која се мало шминка, и она која се не шминка....

Људи (жене) су различити....некој се свиђа јака шминка, шта је заболе шта други мисле...
Нека се не шминка са мотивом ''природно је најлепше''...опет њена ствар!

Чему шминкање? :roll:
Чему ова тема? :lol:
 

Back
Top