prirodni diuretici

carolina 212:
Caj od persuna i koprive spremas normalno kao i svki drugi caj, eventualno ostavis da stoji malo duze potopljen u kljucaloj vodi, oko pola sata. Ja sam tako pila i delovalo je

A da li caj od koprive kupim negde ili ga pravim od ubrane koprive? I ako je od ubrane koprive da li treba da ga susim ili pravim od svezih listova. I da li samo od listova ili i od peteljke?
 
Ako neko moze da mi kaze, citao sam za maslacak da je dobar diuretik ali da u vecim kolicinama izaziva promene srcanog ritma? Koje su to vece kolicine? I ako preporucujete njegovo koriscenje kako da ga koristim?
 
Caj od koprive moze da se kupi u bioshopovima, kukuruzna svila takodje (mahom se koristi u borbi protiv celulita). Za maslacak nisam cula nista.
Jesi isao vec kod lekara, ako nisi otidi!
To sto zadrzavas vodu moze da bude posledica i toga sto se ne kreces dovoljno (sedis u odredjenom polozaju, ucis) ili toga sto jedes slano ali i nesto ozbiljnije.
 
blpd_girl:
zeleni čaj je diuretik. i kafa je, ali bolje da piješ čaj, jer on ima još korisnih dejstava - zeleni je veoma dobar. i trešnje imaju isto dejstvo, ali im sad nije sezona...
ja znam da je odlican diuretik-kad voda prokljuca ubaciti PETELJKE od tresnje..to sam i probala,a i ukus caja je bas ok..
cula sam da je i lisce tresce dobro za to...pa kad im je sezona lisce susiti i od toga kuvati caj.
 
Nemoj da si slucajno pio lasiks! To je za ozbiljne slucajeve kad ljudima skoci pritisak na 200 sa nesto pa da se ne slogiraju.
Nego, jesi bio kod lekara, sta je lekar rekao, koji su ti simptomi, jel otices, gde otices?
 
Silvie:
Nemoj da si slucajno pio lasiks! To je za ozbiljne slucajeve kad ljudima skoci pritisak na 200 sa nesto pa da se ne slogiraju.
Nego, jesi bio kod lekara, sta je lekar rekao, koji su ti simptomi, jel otices, gde otices?

Bio sam kod nutricioniste, i rekao je da pijem dosta vode da vidimo da li ce da voda krene, a ako ne krene onda da pocnemo sa diureticima uz kontrolu kardiologa.

Otice mi stomak.
 
Mislila sam da ne pijes lasix na svoju ruku, zato sto kao sto si i sam rekao posledice mogu biti ozbiljne. Hocu reci, nisam protiv lekova a priori.
Jesi radio neke testove- mozda si alergican na nesto sto jedes ili ti mozda smeta so ili je mozda u pitanju tiroida?
 
AcaBg82:
Bio sam kod nutricioniste, i rekao je da pijem dosta vode da vidimo da li ce da voda krene, a ako ne krene onda da pocnemo sa diureticima uz kontrolu kardiologa.

Otice mi stomak.

ukoliko uzimas i najmanju kolicinu soli kroz hranu, vodu koju pijes ce ta so zadrzavati u organizmu. moras so potpuno da izbacis iz ishrane. tek tada ces uspeti sa povecanim unosom vode da *isperes* organizam i izbacis nagomilanu tecnost iz tkiva.(obrati paznju na SVE sto unosis putem hrane i napitaka. NPR. gazirana voda sadrzi Na zbog cega ce ti se voda zadrzavati)
 
dive:
ukoliko uzimas i najmanju kolicinu soli kroz hranu, vodu koju pijes ce ta so zadrzavati u organizmu. moras so potpuno da izbacis iz ishrane. tek tada ces uspeti sa povecanim unosom vode da *isperes* organizam i izbacis nagomilanu tecnost iz tkiva.(obrati paznju na SVE sto unosis putem hrane i napitaka. NPR. gazirana voda sadrzi Na zbog cega ce ti se voda zadrzavati)
Ne ide to bas tako.
 
dr:
Ne ide to bas tako.


ako unosi povecanu kolicinu vode ( znam osobe koje su uzimale gaziranu ) u kolicini od 2-3 lit, a nastavi sa dotasnjim unosom soli kroz ishranu - sta se desava?

koliko sam shvatila aca ima osnovno medicinsko obrazovanje, naravno da treba da konsultuje svog nutricionistu i kardiologa.
 

Back
Top