prirodni diuretici

dr:
Ako je organizam zdrav, nista posebno.
A sto se tice Acinog znanja, jos je on daleko od pravih osnova.

dr treba da zna da se visak vode posle unete slane hrane zadrzava cak iako je organizam zdrav, zato sto so vezuje vodu.

iz dosada napisanog, acina medicinska osnova je dovoljna da bi znao da treba da se obrati strucnjaku. iz prilozenog se to vidi - vec se obratio nutricionisti pre ovih postova.
 
Bio sam danas kod doktora posto sam osecao vec mesec dana neki bol u grudima, i sve je u redu kaze da nije srce, gledao me specijalista.

Bubrezi mislim da nisu. Bar ne osecan nikakav bol, normalna mi je boja urina.
 
A kako molim te znas da nisu bubrezi - tako sto ne osecas nikakav bol?! E svasta cu cuti od tebe! A da das urin na kontrolu - specificna tezina, proteini, urati, mokracna kiselina (biohemija krvi)...itd.? Pre nego sto konstatujes da bubrezi nisu. Pa onda - tiroidna zlezda. Ako imas ascit (kazes - otice ti trbuh?) svakako da ne moze da ti nije - nista. Ako nemas ascit nego si samo nadut onda se ne radi o tecnosti nego o gasovima, posledicno o losem nacinu ishrane za tvoje telo. Dakle - u cemu je stvar? I najzad - bol u grudima bez somatskih nalaza - stvar za psihijatra. Toliko si stalno opsednut svojim telom da je to strasno. Aman bre, opusti se malo, uginuces od stalne opsesije zdravljem i bolestima!
 
Mala ispravka doktorka koja je meni rekla da je nista kad sam ja bio je ipak posle pozvala zenu koja me odvela kod nje i rekla da je moguce da imam blagu srcanu ishremiju usled stresa i napora.
Ali kao nista nije strasno. EKG mi je odlican

Objektivno Afebrilan eupnoican, kardialno komp.
Cor adnje ritmicna, tonovi dobri, sumova nema
TA 120/70
Pulmo b.o
Abdomen b.o
Ekg sin ritam 60/min nema promena T i ST
 
pikax:
Koji problem..kako si ti to definisao..objasni
Nalazi su ti dobri, za pocetak - ne panici
Jesi li radio nesto od laboratorije, UZ abdomena ?

Bio sam kod nutricioniste pre nekih godinu i po dana, i prikacio me na neki aparat i nesto izmerio i izasli su mi rezultati u vidu procenta masti, misica i vode. I rekao mi je da imam visak vode. I da probam da pijem 3l vode na dan da vidimo da li ce voda da krene. Ako ne krene onda da krenemo sa diureticima uz kardiologa. Ali ja posle nisam nastavio da dolazim.

Inace tezina mi varira i po 4 kg gore dole. Evo sada sam normalno jedem , kada bi izbacio UH izduvao bi se i otiso 4 kg dole za dan dan dva. Kako bi ih ponovo uveo tako bi za dan dva dobio 4 kg i naduo se.
 
Aco... da ti nemas neku vrstu malapsorpcije - a u vezi sa unosenjem ugljenih hidrata ( ili vece kolicine u.hidrata )?
Cisto nagadjam...
Kada si prvi put primetio te tegobe ili da li si promenio neke navike u ishrani ( seti se ) pa se javio problem ?
Zanima me da li su ti radili laboratoriju-elektrolite, glikemiju, hormone ?
 
pikax:
Aco... da ti nemas neku vrstu malapsorpcije - a u vezi sa unosenjem ugljenih hidrata ( ili vece kolicine u.hidrata )?
Cisto nagadjam...
Kada si prvi put primetio te tegobe ili da li si promenio neke navike u ishrani ( seti se ) pa se javio problem ?
Zanima me da li su ti radili laboratoriju-elektrolite, glikemiju, hormone ?

Primetio sam tako sto kada izbacim UH iz ishrane splasnem, kako ih ubacim nadujem se.
Radili su mi biohemijske analize i odlicni su.
Radili su mi i GTT (izvadili mi krv na prazno, pa sam posle popio tecnu glukozu, i onda su mi vadili na pola sata jos 4 puta) i taj nalaz je dobar.

Hormone nikad nisam radio? Kakve oni veze mogu da imaju. Jesam suspektan na ginekomastiju ali se time ne opterecujem nikad mi nije palo na pamet da hormoni mogu da imaju veze sa ovim problemom.
 
AcaBg82:
Primetio sam tako sto kada izbacim UH iz ishrane splasnem, kako ih ubacim nadujem se.
Radili su mi biohemijske analize i odlicni su.
Radili su mi i GTT (izvadili mi krv na prazno, pa sam posle popio tecnu glukozu, i onda su mi vadili na pola sata jos 4 puta) i taj nalaz je dobar.

Hormone nikad nisam radio? Kakve oni veze mogu da imaju. Jesam suspektan na ginekomastiju ali se time ne opterecujem nikad mi nije palo na pamet da hormoni mogu da imaju veze sa ovim problemom.
Epa, bilo bi pozeljno da ih uradis..itekako imaju veze...Mada, mislim da je eventualni poremecaj diskretan.

Vidis...ako tvoj organizam dobro reaguje kada ih izbacis ( ne mora potpuno - drasticno ih smanji...) iz ishrane -> poslusaj ga :)...
Koji UH dominiraju u tvojoj ishrani ?
 
pikax:
Epa, bilo bi pozeljno da ih uradis..itekako imaju veze...Mada, mislim da je eventualni poremecaj diskretan.

Vidis...ako tvoj organizam dobro reaguje kada ih izbacis ( ne mora potpuno - drasticno ih smanji...) iz ishrane -> poslusaj ga :)...
Koji UH dominiraju u tvojoj ishrani ?

Slozeni
Unos prostih ogranicavam
 
AcaBg82:
A da li caj od koprive kupim negde ili ga pravim od ubrane koprive? I ako je od ubrane koprive da li treba da ga susim ili pravim od svezih listova. I da li samo od listova ili i od peteljke?

Ubranu koprivu, rastavic (Equiseti herba), list breze (Betulae folium), svilu od kukuruza, susiti na tamnom, suvom mestu, cuvati u kartonskim kutijama ili kesama i nikada ne drzati da kljuca duze od 5 min. Ohladiti i ostaviti da odstoji 1-2 sata, procediti ipiti. pre pripreme caja drogu (susene biljne organe) dobro usitniti...
pozzzz :D
 
Hormonske analize cu uraditi. Malo sam proucavao i zakljucio naucio da je povecan nivo estrogena izrocnik ginekomastije na koju sumnjam kod mene, sto dovodi do retencije vode i naglog gojenja sto se meni zapravo i desilo u pubertetu jer sam jednostavno od mrsavog klinca buknuo u kratkom roku.

Samo neka mi neko pomogne sta jos da uradim osim estrogena da se ne pojavim tamo ko budala i ne znam koje mi analize trebaju.

Hvala
 
ovako ja sma kupila danas diuretic koji pomaze za izbacivanje nagomilane vode u organizmu i treba da ga piju oni koji se slabo krecu!mislim citava USA zivi na to pa i Nicole Richi koje je snimljena kako izlazi iz prodavnice sa laxativima u ruci
sto vi mislite o tome?
 
Mislim nesto - ko je Nicole Richi; je l to ime nesto treba da mi znaci?! Dalje, laxativi i diuretici nisu ista stvar; cak ni priblizno. Dalje, u toj USA postoje mnogo poznatije face a bogami i pametnije i uspesnije od doticne N. Richi (ko god to bio) a ne zive na diureticima, tako da ne mislis li da je malo glupo reci da 'citava USA zivi na to' (me) ???
I najzad, slazem se sa dr u razmisljanju da svako ko uzima lekove (ne suplemente niti pomocna lekovita sredstva vec lekove a diuretici su lekovi, sem ako nisu prirodni biljni preparati sa diuretickim svojstvima tipa caja od persuna) nije normalan i krajnje se neodgovorno ponasa prema sopstvenom zdravlju i zivotu.
Eto. To ti ja mislim.
 
AcaBg82:
Hormonske analize cu uraditi. Malo sam proucavao i zakljucio naucio da je povecan nivo estrogena izrocnik ginekomastije na koju sumnjam kod mene, sto dovodi do retencije vode i naglog gojenja sto se meni zapravo i desilo u pubertetu jer sam jednostavno od mrsavog klinca buknuo u kratkom roku.

Samo neka mi neko pomogne sta jos da uradim osim estrogena da se ne pojavim tamo ko budala i ne znam koje mi analize trebaju.

Hvala

Nivo kortizola radi - ujutro, dnevni i vecernji. Linije adrenalke-kortizol (u stresu)-bubrezi-mokrenje se 'izlize' od prevelikog stresa ili hronicnog stresa, dolazi do zamora adrenalki (tzv. adrenal fatigue sindrom), puca put kortizol - bubreg, bubreg prestaje da reaguje adekvatno i dolazi do zadrzavanja vode. Takodje i do nagomilavanja tezine, zamora, dekoncentracije i svega ostalog na sta se ti zalis - dakle: stres te rasturi, dete drago. Neces moci da izbacis vodu sve dok ti ne padne nivo stresa, odnosno dok se ne regenerisu adrenalne zlezde i ne stabilizuje funkcija kortizola!
 
Nicole Ritchie je poznata jer je kcerka Lionela Ritchia!trebalo bi da je znate...
a vjeruj mi zivim ovdje pa znam nisam ni mogla da vjerujem koliko su ovdje ljudi optereceni tezinom!
a taj diuretik je americke proizvodnje i zove se diurex!mmm ako je vec nedozvoljeno da se piju zasto ih ima u svakoj prodavnici ako i laxativa uopste!mozes samo da ih kupis ne trebaju ti recepti?ovdje su stvari malo drugacije!!!!ako ti vec kazes da su diuretici lekovi?ja ne mislim tako,jesu ali za skidanje tezine i izbacivanje hrane iz organizma!
ja mislim tako!!! al svako ima pravo na svoje misljenje.....
 
Ej ne pricaj gluposti zivota ti - diuretici su lekovi za skidanje tezine i izbacivanje hrane iz organizma?!:shock:
Da li imas pojma blagog o cemu pricas?!
Diuretici su LEKOVI za pomaganje organizmu da izbaci excesivnu vodu iz tela - VODU, a ne hranu, i ne, ne sluze u svrhu skidanja tezine (sem apsolutnim budalama). Da li znas da uzimanje diuretika (DIURETIKA, da, LEKOVA!) bez lekarske kontrole mozes da dozivis zastoj srca?! Interesantno, je l' da?! PA sta ako ih ima u slobodnoj prodaji i mogu da se uzmu bez recepta - da li to znaci da svega sto ima u slobodnoj prodaji treba piti ili jesti ko blesav zato sto ga eto - ima? Ili je logicno da svako uzima ono sto je za njegovu bolest, stanje - telo - zdravlje - dobro i adekvatno?
Nicole Ritchie stvarno ne znam, jedva da joj znam i oca, slabo slusam tu vrstu muzike - a i nisu dovoljno bitni da bi ih posebno znala. I nisam rekla da je diuretike nedozvoljeno piti nego da to nisu bombone pa da ih gutas tako; to su lekovi i piju se po lekarskom uputu i receptu, strogo dozirani i odabrani za odredjeno stanje pacijenta. Uzimati ih radi isusivanja tela kako bi se izbacivanjem (nasilnim) vode smanjila tezina za kilo ili dva je ravno pravom IMBECILIZMU! Ati misli kako god hoces.
 
WithdrawnWater:
Nivo kortizola radi - ujutro, dnevni i vecernji. Linije adrenalke-kortizol (u stresu)-bubrezi-mokrenje se 'izlize' od prevelikog stresa ili hronicnog stresa, dolazi do zamora adrenalki (tzv. adrenal fatigue sindrom), puca put kortizol - bubreg, bubreg prestaje da reaguje adekvatno i dolazi do zadrzavanja vode. Takodje i do nagomilavanja tezine, zamora, dekoncentracije i svega ostalog na sta se ti zalis - dakle: stres te rasturi, dete drago. Neces moci da izbacis vodu sve dok ti ne padne nivo stresa, odnosno dok se ne regenerisu adrenalne zlezde i ne stabilizuje funkcija kortizola!

Hvala na odgovoru.
Samo mi jos reci u koje vreme je najbolje tj u koliko sati da radim jutarnji , dnevni i vecernji.
 

Back
Top