Vase Taktike

tommy gun

Poznat
Poruka
9.136
Smislio sam jednu igru........znaci.........vi nacrtate taktike vase i ovde ih izlozite.....i opisete kako bi ste izvrsili tu operaciju....a ja vam postavim sta vam je na raspolaganju...valjda ce biti zanimljivo......i ko uradi onda on postavlja.......sta imamo od vojske na raspolaganju.....ajde da se igramo malo....veselja....moze?
 
za ratovanje...znaci ja sad kazem:
Imate dve pesadijske divizije i jednu oklopnu.....u pesadiji se nalazi dva lekara....dva mitraljeza a ostali su sa standardnim puskama....a oklopna se satoji od 4 tenka.........neprijateljeva vojska:4 pesadijske...u njima imaju medike anti tenkovske puske.......i jednu artiljeriju od dva topa.......i nalazite se u pustinji...sever afrike znaci samo pesak........i onda vi to nacrtate u Paint i napravite taktiku pomocu strelica....i obrazlozite kako sta....Jasno????
P.S.naravno ne treba da crtate tenkove...vec kocke ili pravougaonike i na njima da pise sta je sta....i neka ima kao 8.pesadijska divizija...da bi znali u obrazlozenju na sta da obratimo paznju.......i onda kad se sve to obrazlozi...onda ako se postavljacu taktike svidela ta taktika.....onda taj sto je napravio nju kaze svoja pravila tj.kojom vojskom raspolazemo i tako......JASNO?
 
tommy gun:
za ratovanje...znaci ja sad kazem:
Imate dve pesadijske divizije i jednu oklopnu.....u pesadiji se nalazi dva lekara....dva mitraljeza a ostali su sa standardnim puskama....a oklopna se satoji od 4 tenka.........neprijateljeva vojska:4 pesadijske...u njima imaju medike anti tenkovske puske.......i jednu artiljeriju od dva topa.......i nalazite se u pustinji...sever afrike znaci samo pesak........i onda vi to nacrtate u Paint i napravite taktiku pomocu strelica....i obrazlozite kako sta....Jasno????
P.S.naravno ne treba da crtate tenkove...vec kocke ili pravougaonike i na njima da pise sta je sta....i neka ima kao 8.pesadijska divizija...da bi znali u obrazlozenju na sta da obratimo paznju.......i onda kad se sve to obrazlozi...onda ako se postavljacu taktike svidela ta taktika.....onda taj sto je napravio nju kaze svoja pravila tj.kojom vojskom raspolazemo i tako......JASNO?
Igrale se delije :D
Divizije sa po dva mitraljeza i po cetiri tenka.I onda se napadaju u odnosu snaga 1:1,pa jos u pustinji.Mislim prijatelju da bi potpisali odmah primirje u takvim situacijama
 
a mapa?
gde se ratuje?
za tkao nesto moras da napravis detaljnu mapu terena.....
da postavis tacno odredjenu godinu, i da tacno odredis jedinice...
ne mozes da kazes 'imas bataljon'....sta ja imam u okviru bataljona, jel u okviru standarda za tu vojsku, ili je oslabljen ili pojacan?
kakav je moral trupa, vremenski uslovi, doba dana, uticaj komande...sve zivo...
 

Back
Top