JAKŠIĆ I IVANOVIĆ: NA KOSOVU HUMANITARNA KATASTROFA

srbija do grcke

Aktivan član
Poruka
1.427
DRUŠTVO - AKTUELNO - Subota, Novembar 18, 2006 16:03
Čelnici Zajednice srpskih opština i naselja i Srpskog nacionalnog veća Kosova i Metohije Marko Jakšić i Milan Ivanović ocenili su da je na Kosovu prisutna 'humanitarna katastrofa'.

Jakšić je na konferenciji za novinare, reagujući na višesatna isključenja struje i 'vandalsko uništavanje' Telekomove opreme na Kosovu, rekao da se [šef UNMIK-a] 'Joakim Riker ponaša kao član kosovske vlade, a ne kao visoki zvaničnik UNMIK-a'.

'Riker je jedan od autora pljačkaške privatizacije i ekonomske diskriminacije Srba i srpskih kompanija i zadužen je da sve što asocira na Srbe i srpsku državu otera sa KiM', rekao je Jakšić.

On je podsetio da 'od 190 privatizovanih kompanija na Kosovu vlasnik nijedne nije Srbin, što znači da se imovina od jednog naroda uzima i predaje drugom'. Pored fizičkog nasilja i progona koji Srbi trpe od strane Albanaca, UNMIK administracija sprovodi jaku torturu na ekonomskom planu, ocenio je Jakšić i pozvao Rikera da 'prestane da ugrožava srpske interese i da Srbima zagorčava život'.

Predsednik SNV-a Milan Ivanović je ocenio da je situacija u pokrajini pogoršana i ono što se dešava na Kosovu nazvao humanitarnom katasrtofom. Ivanović je za ponedeljak najavio dolazak čelnih ljudi crnogorske opozicije od kojih očekuje da 'posle uvida u pravu situaciju na KiM podrže jedino ispravno rešenje, a to je ostanak Kosmeta u sastavu Srbije'.
 
"Neka me zaboravi desnica moja, ako te zaboravim Sveti grade Jerusalime"
Tako su pevali Jevreji nalazeći se u Vavilonskom ropstvu sedamdeset godina.
sećajući se svojih domova, Svetoga hrama u Svetome gradu Jerusalimu.
Ono što je za jevrejski narod bio Jerusalim, za nas je Kosmet.
Sudeći po ponašanju naših političara i nas samih, koji više brinu o sopstvenim sitnim interesima,
nego o opstanku svoga naroda,
možda je nama Srbima ostala još jedino molitva:
"Ako te zaboravim Bože, ne zaboravi ti mene..."
 
Jerry Ropero:
Vidis ovo nase "demokrate" ne interesuje. Milijarde srpskog novca i vlasnistvo Srba i drzave Srbije koje nam otimaju belosvetski banditi njih ne interesuje. I oni sebe smatrajU Srbima?


Jerry,
ne otimaju nam samo novac i teritoriju, otimaju nam mnogo više...
Ali da zanemarimo belosvetske bandite i one koji o sebi znaju manje nego prosečna pudlica, oni su takvi kakvi jesu i nema im pomoći!
Takođe da zanemarimo političke partije, mene to ne zanima, sve su mi loše,
šta smo mi Srbi uradili po pitanju sopstvenog opstanka i očuvanje svoje kulture?
Krivi smo što što smo im dozvolili! Svako će ti u životu uraditi ono što mu ti dozvoliš!
Krajnje je vreme da se probudimo i okupimo oko onoga što spaja sve Srbe, krajnje je vreme da im ne dozvolimo.....
 
Shir:
Humanitarna katastrofa zato što su isključili predajnike državnog monopoliste, Telekoma? Bravo DSS-ovci,ni Vučić ne bi to mogao bolje od vas...



O čemu ti govoriš?
Znaš li ti uopšte kako žive Srbi dole?
A....?
Ubuduće pe nego nešto kažeš da razmisliš, podigneš tri prsta, kažeš:"Srbija",
sačekaš da ti dam reč i kažeš samo ako znaš tačan odgovor, jasno?
 
mali.adadjo:
"Neka me zaboravi desnica moja, ako te zaboravim Sveti grade Jerusalime"
Tako su pevali Jevreji nalazeći se u Vavilonskom ropstvu sedamdeset godina.
sećajući se svojih domova, Svetoga hrama u Svetome gradu Jerusalimu.
Ono što je za jevrejski narod bio Jerusalim, za nas je Kosmet.
Sudeći po ponašanju naših političara i nas samih, koji više brinu o sopstvenim sitnim interesima,
nego o opstanku svoga naroda,
možda je nama Srbima ostala još jedino molitva:
"Ako te zaboravim Bože, ne zaboravi ti mene..."

Pa zar ne vratismo mi vec jednom nas Jeruzalim pa sta ucinismo da ga nikad vise izgubismo?
Nista...
I da se sutra opet vrati opet sam siguran da ne bi uradili nista da ga ponovo zadrzimo.
 
boki1979:
Pa zar ne vratismo mi vec jednom nas Jeruzalim pa sta ucinismo da ga nikad vise izgubismo?
Nista...
I da se sutra opet vrati opet sam siguran da ne bi uradili nista da ga ponovo zadrzimo.


Kosmet je još uvek u sastavu države Srbije!
Pravno i prema rezoluciji SB 1244.
Istina je da ništa nismo uradili da sprečimo sve što nam se događa i da pomognemo našim ljudima dole, čak naprotiv...
 
mali.adadjo:
Kosmet je još uvek u sastavu države Srbije!
Pravno i prema rezoluciji SB 1244.
Istina je da ništa nismo uradili da sprečimo sve što nam se događa i da pomognemo našim ljudima dole, čak naprotiv...

znam i bice sve dok mi ne potpisemo da ga dajemo,kad je nesto na papiru tvoje a ti nista ne potpises onda mogu samo na silu da ti ga uzmu al ti jednog dana mozes da ga vratis
inace zajebao sam se s izgubismo trebalo je biti izgubimo....
 
Tako je boki. Recimo svi Srbi kojima je nacionalizovana imovina za vreme komunista i koji nisu nista potpisali tj potpisali da to prihvataju - dobili su je nazad. Ako ne oni onda njihovi naslednici.

Oni koji su potpisali pa uzeli neku crkavicu - izgubili su je za sva vremena.

Zato ne smemo nikada potpisati ista i legalizovati okupaciju Kosmeta vec se trebamo naoruzavati i cekati povoljan trenutak na medjunarodnom planu koji nam ide na ruku da teritoriju koju su nam oteli povratimo na identican nacin na koji su nam je uzeli - a to je silom.
 

Back
Top