Kako kopirati materijal sa sajta

Za pojedinačne HTML strane možeš da koristiš "File-Save As ...", "File-Save Page As ...". Za kompletne site-ove ti treba neki program koji pored toga što kopira HTML strane menja i linkove u njima kako bi kompletan pregled zaista bio off line.Jedan on njih je Teleport Pro.
 
Ni Teleport ni Download studio nece skinuti bas sve.
Ako je sajt uradjen tako da neki program generise strane kada je to potrebno, uvek generise JEDNU stranu prema klijentu a druge i "ne postoje" dok ne budu zatrazene od klijenta, pa ih program generise.

To skidanje celog sajta vazi samo ako postoji "set" HTML strana i slika ili animacija. Tada takvi programi mogu da skinu sajt sa sve slikama ili animacijama i HTML strane.

U suprotnom, nema skidanja sadrzaja sajta.
 
Da li site čini set HTML strana ili neki program te strane generiše po zahtevu nema preteranog uticaja na to da se site može skinuti ili ne. Ono što je programima za sskidanje pitno su veze (linkovi) i bez velikog problema će skinuti sve strane na koji ukazuje neka veza koja postoji na strani koja je već skinuta.

Dok ima veze (linka) strana može da se skine, ako je nema ... onda to jeste problem.
 
bojan p:
Da li site čini set HTML strana ili neki program te strane generiše po zahtevu nema preteranog uticaja na to da se site može skinuti ili ne. Ono što je programima za sskidanje pitno su veze (linkovi) i bez velikog problema će skinuti sve strane na koji ukazuje neka veza koja postoji na strani koja je već skinuta.

Dok ima veze (linka) strana može da se skine, ako je nema ... onda to jeste problem.
Pa ne bas... Ja radim samo sa EXE/DLL fajlovima koji generisu HTML strane kad zatreba.

Primera radi, neki moji programi krecu sa EXE programom kao starting point, koji generise stranu za logovanje (username/password) Za sada nigde nema generisane bilo koje druge strane ali na generisanoj strani postoji forma koja se aktivira na neki drugi na primer A.EXE fajl.
Nakon toga se startuje taj A.EXE koji vodi posao oko prijave, registracije i koji salje potrebnu stranu klijentu. Iako i tu postoje dve tri forme koje ce pozvati razlicite EXE programe (B.EXE, C.EXE ...), u zavisnosti sta klijent hoce, nema sanse da bilo koji program skine nesto sa tog "linka" jer ce strane biti generisane tek kad klijent to zatrazi, dakle za sada ne postoje fizicki.

Poenta je dakle u tome, da na mom sajtu nema nikakvih HTML strana, jednostavno strane nastaju i salju se klijentu onog momenta kada je to potrebno, pre toga fizicki ne postoje. Postoji samo skup EXE/DLL fajlova koji ce po potrebi biti aktivirani i generisati HTML za klijenta i dalje cekati ponovni poziv...

Sve strane se prema potrebi i toku programa, generisu i salju klijentu onda kada je klijent zatrazio odredjen posao da odradi.
Ako zeli da unosi podatke za neke sifrarnike, startuje se program X.EXE i daje opciju rada sa sifrarnicima.
Ako zeli da unosi podatke za obradu, staruje se program Y.EXE i generise potrebnu stranu za stranom.

Tako da, ne vidim nacina da bilo kolji program skine nesto sto ne postoji. Kod mene su linkovi ustvari pozivi EXE/DLL fajla koji tek treba da napravi HTML...

Dakle:
<FORM NAME="blabla" ACTION="X.DLL">
ili
<A HREF="Y.DLL?aaa|bbb"></A>

Te "linkove" bilo koji program moze samo da vidi ali sa njih nista nece skinuti....pogotovo sto mnogi programi na samom startu proveravaju sta je stiglo od dodatnih podataka, sto iz forme, sto iz queryja, i ako nema nekih tacno definisanih varijabli, nece ni generisati pravi HTML vec poruku (HTML) o gresci.
 
Programi za skidanje siteova pre svega su namenjeni preslikavanju statičkih siteova, a ne kopiranju aplikacija, jer ako sam dobro razumeo pominješ aplikaciju koja kao klijent koristi browser.
codemaker:
Dakle:
<FORM NAME="blabla" ACTION="X.DLL">
ili
<A HREF="Y.DLL?aaa|bbb"></A>
Da se poslužim ovim primerom, ukoliko neko pošalje zahtev za "stranom" Y.DLL?aaa|bbb, ne bitno da li je u pitanju browser ili neki program za skidanje site-ova, sigurno će da dobije neki HTML koji treba da prikaže. Taj HTML onda može da se sačuva.

No, mislim da smo se već i suviše udaljili od teme, jer kao što sam napisao na početku reč je o skidanju statičkih site-ova, a ne aplikacija koje kao klijent koriste neki web browser.

Sumnjam da bilo kome trebaju samo forme aplikacije bez same aplikacije. :)
 
Self - destroying feature kad zagusti?
Ala bi to bilo veselo da M$ ugradi tako stogod! Zamisli samo neki sektor na disku se ne moze ucitati a Word lepo ode u vecna lovista. Nesto stucne u memoriji i IE ode Bogu na istinu. Pad napona za dlaku (kod nas je ta dlaka konjska) i Explorer objavi bankrot a mi da se slikamo sa olupinom onoga sto je ostalo "orao pao, orao pao..."...
Zvuci mi nekako kataklizmicno :(
Da se mi drzimo nasih starih oprobanih problema sa softverom koji stuca, kija, kaslje ali nekako obavlja posao za sada - vise manje...
 
Kada bi samo zvučalo, ne bi bilo tako strašno. Problem je kada to imaš prilike i da vidiš, onda se prosto zapitaš ... gde smo i da li je kraj blizu. Što reče moj kolega: "Softveratori će shebati svet." Vrlo proročanski i na žalost izgleda tačno. :(

Mogu da se držim koliko kod hoćeš da software ima poneki bug, i da štuca, kašlje, ali da ipak radi ono što mu je osnovna namena, ali ima nas raznih koji pišu isti taj već pomenuti software.
 

Back
Top