U cemu nalazite smisao svog postojanja???

Мени то звучи као отрцана романтична фраза....искрено: не знам како то функционише у пракси!
Увек си насмејана? Никад ниси нерасположена, уморна, тужна, незадовољна, забринута....?
Или јеси али се и тада смешиш?:roll:
 
Kad_LupimLupim:
Zar nije kod tebe: Naci stan u BG-u? :|

To je apstraktno, a ja nalazim zadovoljstvo samo u necemu sto mogu da pipnem i da cujem, i da vidim.Zivim za trenutak u kojem zivim.Kad budem nasla stan u Beogradu onda ce se smisao mog zivota preneti u taj stan.Kako sad da mi bude stan smisao kad ga nigde nema, necu imati smisao u necem sto ne mogu ni da pipnem, ni da cujem ni da vidim odmah sad.
 
Hellen:
Мени то звучи као отрцана романтична фраза....искрено: не знам како то функционише у пракси!
Увек си насмејана? Никад ниси нерасположена, уморна, тужна, незадовољна, забринута....?
Или јеси али се и тада смешиш?:roll:


Hellen,
bas si me iznenadila....
na par tema sam naisla na tvoje poruke , koje su mi se dopale....bolje reci stav koji imas po nekim pitanjima.
" obuci osmeh " nije fraza.....
htela sam da kazem da je veoma vazno ako ne i najvaznije u zivotu ---biti zadovoljan sa onim koliko imas ili koliko u trenutku mozes da imas. sve sto prevazilazi mogucnosti vodi u nezadovoljstvo..... naravno mislim uopsteno.....
pronaci ravnotezu u zivotu je svojevrsna umetnost....a osmeh je sinonim za postignuto.....

bobana , :-)
 
Kad_LupimLupim:
Pa nisam rekao da ti je smisao stan u BG-u, nego pronalazenje doticnog (:

Nije mi to smisao. Smisao mi je ako bas hoces u ovom: Hocu da uzivam, necu da ucim, necu da izlazim u Uzice, hocu da se ponasam razmazeno, hocu da sedim za kompjuterom, hocu da slusam muziku narodnu ali :D necu na sabanskim radio stanicama nego sa svog kompjutera, i rok i dens, i hip hop, necu da objasnjavam nikome nista, hocu da izlazim u prirodu i u soping. Lici li ti to na trazenje stana? Naravno, kad pronadjem stan, onda ce se promeniti i smisao mog zivota ali sad moj zivot takodje ima punopravan smisao.
 
bobanap:
Hellen,
bas si me iznenadila....
na par tema sam naisla na tvoje poruke , koje su mi se dopale....bolje reci stav koji imas po nekim pitanjima.
" obuci osmeh " nije fraza.....
htela sam da kazem da je veoma vazno ako ne i najvaznije u zivotu ---biti zadovoljan sa onim koliko imas ili koliko u trenutku mozes da imas. sve sto prevazilazi mogucnosti vodi u nezadovoljstvo..... naravno mislim uopsteno.....
pronaci ravnotezu u zivotu je svojevrsna umetnost....a osmeh je sinonim za postignuto.....

bobana , :-)

Па тако реци.
''Обуци осмех'' јесте фраза, ово је већ конкретније.

Знаш, многи људи се служе том фразом зато што су учени да је туга нешто лоше, да конфликте треба избегавати, да је лош човек онај који је понекад бесан... То су људи који мисле да треба стално да буду срећни, стално да се смеше, да су једино тако ''добри''....а да су сва остала осећања лоша....
Ово ми је намах тако изгледало, па сам зато тражила објашњење.
 
Pa smisao mog zivota je jednostavno da budem slobodna,da radim ono sto zelim da zivim svpj zivot.
Da kontriram celom svetu,ako hocu.......da budem samo svoja,da zivim po svojim zakonima i principima.Naravno u poptpunosti to nije moguce,jer ne zivim u pustinji,ali uvek sam se trudila da radim ono sto zelim,da budem ono sto ja hocu.Trudim se da svaki trenutak provedem sto lepse mogu,jer losih je u mom zivotu bilo i previse.........trudim se da volim,i da budem voljena.
To je smisao mog zivota............da uvek pronadjem nesto lepo cak i u onom najcrnjem.
 
Emily_Bg:
Pa smisao mog zivota je jednostavno da budem slobodna,da radim ono sto zelim da zivim svpj zivot.
Da kontriram celom svetu,ako hocu.......da budem samo svoja,da zivim po svojim zakonima i principima.Naravno u poptpunosti to nije moguce,jer ne zivim u pustinji,ali uvek sam se trudila da radim ono sto zelim,da budem ono sto ja hocu.Trudim se da svaki trenutak provedem sto lepse mogu,jer losih je u mom zivotu bilo i previse.........trudim se da volim,i da budem voljena.
To je smisao mog zivota............da uvek pronadjem nesto lepo cak i u onom najcrnjem.

Slazem se sa tobom potpuno. Moj odgovor bi bio isto kao Emilin, samo bih jos dodala, da bi smisao mog zivota, pored svega ovoga bio potpun onog trenutka kada budem ostavila nesto iza sebe...a sta drugo ostaviti sem jednog novog malog ljudskog bica...
 

Back
Top