Engleski državnik Viljem Gledston: Crna Gora i Crnogorci

Svetopelek

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
260
  • Iz knjige


    nmartinovicstranciocgea0.jpg


    Gledston Viljem Evart William Ewart Gladstone (1809-1898.), engleski državnik, vođ liberala, četiri mandata predsjednik Vlade Velike Britanije, i to je bio kad je Velika Britanija bila na vrhuncu, u viktorijansko doba!
    Pročitajte pažljivo njegove riječi o Crnoj Gori i Crnogorcima.
    Gledstonove riječi o Crnogorcima su markirane.


    Gladstone.jpg
    William Ewart Gladstone

    williamewartgladstone1uy0.jpg

    williamewartgladstone2vr8.jpg

    williamewartgladstone3kc0.jpg

    williamewartgladstone4du0.jpg

    williamewartgladstone5yv1.jpg

    williamewartgladstone6tg1.jpg
 
King 7:
Moram da citiram vic iz jednih dnevnih novina: Po cemu su nezavisnost Crne Gore i parenje macaka slicni? Ni manjeg qurca ni vece dreke...

...e vidis ....ni manji qurac ni veca dreka za par godina stigla zajedno sa albanijom do beograda....ode kosovo ode vojvodina (za koju godinu) i....sta osta..velika srbija :razz: ??? osta mozda najveci K_urac u semi stanju koji ne moze da se digne i nikada se nije dizao (cak i orao na zastavi ima spustena krila sto je poznato kao simbol neplodnosti u svim staroantickim spisima :razz: :razz: ), a samim tim ni pravio dreku....ostade par ulicica gde ce ljudi kupovati skandal citati ko koga brbi i trviti o politici i velikom srpstvu....srpski politicari ce pokupiti kintu , pobeci negde i ostaviti "par ulicica" da i dalje zastupaju veliku srbiju....i svoje ljude da u ritama trce i uzurbano kupuju skandal :razz: :razz:
..dakle...promenite vlast i krenite napred....nemojte da glasate za iste ljude koji preko noci promene ime partije i zestoko vam uvale taj semi nerast.....godinama glasate za iste ljude koji se kriju u obliku drugog imena partije......(nisam ja sa strane, samo primecujem)...odstampaju vam par trac casopisa koji pisu ko koga prca, koja pevacica promenila sise, a oni unistise za to vreme zemlju :razz: :razz: :razz: :razz:
cak se i hrvati bore za stampanje tih casopisa i njihov izvoz za beograd i srbiju.....vecina se cak tamo i stampa (skandal...mozda???)..... :razz: :razz: :razz:
 
radeyuyu:
(cak i orao na zastavi ima spustena krila sto je poznato kao simbol neplodnosti u svim staroantickim spisima )

Rade, sedi jedinica k'o vrata, pa je jos i na tockice, da se krece kroz celu godinu! Nemoj neko da te cuje da lupetas tako...

Knjige u sake, zagrej stolicu pa se javi jopet!

radeyuyu:
a samim tim ni pravio dreku....ostade par ulicica gde ce ljudi kupovati skandal citati ko koga brbi i trviti o politici i velikom srpstvu....srpski politicari ce pokupiti kintu , pobeci negde i ostaviti "par ulicica" da i dalje zastupaju veliku srbiju....i svoje ljude da u ritama trce i uzurbano kupuju skandal

Hehehehehe, bas si ti neki deran ... Ma, rade, vidi se da si nov na forumu i da ne poznajes lik i delo naseg Svetolepeka, Rufima, Igracine itd... Ne razumes ceo kontekst ovakve price sa njim (osim ako mu nisi Zemljak).

radeyuyu:
cak se i hrvati bore za stampanje tih casopisa i njihov izvoz za beograd i srbiju.....vecina se cak tamo i stampa (skandal...mozda???).....

Rade, leba ti ... da li si bio u HR u skorije vreme? Eto, ja bio i svasta video! Video najave za Stojin koncert po celom Zagrebu. Video kafic gde se "skupljaju ustase" i slusaju Tinu, Stoju, Seku i ostale djipace!

Videh takodje i rok kafic gde se pusta Van Gogh i Partibrejkersi ... sedi Rade ... jos jedan kec!
 
Wilkołak:
Rade, sedi jedinica k'o vrata, pa je jos i na tockice, da se krece kroz celu godinu! Nemoj neko da te cuje da lupetas tako...

Knjige u sake, zagrej stolicu pa se javi jopet!



Hehehehehe, bas si ti neki deran ... Ma, rade, vidi se da si nov na forumu i da ne poznajes lik i delo naseg Svetolepeka, Rufima, Igracine itd... Ne razumes ceo kontekst ovakve price sa njim (osim ako mu nisi Zemljak).



Rade, leba ti ... da li si bio u HR u skorije vreme? Eto, ja bio i svasta video! Video najave za Stojin koncert po celom Zagrebu. Video kafic gde se "skupljaju ustase" i slusaju Tinu, Stoju, Seku i ostale djipace!

Videh takodje i rok kafic gde se pusta Van Gogh i Partibrejkersi ... sedi Rade ... jos jedan kec!

..... :razz: :razz: ma u redu...uzecu i to k znanju...ja sam ovde da ucim..... 8-)
 
Ovo gore nijesu svetoplekove riječi nego Gledston Viljem Evart William Ewart Gladstone (1809-1898.), engleski državnik, vođ liberala, četiri mandata predsjednik Vlade Velike Britanije.

Igracina mi jos od prosle godine nije odgovorio na pitanje o poreklu drevnih crnogoraca, srednjevekovnim drzavnim obelezjima, vidjenjijim crnogorcima u srednjem veku kao i njihove granice, drzavna obelezja a sto je najvaznije - junacima u Kosovskom boju i uopste - njihovim pobedama protiv turaka u tom periodu.

King 7 neću se miješati u vašu prepisku. Pogledaj na temi Heraldika pa ćeš naći srednjevjekovna "državna obeležja". Kakvi Kosovski boj, pa nijedan Zećanin nije ni bio tamo jer ga to nije ni interesovalo. To je bila tuđa bitka na tuđoj zemlji.
 
Prvo: precenjujete misljenje dobrog Srba pa i moje: Nezavisnost Cg nas je iskreno obradovala ali nas je razocarala druga realnost: niste otisli stvarno. Jos studirate, bavite se politikom u Srbiji, uzimate hranu i sve ostalo bez cega bi pocrkali za mesec dana obzirom da nemate niti industriju ni poljoprivredu ( o turizmu da ne govorim ). Najzalije mi je to sto ste nezavisnost Srbiji upravo vi dali, zemlji sa istorijom i te kakvom. Kazes, Zecani se nisu hteli boriti na tudjoj zemlji? Znas li ciji su velikasi bili Zecani i kome su placali porez u to vreme? Znas li kako je sebe Njegos zvao? Dok je Srbija propadala pod Turcima Srbi u Srpskoj pokrajini Crnoj Gori su neborenjem i dobrim odnosima sa Turskom stekli granice koje su se odrzavale tek - toliko koliko je Otomanska imperija postojala. Rekoh ja, manjeg qurca gore... Siptari vas cekaju i ostre nozeve a vi se kurcite protiv Srbije. Sve jedno, sto dalje od nas a da se ja pitam uvozili bi hleb iz Italije preko Albanije a studirali bi u Engleskoj. Takvih gubitnika nisam video odavno ali verujte mi, sve cemu se radujete Srbiji po zlu i cime se kitite sada je samo trenutna politika ko zna cija. Okanite se vise nas i Beograda i pocnite da razmisljate sta ce te dalje sa siptarima, balijama, turistickom sezonom koju u stvari nemate ( Egipat, Tunis i Grcka su mesta gde se letuje ). Samo sto dalje od nas.
 
FORMICA:
Ovo gore nijesu svetoplekove riječi nego Gledston Viljem Evart William Ewart Gladstone (1809-1898.), engleski državnik, vođ liberala, četiri mandata predsjednik Vlade Velike Britanije.

Igracina mi jos od prosle godine nije odgovorio na pitanje o poreklu drevnih crnogoraca, srednjevekovnim drzavnim obelezjima, vidjenjijim crnogorcima u srednjem veku kao i njihove granice, drzavna obelezja a sto je najvaznije - junacima u Kosovskom boju i uopste - njihovim pobedama protiv turaka u tom periodu.

King 7 neću se miješati u vašu prepisku. Pogledaj na temi Heraldika pa ćeš naći srednjevjekovna "državna obeležja". Kakvi Kosovski boj, pa nijedan Zećanin nije ni bio tamo jer ga to nije ni interesovalo. To je bila tuđa bitka na tuđoj zemlji.

Ја, заиста, одавно нисам прочитао већу бесмислицу!

Па зар и сам Свети Великомученик Кнез Лазар Косовски није био из Грбља?

Монтенегрини имају само један истински проблем - чињенице!
 
King 7:
Prvo: precenjujete misljenje dobrog Srba pa i moje: Nezavisnost Cg nas je iskreno obradovala ali nas je razocarala druga realnost: niste otisli stvarno. Jos studirate, bavite se politikom u Srbiji, uzimate hranu i sve ostalo bez cega bi pocrkali za mesec dana obzirom da nemate niti industriju ni poljoprivredu ( o turizmu da ne govorim ). Najzalije mi je to sto ste nezavisnost Srbiji upravo vi dali, zemlji sa istorijom i te kakvom. Kazes, Zecani se nisu hteli boriti na tudjoj zemlji? Znas li ciji su velikasi bili Zecani i kome su placali porez u to vreme? Znas li kako je sebe Njegos zvao? Dok je Srbija propadala pod Turcima Srbi u Srpskoj pokrajini Crnoj Gori su neborenjem i dobrim odnosima sa Turskom stekli granice koje su se odrzavale tek - toliko koliko je Otomanska imperija postojala. Rekoh ja, manjeg qurca gore... Siptari vas cekaju i ostre nozeve a vi se kurcite protiv Srbije. Sve jedno, sto dalje od nas a da se ja pitam uvozili bi hleb iz Italije preko Albanije a studirali bi u Engleskoj. Takvih gubitnika nisam video odavno ali verujte mi, sve cemu se radujete Srbiji po zlu i cime se kitite sada je samo trenutna politika ko zna cija. Okanite se vise nas i Beograda i pocnite da razmisljate sta ce te dalje sa siptarima, balijama, turistickom sezonom koju u stvari nemate ( Egipat, Tunis i Grcka su mesta gde se letuje ). Samo sto dalje od nas.
....

covece ti ga brate bas pretera ne dajuci pritom ama bas nikakve argumente....pozivas se na to da je masa iz cg otisla u bg , zasto da ne? grad je krao krao i krao i nakrao se, pa odu ljudi tamo....gde su oduvek imali najuglednija mesta.....batrgas se u sopstvenim "argumentima" ....necemo o tome..a sto se turizma tice molim te i samo te molim nemoj da se pozivas na opustosene predele prekrivene peskom i odvratnim camugama......covece zaista tamo nema nista......tunis, egipat hahahahahahahahaha nisam neki politicar, ali o lepoti predela nemoj molim te.....presao sam sve te arapske opustosene predele i cak su i istoricari placeni da izvitopere istoriju samo da bi privlacili strance (britance i nemce uglavnom).....tamo nema nista!!!!!! idi pa se uveri......dajte ljudi malo po nekim spisima, argumentima , "poveljama"....psovke ostavimo za forum "licni kontakti" hahahahahahahahahahahahahahahahahaha :p :p :p
 
CTEMA:
Ја, заиста, одавно нисам прочитао већу бесмислицу!

Па зар и сам Свети Великомученик Кнез Лазар Косовски није био из Грбља?

Монтенегрини имају само један истински проблем - чињенице!

..skeniraj tekst , nakaci ga i posalji......pa cekaj odgovor.....ja sam ovde laik , ali koliko vidim par ljudi ovde sa juga satrse jednu veliku naciju :razz: "sa severa" i nanervirase je :razz: :razz:
 

Back
Top