Muzicka Trivia

Bettie Page

Zainteresovan član
Poruka
118
Da pocnem sa nekim poznatijim:

1. Pesme: Golden Brown (Stranglers), There she goes (The LA`s), Under the bridge (RHCP), Perfect day (Lou Reed)... su pesme o heroinu.
2. Na koncertu Deep Purple u Japanu, navodno je neki mladic izvrsio samoubistvo u toku pesme Child in time. Pucanj se cuje na njihovom live albumu.

I da ne bi bas sve bilo crno:
3. Ime grupe Human League je u stvari naziv za drugu fudbalsku ligu u Ugandi.
4. Bitlse je odbilo 5 razlicitih muzickih kuca pre nego sto su snimili prvu plocu. U jednoj su im rekli da je njihov zvuk staromodan.

da li ste vi culi/naculi/procitali nesto?
 
Načuo sam o nekoj seriji samoubistava koje su počinili ljudi koji su slušali Helter Skelter od Bitlsa

Kad pomenu odbijanje, čovek, iz ne-znam-koje-beše izdavačke kuće koji je odbio Led Zeppelin je otpušten čim su ovi izdali Led Zeppelin I
 
Odbijanje bendova je posebno zanimljivo, zato su neke manje kuce profitirale. U2 su na primer je sve svoje albume uradili sa Island records, jer su oni jedini hteli da objave njihov prvi album, a LL Cool J i dalje snima za malu njujorsku kucu koja je objavila njegov prvi singl kada niko nije hteo.

A sto se tice Mekartnija, postoje citave debate i studije na netu na tu temu :roll:

Moze mali trivia kviz:
Da li neko zna kako je nastala pesma Hey Jude?
 
Kakve ja informacije skladistim u glavi!
Hey Jude je napisana kao decija pesmica. Prvo se zvala Hey Julian, posvecena je Lenonovom sinu koji je tesko podneo razvod roditelja, pa je Mekartni napisao pesmu da ga oraspolozi.
Nego, sada me stvarno zanima: da li se neko seca traca da je autor (optimisticne) pesme Dont worry be happy, izvrsio samoubistvo :confused:
 

Back
Top