Ugovor

Sto se tice IT usluga, nema tu tipskih ugovora. Definisu se zahtevi klijenta, vreme zavrsetka posla, cena, dodatni elementi kao sto su odrzavanje i naknadni dodaci.
Takodje se definisu klauzule u vezi postovanja rokova, sto isplate, sto naplate i slicno

Dakle neces kao sto Nics rece, naci nista kao neki "template" ugovora.
Kod nas se skoro nikad ne prave neki ugovori, jer cesto ide "dodjem ti-dodjses mi" sistem, pa ko koga zavrne efikasnije... nazalost.
 
Evo barem Kod nas u Crnu Goru vecina radi tako preko nekih ugovora ja sam bio dobio jedan primer ugovora za jedan sajt o auto berzi on je sadrzao da je ovaj mora da uradi mysql bazu sa podatcima bla bla bla.... i sve shto treba da zavrshi i oko placanja sajta hostinga domene itd pa sve do copyright-a mislim da nije tesko sastaviti jedan ugovor na 1 stranici!
 
Zavisi u kojoj si drzavi. Evo recimo u Srbiji mozes da se slikas sa bilo kakvim ugovorom.

Bilo bi normalno da narucilac sajta nije vlasnik programskog koda koji omogucava prikazivanje sadrzaja Web strana. To moze biti jako vazno u slucaju da ti narucilac trazi neki modul specifican za njegovu bransu, posto on naravno racuna da ga moze preprodati ili se mozda vec i dogovorio sa nekom bratskom firmom da plate jedan sajt, pa prepakuju drugi sa minimalnim izmenama (logo firme i kontakti).

Kad sam bio mladji pokusavao sam da ubedim domace tajkune da je Web dizajn jedno, a Web programiranje nesto mnooogo skuplje. Pre godinu dana sam shvatio da je cena koju placam za Zend Encoder sasvim pristojna posto mi omogucava da celokupan sadrzaj sajta zakljucam za odredjenu IP adresu, a takodje da vremenski ogranicim trial period posle koga ce ako se ne otkljuca na sajtu ostati samo ne citljiv niz 0 i 1.

Znam da ovo zvuci kao reklama, ali mene glava vise ne boli!
 
Gill Bates:
Zavisi u kojoj si drzavi. Evo recimo u Srbiji mozes da se slikas sa bilo kakvim ugovorom.

Bilo bi normalno da narucilac sajta nije vlasnik programskog koda koji omogucava prikazivanje sadrzaja Web strana. To moze biti jako vazno u slucaju da ti narucilac trazi neki modul specifican za njegovu bransu, posto on naravno racuna da ga moze preprodati ili se mozda vec i dogovorio sa nekom bratskom firmom da plate jedan sajt, pa prepakuju drugi sa minimalnim izmenama (logo firme i kontakti).

Kad sam bio mladji pokusavao sam da ubedim domace tajkune da je Web dizajn jedno, a Web programiranje nesto mnooogo skuplje. Pre godinu dana sam shvatio da je cena koju placam za Zend Encoder sasvim pristojna posto mi omogucava da celokupan sadrzaj sajta zakljucam za odredjenu IP adresu, a takodje da vremenski ogranicim trial period posle koga ce ako se ne otkljuca na sajtu ostati samo ne citljiv niz 0 i 1.

Znam da ovo zvuci kao reklama, ali mene glava vise ne boli!

Cisto da bas ne bude bez glavobolje uopste... jedan od linkova ove vrste...
http://www.devprotalk.com/archive/index.php/t-636.html
Nista nije sigurno - nowdays....
 
Kada sam rekao "mene glava vise ne boli!", mislio sam pre svega na "Zend Encoder mi omogucava da celokupan sadrzaj sajta zakljucam za odredjenu IP adresu, a takodje da vremenski ogranicim trial period".

Vecina ne zna kako da dekriptuje bytecode koji Zend koristi, a i skripte se izvrsavaju brze nego kada se PHP kod nanovo obradjuje!
 

Back
Top