predispozicije za sport
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: predispozicije za sport

Primećen član brizna mama (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano predispozicije za sport

U obdanistu je vrsena anketa o fizickom zdravlju deteta i bavljenju sportom roditelja i deteta. Istrazivanje vodi neki prof. Srba Popovic, mislim da je sa DIF-a. Pozvao nas je sutra u skolu Josif Pancic na Brdu na neko testiranje deteta koje traje 2 i po sata, gde se odredjuje genetska predispozicija na sport. Ima li neko informacije o cemu se tamo radi? Testiranje se vrsi na deci uzrasta 5,6 i 7 g. Pa, nam tada po rezultatima predloze kojim sportom deca da se bave, po nekom cini mi se francuskom programu, a ako necemo rezultati ce uci u statistiku za Ministarstvo? Da li Goran V zna nesto o tome?

Zainteresovan član Goran_V (avatar)
    Učlanjen
    13.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano Re: predispozicije za sport

Sve je to OK. Dobicete detaljnu analizu fizickih sposobnosti deta. Srba je bivsi profesor, mislim i dekan DIF-a i sada je u penziji. Inace, sve je onako kao sto je predstavljeno. Posle testiranja cete biti pozvani da se dete uclani u neki klub. Tu krece komercijala. Naravno mozete, ali ne morate.
    Pozdrav

Legenda Kvinsi (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    584

Interesuje me koja je najmlađa dob za utvrđivanje tih sportskih predispozicija

Primećen član brizna mama (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Koliko sam ja shvatila oko 5 g., a mogu ti dati broj tel. ovog profesora, pa se kod njega raspitaj o svemu.

Zainteresovan član Goran_V (avatar)
    Učlanjen
    13.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Da. Sa 5 godina dete može početi da se bavi sportom. Nekim osnovama. Treninzi im se uglavnom svode na igru i tek neke osnove sporta. Naravno, mogu i mladja deca, ali to su izuzeci. Za taj uzrast ja navijam za karate.

Elita sevilja (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Ja sam upucena da se upravo na DIF-u propagira misljenje da dete ne treba da se bavi ciljano nekim sportom bar pre 9-10-te godine,sto je sa medicinske strane potpuno opravdano.Nervni putevi su ,mislim na motorne,u fazi formiranja do pete godine,a tek nakon toga dete pocinje da razvija odredjene sklonosti ,tacnije afinitete ka odredjenom sportu .E sad,ne znam kako se ispituje predispozicija.Mislim da neke pouzdanu procenu ne moze niko dati.Jer ,zna se sta podrazumev tacno dokazivanje predispozicije,mora se procenjivati genetika.

Slične teme

1. Predispozicije
    Autor Tuzni_patak u forumu Muškarci
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 20.09.2008., 23:04
  2. SPORT
    Autor nemanja_ u forumu Fudbal
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.03.2005., 17:00

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor