problem- ne moze u control panel

Nema Administratorska ili Power User ovlašćenja , Ako je išao mnogo na net možda ga je neko hakovao i preuzeo kontrolu nad mašinom . Neka proba ovako kada restartuje mašinu pa F8 , neka uđe u "safe mod" kao Administrator odatle bi morao da može da uđe u CP neka tamo ode na USER ACCAUNT i neka pogleda svoj glavni nalog i neka mu dodeli sva ovlašćenja (i obriše nalog ako ima još neki a da ga nije on napravio) , inače ovo sam već viđao da ne poverujete svojim očima , pošto ljudi klikaju svuda , ne gledajući mnogi dozvole da se napravi neki net nalog na njihovim računarima koji obično biva zaključan . Pri startu računara se taj nalog ne vidi a postepeno neko uspe da tako preuzme i kontrolu nad vašom mašinom. Ja pošto visim na netu po 12 sati dnevno i više , svake nedelje bar jednom proverim da se neko nije nakačio na kompjuter. Ako nemože da uđe u administratorski nalog tada savetujem tvom prijatelju format c: i novu instalaciju windowsa.
 
Stvar je vrlo prosta: Idi u computer managment. Lokalni korisnici i grupe. Pronadji tvoj user account. Dodeli mu status administratora i neces vishe imati problema. Ukoliko jesi pod administratorskim nalogom a i dalje imas taj problem koristi extenzije nebili usao u neki prozor. ekstenzije su *.cpl.
Primer: Firewall.cpl.
 
Legolas dali si nekada probao otvoriti tako "user accounts.cpl" ? Ja sada probao i ne ide a Firewall.cpl otvara bez problema.
Ne slažem se sa tom konstatacijom da neko sa nalogom koji nije power user ili administratorski da može da sebi da veća ovlašćenja . Neko ko ima ograničeni accaunt nisu dozvoljene stvari kao što su instalacija, ulaz u operativni deo windowsa (u ceo folder Windows) ,korišćenje CP-a menjanje bilo kakvog podešavanja . Ako mu je još i Administratorski nalog zaključan a on nezna password tada postoje samo dva rešenja. jedan je zamena windowsa sa ili bez formatiranja svejedno, a druga solucija je ima jedan program kojim se mogu obrisati paswordi ali taj se plaća debelo , nemam ga čak ni ja , posle rada sa tim programom ostaje ti blanko pasword na administratorskom nivou. http://www.winternals.com/Products/AdministratorsPak/Default.aspx
 
Dobro ajde Snejks. ;)
Ovako:

Kao sto sam gore napomenuo *.cpl extenzije nisu ni predvidjene za korisnichke naloge vec za prozore programa. Prema tome ovim komandama ce moci da odradi onaj posao koji mu je potreban u control panelu dakle (Primer: Firewall.cpl) . Sto se tiche Administracije samih korisnickih naloga kako u XP-(Xperience) tako i na Serverskim platformama, stvari stoji ovako. Status korisnika je moguce dodeljivati po zelji Administratora, ako ja kazem tvoj nalog Snejks ce imati nalog user ili power user ili backup operators, ili remote user ili help Service group ili Replicator. Nemora da znachi da posle toga nemogu da promenim taj status i da te postavim u Administrator nalog nebili imao sva ovlascenja. Mislim da ces bolje razumeti ukoliko odesh na Administrators Tools zatim u Computer managment, videces da postoji jako dosta setovanja sto se tiche korisnichkih naloga.

Sto se tiche zabrana prilikom ulaska u sam Administratorski nalog kao sto si pomenuo postoje programi koji resavaju taj problem i brshu lozinku ostavljajuci blanko pass za ulazak u taj nalog.
neki od tih programa mogu se naci na Hirens Boot cd-u.
 
Kao odgovor na tvoje pitanje zašto bi radio format c: . moj odgovor je:
1. zato što je očigledno da njegov nalog nema administratorska ovlašćenja
2. zato što najverovatnije nema ni administratorsku šifru za administratorski nalog jer bi je odavno iskoristio a ne pitao prijatelja a on postavljao temu ovde
3. ako je imao korisnički nalog sa ovlašćenjima admina, a sada ga nema , znači da je njegov komp bio meta ili hakera ili nečije zaebancije ako je haker mogao je ostaviti svašta na kompjuteru a ako mu je neko napakostio od prijatelja , neko ko zna , i zaključao naloge a njega sveo na ograničenog korisnika tada može i samo obična zamena windowsa
4. nemaju svi pare da daju 150 dolara za program " ERD Commander 2005 " (koji pretpostavljam da je i na hirens boot disku) , a free verzije ne dozvoljavaju brisanje (koliko ja znam)
Toliko o tome !
 
Znaš malo sam i ja namćor u ovakvim stvarima ali moja politika je preseći stvari , znači šta se desilo desilo se i može opet da se desi čak i ako se popravi i zakrpi, ali jednom oštećen sistem je za mene uvek oštećen iako je zakrpljen iako radi . šta da ti kažem :) Ali u pravu si nije bitno .
 

Back
Top