politika ili ne?

Obersturmfuehrer:
posto me ova tema jako pogadja, zanima me sta mislite koja je pozadina ovoga, i koji to debili vode ovo javno preduzece?

http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=12111

Pozadina je jasna........zatvoriti opservatoriju , izdati privatniku , koji ce da napravi neko cudo , komercijalno, dakako.........i da naplacuje karte............

Iza svake svinjarije, kriju se jednostavni i prosti lopovluci :roll:
 
urospo:
Ne verujem da je ovo politicko pitanje, ne znam zbog cega tako mislite ili sumnjate.
I ne znam na osnovu cega to javno preduzece naplacuje toliki novac...

e bas to je pitanje...
140 000 dinara mesecno? i jos ne odustaju od zahteva???
pa odakle opservatoriji tolke pare....
poenta je u tome da je u to sigurno umesan neko sa strane kome je taj prostor zapao za oko, i tutnuo nekom malo kesha u ruke i opa....aj da iselimo astronome....
 
Obersturmfuehrer:
e bas to je pitanje...
140 000 dinara mesecno? i jos ne odustaju od zahteva???
pa odakle opservatoriji tolke pare....
poenta je u tome da je u to sigurno umesan neko sa strane kome je taj prostor zapao za oko, i tutnuo nekom malo kesha u ruke i opa....aj da iselimo astronome....

To je vrlo moguce...i u tekstu se spominje neka kafana.
A opservatorij verovatno ima izvore prihoda od naplate ulaza tj. koriscenja istog....ali nije to poenta, bolje je da taj novac iskoriste za modernizaciju uredjaja, samog objekta i sl.
Prvo mora da se ispita na osnovu cega to jp naplacuje toliki novac jer nisu oni komunalci ili vodovod koji moraju da imaju izvor finansiranja da bi normalno funkcionisali i radili svoj posao.
Tu mora da se umesa gradska vlast i da ih oslobodi placanja dazbina, ili bar da pomogne u placanju, nema druge...ipak je to objekat od opsteg znacaja.
 
izgleda da ipak nije dobro ispalo...
SAOPŠTENJE AD "RUĐER BOŠKOVIĆ"

AD "RUĐER" - PITAMO GRADONAČELNIKA

posebno mi je zanimljivo:
Nadležnosti Gradonačelnika Beograda:
Između ostalog gradonačelnik BG:
- odlučuje o davanju na korišćenje, odnosno u zakup, kao i o otkazu ugovora o davanju na korišćenje, odnosno u zakup i stavljanju hipoteke na nepokretnosti koje koriste organi Grada i Gradska uprava, uz saglasnost Republičke direkcije za imovinu Republike Srbije;

pare pare pare....
 

Back
Top