novi zastavin pistolj m 07...!

Ma, dok zastava ne napravi pištolj sa polimerskim ramom od svega toga nema ništa.

Danas sam čitao tekst u kalibru, vidim da su ga nahvalili, ali mislim da je ideja da se napravi pištolj koji liči na Glock, ali sa čeličnim ramom malo smešna. Uostalom, zar je to toliki problem, kad Hrvati postižu uspehe sa svojm HS-om, a nikad u istoriji nisu imali ozbiljniji oružarski pogon, dok jedna zastava koja je zadnjih sto i kusur godina naoružavala sam bog zna koliko vojski u koliko država nije u stanju da napravi nešto moderno u tom smislu.

Lik koji je testirao oružje je stvarno tata za pištolje, i verujem da je pištolj OK samo mi cela koncepcija razvoja novog vojno-policijskog pištolja sa čeličnim ramom pored silnih Glock-ova, USP-ova itd...izgleda deplasirano.
 
ne vidim kako mislis proslost... sig na svim modelima osim na novom sig 250 koristi celicne ramove, nisam primetio da amerima smeta, oruzja na bazi colt-a m.11 koje koriste americke specijalne jedinice su isto celicne, armije sveta su u 90% naoruzane pistoljima sa celicnim ramom, niko bre nema para da daje tolike pare na plasticne pistolje, pa vecina armija sveta jos koristi HP i njegove kopije, a o coltu m 11 i cz 75-85 da se i ne govori... a da dodam o TT , makarov, i razne revolvere...
uzmimo jos jednom amere, njihov trupni pistolj je m9(bereta 92), ako oni ne uvedu prvi plastiku niko nece!
a sto se tice policija, mislim da je njima vaznina stabilnost oruzja nego masa, s tim mislim da plastika nema neku veliku prednost u odnosu na celik... razlika od 300-400 grama je zanemarljiva kada ti je imperativ da drugi metak zavrsi gde i prvi, a sa celicnim oruzjem imas vece sanse nego sa plasticnim, ako se nevearam varijanta glocka sa oznakom C je izbacena da bi smanjila trzaj oruzja. ajde sad jedno hipoteticko pitanje, uzmi trzaj iz glocka 21 .45 koji ima masu od oko 750 gr i sig-a 220 sa masom od oko 900 gr , pa razmisljaj sta je bolje celik ili plastika.
 
samo jedan komentar , kada je ikada iko napravio dobar pistolj a da u njega stane vise od 9 metaka... sta ce meni 17 metaka u magacinu ? pa pistolj ima domet 25 m , to sto se ne zavrsi sa prvih 5 nece se ni zavrsiti , a ostalih 10 sluzi samo da mi bude tezak , siroka drska , da je losije uradjena ravnoteza pa cev bezi itd... ja u streljani nisam nikad video nikog ozbiljnog sa takvim pistoljem , ok je to za policiju , ali za ostalo.... jok!
 
dejina81:
m.11 koje koriste americke specijalne jedinice su isto celicne, armije sveta su u 90% naoruzane pistoljima sa celicnim ramom.
koriste, ali isto tako većina njihovih u afganistanu koristi xd, odnosno hs2000 za američko tržište(to je pouzdana informacija). ja općenito nisam za plastiku. recimo da netko uzima, novi kompaktni 9mm, koji model uzeti?
 
bez uvrede druze xd je ok oruzje, ali ameri su verni celiku i koltu, i to stoji!
mislim da je zoran rekao, koga briga za 17 metraka u okviru, kad ako ne pogoodis sa prvih pet ostali ti malo znace, e to ti je to!
marinski specijalci kosriste colt m.11
foke koriste sig 226
samo toliko da ne nose svi xd!
a sto se tice pitanja CZ 75 d1 compact, to je model za cesku policiju!
 

Back
Top