KAZNA ZA VOZNJU

operativan

Zainteresovan član
Poruka
194
presao sam preko pruge na crveno svetlo,znaci rampa je bila podignuta, ali se svetlo upalilo za skori dolazak voza, kreovi me sacekali odmah posle rampe, pa treba da me zove sudija za prekrsaje...


Ovo mi je prvi prekrsaj, pa ne znam kako ide procedura...


PITANJE: Koliku cu odprilike kaznu dobiti?
 
A budale...
Reci, da li je bio jos neko sa tobom u autu?
U Srbiji ti verujes rampi... ccc...
CRVENO SVETLO BRE!!!

Inace, za prolazak na crveno u raskrsnici je min 5000 din + oduzimanje dozvole na 3-6 meseci...
Sad ces i na zeleno da stajes
 
Mnogo je tu stvari od kojih zavisi sama presuda.
- Konkretno za prekrsaj prolaska na crveno su do 9000din
- Zatim prekrsaj prolaska preko spustene rampe (kada je ukljuceno to za "skoro spustanje rampe i prolazak voza" se racuna kao da si prosao pored spustene rampe) dodje jos nekih 4000-5000din
- I na kraju (ali ne i najmanje vazno) ugrozavanje sopstvene bezbednosti, kao i ugrozavanje bezbednosti ostalih ucesnika u saobracaju (u ovom slucaju voza i njegovih putnika) se uglavnom kaznjava privremenim oduzimanjem dozvole na 3-12 meseci.

E pazi sad... najgora varijanta ti je znaci da platis nekih 100-150EUR kaznu i da te posalju na ponovno polaganje.
U najboljem slucaju mozes poreci sve i pozvati se na nestrucnost sluzbenih lica (kerova) koji ti verovatno nisu uradili alko-test i jos neke stvari ali to su vec detalji.
Takodje jako bitna cinjenica je ta, da li si potpisao zapisnik?
Ako jesi sam si sebi presudio. To konkretno znaci da si priznao prekrsaj.

To su neke cinjenice, a sama presuda zavisi od samog sudije da li ce ti i sta uzeti kao olaksavajucu okolnost, a sta kao otezavajucu. Ako imas nekog pravnika u svojoj okolini (poznanika, komsiju, prijatelja) ne bi bilo lose da se posavetujes s njim da vidis kako cela tvoja situacija prakticno izgleda ;)
 
@Dovla

Al si ga ti zakompliokvao.

Ovako to ide u praksi, dobices postom pozvi da odes u sud, tamo ce sudija da te pita, da li si uradio to i to, cime se bavis ... i recice ti, dobicete resenje o kazni postom, hvala i dovidjenja. To sve ukupno traje 5 min. Posle par nedelja dobijes pismo iz suda sa presudom, platis kaznu i to je sve.

Kakvo bre ponovno polaganje?
 
Ljudi sta vam je,pa nisam ubio coveka pa sve to da mi se izdesava...
Mislim morao sam da potpisem,pitao me je jel imam kakvu primedbu,ja rekoo da
nemam,i on mi napisao i pozeleo sretan put.....

Plus mi je rekao da nisam prosao kad su bile spustene rampe,znaci izmedju obe,sto isto ljudi rade, nego da sam samo prosao kad se upalilo...

mislio sam da se vadim na to da mi je bila upaljena muzika pa nisam cuo zvucne signale,
a svetlo se upalilo kad sam ja vec posao da prelazim, pa me je povukla kolona vozila....

sta mislite o tome? ocekujem i dalje odgovore....hvala svima koji su se potrudili da mi odgovore......pozzzz
 
Potpisan zapisnik ti dodje kao priznanje. Jedino sto sad mozes je da molis na sudu, da pricas kako nemas leba da jedes (sto ti definitivno nece proci ako vozis nesto jace od Zastave).
Tebi je ovde konkretno problem sto si prosao na crveno, jer svetla za rampu se pale tek kada se upali crveno na semaforu. Znaci u najboljem slucaju mozes da prodjes sa kaznom za prolazak kroz crveno svetlo.
 
Dovla:
Potpisan zapisnik ti dodje kao priznanje. Jedino sto sad mozes je da molis na sudu, da pricas kako nemas leba da jedes (sto ti definitivno nece proci ako vozis nesto jace od Zastave).
Tebi je ovde konkretno problem sto si prosao na crveno, jer svetla za rampu se pale tek kada se upali crveno na semaforu. Znaci u najboljem slucaju mozes da prodjes sa kaznom za prolazak kroz crveno svetlo.

Bez uvrede, jel citas ti sta pises?
 
Moj burazer je prosao jednom kroz crveno, mislim da je platio kaznu i uslovno oduzimanje dozvole na godinu dana. Ja sam izazvao sudar jednom, posto mi je bio prvi prekrsaj dobio sam malu kaznu i uslovno oduzimanje dozvole.
Tako da mislim da ce ti ostati dozvola.
 
Daj Boze,mislim nek bude i to uslovno,samo da mi ne uzmu dozvolu,posto
mi kola stvarno trebaju,kao ruku da mi seku,jednostavno trrebaju mi,ne za zezanje
nego zaa zivot,sastavno deo mog zivota....

Aj Boze pomozi!To samo meni moze da se desi!!
Ali bukvalno pazim na svako ogrganicenje i kerovi mee nadju na frku..kakva govna,
zapalicu ih majke mi!
 
Brate iskreno ti zelim puno srece i sto manju kaznu, ali ipak pijanstvo i prolazak na crveno su najveci prekrsaji koje vozac moze da nacini.
Na crveno po pravilu ne bi smeli ni policajci ni hitna pomoc da prodju bez obzira na sirene ;)
 

Back
Top