uho, grlo, nos i nedostatak apetita

iwan88

Primećen član
Poruka
596
Imam 18 godina. Visok sam 190cm a tezak 70kg.

Moja dva problema su: 1.apetit i 2.uho,grlo i nos.

1. Svi mi kazu da sam mrsav ali ja ne mislim da je tako ali bih voleo da dobijem jos koji kilogram. Sto se tice apetita, skoro da ga nemam zato sto mi je sve dosadilo. Cak i kad sam bas gladan ne moram da jedem mnogo.
Treniram plivanje i treba da jedem sto vise ali ja jednostavno nemam zelju da jedem. Zamolio bih vas pa mi preporucite nesto za povecanje apetita ili neki rezim ishrane uz pomoc kog bih mogao da dobijem koji kilogram i koji bi mi dao dovoljno energije za treninge.

2. Cesto me boli grlo. Kad me zaboli grlo onda mi i nos “curi” i obicno odem kod doktora, on mi da antibiotike, to me prodje i sve tako. Dok sam bio manji mislio sam kad porastem ojacacu pa ce to prestati ali nije prestalo. Vise mi je dosadilo da budem bolestan i da pijem antibiotike. Posto treniram plivanje, na treninzima mi cesto ulazi voda u usi pa me i usi cesto bole i osecam neki pritisak u usima.
Ne pijem gazirano, ne pusim, kad god je hladno nosim kapu i cuvam se koliko mogu ali ne pomaze. Cesto pijem vitamine B i C, a Revitu pijem vec 2 godine redovno.

Ako neko ko je imao slicna iskustva ili neki dokor, moze nesto da me posavetuje bih veoma zahvalan.
 
Sto se tice tezine i hrane, trudi se da imas 3 redovna obroka sa dve uzine, kao sportisti neophodni su ti proteini pa budi siguran da ih uzimas. POkusaj da uzimas med ujutro, mozes probati i sa Biomedovim preparatom za povecanje tezine i apetita - kazu ljudi da je dobnar i uspesan, ali mislim da ce ti kasika bilo kog meda ujutro biti adekvatni stimulans (moze i u caju ili mleku).

Sto se tice grla i usiju - imas cepove za usi od mekog latexa, kupuju se u apoteci, nisu neugodnii ne iritiraju usi a ako ih stavis nece ti voda ulaziti u usi za vreme treninga pa ces tu resiti problem. Isto vazi i za stipaljku za nos ako mozes da je koristis. Ocito su ti usi i gornji respratorni trakt slabija zona pa tu stalno pucas ali sta da se radi. POkusaj da pijes nesto od preparata za poboljsanje imuniteta (ehinaceu, Immunoactiv ima u apoteci itd) a da vitamine u tako pojedinacnoj formi povremeno obustavis po par meseci a zamenis ih prirodnim cedjenim sokom od pomorandze. Kupi sokovnik pa cedi celo voce i jedi dosta povrca. Sok od cedjene cvekle, sargarepe, limuna, jabuke i sa kasikom meda je idealan za popravljanje kako krvne slike tako i celokupnog imuniteta.

Biti zdrav je stvar koja zahteva ulaganje vremena i energije, sta ces. Ako to zelis onda moras da se potrudis oko toga i da ulozis vreme da se hranis zdravo i da se cuvas. POzdrav i srecno.
 
Probacu sa medom vec sutra ujutru. Videcu da kupim te cepove za usi a stipaljku za nos ne mogu koristiti zato sto na treningu u bazenu udisem na usta izdisem na nos. Voce i povrce volim i jedem svaki dan u velikim kolicinama.
Znate li sta bih mogao da koristim kad mi se nos zacepi zato sto mi je jedna nozdrva skoro uvek zacepljena?
 
mozda ja i jesam hipohondra ali nije bas sitnica kad nocima ne mozes da zaspis zato sto ti je nos zacepljen i moras da dises na usta, pa ti se posle toga grlo osusi, pa boli grlo, pa ne moze ni da jedes ni da pricas a nijedan miris ne mozes da osetis zbog nosa
 
IVANE88 ZAO MI JE STO OVAKO SA ZDRAVSTVENIM PROBLEMIMA SE UPOZNAJEMO ALI JE SILA NATERALA. STO SE TICE TVOJIH PROBLEMA SA ZAPUSENJEM NOSA PROBAJ DA PRI SVAKOM RUCKU UZ HRANU JEDES I REN, KOJI POMAZE DA OTPUSI DISAJNE KANALE I VEOMA JE ZDRAV. U SLUCAJU DA NEMOZES DA GA UZIMAS PRI ISHRANI ONDA BIH TI PREPORUCIO DA SE INHALIRAS SA POCETKOM SA KAMILICOM A KASNIJE PREDZES NA REN, ALI MORAS DA PAZIS DA NE PREHLADIS DOK SE INHALIRAS (MISLIM DA POSLE INHALACIJE ILI LEGNES ILI SE DOBRO UTOPLIS NAROCITO GORNJI DEO GLAVE) POSTO SAM I JA IMAO ISTI SLICAN PROBLEM, CAK JE MENI NOS CURIO TOKOM LETA. PROBAJ I NADAM SE DA CES BAREM USPETI KO JA DA NAKON 20G. OSETIM UKUS I MIRIS.
 

Back
Top