Hitler kao govornik

Koliko se sećam iz srednje , na retorici smo ga pominjali kao jednog od najvećih demagoga koji je iskoristio krizu u zemlji da bi ''progurao'' svoje paćeničke ideje...A koliko je u tome bio dobar , pa , izgleda da je bio pravi stručnjak...
 
Taj covek je bio genijalni ludak.
Drzao je govor u Berlinu pred nesto mnogo ljudi (ne secam se tacne brojke pa necu da lupam) osam sati neprekidno.
Kada je zavrsio, svi slusaoci su bili kao skamenjeni.
Njihov broj se skoro nije smanjio, pa sad sami procenite kakav je to orator bio.

Procitao sam jednu zanimljivost koja ce vam mozda biti interesantna:
Velike vojskovodje kao sto su bili Aliksandar Makedonski, Napoleon, Staljin, Hitler itd.
uglavnom su bili niskog rasta (izuzev Aleksandra, od nabrojanih ovde) ili su na neki nacin bili nastrani i hendikepirani.
Mislim da je Staljin imao jednu nogu kracu.
Napoleon je voleo voditi ljubav sa izuzetno prljavim zenama.
Za Aleksandra nadam se da znate itd.

Pozdrav !!!
 
A odakle vi znate toliko o njemu? Jel ima bas o ovoj temi sto se tice Hitlera na entu na nasem jeziku? Ja sam od druga uzeo Mein Kampf-pa ako je neko citao nek me malo uputi gde bi trebalo da trazim o njegovim govorima...
Hvala
 
Jan Kerso je napisao fanrasticnu autobiografiju o Hitleru,preporucujem svakome,on je jedan od njegovih najboljih poznavalaca...Mnogo sam o njemu citao...Imao je dobru mimiku,dobre teme,dosta je kasnio na govore(time povecavao tenziju),pocinjao lagano,preko malo kompleksnijih tema,da bi na kraju govora pretio i gotovo urlikao...Ima jedna njegova izreka gde on govori o psihologiji mase,gde tacno govori o tome na koju kartu treba igrati kad je masa u pitanju...
P.S.
Staljin je imao levu ruku kracu...Dobio gangrenu kad ga je otac pretukao...Obratite paznju kako se slikao,uvek je dobro prikrivao nedostatak... :-D
 
Spominje se i uticaj hipnoze... na masu... "okupljeni su bili kao skamenjeni" -neko je spomenuo... deluje mi da su bili u totalnom transu...ili je bio fenomenalan govornik ( ovde se radi iskljucivo o njegovoj vestini govora, a ne o delima) ili je umeo da primeni u praksi hipnoticka svojstva... a s obzirom da je bio veliki zaljubljenik u okultno.. ne bi me cudilo da je ipak ovo drugo...zamislite da Vam neko drzi govor 8h... da li bi uspeo da svo vreme odrzi Vasu paznju...sto je previse - previse...moju ne bi sigurno!!!
 
lily-sid:
Spominje se i uticaj hipnoze... na masu... "okupljeni su bili kao skamenjeni" -neko je spomenuo... deluje mi da su bili u totalnom transu...ili je bio fenomenalan govornik ( ovde se radi iskljucivo o njegovoj vestini govora, a ne o delima) ili je umeo da primeni u praksi hipnoticka svojstva... a s obzirom da je bio veliki zaljubljenik u okultno.. ne bi me cudilo da je ipak ovo drugo...zamislite da Vam neko drzi govor 8h... da li bi uspeo da svo vreme odrzi Vasu paznju...sto je previse - previse...moju ne bi sigurno!!!
ima i igrica na tu temu - return to castle wolfenstain :lol:
 
Tuzni_patak:

Тај је стварно био фаца! :lol:
Кад смо били клинци дивили смо му се не размишљајући ни о чему.
Данас, када слушам његове говоре....:lol: ....па то су таква лупетања да просто не могу да верујем да је он таквим несувислим будалаштинама могао 40 година да држи у опчињености толике људе!!!
И како су тадашњи одрасли могли да прогутају све те његове приче? То је оно што ме чуди!
 
imam svoje misljenje da su svi "nadljudi" ovih, ali vise onih vremena ( svetske vojskovodje,naucnici,....) bili s vanzemaljskom inteligencijom !!!???

Tesko da me ko moze ubediti da covek koji se rodi u planini/ravnici,selu,blatu,siromastu,od slicnih roditelja,...odraste u momka koji sa svojih 20 godina krene u svet naucnika !!!:shock:
( Tesla,Pupin) Odakle im "pala" tolika inteligencija DA BI POKRENULI SVET !?

Tako i za Hitlera ...koji je za razliku od ovih koji su imali mozak za nauku, on imao mozak za MANIPULACIJU ?! Kao i jos po neki ....

Definitivno orator No1
 
eldarion:
Taj covek je bio genijalni ludak.
Drzao je govor u Berlinu pred nesto mnogo ljudi (ne secam se tacne brojke pa necu da lupam) osam sati neprekidno.
Kada je zavrsio, svi slusaoci su bili kao skamenjeni.
Njihov broj se skoro nije smanjio, pa sad sami procenite kakav je to orator bio.

Procitao sam jednu zanimljivost koja ce vam mozda biti interesantna:
Velike vojskovodje kao sto su bili Aliksandar Makedonski, Napoleon, Staljin, Hitler itd.
uglavnom su bili niskog rasta (izuzev Aleksandra, od nabrojanih ovde) ili su na neki nacin bili nastrani i hendikepirani.
Mislim da je Staljin imao jednu nogu kracu.
Napoleon je voleo voditi ljubav sa izuzetno prljavim zenama.
Za Aleksandra nadam se da znate itd.

Pozdrav !!!
Da nisu imali komplekse i odredjene nedostatke najverovatnije da ne bi ni postali slavni. :wink:
 
eldarion:
Velike vojskovodje kao sto su bili Aliksandar Makedonski, Napoleon, Staljin, Hitler itd.uglavnom su bili niskog rasta (izuzev Aleksandra, od nabrojanih ovde) ili su na neki nacin bili nastrani i hendikepirani.
nesons:
imam svoje misljenje da su svi "nadljudi" ovih, ali vise onih vremena ( svetske vojskovodje,naucnici,....) bili s vanzemaljskom inteligencijom !!!???
Oznaceni ljudi, ljudi sa utisnutim zigom.
U prilog ovim tvrdnjama evo podatak:
Negdje 1917 g. jedan vojnik, probudjen kosmarnim snovima, je u panicnom strahu istrcao iz rova. Sam sto se udaljio desetak metara mjesto gdje se prije nalazio raznijela je granata. On se okrenuo put neba i rekao: "Hvala ti Boze sto si mi spasio zivot". Taj vojnik je bio Adolf Hitler.
 
Ovo sam nasao u jednoj njegovoj kratkoj biografiji pa procitajte, mozda vas zainteresuje.

"Za njegov ljubavni život karakteristično je da je uvijek imao odnose samo s malodobnim djevojkama. Prva poznata Hitlerova ljubav datira iz 1925., a riječ je o šesnaestogodišnjoj Mariji Raider koja je zbog Hitler pokušala samoubojstvo. Sljedeća Hitlerova ljubav bila je sedamnaestogodišnja Geli, kćerka Hitlerove polusestre. Geli je zbog Hitlera izvršila samoubojstvo. Soba u kojoj je počinila samoubojstvo na Hitlerov zahtjev ostaje netaknuta i nitko ne smije unutra. Nakon Geli nova ljubav je sedamnaestogodišnja plavokosa Eva Braun, koja se zbog Hitlera dva puta se pokušala ubiti, a treći put je to učinila zajedno s njim 1945 godine. O maloljetnim djevojkama Hitler piše:Nema ničeg ljepšeg nego odgojiti nešto mlado. Djevojka od 18, 20 godina podatna je poput voska."

Obratite paznju na devojku Gali. Bila je u krvnom srodstvu sa Hitlerom.
U pitanju je incest. Eto jos jedne mogucnosti stvaranja kompleksa.
Sto se tice recenice "Nema ničeg ljepšeg nego odgojiti nešto mlado. Djevojka od 18, 20 godina podatna je poput voska", setite se sta je Dositej Obradovic rekao:
"Mlada je dusa podobna mekom vosku. U kakav ga kalup salijes takav ces..." (nadam se da znate to)
Pokusaji samoubistava Hitlerovih ljubavi je dokaz o njegovoj prevelikoj harizmicnosti.

Kao odgovor na moj post, na ovoj temi sam procitao da je mozda umeo da hipnotise ljude. Da znate da je ovo veoma moguce.

Nadam se da vas nisam smorio.
Pozdrav!!!
 
Truman:
To zaista deluje kao sudbina ( ako je tacno, odakle ti? ), ali pre ce biti da mu je "onaj cije se ime ne spominje" spasao zivot...
Bio je feljton u Vecernjim novostima prije desetak godina. Nazalost, nijesam zapamtio kako se zvao i ko je bio autor. Namjerno sam iznio ovaj podatak da skrenem paznju na proročku sudbinu Hitlera.
 
Definitivno ne iz ljubavi... ma hajte ljudi... ko zna sta su prozivljavale te "velike" ljubavi, kad su sve zelele okoncati svoj zivot...pre mi se cini da su bile u totalnoj psihofizickoj zavisnosti i da su samoubistvo videle kao jedino resenje...
 

Back
Top