DA LI STE BILI NA OSTRVU SKIATOS?

skiatos

Početnik
Poruka
50
Ako Vas interesuje ostrvo Skiatos kao destinacija za leto 2007 rado cemo Vam reci sve o ostrvu koje je jedinstveno po mnogo cemu.A obzirom da zivimo ovde mozemo i konkretno realizovati Vas dolazak,smestaj i mnogo informacija od smestaja,ishrane,nekretnina ili bilo cega dgugog vezano za Skiatos....
 
Za pocetak evo dva primera:ako biste letovali mesec dana na Skiatosu svaki dan bi mogli da se kupate na drugoj plazi,ima ih preko 40 i drugi pr. ako je Dejvid Bekam sa Viktoriom bio 10 dana prosle sezone nesto govori.Sto se tice cena u celini negde oko 10-15% su gore u odnosu na recimo neka "usputna:" letovalista severne Grcke s tim sto postoje apartmani full opremljeni za 30-tak evro za dve osobekoji su u gradu a na plazama pocetak sezone je 80-90 evro pa nadalje.Ali plaza je toliko puno da po meni nema logike bacati pare kada svaki dan menjate plazu........
 
Ne sumnjam da si bila ali sezona traje od Uskrsa do 10-12 oktobra,zavisi kada je vikend,jer Englezi i Sskandinavci odlaze petkom.Sto znaci da je to otprilike preko 150 dana sezone,koju si ti "provela" na SKIATOSU.Mozda hoces da nam kazes i da neke naes javne licnosti poput pevaca,sportista i dr. ne dolaze na Skiatos svake godine.Ako ste bas zainteresovani mogu Vam poslati i naslov i tekst iz najtiraznijeg lista Elefterotipija,ali slikati njie bilo moguce.Cak su i taksisti pomerili "pjacu" da se omoguci prilaz jahti.Valjda znas gde stoje taksistii i ko parkira jahte pored njih,u stvari nisu jahte nego svemirski brodovi.Za vizu,ako uplatis akontaciju i posaljem ti poziv mozes biti i kriminalac dobijas individualnu vizu i tacka.Stvarno,u kojim apartmanima si bila?
 
Ti ili nisi shvatio foru tj moj pokusaj da budem duhovita ili ja ne kapiram sta ti pricas tek u raskoraku smo.

Ajd da pokusam ponovo...Dakle , bila sam na Skiatosu. Nisam ni neka faca ni slavna licnost , niti me isti zanimaju a ponajmanje idem negde zato sto ce doci " neko" od tih "faca". Bila sam na Skiatosu pre skoro 10 godina i bilo je divno...

Sad se pitam dal se i dolazak nas obicnih smrtnika racuna...ili mi spadamo u kolataralnu stetu.....

Skiatos je divno malo ostrvo , sjajno sam se provela , isla sam u sopstvenoj reziji , nemam pojma koji su apartmani u pitanju. Znam da je bilo kod plaze agia paraskevi... Eto...

Ajd sad ti objasni sta htede reci ono za sezonu... I zasto je uopste vazno ko dolazi na Skiatos ? Koga to briga?

Ljude zanima kako je tamo , sta ima , po cemu je specijalan...
 
OK.Kada sredstva javnog informisanja objave "bombu" da je Madona na Zlatiboru mnogi zaboravljaju da su posli na Kop i trce u kontra smeru.To je nesvesno,reklama je cudo.Bila si na ostrvu koje se strasno promenilo u zadnjih 10-tak god. zahvaljujuci novom gradonacelniku koji svaki evro ulaze u ostrvo, za razliku od nekih drugih.Agia Paraskevi je ponajbolja plaza posle Koukunariesa ali je skoro sve sto vredi zakupljeno od Engleza,dobro si uspela da se smestis.Od ove godine smo preplavljeni nasim ljudina uglavnom bg i ns i nemam objasnjenje.Ne znam koliko je uticala Crna Gora na taj priliv,kako neki tvrde.Od ove godine ocekujte bas velike povlastice za vize,cak i otvaranje jos jednog konzulata kako cujem nezvanicno.
 
Akontacija kao i svaka druga koja se uplacuje na nas racun u grckoj nacinalnoj ili alpha banci.Ne mislite da ce neko da Vam posalje gar.pismo(nije bilo kakav papir,)a Vi ga iskoristite pa odete npr u Soln ili Atinu,pa kad se desi nesto Vama ili uradite nesto,mene zovu na "inf. razgovor".Inace se ta akontacija kasnije odbija od cene apartmana.Mi kao porodica smo ovde oporezovani i ne pada nam na pamet da se zajebavamo,ili ne daj boze prodajemo garantna pisma za sta smo upravo dobili ponudu od nekih "biznismena" iz Beograda.TO ZABORAVITE.
 
Skiatos-e meni malo smeta ton tvog pisanja...nekako hladan.
Vise zvuci kao da prodajes mesto nego da volis mesto.

Nesto mi unosi nemir kad te citam.

Hladan si i poslovan , ko turisticki radnik...

Nigde informacija zbog kojih si postavio temu. Nista nismo saznali od tebe o Skiatosu osim da Bekam letuje tu...

Ocekujemo od tebe prave informacija , kojim ce nas zainteresovati a ne tvrdnju da placas grcima porez...jer za to nas bas nesto zab...

Dakle ...
 
Takav i jesam,hladan i poslovan,jer i ovo je za mene deo posla,nisam ovde radi rekla-kazala,vec da onim ljudima koji nisu bili n Skiatosu a zele ,objasnim i ponudim ono sto nudi Skiatos ali i to sto nudim ja,Inace ti nisi medju tim ljudima ,pa ne znam gde se "trtis".Sto se tice informacija bilo ih je i za plaze i za cene samo to tebe ne zanima,a to sto kazes "nas bas nesto zab"demantuju te poruke o mom inbox-u.Ne daj Boze da te imam kao gosta u apartmanima,takvi kao ti nicim nisu zadovoljni.Komenterisi sta hoces ali meni se ne obracaj.Nismo na istom nivou a po godinama verovatno bih ti mogao biti roditelj,zato obidji moj nick.
 
Moram i ja malko da se ukljucim u ovu temu , jer iz izcitavanja ovih poruka nigde ne nadjoh nijednu rec koja bi bar donekle docarala lepotu ovog ostrva....a to je zaista steta kad ste se vec dotakli teme!Bila sam 4 puta po par dana ovog leta na Skiathosu, i moram reci da sam se jako prijatno odusevila....
[I]Skijatos je fensi raj :) , naime sve cesce ga uporedjuju sa Mikonosom, zbog dzet -seta koji ga posecuje, ali avaj , bez obzira sto mozete sresti tu neke '"face" ono sto je mnogo bitnije su bozanstvene pescane plaze, ima ih preko 65 , samo ostrvo je veoma malo 46 km2 , mozete ga obici kolima za par sati , i sve njegove plaze .Sam grad Skijatos je luka i u njemu nema kupanja, ali je prelep .Mediteranska gradnja , sve je plavo belo, male ulicice , sve mirise na slano more......
Glavnma ulica pesacka zona .... kafici , restorani, raspolozeni Grci dobacuju, ....Sto se tice cena , skuplje nego u priobalskom delu , ali zato more na Koukunaries plazi , hm..... ribice Vam plivaju oko nogu , kao iz filma Plava Laguna ....:)
 

Back
Top