Napokon , laksi izlazak iz "Nacionalnog parka Srbija"

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
Kasno nocas, vratio sam se iz Slovenije , pa sa Hrvatskog primorja, gde sam iskoristio priliku da provedem jedan dan, posto nisam bio tamo 15 godina...........Opatija , Rijeka, Ika, Icici, Volosko, Lovran......

Impresije iz Slovenije i Hrvatske su takve, da , gospodo , verujte, kada se uskoro odobre te vizne olaksice, da ova deca, sto nisu videla nista sem Srbije u zivotu, a to zahvaljujuci radikalsko - socijalisticko - domacinskim politicarima, budu , bar na kratko videli i uporedili zivot u Srbiji , i van nje...................opstanak radikala , socijalista, i tzv, domacina na politickoj sceni Nacionalnog parka Srbija,ce se meriti sekundama......... :wink:
 
Torrente-BG:
Pa ta Hrvatska i Slovenija su za Srbiju i pre 15 godina bile zapad

Torrente, otisao sam u petak popodne , avionom do Ljubljane, a vratio se kolima.....
Ni u najludjim snovima nisam ocekivao tako ogromnu razliku izmedju Srbije i Hrvatske, a Sloveniju necu ni da pominjem. Nazalost, po svim parametrima, autoputevima, putevima, restoranima, motelima , mostovima, tunelima , marinama, cistoci, automobilima........su ispred nas bar tih 15 godina, s tim sto se ne bi slozio da su u SFRJ bili toliko razvijeniji......

Ko god , sa uvodjenjem lakseg viznog rezima, bude video sta znaci mlacenje prazne slame , koju ovdasnji vlastodrsci zovu "odbrana nacionalnih interesa"..........i uporedio sa ozbiljnim drzavama, ulaganjima, i izgradnjama dostojnim 21 veka, oterace motkama , ali onim , oplemenjenim .....sadasnje prodavce magle u istoriju, a mnoge , bogami i u zatvor.....

Bolje oni u zatvoru , nego cela Srbija :evil:
 
Свакако,они који нису тамо били требало би да виде хрватско и словеначко приморје.Јадранско море је заиста лепо.Што се мене тиче,никад више Хрватска и Словенија.Сви који не говоре наш језик су љубазнији од њих.:)
 
je li, a jesi li obisao sibenski arhipelag? kazi, da li je i moj letnjikovac sa 8 soba 15 godina moderniji? i molim te, javi da li su one dve lade i brod za cetvoro upgrejdovali u nesto novije modele... posto nikako nesto da saznam o modernizaciji tog dela hrvatske od momenta od kad su nam rekli da ce nas zaklati ako se tamo pojavimo jos jednom...
 
A Hrvatska je sada kao razvijena do moga.
Hrvati su uzeli ogromne kredite da izgrade putnu mrezu sto ce im verovatno biti ok posao posto su ipak turisticka sila.Inace Hrvatska je uvek bila sredjenija od Srbije a o Sloveniji da ne pricam.Tamo ces retko videti kucu sa neurednim dvoristem dok je u Srbiji to uobicajena pojava.
Kola se voze bolja u Sloveniji zbog normalno boljeg standarda a u Hrvatskoj zbog povoljnijih kredita.Tamo banke ne deru kozu kao ovi zelenasi ovde.
 
misoni:
Свакако,они који нису тамо били требало би да виде хрватско и словеначко приморје.Јадранско море је заиста лепо.Што се мене тиче,никад више Хрватска и Словенија.Сви који не говоре наш језик су љубазнији од њих.:)

Slazem se.Super im je primorje i ne moze se porediti na onu jadu od crnogorskog .
Mada sam sada vise za grcko ili Tunis,Egipat posto su i po cenama sada tu negde.Cak je mozda u Hrvatskoj i skuplje.
 
Torrente-BG:
A Hrvatska je sada kao razvijena do moga.
Hrvati su uzeli ogromne kredite da izgrade putnu mrezu sto ce im verovatno biti ok posao posto su ipak turisticka sila
.


To je tačno. Kakvi su putevi nije nikakvo merilo. To je sve pod koncesijom. Do pre par godina nije izgledali ništa bolje nego u Srbiji. Samo su oni bili saterani da uzmu lovu is agrade put do Dalmacije jer je bila sramota da im turističke kolone izgledaju kao izbegličke.
Ovde s ena forumu već vodila rasprava o tome kako su koncesije, ustvari, "punjenje džepova stranim plaćenicima"! :lol: . Eto, ko se provezao, zna! ;)
 
JABUCHILO:
je li, a jesi li obisao sibenski arhipelag? kazi, da li je i moj letnjikovac sa 8 soba 15 godina moderniji? i molim te, javi da li su one dve lade i brod za cetvoro upgrejdovali u nesto novije modele... posto nikako nesto da saznam o modernizaciji tog dela hrvatske od momenta od kad su nam rekli da ce nas zaklati ako se tamo pojavimo jos jednom...

Ne znam nista o tvom letnjikovcu, jer inace Dalmatinski krs, i taj deo Sibenik - Zadar , nikada nisam smatrao za interesantan , bar za mene licno. Ja sam , bajo , vise Kvarnersko - Istarski tip, i kucu sam imao na ostrvu Krk, u mestu Krk, koja je lepo ocuvana, ali je jos pocetkom rata prodata, komsili Hrvatu, za veoma pristojnu cenu, koju je on ispostovao , bez ikakvog ucenjivanja.........

Dalje, ne znam sta ima veze tvoja lada , sa postom o vizama, i o modernizaciji i izgradnji zemalja koje su do juce, prakticno bile deo iste drzave kao i mi.
Poenta mog dozivljaja, je , da bi svako trebao da izadje malo iz ovog zatvora, i da sam proceni sta je istina, a sta ne , o Srbiji i njenom mestu u savremenoj Evropi, i o kvalitetu zivota kojim mi ovde zivimo , u poredjenju sa susedima......naravno, svako drugo uporedjenje sa nekom jos razvijenijom zemljom bi bilo vec neukusno......
 
inagadadavida:
Kasno nocas, vratio sam se iz Slovenije , pa sa Hrvatskog primorja, gde sam iskoristio priliku da provedem jedan dan, posto nisam bio tamo 15 godina...........Opatija , Rijeka, Ika, Icici, Volosko, Lovran......

Impresije iz Slovenije i Hrvatske su takve, da , gospodo , verujte, kada se uskoro odobre te vizne olaksice, da ova deca, sto nisu videla nista sem Srbije u zivotu, a to zahvaljujuci radikalsko - socijalisticko - domacinskim politicarima, budu , bar na kratko videli i uporedili zivot u Srbiji , i van nje...................opstanak radikala , socijalista, i tzv, domacina na politickoj sceni Nacionalnog parka Srbija,ce se meriti sekundama......... :wink:
Cudo od teme :roll:
Pre 6. godina rekose, samo da skinemo Milosevica, Srbija ce procvetati. Sest godina prodje, nikakvog boljitka, a na valsti bise tzv. demokratke . Ali, i tih 6 godina njihove vladavine ne moze da da rezultate dok ne ode "crveno-crna koalicija" a koliko ja znam oni su tih 6. godina vazda bili u opoziciji, nikad u vlasti. Nije mi jasno zaista :roll:
Sto se mene tice Hrvatska nikad, Slovenija da, uglavnom Grcka za letovanje, i po koja planina u Srbiji, to bi zasad bilo sve, ali, ako "crveno-crna" koalcija ode sa vlasti, moguce da cu da se denem jos ponegde, samo da odu :roll:
 
inagadadavida:
Kasno nocas, vratio sam se iz Slovenije , pa sa Hrvatskog primorja, gde sam iskoristio priliku da provedem jedan dan, posto nisam bio tamo 15 godina...........Opatija , Rijeka, Ika, Icici, Volosko, Lovran......

Impresije iz Slovenije i Hrvatske su takve, da , gospodo , verujte, kada se uskoro odobre te vizne olaksice, da ova deca, sto nisu videla nista sem Srbije u zivotu, a to zahvaljujuci radikalsko - socijalisticko - domacinskim politicarima, budu , bar na kratko videli i uporedili zivot u Srbiji , i van nje...................opstanak radikala , socijalista, i tzv, domacina na politickoj sceni Nacionalnog parka Srbija,ce se meriti sekundama......... :wink:

Alji samo za nas malje studente.. :-P
 
bombona od teme da se hvalimo ko je gde imao kuću... ja imao u banjolama, veksla imao i kuću i fabriku, pa šta sad... bilo pa prošlo. znači porediti hrvatsku i srbiju je besmisleno na način kako postavljač teme to želi. hrvatska je glavni kapital dobila u vreme kada je kod nas bila dos-ovska vlast sa djikom na čelu. što nisu bili snalažljivi kao hrvati pa dobijali ozbiljne prezente i ogromnu lovu, nego se zadovoljavali mrvicama iz tanjira svetskih gospodara... to njima ide na dušu.

p.s. turchine iz vladivostoka... taj ferrari moze da gleda u leđa macbook pro-u sa dual corom... tek da znas kad pijes tu tvoju zestinu tamo :)
 
Demokrate su na vlasti u Srbiji bili samo dve i po godine, dok nije ubijen Z.Djindjic......
Gurati DSS u neku , demokratsku opciju , je smejurija.........do bola :):):):):)

Na zalost vas , gospodjo, i vasih prijatelja radikala, koji mogu da bajaju ljude samo zato , sto vecina nikada , zbog vase politike nista sem Srbije nije ni videla, vize ce omociti ljudima da odu, proputuju i uporede stvarnost u tim zemljama , sa radikalskom propagandom , hermeticki zatvorene Srbije,

Tog momenta, SRS nestaje, zauvek iz paralmenta i zivota gradjana Srbije.
 
inagadadavida:
Ne znam nista o tvom letnjikovcu, jer inace Dalmatinski krs, i taj deo Sibenik - Zadar , nikada nisam smatrao za interesantan , bar za mene licno. Ja sam , bajo , vise Kvarnersko - Istarski tip, i kucu sam imao na ostrvu Krk, u mestu Krk, koja je lepo ocuvana, ali je jos pocetkom rata prodata, komsili Hrvatu, za veoma pristojnu cenu, koju je on ispostovao , bez ikakvog ucenjivanja.........

Dalje, ne znam sta ima veze tvoja lada , sa postom o vizama, i o modernizaciji i izgradnji zemalja koje su do juce, prakticno bile deo iste drzave kao i mi.
Poenta mog dozivljaja, je , da bi svako trebao da izadje malo iz ovog zatvora, i da sam proceni sta je istina, a sta ne , o Srbiji i njenom mestu u savremenoj Evropi, i o kvalitetu zivota kojim mi ovde zivimo , u poredjenju sa susedima......naravno, svako drugo uporedjenje sa nekom jos razvijenijom zemljom bi bilo vec neukusno......

eto, a ja recimo smatram da je zhirje, kao jedino ostrvo cisto vulkanskog porekla tamo, najlepse u celom jadranu. krsh, masline i borovi. a cela moja strana uvale (mikavica) oblivena okamenjenom lavom koja se preliva u svim duginim bojama. e... nego, nema veze naravno. jedino sto mi svoju kucu nismo imali prilike da prodamo. stavili mi deo familije na 'tjeralicu' i konfiskovali. u stanici milicije u sibeniku naterali da potpisu da se odricu svega, i deportovali ih na granicu sa cg uz pratnju zng... pa nikako da saznam dal se i taj kraj modrnizaovao, ako jeste, da posaljem razglednicu ljudima, da im cestitam i to...
 

Back
Top