Koliko kosta Kosovo , kada se Rusi pitaju??

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/SP06111201.shtml
http://www.index.hr/clanak.aspx?id=332185

Evo, polako na svetlo dana izlaze neki od ustupaka koje je Rusija trazila od medjunarodne zajednice, narocito od SAD, da ne bi, mnogo, kako narod kaze "talasala " oko skorog osamostaljenja Kosova i Metohije.

Bar znamo , da su nas "braca " ovaj puta lepo prodala. Za uzvrat, dobili su , napokom clanstvo u WTO, koje nisu mogli 15 ak godina da realizuju, i dobili su , Juznu Osetiju , po istom principu , "odcepljenja i osamostaljenja"........

Nje lose, nije lose, znaci da su se ovaj puta lepo iscenkalli preko nase grbace , kao i uvek. S tim , sto su nas ranije prodavali za sicu , a ovaj puta su ipak , postigli lepe ustupkle :roll:

Nadam se, da , nakon ovako ociglednih bonusa, koje su izdejstovali , na srpskoj nesreci, necemo vise morati citati, one , ofucane izjave i izlive ljubavi ., "Majci Rusiji".
Jedino dobro, koje bi iz svega moglo da izadje, je bar, neka vrsta otreznjenja Srba prema vecitoj ku*vinskoj , ruskoj politici, kada smo mi u pitanju......... :evil:
 
Nije nas Rusija izdala nego ce u slucaju jednostranog otcepljenja Kosmeta od Srbije i ona krenuti da radi iste stvari tamo gde moze.

To nama Srbima opet ide na ruku jer cemo moci da otcepimo severni Kosmet koji je pod kontrolom Srba i Republiku Srpsku i ujedinimo taj deo sa Srbijom.

No ti si suvise tup izgleda da bi to shvatio.
 
Tunguska-:
Nije nas Rusija izdala nego ce u slucaju jednostranog otcepljenja Kosmeta od Srbije i ona krenuti da radi iste stvari tamo gde moze.

To nama Srbima opet ide na ruku jer cemo moci da otcepimo severni Kosmet koji je pod kontrolom Srba i Republiku Srpsku i ujedinimo taj deo sa Srbijom.

No ti si suvise tup izgleda da bi to shvatio.


Kapiram da je ovo , normalan nacin komunikacije dezurnih rusofila, obozavaoca "Mame im Rusije" :D :D :D
Samo, ovde nije dozvoljeno vredjanje korisnika........

Шта је забрањено?

* Пријављивање под туђим надимком
* Непристојно понашање
* Коришћење вулгарних речи или израза
* Омаловажавање и вређање учесника у расправама,

Samo opusteno, Tunguska...... :wink:
 
reci mi, gde si u ova dva clanka nasao neku novost, tj vezu izmedju sporazuma o STO i priznanjem nezavisnosti kosova?
prvi clanak prezvakava za povrsne i maloupucene celu desetogodisnju pricu gruzije i njenih pobunjenih pokrajina i ni na jedan suvisli nacin ne povezuje ih sa rusijom niti sa kosovom. to sto oni tamo misle je jedno, a to sto rusija misli je drugo. objasni mi gde je senzacionalna novost? ili si ti za celu tu pricu tek sada saznao???
 
drugo, sporazum o neprotivljenju stupanju rusije u STO, podpisan od strane USA, nema nikakvu vrednost od onog momenta od kojeg gruzija povuce svoj potpis na istu temu. to je formalna rokada. sada ce satro amerika da podrzi ali gruzija nece, sto je naravno samo korak ka vezivanju medjunarodne globalne pozicije rusije sa unutrasnjim konfliktom u gruziji.
 
Gospodine Jabuchilo, mozda je vama slucajnost , odrzavanje referenduma o osamostaljenju Osetije , uoci defininitivne odluke o statusu Kosova, cijoj se samostalnosti , Rusija protivi , ali , "satro" sto bi se reklo. Isto tako , mozda je za vas, bas sada uspostavljena saradnja SAD i Rusije , a po pitanju podrske SAD Rusiji za clanstvo u WTO, opet slucajnost, ali nesto ne verujem u tolike koincidencije, prosto, u politici se nista slucajno ne dogadja.

O varijanti, da ce Gruzija , sada kada je SAD , podrzao prijem Rusije u WTO, blokirati na neki nacin, ne znam samo kako , realizaciju dogovora najvecih sila, ne razmisljam , sem kao naucnoj fantastici.

Uostalom , sva tri eventualna dogadjaja su na pragu, i samostalnost Osetije, i Kosova, a i prijem Rusije u WTO..........brzo cemo videti da li su ti dogadjaji povezani, ili se nista od toga nece ni realizovati. U tom slucaju, naravno da cu priznati da sam u krivu, ali , za sada, nemam nikakav argument, od vas , da ova desavanja nisu povezanja, a na nasu; stetu, kao i obicno.
 
Грешиш.Наравно,ништа од независнисти...
А,ови закључци постављача теме о "издаји" су смешни.Па тебе је издао и продао твој запад за који тврдиш да је оличење демократије и просперитета.Нису Руси наметали Србији санкције и вршили агресију.Нису Руси одговорни(као што покушавате да свалите кривицу и замажете очи) за парчање Србије.Па,још једном постављам питање,а шта имамо добро са запада???Не могу да нађем позитиван одговор,сем вечитих мука и проблема.
 
_Milanche_:
ja sam danas malo slusao o tome po stranim televizijama i reakcije iz moskve...mozda gresim ali mislim da ce Rusi da idu na neki dil...

Jedini "dil" na koji su Rusi spremni da pristanu jeste da se potpuno odbaci princip nepromenjivosti granica i da se prihvati princip "volje naroda" . No zapad to odbija jer bi na taj nacin veliki broj trenutno okupiranih naroda mogao da se otcepi od maticnih drzava pre svega na samom z apadu. Da navedem recimo primere Severne Irske, Skotske, Velsa, Baskije, Korzike. Pa zatim veliki broj proruskih oblasti u drzavama nekadasnjeg bivseg SSSR-a.

I ako bi ovo rusko guranje ovog principa znacilo da bi Srbija izgubila Kosmet, u isto vreme od Siptara bi moglo na identican nacin da se otcepi severno Kosovo plus bi i Republika Srpska imala mogucnost da organizuje referendum i otcepi se od BIH i pripoji Srbiji.

To znaci da i ako mi gubimo jedan deo drzave, guranjem ovog principa definitivno vise dobijamo a to su Republika Srpska , severno Kosovo i u nekoj daljoj buducnosti i referendum u nekadasnjoj Republici Srpskoj Krajini.

Zapad to zna pa stoga prica da je Kosovo "izuzetak": i ako je jasno da u medjunarodnom pravu i u pravnoj nauci uopste ne moze biti izuzetaka. Vec da svaki izuzetak kad se jednom primeni vec sutra dan postaje pravilo.
 
Torrente-BG:
Pa sa zapada nista dobro ali ni sa istoka.
Откуд ти то?Са истока је дошло најважније-просветљење.Па дошло је појединима и на западу.
Не треба се само освртати на материјалну корист,тј.на неке техничке проналаске.Има тога и на истоку.Пример Тесла.
 
.Па,још једном постављам питање,а шта имамо добро са запада???


04f3qskv3.jpg


Evo, ovo je jedna od dobrih stvari sa zapada, koja mi ulepsava zivot, a ima toga jos.
Naprotiv, koliko god motao po glavi , ne mogu da se setim niti jedne sitnice iz Rusije koju bi mogao da podvedem po "dobro sa istoka".....osim nekoliko ruskinja i ukrajinki, kojih se rado secam :wink:
 
jedite_kod_Joa:
Откуд ти то?Са истока је дошло најважније-просветљење.Па дошло је појединима и на западу.
Не треба се само освртати на материјалну корист,тј.на неке техничке проналаске.Има тога и на истоку.Пример Тесла.


Da li postovani Joe, mogao da mi malo detaljnije obrazlozi ovu pricu sa "prosvetljenjem " koje je stiglo sa istoka??? :confused:

Kada, kako , zasto, sta je to po vasem misljenju gdine Joe, "prosvetljenje"???
Prilicno uopsten pojam, a cela recenica mi deluje kao apstraktna fraza, pa molim da me prosvetlite, jednostavnim objasnjenjem :wink:
 
Хаха...Руси зависе од нас.Немају они велика природна богатства и ресурсе које почињу да користе...Ма јок.Ми смо их спречавали да им буде боље.

То је тако немогуће повезати...Па.ваљда је главни услов за сваки њихов напредак да више немају продане душе на власти.То је предуслов за све.
 
inagadadavida:
Gospodine Jabuchilo, mozda je vama slucajnost , odrzavanje referenduma o osamostaljenju Osetije , uoci defininitivne odluke o statusu Kosova, cijoj se samostalnosti , Rusija protivi , ali , "satro" sto bi se reklo. Isto tako , mozda je za vas, bas sada uspostavljena saradnja SAD i Rusije , a po pitanju podrske SAD Rusiji za clanstvo u WTO, opet slucajnost, ali nesto ne verujem u tolike koincidencije, prosto, u politici se nista slucajno ne dogadja.

O varijanti, da ce Gruzija , sada kada je SAD , podrzao prijem Rusije u WTO, blokirati na neki nacin, ne znam samo kako , realizaciju dogovora najvecih sila, ne razmisljam , sem kao naucnoj fantastici.

Uostalom , sva tri eventualna dogadjaja su na pragu, i samostalnost Osetije, i Kosova, a i prijem Rusije u WTO..........brzo cemo videti da li su ti dogadjaji povezani, ili se nista od toga nece ni realizovati. U tom slucaju, naravno da cu priznati da sam u krivu, ali , za sada, nemam nikakav argument, od vas , da ova desavanja nisu povezanja, a na nasu; stetu, kao i obicno.

Morali biste Gospodine da se odredite prema znacenju pojma slucajnost, kako bih Vam uopste mogao ponuditi bilo kakav odgovor. Sto se mene i mog poimanja situacije tice - sve na svetu je slucajnost, pa ni ovo nije izuzetak. Uzrocno-posledicna veza izmedju ovih slucajeva, tako kako ste je Vi postavili, nazalost, suvise je povrsna i nedalekovida, te je ne bih dalje komentarisao. Prvo, morate ovladati makar minimalnom kriticnom kolicinom informacija, dakle, nedopustivo je da Vi tek danas saznajete i odusevljeno citirate vesti koje ponavljaju situaciju neizmenjenu vec skoro deset godina (prvi clanak), kalemeci je na ishod nekog referenduma i krajnje amatersko tumacenje uloge istog. o proceni uloge lokalnih osetinskih vlasti i nekih poslanika dume na rusku politiku i vice versa... smesno je bilo sta govoriti. Drugo, neverovatno je smelo, ali gotovo isto toliko i jalovo, truditi se da, cak i sa ovakvim veselim uzrocno-posledicnim vezama na nivou 'jeste li vec culi da...' politikinog zabavnika, uverite neku virtuelnu publiku da je rusija nekog prodala i da je njenop resenje po ovom pitanju bilo kome danas ocigledno.

p.s. takjodje, neverovatno je tuzno sto se bavite politickim prognoziranjem, bez elementarnog poznavanja mehanike globalnih institucija i njihovih procesa. clanstvo u STO mora da potvrdi svaka clanica posebno. gruzija ga je davno potvrdila, a nedavno je svoj potpis povukla i uslovila ga manje ili vise nemogucim ustupcima rusije u pravcu odbacivanja zastite stanovnistva osetije od gruzijske agresije. da ne govorimo i o nekim teritorijalnim zahtevima. ja razumem da vi imate pravo da o takvim stvarima nemate pojma, i da mozda imate pravo da o stvarima o kojima nemate pojma nesto s vremena na vreme i pisete - ali budite sigurni da nemate pravo da ocekujete da se bilo ko, i manje i vise obavesten i zainteresovan, sa vasim zakljuckom slozi.
 
i treca dopuna: ukoliko i gruzija prihvati rusko clanstvo u STO (sto ce se tek ove nedelje resiti!), sledeca karta koja anulira ovaj ustupak je karta sporazuma EU i Rusija o bilateralnoj saradnji - danas je poljaska objavila o ulaganju veto an ovaj dokument, ukoliko rusija ne prihvti energetsku hartiju. dakle, ocigledna je substitucija nosilaca blokade ulaska rusije u globalne integracije - sa globalnih na lokalne igrace. sto i jeste znak prebacivanja lopte na igraliste rusije u narednoj deceniji.
 
Uvek , kada je tema Rusija , pokusavam da nadjem momenat, kada pretpostavljam da ste, gospodine negde , u nekom lepom Moskovskom restoranu , gde cevcite neku dobru :" Davidov" votku, i gde necete, da mi odma zaskocite za vrat :):):)

Maler , uvek ste tu negde, kada se pomene R od Rusije :):):)

Dakle,ja vec ranije napisah , da bi bilo pretenciozno da tvrdim da poznajem prilike u Rusiji bolje od vas , koji ste na mestu dogadjanja, ali nece biti , ni da sam toliki laik, kakvim me u ovakvim temama, cesto oslovljavljate,

No, kao sto rekoh, i ulazak Rusije u WTO, i odcepljenje Osetije i otcepljenje Kosova su teme koje ce vrlo brzo biti i definisane. Nema potrebe da se preganjamo oko necega sto cemo za nekoliko nedelja , i sami videti kao rezultat.

Onda mozemo da nastavimo, samo po pitanju, da li su ti slucajevi povezani , ili su , zaista, puka slucajnost, sto se bas u tako kratkom ,vremenskom razmaku , sva tri , dugotinjajuca problema, resavaju jedan za drugim..........:)
 
:D:D:D Uvazeni,
ja i kad cevcim ("Parlament") u restoranu ("Pushkin") ja sam i onda na poslu. a kad sam ja na poslu, i moj komp ("Acer Ferrari") je na poslu ;) e sad, to sto meni na poslu ostaje vremena da bacim pogled na forum ("Krstarica") to je sad drugo pitanje... ipak, kad se u fotelji sedi cvrsto, covek sebi dopusta neke male perverzije :D
dogovoreno. cekamo ishod.
 

Back
Top