Zestoki problemi sa grafikom

Windows

Obećava
Poruka
57
E ljudi, hitno treba pomoc. Ne znam o cemu se radi ali uglavnom sve secka.SVAKA igrica, pa cak i screensaveri (3D naravno). Neki kazu da je problem za grafickom (nVIDIA GeForce MX440 64 + TVOut) ali ja sumnjam (i imam nove drajvere). Takodje, drugi povezuju problem za procesorom (Intel(r) Celeron 1.7GHz) sto je po meni tesko shvatljivo. A neki su mi rekli da ne valja maticna (MSI 845 Ultra-C). Moram da naglasim da to seckanje nije toliko "opasno" i mozda nekome ne smeta, ali mene nervira i slika nije onako cista...
Ako neko zna sta bi otprilike moglo da uzrokuje prob. neka se javi obavezno! :D

PS : Ako je birno imam 256MB memorije
PPS : Primetio sam da se seckanje drastisno smanjuje sa smanjenjem rezolucije (npr. na 640x860 skoro da nema seckanja a na 1024x768 ne moze ni da se igra
:x )
 
Prvo iskljuci kloniranje slike na tv out
drugo smanji malo efekte u igri
trece u nizim rezolucijama procesor ima vecu ulogu od graficke karte pa zato manje secka, u visim kad treba graficka da se iskaze ne moze jer su danasnje igrice malo iznad njenih mogucnosti koristi 800*600
cetvrto pogasi antiviruse i firewallove kad nisi na netu
peto imam istu karticu i gubila se kad sam instalirao detonator drajvere, (cini mi se da sam negde i procitao da nisu podrzani mx cipovi u novim verzijama detonatora), pa sam vratio na drajvere koje sam dobio uz karticu, za 200 poena vise u 3d marku neces propasti
sesto koji screensaver ako secka neki T3 ili LoTR onda mozda, ako secka 3d maze onda je zrelo za format c:

Ako igras SWKotOR ili Halo onda ne brini secka i na jacim racunarima, ako secka u crvicima onda sta da ti kazem sem kao pod sest
 
Tzar:
Prvo iskljuci kloniranje slike na tv out
drugo smanji malo efekte u igri
trece u nizim rezolucijama procesor ima vecu ulogu od graficke karte pa zato manje secka, u visim kad treba graficka da se iskaze ne moze jer su danasnje igrice malo iznad njenih mogucnosti koristi 800*600
cetvrto pogasi antiviruse i firewallove kad nisi na netu
peto imam istu karticu i gubila se kad sam instalirao detonator drajvere, (cini mi se da sam negde i procitao da nisu podrzani mx cipovi u novim verzijama detonatora), pa sam vratio na drajvere koje sam dobio uz karticu, za 200 poena vise u 3d marku neces propasti
sesto koji screensaver ako secka neki T3 ili LoTR onda mozda, ako secka 3d maze onda je zrelo za format c:

Ako igras SWKotOR ili Halo onda ne brini secka i na jacim racunarima, ako secka u crvicima onda sta da ti kazem sem kao pod sest

1. Iskljuceno
2. Smanjeno
3. Vec koristim 800x600
4. Nemam ni antiviruse ni Firewall
5. I sa starim i sa novim drajverima isti K*RAC
6. Secka 3d Windows Xp Screensaver, i MAtrix 3D
6a Disk je formatiran nekoliko puta od strane mene : hteo sam da probam da vidim da li ce da secka "GeneralS" ako na HDD_u nema nista sem Windowsa Xp i njega... i secka :evil:
6b Seckaju i Wormsi (mislim na Worms 3D...a Worms : World Party...onako)

ZNaci iskljuci ove mogucnosti...
Postoji li jos neka mogucnost?
:?:
 
Ako si sve ponovo instalirao i vratio u stanje kakvo je bilo kad je sve radilo kako treba i opet ne radi, onda ti jedino preostaje hardver. Probaj ako si u mogucnosti kako tvoja kartica radi na drugom racunaru ili drugu karticu na tvom racunaru. ili ako si u medjuvremenu instalirao neke nove kartice povadi ih sve i ostavi samo graficku i probaj onda kako radi, ako radi kako treba vracaj jednu po jednu ostale kartice, pa ces mozda otkriti sta te koci.
 
Tzar:
Ako si sve ponovo instalirao i vratio u stanje kakvo je bilo kad je sve radilo kako treba i opet ne radi, onda ti jedino preostaje hardver. Probaj ako si u mogucnosti kako tvoja kartica radi na drugom racunaru ili drugu karticu na tvom racunaru. ili ako si u medjuvremenu instalirao neke nove kartice povadi ih sve i ostavi samo graficku i probaj onda kako radi, ako radi kako treba vracaj jednu po jednu ostale kartice, pa ces mozda otkriti sta te koci.

Da se nadovezem,verovatno je problem u grafickoj ili u ploci al ja ipak tipujem na plocu jer to je MSI(bez uvrede),posle ovoga sto ti je reko tzar utvrdis da je graficka u redu,pokusaj da u biosu spustis AGP na 4x,i probaj da zamenis memoriju.
 
Pa da, i ja sam tipovao na plocu...
Moja drugarica ima potpuno istu konfiguraciju kao ja ali ima drugu maticnu (znam da je asusova ali ne znam tacno koj model).
U svakom slucaju hvala, uradicu ovaj eXperiment sa grafickom pa cu vam reci rezultate. P0z! 8)
 
Definitivno sam zakljucio da do softvera nije problem. Ali evo jednog detalja :

Command & Conquer Generals (1.deo ili Zero HOur...nije ni bitno) sigurno svi znate. Kada napravite malo vecu vojsku (oko 15 tenkova pa na vishe) secka toliko da se slika jedva pomera, a onda kada se prebacim na drugi deo mape gde nema nicega radi fenomenalno. To je samo jedan primer. Sve ostale igrice seckaju u tom fazonu (npr. Need 4 Speed : kada vozim sam ne secka.., ali kada se trkam protiv kompjutera slika se (opet) jedva pomera...

I sta je sad tu problem? Memorija? Svi kazu memorija...
 
probaj da u dxdiagnostic iskljucis agp texture acceleration.... ponekad cak i samo iskljucivanje pa ukljucivanje resava neki problem sa dx-om (nemam pojma sta je u pitanju, ali mozda pomogne)...

btw. da li imas iste probleme i pri OpenGL i pri Direct3D igrama? :roll:
 
ako ti je sa openGL igrama sve u redu, a ISKLJUCIVO te zezaju D3D naslovi, onda je definitvno problem ili u directx-u (poslednji je directx 9.0b, pa proveri da li ti je on instaliran) ili u drajverima ili u podesavanju istih....

drugim recima, ako opengl igre rade kako treba, neverovatno (necu da kazem nemoguce) je da ti je problem u hardveru :roll:
 
d1:
ako ti je sa openGL igrama sve u redu, a ISKLJUCIVO te zezaju D3D naslovi, onda je definitvno problem ili u directx-u (poslednji je directx 9.0b, pa proveri da li ti je on instaliran) ili u drajverima ili u podesavanju istih....

drugim recima, ako opengl igre rade kako treba, neverovatno (necu da kazem nemoguce) je da ti je problem u hardveru :roll:

Listen...
Odavno vec imam DirectX 9.b
Malo slabije stojim sa D3D-om i OPEN GL-om ali nabrojacu ti na brzinu igrice koje najvise koce pa ih ti sam svrstaj 'de oces 8)

1.Need 4 speed : Underground
2. Generals
3. Counter
4. Warcraft
5. Vice City (Grand Theft Auto)
6. Max Payne 2

Znaci seckaju samo kada se kamera naglo okrene, kada je velika "guzva"...itd. Mislim da znas o cemu pricam...
Note : Ja i dalje tipujem na hardwarea ti kako 'oces :D
 
Pomenuo sam i ScreenSaver ako se secas.
Npr. 3D Windows Xp (Windoiws Logo koji se okrece). Sve je na prvi pogled Ok. ali kada se logo toliko priblizi (mislim ...kada se uveca, kada se zumira...)..primecuje se da slika nije tako cista...kao...vide se neke kockice i slicno (to ima samo kod mene
:D ) i naravno jedva se pomera...a kada se odalji onda je ok...secka ali ne tako jako.

Dakle i dalje govorim o nekim detaljima koji valjda mogu slikovitije da prikazu "zestoki problem sa grafikom"
 
Pa pazi...Ako ti stvarno TOLIKO secka pri "guzvama" kako si ih nazvao u igricama , onda je verovatno problem u memoriji. Izgleda da ne moze da izdrzi toliku vojsku u generalsu. CUdna stvar, ali isti problem je imao jedan moj prijatelj. Nosio je graficku kod mene, i ona radi - to je iskljucilo mogucnost graficke kartice. E sad, da ne bi nosio plocu doneo je memoriju. I SECKALO JE. Tako da je verovatno kod tebe slican problem.
E sada...da meni neko objasni sta znaci 256 MB *DDR*.
Sta je to DDR i zasto je DDR bolja nego obicna memorija.
 
Problem je najverovatnije u memoriji. Pozajmi od nekog 'stapic' memorije i probaj, ako nije ta memorija, onda je memorija na grafickoj. A moze da bude i problem sa plocom jer Intel 845 P i PE cipset imaju neshvatljive i tesko razumljive bagove kada je na njima celeron. Zasto? Stvarno ne znam, sve je OK dok je na njemu puna cetvorka.
Dakle da ne davim - prvo memorija pa graficka, ako nije ni jedno ni drugo onda je definitivno ploca (sumnjam da moze da bude procesor, to je suvise retka pojava), e ako nije ni to pozvacu te kod nas pa da sve to lepo ispitamo da vidim i ja kako izgledaju ti tvoji Gremlini u racunaru :).
Poz.
 
E sad sam se setio imao sam isti problem na jednom pentiumu 2,neka matsonic ploca kanta ne opevana,isto tako seckala,i bilo je problem da je instaliram,a sve se resilo zamenom ploce,zato uzmi neku PCI kartu i vidi daj je sve OK,ako jeste ne gine ti da menjas plocu jer je rikno AGP.

P.S neko je spomenuo memoriju,tako da ipak probaj i to jer moze i to da zeza.
 

Back
Top