Promene na kozi kod dece-plikovi i slicno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kawario

Početnik
Poruka
23
Imama decaka od cetiri godine i juce mu se na obrazu pojavila crvena fleka koja kad se pogleda izbliza kao da se sastoji od sitnih mehurica i vruca je na dodir. Ima li ko ideju sta bi to moglo biti? To je samo tu na obrazu i nigde vise. Danas cu ga voditi posle posla lekaru da vidim sta oni kazu. Inace pre jedno mesec i po dana na nozi su mu isto tako odjednom iskocila dva velika pliha svaki duzine otprilike 2cm al' nisu to bili plihovi kao kad se opeces vec su imali jako cudne ivice kao da se koza raspukla i iznutra iskocili ti plikovi. Tada ga nisam vodila lekaru, plikovi su prosli al sad kad mu iskocilo i ovo na obrazu strah me da nije na nesto alergican ili da ne boluje od necega sto se manifestuje takvim promenama na kozi. Inace nije jeo nista sto inace ne jede, ne znam da li je moguce da se takve promene jave ako dodje u dodir s nekom biljkom ili nekom supstancom. 'ajd' ako neko ima neku ideju sta da napravim neka se javi posto ce mi u domu zdravlja verovatno, kao i obicno, reci da to nije nista. Ja se nadam da nije ali ipak...?
 
Vodite dete pedijatru i dermatologu. Vise puta je receno da se promene na kozi ne mogu komentarisati jer moraju biti vidjene, pri tome deca su veoma specificna populacija sa specificnom patologijom i mora ih videti lekar koji je specijalizovan za decu. Ukoliko u DZ ne postoji pedijatar vodite dete na dermatolosku kliniku kod decijeg dermatologa. Nikakvo preporucivanje terapije preko neta ne dolazi u obzir - radi se o detetu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top