Nezavisnost Kosova

Da li ste za nezavisnost?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Mene niko nista nikad nije pitao u vezi sa Kosovom... mislim, kada je bilo bitno.
Ali ono sto je logicno, a to je da na Kosovu zivi ubedljiva vecina Siptara, a tako malo Srba ...
sledeca bitna stvar: Srbi iz ostatka Srbije nemaju nikakvu nameru da budu tolerantni i kooperativni sa Siptarima sto dalje namece samo jedno prihvatljivo resenje... Nezavisnost Kosova

*zato sto ste vi to trazili*

Mogli su biti fini i druzeljubivi sa Siptarima, ali ne... nije to THE SERBIAN WAY
 
Pa nismo ni mi Srbi cvećke...
Nije da se radujem otcepljenju Kosova, samo mislim da je to jedino dobro rešenje. Jer dok je u sastavu Srbije, ono će praviti dosta problema kako političarima tako i ostalima. Ustvari to je sad zamršena priča u koju ne bih da sada ulazim. Nadam se da ima bar nekoga ko može pretpostaviti šta sam hteo reći.
 
ra-ta-tat:
Mogli su biti fini i druzeljubivi sa Siptarima, ali ne... nije to THE SERBIAN WAY
Izvoli, seko.
Budi fin i druzeljubiv, a onda kada budes shvatio da oni nemaju nameru da ostaju samo na Kosovu, i da ce za cas tvoju druzeljubivost da okrenu protiv tebe.. onda se javi.

Ljudi, pa oni su naselili Kosovo... A pogledajte Toplicu, okolinu Nisa, pa i okolinu Beograda. POgledajte sela, pogledajte pustu zemlju i zamislite sta bi se desilo da Siptari samo mogu da udju i kupuju po Srbiji sve to sto je u ovom trenutku pusto...
Izvolite, pa se druzite.
 
marlon:
nije bata nego seka... i to opasna jedna :)
Јел гризе ? :shock: Или гребе ? :shock:
А реко би да Сербиан ввау јесте управо дружељубивост и
што Срби немају опрез ни отклон према било коме.
Све док не добију нож у леђа.

Био јој је супер онај аватар с мачком :D
 
cvele je mlad momak....i cenim da ozbiljno razmislja o temi ili problemu koji se zove Kosovo.
samo , dalje , predpostavljam da je zgrozen sa Vasim komentarima , jednako koliko i ja....
Marlone, sreli smo se na slicnoj temi nekoliko puta , pa ne mogu a da ne primetim da si veoma cudna pojava....ne postoji tema gde se ne pojavis....ucestvujes....ocekivala sam od tebe mnogo vise razboritosti.....sad se pitam, bez ironije, naravno....: da li dobijas neku nadoknadu , obzirom da si prisutan svuda u neogranicenim kolicinama....??

bobana
 
bobanap:
cvele je mlad momak....i cenim da ozbiljno razmislja o temi ili problemu koji se zove Kosovo.
samo , dalje , predpostavljam da je zgrozen sa Vasim komentarima , jednako koliko i ja....
Marlone, sreli smo se na slicnoj temi nekoliko puta , pa ne mogu a da ne primetim da si veoma cudna pojava....ne postoji tema gde se ne pojavis....ucestvujes....ocekivala sam od tebe mnogo vise razboritosti.....sad se pitam, bez ironije, naravno....: da li dobijas neku nadoknadu , obzirom da si prisutan svuda u neogranicenim kolicinama....??

bobana

drago mi je....
 
rdeki,
razmisljas prizemno.....
ako bi se nekako potrudio i vratio na ....evo i 45-u...dovoljno je.....pa polako...korak po korak, na ovamo...sve ce ti biti jasno....
ne bi lose bilo i da se malo raspitas kod onih koji znaju....pre nego krenes sa ovakvim komentarima na forum....
osim ako nisi na nekom zadatku....???
bobana
 
bobanap:
rdeki,
razmisljas prizemno.....
ako bi se nekako potrudio i vratio na ....evo i 45-u...dovoljno je.....pa polako...korak po korak, na ovamo...sve ce ti biti jasno....
ne bi lose bilo i da se malo raspitas kod onih koji znaju....pre nego krenes sa ovakvim komentarima na forum....
osim ako nisi na nekom zadatku....???
bobana
Recimo da si pokusala da me uvredis. OK - nije ti uspelo.

Nego, kod koga ja to treba da se raspitam? Kod mojih rodjaka koji su morali da beze s Kosova, ili kod onih mojih rodjaka koji su jos uvek tamo?
Hajde, molim te, pre nego sto bilo sta napises, poslusaj svoj savet pa se raspitaj.

Mislio sam da se ne ponavljam, ali moram.
Kosovo je bilo oteto Srbima 1389. Cekalo se vekovima, pa je 1912 opet pripalo Srbima. Ko moze reci danas kako ce svet izgledati za 50-100 godina (sto je mali istorijski period)?
A ako sada potpisemo nezavisnot Kosova - e onda nikada vise nece biti srpsko.
 
rdeki,
razumela sam te ispravno....
nisam imala nameru da te uvredim. htela sam samo da ti kazem da svi ovde na Forumu po pitanju Kosova ISTO misle. niko ne zeli da Kosovo bude nezavisno !!!!
ali za razliku od tebe, mnogi su svesni pogresne politike....rasprodaje srpske zemlje na Kosovu....i kojecega jos......
moguce da su tvoji rodjaci izbegli, u zadnji cas spasivsi zivu glavu....ali ima na hiljade primera gde su nasi za velike pare prodali siptarima zemlju....a cuo si za izreku, koju cesto pominjem... : cije ovce toga i planina.....
ne zelim da ti pisem o krijumcarenju droge i slicnim " dobrima " koje se na Kosovu gaji u kolicinama.......takodje ne zelim da ti pisem koliko "nasih " blisko saradjuje sa njihovima.....o interesima licnim, koji uvek nadvladaju interese kolektivne...apsurd je pisati.......
stoga te molim ....ne zanosi se i ne pucaj u prazno .

bobana
 
bobanap:
ali za razliku od tebe, mnogi su svesni pogresne politike....rasprodaje srpske zemlje na Kosovu....i kojecega jos......
Ne citas dobro, to je sasvim ocigledno, a nakon par reci (koje se ni ne trudis da razumes) ocenjujes nekoga.

Odakle ti da ja nisam svestan pogresne politike koja se vodila od 1945 pa nadalje?

I nema tu nikakvog zanosa - cista praksa. Sta sada? Nista. Treba da pouceni greskama ucinimo nesto da nam sela ozive, da nam zemlja po Srbiji (a narocito po jugu Srbije) ne zvrji neobradjena - i to je bas ono sto ne radimo.
Vezano za Kosovo - cutimo, gledamo svoja posla i ne damo da se taj deo nase teritorije i zvanicno otudji (bas kao sto Kina radi sa Tajvanom). A niko od nas ne zna sta se moze desiti za 50-100 godina.
 
Косово је Србија.........., АЛО !!!!

kosovo.gif
 
rdeki --ok.....
samo meni bi vise odgovaralo da smo devedesetih godina svu nezaposlenu omladinu i bracne parove naselili na Kosovu ...omogucili im da rade i zaradjuju, zive....i da ih bude sve vise i vise......tako bi problem Kosova bio ili smanjen ili iskorenjen....
a sto se Srbije i Crne Gore tice......ako ne budu vodile racuna....nece ni postojati....

bobana
 
alooooooooooooooooo
prof.Grof....................hahahaahahahahaha

niti si profesor....niti si Grof :-)

ma, podsecas me na Jugovica...samo ne znam sad bas na kojega....( ne bilo im tesko sto ih spominjem )
tako je , brate mili.....al' si se raspistoljio...a sve u svojoj toploj sobi....pa jos ako je neka brlja blizu.....bas si nasao da nas ucis sta smo MI svi ovde....

bobana
 
ra-ta-tat:
Mene niko nista nikad nije pitao u vezi sa Kosovom... mislim, kada je bilo bitno.
Ali ono sto je logicno, a to je da na Kosovu zivi ubedljiva vecina Siptara, a tako malo Srba ...
sledeca bitna stvar: Srbi iz ostatka Srbije nemaju nikakvu nameru da budu tolerantni i kooperativni sa Siptarima sto dalje namece samo jedno prihvatljivo resenje... Nezavisnost Kosova

*zato sto ste vi to trazili*

Mogli su biti fini i druzeljubivi sa Siptarima, ali ne... nije to THE SERBIAN WAY
А да ли си некад живела са шиптарима или поред шиптара,ишла с њима у школу?
Мислим колико их познајеш и шта знаш о њима?
 

Back
Top