Price iz Srbije:Zasto sam otisla na istok i zasto ne planiram da se vratim u Srbiju?

Ovde sam gde trenutno jesam a sanjam dan kad cu otici preko bare i to ne iz razloga sto tamo rastu pare na drvecu vec sto su zemlje velike relativno stabilna ekonomija ali ono sto mi se najvise svidja je sto postoje sanse!Sanse koje se ovde ne nude nikom osim odabranima rodjenjem ali ne mislim na zvezde i natalne karte vec sto su rodjeni kao deca nekih direktora macana ili kako god da ih nazovem a da ne vredjam nikoga,pa su njima vrata otvorena a ostali hm neka sede i cekaju sansu u sledecem zivotu.Jako sam ogorcen i kivan na ipak meni najdrazu zemlju SRBIJU koju bih voleo da gledam iz vece daljine mislim da bi mi tad bila nekako draza jer ne bih video svu ovu silnu golgotu kroz koju jadan i napacen narod prolazi.Toliko o mom stavu nisam jos uvek otisao i drago mi je kad cujem da je neko nas tamo i jos kad cujem da je relativno uspesan odmah i sam dobijem krila.Puno Vas pozdravljam "prekobarci" cuvajte se i makar ponekad pomislite na nas!
 
Svi imaju neke velike reci kad objasnjavaju gde ce da se sele.Samo ja nemam.Ne znam zasto mi se ide u Italiju,u stvari,ide mi se tamo samo zato sto tamo jos nisam bila.Da mi je neko dao program turistickog putovanja u Egipat isto bih se odusevila.Ja sam pravo dete, vi mi to ne verujete.
Volim velike gradove, oduvek me je inpresionirala Amerika, zbog velikih gradova.
 
za LuckastaL. Ne znam da li si bila u Italiji nekada,ja jesam mnogo puta.Mozda ti ne zelis da se selis vec da vidis.Veci deo Evrope sam proputovao i dosta toga video.Sad mi je opsesija Kanada.Nemam zelju za sada da zivim tamo da kraja zivota ali zelim da vidim.Svaka zemlja.ljudi i nacije se najbolje upoznaju kroz rad odnosno radeci sa ili kod njih.A sto se tice Italije super je zemlja,lepa,razvijena.Ljudi kao i ovde,uglavnom prevaranti,Grci isto.Ali su Nemci tate u svakom pogledu i manje su nacionalisti od ostalih evropljana verovala ili ne.Zelim ti da vidis sama. :lol:
 
Colombo:
za LuckastaL. Ne znam da li si bila u Italiji nekada,ja jesam mnogo puta.Mozda ti ne zelis da se selis vec da vidis.Veci deo Evrope sam proputovao i dosta toga video.Sad mi je opsesija Kanada.Nemam zelju za sada da zivim tamo da kraja zivota ali zelim da vidim.Svaka zemlja.ljudi i nacije se najbolje upoznaju kroz rad odnosno radeci sa ili kod njih.A sto se tice Italije super je zemlja,lepa,razvijena.Ljudi kao i ovde,uglavnom prevaranti,Grci isto.Ali su Nemci tate u svakom pogledu i manje su nacionalisti od ostalih evropljana verovala ili ne.Zelim ti da vidis sama. :lol:

Mozes li da mi napises, da mi preporucis, koji su najbolji hoteli, i gde mogu da se nadju vodici koji govore srpski kad se ide solo, bez turisticke grupe.
 
Imam znanje jer i ja sam turisticki vodic, ali kao i novi profesor za cas tako i turisticki vodic mora dobro da se pripremi za to sta ce da kaze turistima pa zato vise volim da najdem turistickog vodica koji ce da se lomi oko mene nego da ucim, ako vec idem da uzivam i da se zezam. :D U potpisu: Slikarski atelje luckastalutkica & topmodelsica :D Ovo je vec rad u ulju, realizam, je l se tako tacno zove taj slikarski pravac gde nema apstrakcije kao kod Pikasa? :D
 
Colombo:
Ne znam sta ti se sviđa, meni se ne sviđa preterano.Sigurno ne zasluzuje to wow.


Bila sam u Solunu na jedan dan,u prolazu,na povratku kuci.Wow mi je more,Zejtinluk,ona crkvica koja je ispod nivoa grada,ili mora?,sada se bas ne secam ali je ukopana..
Jako mi se Grcka dopala,oduvek sam zelela da je posetim i jako volim grcku mitologiju i istoriju,tako da mi je sve vezano za Grcku wow..

A kako je biti za'ebant..ovako...

"Dan u kome se covek ne nasmenje izgubljen je dan"
 
nina_lion:
Bila sam u Solunu na jedan dan,u prolazu,na povratku kuci.Wow mi je more,Zejtinluk,ona crkvica koja je ispod nivoa grada,ili mora?,sada se bas ne secam ali je ukopana..
Jako mi se Grcka dopala,oduvek sam zelela da je posetim i jako volim grcku mitologiju i istoriju,tako da mi je sve vezano za Grcku wow..

A kako je biti za'ebant..ovako...

"Dan u kome se covek ne nasmenje izgubljen je dan"
slažem se.Pre 2h sam se vratio iz Soluna za BG.Ebiga ne mogu biti objektivan.Stalno nešto štrajkuju.Nema veze antička GR i ovo danas.More OK. A i imaju ga sa svih strana.Pedera na sve strane. Sever i jug se ne podnose bas najbolje. Jul 2006.Zaboravih ime mesta od Soluna ka Halkidikiju otprilike 70 km.Soba za 2 dana.More,plaza ok.U sobi nema peskira,jastučnice,čime da se pokrijes,komarci ko avioni ne daju aparat.a 25 e noćenje.Prljavo.Mnogo galame.Ma mogao bih ti pisati ceo dan....umoran sam, odoh pod tuš.
 
Colombo:
slažem se.Pre 2h sam se vratio iz Soluna za BG.Ebiga ne mogu biti objektivan.Stalno nešto štrajkuju.Nema veze antička GR i ovo danas.More OK. A i imaju ga sa svih strana.Pedera na sve strane. Sever i jug se ne podnose bas najbolje. Jul 2006.Zaboravih ime mesta od Soluna ka Halkidikiju otprilike 70 km.Soba za 2 dana.More,plaza ok.U sobi nema peskira,jastučnice,čime da se pokrijes,komarci ko avioni ne daju aparat.a 25 e noćenje.Prljavo.Mnogo galame.Ma mogao bih ti pisati ceo dan....umoran sam, odoh pod tuš.


Zato sam te i pitala kakva je Grcka za zivot.Nisam stekla nikakav utisak jer sam poprilicno bila izolovana od pravog lica Grcke,jer su hoteli bili super,vreme isto,a jurcajuci po Partenonu,Mikeni i Epidaurusu,se bas nesto nisam ni zanimala kako Grci danas zive.
Ostvario mi se san,tako da mi je bilo ravno do Kosova..
 
Ja uglavnom "snimim" kako zive i sta rade obicni ljudi.To me interesuje pa uglavnom kritikujem.Nije ni sve crno.Imaju bolji standard od nas u Srbiji.Javnost je sve vise anti-americki raspolozena iako je GR clanica NATO-a.Ne znam zasto. GR je dobra leti ko ima kinte da troskari posto u sezoni sve bude ekstra skupo.Inace kada je leto tamo covek jedino moze da hvata 'ladovinu i lencari.Zejtinlik nisam posecivao nekoliko godina a crkva je verovatno sv. Dimitrija za koju kazu da je posecivao i sv.Sava,toliko je stara ako pricamo o istoj. Grci ne prave razliku izmedju nas i Bugara dok mu ne kazes ko si.Kao gotive Srbe ali nema od toga nista.
 
Colombo:
Ja uglavnom "snimim" kako zive i sta rade obicni ljudi.To me interesuje pa uglavnom kritikujem.Nije ni sve crno.Imaju bolji standard od nas u Srbiji.Javnost je sve vise anti-americki raspolozena iako je GR clanica NATO-a.Ne znam zasto. GR je dobra leti ko ima kinte da troskari posto u sezoni sve bude ekstra skupo.Inace kada je leto tamo covek jedino moze da hvata 'ladovinu i lencari.Zejtinlik nisam posecivao nekoliko godina a crkva je verovatno sv. Dimitrija za koju kazu da je posecivao i sv.Sava,toliko je stara ako pricamo o istoj. Grci ne prave razliku izmedju nas i Bugara dok mu ne kazes ko si.Kao gotive Srbe ali nema od toga nista.


Crkvica je veoma stara,moguce da pricamo o istoj,a ako me secanje sluzi,nalazi se u istoj ulici gde ima najvise radnji u Solunu,i blizu je obale.Ako se ovakav podatak ikako moze iskoristiti?!Mozda podaci nisu verodostojni,ali to je moja slika u glavi nakon 2 god.
Rekoh ti da sam bila srecna i zadovoljna,zbog posete, meni kulturno najlepse zemlje na svetu,a i bila sam malo mladja i verovatno se tada jos nisam opterecivala kako ljudi zive..decija posla.
Secam se da sam usla u neku radnju gde sam sa nekim Grkom pricala na srpskom,jer je bio student kod nas pa naucio covek jezik.A i zbog akcenta ljudi su me prokljuvili odakle sam,i svi su veoma ljubazno reagovali.I vise ih je pricalo srpski nego engleski.
Imam slatke i lepe uspomene,jer kao veciti turista,od mene bolje ne mozes da ocekujes ;) .
 
Dobro,to je tacno da ima dosta tih bivsih studenata koji su studirali kod nas.Posle studija uglavnom rade trgujuci sa "Balkancima" jer dosta kupuju dole. U zadnje vreme sve vise nasih uce Grcki i odlaze da rade tamo.Uglavnom imaju nekoga.Grcka viza se ne dobija lako a kad je dobijes dobro je to sto za nekoliko stotina eura mozes da je posetis i obilazis istorijski poznata i arheoloska nalazista kao sto si ti uradila.Stare tvrdjave iz srednjeg veka su uglavnom dobro ocuvane a i anticke se dobro drze.Dobar deo "njihovih" antickih gradova se nalazi i na teritoriji danasnje Turske i dobro su ocuvani mada cesti zemljotresi ih dosta ostecuju.Grci imaju dobru klopu.Stvarno je raznovrsna,mislim da je raznovrsnija od nase.Sve u svemu o njima se moze svasta reci.Ima i ovoga i onoga.Nekada bas znaju da tupe.Ako te nesto posebno zanima .......?
 
U pravu si da dosta pripada Turskoj sada,kao Troja,ili sam Konstantinopolj,a i dosta hrane u Turskoj je originalno iz Grcke ,jer su Osmanlije kao nomadi i stocari,seleci se,prihvatali dosta od drugih kultura s kojima su dosli u kontakt.Sto se klope tice,ono malo sto sam probala u Grckoj mi se dopalo.Da li dosta Grka ide u emigraciju?Znam da ima dosta nasih koji idu u Grcku.
 
Pa sada ne vec se vracaju iz manje razvijenih zemalja.II svetski rat se kod Grka zavrsio 47.Zadnje 3 god. su ratovali izmedju sebe kapitalisti i komunisti.Pobedili kapitalisti a komunisti se rasejali po Evropi i Americi a dosta ih je otislo za SSSR odakle su se mnogi vratili u poslednjoj deceniji posto im je povratak dozvoljen.Najvise ih ima u SAD i Nemackoj.Komunisticki pokret u GR za vreme II rata je bio veci nego u Jugi ali SAD i GB nisu mogli da dozvole da Sredozemlje padne pod kontrolu SSSR-a pa su pomogli rusenje crvenih posto su Jugu dali kominterni 43 prestavsi da pomazu Mihailovica a pomazuci Tita.Tome je kumovao sastanak na Jalti (SSSR) kada je dogovoreno da Juga bude crvena.Tada je Staljin bio dosta jak i bez Rusa se nisu mogli pobediti Nemci.I tako Grci postadose kapitalisti a mi dobismo Slobu,pa emigriramo na sve strane a Grci se vracaju kuci.Inace od starih zemalja EU privreda im je naj losija i bdp najmanji kao i prosek plata.
 

Back
Top