DS - psiholoska manipulacija biracima tehnikom zastrasivanja

roque_stampedo

Početnik
Poruka
41
Zeleo bih da podelim moje licno misljenje o nacinu na koji DS vodi kampanju.

Evo nekih kljucnih strategija:

- zastrasivanje naroda u slucaju poraza
- zastrasivanje od uvodjenja sankcija
- zatrasivanje od povratka Milosevicevog rezima
- zastrasivanje od udaljenja od EU u slucaju poraza
- zastrasivanje nacionalnih manjina u slucaju poraza


Pa onda:

Ako DS formira vladu sa DSS onda ce to biti proevropska vlada dve demokratske partije a ako slucajno DSS formira vladu sa SRS onda ce to biti nacionalisticka vlada dve nacionalisticke stranke.

U principu sve se svodi na strasenje naroda i plasenje sa sankcijama i izolacijom.

U opste se ne govori o ekonomiji i nacinima kako da se popravi ekonomija, ne govori se u opste o drzavnim pitanjima i na koja ce ona biti resena ili poboljsana.


DS ce 100% lobirati za uvodjenje sankcija i izolaciju Srbije na zapadu ukoliko SRS formira vladu tj. nastavice VIZIJE Djindjica koji je isto tako svojim vizijama trazio nastavak bombardovanja Srbije.

Eraserhead, molim te ne kvari ovaj topik i ne spominji LDP i Cedislava, Canka, Vuka i ostale svoje simpatizere.
 
DSS je daleko najbolja opcija posto predstavlja ideoloski ekvilibrijum izmedju Radikala i Otporasa. Problem je polarizacija u ljudi koji se sve vise krecu ekstremima. Kada bi Radikali bili pametni Kostunici bi dali glasove u skupstini i podrzali njegovu vladu bez ucesca u njoj. Sve ostalo nas ne vodi nigdje. Ako Radikali dodju na vlast (malo vjerovatno) dobicemo sankcije. Ako DS dodje na vlast oni ce nastaviti tamo gdje je Zivkovic stao.
 
A gde je to Zivkovic stao? eheh pa njega su proterali iz DS-a na demokratski nacin

Zivkovic i Jovanovic kakva kombinacija!



To su ciste zablude da bi Srbija dobina sanckije zbog SRS ili bilo koje druge partije da dodje na vlast.
Sustina je u tome da ce DS pridati epitete nacionalizma svim strankama koje bi se usudile vladati sa SRS.
SPS je u stvari ono za sta DS danas optuzuje SRS. Pre 1999 u opste nisu spominjali SRS nego samo SPS a kada je SPS izgubio glasove oni ga danas u opste i ne spominju.

Oni su bili izvor nepravde, rasadnik i organizator kriminala, strucnjaci za kradju izbora itd.

Mozda je DS (za vreme vladanja sa SPS) naucio od SPS-a kako se kradu glasovi pa su to bili primenuli u "demokratskoj" vladi.

===================================

Nego pokusajte vi da zamislite DS sa nekim drugim imenom pa cete imati bolji osecaj o tome sta i ko su oni.

U zadnjih 10 godina se ne secam niti jedndnog politicara iz DS-a da je pricao o detaljima kako razviti drzavu. Kod njih se sve svodi na to: hocemo modernu ekonomiju, demokratsku drzavu, imamo vizije..... a nigde da pokazu nacine kako to ostvariti. Cak i kad su bili imali vladu nisu uspeli nista od toga da prikazu ali su uspeli mnogo puta prekrsiti ustav i ovlastenja.

Njihova strategija predizborne kampanje se ne zasniva na tome da ljudima objasne sta ce oni da urade nego na tome kako da omalovaze druge stranke, zaplase narod i sire razvijaju mrznju medju politickim neistomisljenicima.
 
roque_stampedo:
U zadnjih 10 godina se ne secam niti jedndnog politicara iz DS-a da je pricao o detaljima kako razviti drzavu. Kod njih se sve svodi na to: hocemo modernu ekonomiju, demokratsku drzavu, imamo vizije..... a nigde da pokazu nacine kako to ostvariti. Cak i kad su bili imali vladu nisu uspeli nista od toga da prikazu ali su uspeli mnogo puta prekrsiti ustav i ovlastenja.

Njihova strategija predizborne kampanje se ne zasniva na tome da ljudima objasne sta ce oni da urade nego na tome kako da omalovaze druge stranke, zaplase narod i sire razvijaju mrznju medju politickim neistomisljenicima.

ДС-овци су обичне мутиводе и лажови.

Њиховог председника странке али и актуелног председника Србије ТРЕБА ПИТАТИ (и инсистирати на томе) ДА ОДГОВОРИ ШТА ЈЕ ОН ОСТВАРИО ОД
СВОЈИХ ПРЕДИЗБОРНИХ ОБЕЋАЊА.

Човек је обећао 500 000 РАДНИХ МЕСТА АКО ОН ДОЂЕ НА ВЛАСТ !
Каква безочна лаж!

А о постављању "одскочне даске" да Србија и Срби буду проглашени као ГЕНОЦИДНИ његовим метанисањем у Сребреници нећу ни да причам.

Иначе највише ми се "свиђају" пароле: ЗА БОГАТИЈУ И СРЕЋНИЈУ СРБИЈУ ! :razz::razz::razz:
 
roque_stampedo:
Zeleo bih da podelim moje licno misljenje o nacinu na koji DS vodi kampanju.

Evo nekih kljucnih strategija:

- zastrasivanje naroda u slucaju poraza
- zastrasivanje od uvodjenja sankcija
- zatrasivanje od povratka Milosevicevog rezima
- zastrasivanje od udaljenja od EU u slucaju poraza
- zastrasivanje nacionalnih manjina u slucaju poraza
Pa onda:
Ako DS formira vladu sa DSS onda ce to biti proevropska vlada dve demokratske partije a ako slucajno DSS formira vladu sa SRS onda ce to biti nacionalisticka vlada dve nacionalisticke stranke.


uopste nisam primetila to zastrasivanje dok ti ovo niso ovako lepo pobrojao......sad sam se isekla i nema sansi da glasam za srs....a bas sam mislila....
 
Kolege,DS ne vrsi nikakovo zastrasivanje.Predsednik DS je samo dosledan covek u preraspodeli zemlje na "prvu" i "drugu" Srbiju.Takodjer,Predsednik DS je bio eksplicitan u nakani da gradjanima Srbije jasno DAA do znanja da je DS jedina demokratska opcija,one Srbije za koju polaze ekskluzivno pravo da zastupa njene zelje,opcije i interese.E sad ako pogledamo onu "drugu" Srbiju koja nije bliska Predsedniku DS zanimljivo je elaborirati na koji nacin se DS ophodi prema ljudima iz takozvane "druge" Srbije.Slozicete se da je DS u toj drugoj Srbiji videla samo SRS i valjda korpus stanovnistva koji toj stranci daje poverenje.Zanimljiva je elaboracija nekih duznosnika i usputnih jurisnika DS ,da za SRS glasaju iskljucivo nize obrazovani "sloj" stanovnistva,ljudi koji nisu autohtoni srbijanci,ljudi koji govore ijekavicom....bilo je i drskijih nastupa da su to prostaci.....Ako je ovaj momenat neko merilo kojim se ostvaruje legitimno pravo da se zastupaju demokratski interesi gradjana Srbije,onda je DS u slozenom SUKOBU INTERESA,pocevsi od porekla svog predsednika,predsednika DS Beograda,gradonacelnika Beograda....
I konacno postovane kolege,zanima me gde,od koga,kada i na koji nacin je DS dobila ekskluzivnost na polaganja "prava" na demokratsku Srbiju.Da li mozda postoji institucija kod koje se moze dobiti uverenje ili nesto slicno.
 
mozda je nekome ovo smesno, ali cinjenice su upravo takve. ekvilibrijum polarizacije politicke kampanje ds-a, se upravo svodi na to o cemo postavljac teme govori. meni je odurnija i licemernija druga stvar a to su propagandni blbordi koji isticu oni djikinu maksimu da mi ljudi imamo samo jedan zivot.... sto znaci da cemo i taj izgubiti ako slucajno ne damo vrlim demokratama glas. u prevodu kao sps sa onom njihovom, da sa njima nema nezvesnosti, a svi znamo koja stvar je jedina izvesna u zivotu svakog coveka. postulati vodjenja kampanja za izbore dovoljno govore o tome kakva je partija koja ih radi. onaj primitivizam i kocijaski recnik kojima su većina optuzivali radikale, kolega krauterbox je na onoj drugoj temi jako lepo pokazao da su ti radikali danas cvecke u odnosu na razne liberalno demokratske frakcije u srbiji. ekstremizam ulazi u sve parlamente u svetu, na mala ili velika vrata, videli smo skoro kako to izgleda u izraelu, videcemo vrlo brzo i u eu. svet je na ivici destruktivizma u svim sferama javnog zivota.... zasto bi političari u srbiji bili drugaciji nebitno iz koje su stranke. srbija je uradila jednu veliku stvar, donela je ustav postala je normalna drzava i stupila u pregovore za skidanje viznog rezima koji je sad snazi. koja partija ili frakcija pobedi na izborima treba da radi samo i iskljucivo na poboljšavanju ekonomskih uslova u zemlji a ne da prodaje maglu i stavra krizu ovakvim kampanjama. mozda su radikali sebe uvili u jagnjeću kozu, ali je jos mizernije da su tu istu demokrate skinule i ogolile se pred svima te pokazale ko su i sta su.
 
ma ok... vidis meni je apsolutno nebitno ko ce doci na vlast, ako bih mogao da biram, voleo bih da bude koalicija tri najace partije u srbiji a to su dss ds i srs... u ekonomskoj sferi se odmah vidi ko je ko i koliko je svako doprineo ovoj zemlji, tu nema lazi a ni prevare. mislim da ljudi u srbiji treba da odahnu od politickih idiotarija i trzavica na koje smo navikli. medjutim, jer je uvek ima jedno veliko medjutim...neki to ne dozvoljavaju. danas su to desne frakcije sa onim liberalima na celu koji imaju veze sa liberalizmom ko marica sa krivim zivanom. ds koja je jaka partija i ne sme sebi da dopusti da upadne u trip frljanja sa padezima i zamenom teza koju sada koristi u svom nastupu. samo o tome govorim. a mozda je neko rusi iznutra, ko zna zasto i zbog cega.
 
ra-ta-tat:
Majkl Mur onomad napravio dobar dokumentarac o STRAHU i manipulaciji istim... pa eto, nije taj STRAH nesto tipicno za Srbe... posto moram da svoje stavove podupirem stranim, posebno americkim, izvorima... eto ja kazem GLE AMERIKA
Koleginice,nema potrebe da se uzbudjujete,komentarisemo samo jedan od kampanjskih prostakluka koji nije stran ovde.Pretpostavljam da tamo gde ste vi sada toga nema.Stoga prepustite se svom blazenstvu i uzivajte,ovde ce se ljudi dati u pamet,ako ne sada onda kasnije sigurno,znate.
 
Gde god da sam... mene nepravda, lazi i slicno... uznemiravaju. Bez obzira sto ja nisam u Srbiji, skoro svi ljudi koje volim i cenim su tamo... i ja cu ceo zivot biti vezana ovako ili onako za tu Srbiju jer sam tamo rodjena i odrasla... i sada eto, za dve nedelje moram da idem da bih promenila dokumente. Eto... ja sam htela ili ne, jos uvek vezana bar dokumentima za Srbiju. Ne smem ni da zamislim koliko cu se razocarati kada dodjem... ali to nije tema.

I ne mozete vi mene da udaljite od neke teme koja je u direktnoj vezi sa mojim interesima.
 
niko te ratatat ne udaljava... ja sam ovde rekao pre nekoliko nedelja da ako se usvoji ustav i uvedu nova dokumenta po svetskim odnosno eu standardima, mozemo ocekivati maltene ukidanje viza do leta sledece godine. i mene je iznenadilo da je drzava odmah po donosenju ustava pocela da radi na tome. prijatno iznenađenje za sve nas. nebitno koje su partije inicirale, o tome ti pricam. inace ratatat kao pametna zena, treba da shvatis da se mnoge stvari ne mogu uraditi preko noci, pogotovu posle svega onoga kroz sta su ova zemlja i narod prosli zadnju deceniju i po. to je nemoguće i svako ko poznaje istoriju i politiku zna da sam u pravu. to sto je ds sa djikom na čelu bio pun optimizma u ono vreme i sejao floskule o brzom boljitku i nepretku, ne znači da su bili u pravu. jednostavno su bili u euforiji jer su verovali svemu sto nam je svet obecavao a nije ispunjavao.
 
La Compadre018:
u pravu su ljudi,sta ti hoces ,opet da pod sankcije budemo!?dobro prodaj benzin na ulicu,kupuj duplo skuplji hleb,koristi novcanice od "bilion" dinara...milina :lol: :roll:
ako ti se tako svidja....

Људи морате једном да схватите да је те 1991.-2000. вријеме било тотално другачије и да је тадашњи политички врх поступио онако како би свако други на њиховом мјесту (иначе СРС тада није била у власти), сада ми можемо да говоримо да је то вријеме трагедија, пропасти економије и слично и за то сигурно да одговорност носи и тадашња власт али морате схватити да се ствари не могу тако лако упростити, и мора се погледати слијед догађаја и цијели оквир дешавања, поступци и размишљања опозиције која иначе није ни на који начин била против Милошевићевих настојања да се сачува СФРЈ, или да се помажу Срби у БиХ, а што је у највећем дијелу и довело до пропасти. Ко је тада могао да зна да би најпаметније било да смо прихватили распад СФРЈ, одустали од помоћи Србима у РС (вјероватно нас више не би ни било), и одрекли се РСК., ко је могао спријечити оћигледна настојања Запада да отцијепе КиМ?! Можемо ми ићи у недоглед, али је суштина да ви имате слијед догађаја и разуман одговор на њих, а сада што тај одговор може бити погрешан што се тек манифестује годинама касније је нешто друго.

Лијепо рече Вучић Ђиласу, "изгледа да би за Србију најбоље било да су демократе и Тадић водили Србију 1805., 1815, 1914," па можда и у дубљу историју 1389.. Сада ми сви знамо да је велика грешка било стварање Краљевине СХС, или да је можда Први српски устанак подигнут прерано, или да није требало ратовати са Нијемцима 1941. (тек да научим неке да су оне пароле и читав 27. март били производ енглеске обавјештајне службе)... Једноставно, лако је бити генерал после битке, тако да стављање на терет СРС-у могући губитак КиМ, или бомбардовање 1999. је просто неразумно, ако се зна да је такав слијед догађаја био планирана далеко прије него што би ико од вас могао и да замисли.

Да сумирам, ако СРС дође на власт неће бити никакве излоације, ратова и слично јер то није политика радикала и то сваки мало озбиљнији, објективнији и умнији човјек може да схвати. Ето да дам примјер у томе да када је Николић рекао "КиМ ће се бранити сви средствима" сви су одмах потрчали да кажу да је то ратно хушкачка политика, а када је то исто рекао Тадић онда је то сасвим нормално (јер и јесте пошто је обавеза Уставом дефинисана свих органа државе да бране суверенитет и територијални интегритет свим средствима), што најбоље показује злонамјерност оних који тумаче изјаве радикала и њихову жељу да их на било који па и овај јадни, глупи начин дисквалификују.
 

Back
Top