Američka viza

Da li neko moze dati savet za sledeci slucaj.

Moja drugarica ima intervju za vizu krajem meseca. Student je (2.god), vec je bila u USA pre 3 god na programu preko AYUSA, i sva potrebna ostala dokumenta je spremila.

E sada, rodjena sestra je otisla pre 1.5 god kao turista na mesec dana, onda produzila vizu i posle 1 god kao turista promenila status u studentsku (Master 2.god)

Sta mislite da li da je navodi u formularu ili ne? Pozivno pismo ce dobiti od prijateljice i da li da tu takodje bude pomenuta sestra? Da li je to uopste problem za nju ako je sestra ostala?

Hvala unapred na odgovorima.

ne, naravno.
 
Postovani prijatelji na forumu,koristim priliku da vas sve pozdravim,a posebno forumase koji sa svojim iskustvom,pravim informacijama i dobrom namerom zele da pomognu,svima onima kojima je to potrebno.Imam vise pitanja na ovu temu.Koliko je visok kriterijum za dobijanje turisticke vize za Ameriku u poredjenju sa nekadasnjim sengenskim vizama? Imam par viza iz sengena,uredne pasose i stare i novi.Sta je potrebno i pozeljno priloziti od papira za osobu,vlasnik radnje,srednjih godina,ozenjen,jedno dete.Koliko je novca potrebno na racunu u dolarima za period od 15-30 dana? Pretpostavljam,bar koliko sam procitao na nekim od postova da se prilaze izvod iz banke,da li se misli na devizni tekuci racun? Koliko je optimalno traziti na razgovoru kod konzula period ostajanja? Da li ima uticaja poznanstvo americkog drzavljanina inace naseg porekla, i da li se prilaze nesto od fotokopija njegovih dokumenata? Koliko sam shvatio vidim da za dobijanje americke turisticke vize nisu potrebne garancije kao sto je trebalo za sengen.Na sta je jos potrebno obratiti paznju prilikom podnosenja zahteva i koliko to okvirno kosta sa svim tim taksama?Hvala svima koji su raspolozeni da odgovore.Srdacan pozdrav!

spremite od papira sve sto vam moze koristiti, od viska glava ne boli, izvode,vencani list,nekretnine, izvod iz banke, pasos sa vizama, stari ,novi,sa posla potvrde o zaposlenju, rasenje o godisnjem odmoru, radna knjizica na uvid, sto vise papira koji ce potvrditi da cete se vratiti u zemlju.poznanstvo sa americkim drzavljaninom vam nista ne garantuje,a najbolje da kazete da biste ostali 4, 5 nedelja ,nikako vise...nije vam potrebna nikakva garancija, niti pozivno pismo, cak ni rezervacija karte.morate tacno odgovarati, kad idete, kad se vracate....zbune li vas samo malo, mogu vas odbiti, znaci tacno sve i iskreno.sve vas kosta..1000 din za pin, 140$viza 500din dhl(koji vam dostavlja pasos)...to bi bilo to.svako dobro i srecno.
 
Dragi forumaši
na sajtu ambasade nisam uspeo da nađem potreban podatak pa vas molim za pomoć.
Planiram da preko neke od agencija sa devojkom odem preko h2b radne vize. Ja već imam ssn jer sam išao kao student na j1,ali me zanima da li će devojka moći da sa radnom vizom dobije ssn kako bi mogla da radi drugi posao i eventualno ostane tamo ???
Unapred hvala
 
I ja imam jedno pitanje - imam rodbinu u Americi ali ne uzu. Koliko sam shvatio, samo za brata/sestru se moze podneti zahtev za dobijanje trajnog boravista, a ne i za siru rodbinu. Da li je to tacno, i ako jeste, da li uopste postoje bilo kakve olaksice za dobijanje permanentne vize ako imas rodbinu tamo ali da nisu u pitanju rodjeni brat i sestra?
 
zdravo svima,
ja sam trenutno na turistickoj vizi u USA i imam ostanak do aprila 2012.godine a viza mi vazi do marta 2013. ..zelela bih da produzim boravak na dodatnih 6meseci i moje pitanje je da li to mogu na turistickoj vizi ili moram neku skolu da upisujem?
hvala unapred
 
I ja imam jedno pitanje - imam rodbinu u Americi ali ne uzu. Koliko sam shvatio, samo za brata/sestru se moze podneti zahtev za dobijanje trajnog boravista, a ne i za siru rodbinu. Da li je to tacno, i ako jeste, da li uopste postoje bilo kakve olaksice za dobijanje permanentne vize ako imas rodbinu tamo ali da nisu u pitanju rodjeni brat i sestra?

Kada se radi o imigraciji na osnovu porodice računaju se samo otac/majka, brat/sestra, sin/kćerka i muž/žena. Olakšice za dobijanje useljeničke vize ne postoje, na ovaj način se možeš useliti samo ako spadaš u neku od navedenih kategorija.
 
Kakvo cekanje preko 10 godina ja te pitam za vizu kad dobije drzavljanstvo ja onda mogu da apliciram i dobicu odma vizu da idem ako mi odobre useljenicku vizu tu nema sta da se ceka 10 godina stvarno nzm sta si ti mislio kad kazes 10 godina cekanja..?

Onog momenta kada tvoja sestra postane americki državljanin, tada može da popuni formular I-130 i traži da se ti useliš u USA. Američka vlada svake godine odobri 65.000 useljeničkih viza u ovoj kategoriji. Pošto je broj zahteva daleko veći, oni se obrađuju po datumima podnošenja. Trenutno se izdaju vize za zahteve podnete pre 15. avgusta 2000, odnosno pre nešto više od 11 godina. Da li ti je sad jasnije?
 
Pozdrav svima, imam pitanje u vezi prelaska iz CA u US. Ja kada dodjem u Kanadu, da li mogu kao Permanent Resident da prelazim u US. Imam samo Srpski pasos, imam i americku vizu ali sa njom mogu u US samo ako imam radni ugovor? Takodje, koliko je B2 turisticka viza validna od datuma izdavanja? Hvala
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, imam pitanje u vezi prelaska iz CA u US. Ja kada dodjem u Kanadu, da li mogu kao Permanent Resident da prelazim u US. Imam samo Srpski pasos, imam i americku vizu ali sa njom mogu u US samo ako imam radni ugovor? Takodje, koliko je B2 turisticka viza validna od datuma izdavanja? Hvala

Permanent Resident US ili Kanade? Na vizi piše koliko vredi (Expiration Date) a takođe i za koji broj ulazaka je važeća (Entries).
 
PR Kanade cu biti, pa me interesuje ako neko zna da li ja mogu kao Permanent Resident Kanade da idem u Ameriku kao i Kanadjani? Mozda je upit vise za Kanadske teme ali opet mozda neko zna jer mi na Kanadskoj temi niko ne odgovara, izgleda da cu morati poslati enquiry ambasadi u vezi ovoga. Mogu ja da izvadim turisticku B2 vizu za USA ovde u Srbiji ali ne bih da je vadim ako mogu da prelazim kao PR Kanade. Nekako mislim da nemam pravo da prelazim granicu jer imam Srpski pasos, verovatno bi mi trebala turisticka viza, imam ja odredjen tip vize za USA, validna mi je do 2014 ali nema sanse da udjem u USA sa ovom vizom bez radnog ugovora. Inace, prelazio bih u USA cisto turisticki da vidim prijatelja ili u soping, bez ikakvih namera da ostajem ili zivim u Americi.
 
Izgleda da ce ti biti potrebna viza, pogledaj ove linkove za datalje:

"Permanent residents (aka landed immigrants) of Canada must have a nonimmigrant visa unless the permanent resident is a national of a country that participates in the Visa Waiver Program (VWP), meets the VWP requirements, and is seeking to enter the U.S. for 90 days or less under that program. "

http://travel.state.gov/visa/temp/without/without_1260.html#2

Srbija koliko sam videla nije na spisku VWP.
 
Tako sam i mislio da ce mi trebati sad samo jos treba da vidim da li je jeftinije izvaditi u Srbiji ili u CA.
Na onoj drugoj temi sam pogresio, nemoj zameriti, nisam ni obratio paznju na celu poruku. Hvala na odgovoru!
 
Dobio sam odgovor iz US ambasade u Ottawi, vrlo jasan i precizan. U pravu si u vezi cifre isto je kao i ovde plus sto ima i jos neka ne visoka taksa, i mogu tamo u CA sve da odradim. Hvala jos jednom.
 
Imam jedno pitanje pa ako neko moze da pomogne neka odgovori .
Da li ja mogu kao drzavljanin Srbije (Srpski pasos) da apliciram za turisticku vizu (Amerika) u ambasadi Amerike na Malti ??Tu sam vec 7 meseci i imam posao i radnu dozvolu do kraja 2012
Na koliko se dobija turisticka viza tj,do kada mogu da je iskoristim
 
Jedno pitanje .... prekoracio sam vizu za nekih 3,4 meseca .... bio sam na J-1 ... ako se vratim sad za Srbiju na koliko bi mogao da dobijem zabranu ulaska u USA i da li bi mi odobrili opet vizu kroz par godina kada bi aplicirao ?
 
imam jedno pitanje: da li obavestenje da ste izvuceni na lutriji stize postom ili mailom?

Obavestenje ne stize ni postom ni E-Mailom. Da bi ste proverili da li ste izvuceni na lutirji potrebno je da se ulogujete na https://www.dvlottery.state.gov/
Ako se radi o DV-2013 onda je to 1.Maja 2012te a ako je DV-2012 onda ste vec trebali formulare da posaljete :)


ps: Vrhunski je ponovo sa Vama :D
 
Imam jedno pitanje pa ako neko moze da pomogne neka odgovori .
Da li ja mogu kao drzavljanin Srbije (Srpski pasos) da apliciram za turisticku vizu (Amerika) u ambasadi Amerike na Malti ??Tu sam vec 7 meseci i imam posao i radnu dozvolu do kraja 2012
Na koliko se dobija turisticka viza tj,do kada mogu da je iskoristim

Mozes da apliciras (niko ti ne brani) ali treba da znas da je visok rizik da ces biti odbijen. Razlog je sto b1/b2 turisticka viza se daje kao ne imigrantska viza i sustina dobijanja te vize jeste da ti dokazes cvrste veze sa svojom maticnom zemljom da ces se u nju vratiti.
b1/b2 viza se izdaje na 10 godina u ambasadi u Srbiji.
Moj savet je da se vratis apliciras za vizu pa onda da ides.
 
treba mi jedan savjet. prosle god sma bila na j1 vizi na work and travel programu tacnije. i dobila sam i ssn.naime od ove god apsolventi ne mogu da dobiju vize za taj program, pa sam mislila da odem na turisticku. imam ssn kontam za posao nece biti problem, a ujedno i ljudi kod kojih sam radila prosle god su voljni da me zaposle i ove. nego sta mislite, ja sam cula da to vise nije neki problem dobiti tu vizu. mada ne znam nista o tome, nikako da se raspitam o detaljima, dokumentima koje mi trebaju ukljucujuci to garantno pismo ili kako ve
i kad bi bilo idealno da se prijavim za razgovor u ambasadi ako mislim ici nekad krajem maja? voljela bih da to bude samo preko ljeta i 3 mjeseca mi je dovoljno. uopste sta mislite o sansama za dobijanje te vize da li da uopste pokusavam. iako planiram upisati master u septembru tako da bih opet 2013 isla na j1 barem ako ne odem ovog ljeta u ameriku:)
 
treba mi jedan savjet. prosle god sma bila na j1 vizi na work and travel programu tacnije. i dobila sam i ssn.naime od ove god apsolventi ne mogu da dobiju vize za taj program, pa sam mislila da odem na turisticku. imam ssn kontam za posao nece biti problem, a ujedno i ljudi kod kojih sam radila prosle god su voljni da me zaposle i ove.

Turisticka viza sluzi za turisticke potrebe a ne za posao. Zabranjeno je raditi u US na turistickoj vizi a u ambasadi ako dobiju i najmanji tracak sumnje da planiras raditi na turistickoj vizi odbice te.

nego sta mislite, ja sam cula da to vise nije neki problem dobiti tu vizu. mada ne znam nista o tome, nikako da se raspitam o detaljima, dokumentima koje mi trebaju ukljucujuci to garantno pismo ili kako ve
i kad bi bilo idealno da se prijavim za razgovor u ambasadi ako mislim ici nekad krajem maja? voljela bih da to bude samo preko ljeta i 3 mjeseca mi je dovoljno. uopste sta mislite o sansama za dobijanje te vize da li da uopste pokusavam.

Sanse za dobijanje vize su prilicne. Viza se izdaje na 10 godina i mozes maksimalno 6 meseci godisnje ostati u US. Ako imas dovoljne "dokaze" da ces se vratiti u Srbiju cim provedes 10-15 dana turisticki obilazeci US ne vidim razloge zasto bi te odbili. Garantno pismo ti nista nece pomoci. Cak ako im budes rekla da imas nekoga u US na to se nece gledati blagonakolno vec to je jos jedan minus posto postoji mogucnost da ces mozda ostati kod tog nekog. Najbolje prolaze parovi koji idu da posete diznilend ili tako nesto a nemaju nikoga u US.

Evo sta ti je potrebno za turisticku vizu.
http://serbian.serbia.usembassy.gov/sr/osnovna-dokumenta.html

Ne postoji bolje ili losije vreme da predas za turisticku vizu. Svejedno je kada ces predati.

iako planiram upisati master u septembru tako da bih opet 2013 isla na j1 barem ako ne odem ovog ljeta u ameriku:)
Po meni je bolje sacekaj da upises master pa onda trazi J1 ili upisi neki fax u US (trazi stipendiju) i onda apliciraj lepo za F1 vizu (pogotovo sto vec imas SSN).
 
Poslednja izmena:

Back
Top