Američka viza

sirenakg:
TREBA DA IDEM ZA US NA 15 DANA, STA JE POTREBNO OD DOKUMENATA, DA LI JE POTVRDA ORADNOM ODNOSU NEOPHODNA (S OBZIROM DA SAM PRE MESEC DANA OSTALA BEZ POSLA), A NISAM VISE NI STUDENT, DA LI TO PREDSTAVLJA PROBLEM PRILIKOM, DOBIJANJAVIZE?


Verujem da ti treba nesto od ta dva,kao jedan od dokaza da ces se vratiti,i da ako nesto od ta dva nemas, moze da bude gusto.
Bar je u vreme mog odlaska u ambasadu (pre god i nesto)trebalo.
Zasto ne proveris sajt americke ambasade u Bg-u?Imaju sve informacije i formulare koji ti trebaju.Ne trudi se da ih dobijes telefonom,besmisleno je,ne javljaju se.
 
nina_lion:
Verujem da ti treba nesto od ta dva,kao jedan od dokaza da ces se vratiti,i da ako nesto od ta dva nemas, moze da bude gusto.
Bar je u vreme mog odlaska u ambasadu (pre god i nesto)trebalo.
Zasto ne proveris sajt americke ambasade u Bg-u?Imaju sve informacije i formulare koji ti trebaju.Ne trudi se da ih dobijes telefonom,besmisleno je,ne javljaju se.
NJujorkovac, bas se iz tog razloga i obracam Vama forumasima, jer se niko ne javlja u ambasadu a na njihovom sajtu imaju samo one forulare nnjihove oje treba popuniti.
 
Na zalost, moras da imas jedno od ta dva, jer zele neku vrstu garancije da ces se vratiti u Srbiju. Jedan savet...ako nemas jedan od ova dva, nemoj aplicirati za vizu, jer ako te odbiju jednom bice ti jos teze da dobijes vizu sledeci put.
 
sanjarobert:
Da li neko zna sta je potrebno od dokumenata izbeglici iz Bosne (zivi u BG) da aplicira za izbeglicku vizu za SAD???


Pa jel` taj izbeglicki status jos uvek postoji?
Ne znam kako je za USA, ali isljenje u Kanadu u smislu izbeglickog statusa je ukinuto jos davne 1997.
Nesto mi se cini, mada nisam siguran, da to vise ne funkcionise ni za USA.
 
nasla sam na sajtu americke ambasade u BG:

Postupak za izbeglice
Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Beogradu je obnovila postupak izdavanja viza 92/93 od aprila 2004. godine.
Po prijemu odobrenog zahteva za izbeglištvo/azil, kvalifikovan podnosilac molbe će biti kontaktiran putem pošte i biće mu poslate dalje instrukcije. Završni intervju i odobrenje vize 92/93 biće obavljeno u ambasadi Sjedinjenih Američkih Država u Beogradu.

Ako su vam potrebne bilo kakve dodatne informacije, molimo vas da nas pozovete direktno na tel. +(381 11) 306-4695, između 02:00 i 04:00 popodne.


Sakuplam informacije za muza moje sestre. On ce zvati ovaj broj, ali sam htela da vidim da li ovde neko zna nesto znacajno, pre nego sto pozove ambasadu.
Hvala!!!
 
sanjarobert:
Postupak za izbeglice
Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Beogradu je obnovila postupak izdavanja viza 92/93 od aprila 2004. godine.
Po prijemu odobrenog zahteva za izbeglištvo/azil, kvalifikovan podnosilac molbe će biti kontaktiran putem pošte i biće mu poslate dalje instrukcije. Završni intervju i odobrenje vize 92/93 biće obavljeno u ambasadi Sjedinjenih Američkih Država u Beogradu.

Interesantno, nisam znao da je izbeglicki status za USA obnovljen 2004.
 
Na zalost, iako je objavljeno na internetu da je obnovljeno, kada su moji pozvali danas rekli su da je program zavrsen!!! Pokusavamo moj muz i ja da dovedemo moju sestru i zeta u SAD i trazimo najbrzi i najsigurniji nacin da to uradimo. Druga varijanta je da on dodje ovde turisticki, pa da trazi politicki azil. Tako je uradio jedan decko iz Bosne, koji zivi u Sijetlu. Treca varijanta je da moja sestra nauci dovoljno engleskog i da proba da dobije vizu za medicinske sestre (nemaju dovoljno medicinskog osoblja u SAD), ali mora da polaze TOEFL i neki medicinski test. Cetvrta (najduza) varijanta je da cekamo jos 4.5 god. da ja dobijem drzavljanstvo pa da garantujem za njih (za njihovu useljenicku vizu.
Ima li neko neku drugu ideju??? Moji mi puno nedostaju, mnogo bi mi znacilo da imam sestru kod sebe!
 
sanjarobert:
Na zalost, iako je objavljeno na internetu da je obnovljeno, kada su moji pozvali danas rekli su da je program zavrsen!!! Pokusavamo moj muz i ja da dovedemo moju sestru i zeta u SAD i trazimo najbrzi i najsigurniji nacin da to uradimo. Druga varijanta je da on dodje ovde turisticki, pa da trazi politicki azil. Tako je uradio jedan decko iz Bosne, koji zivi u Sijetlu. Treca varijanta je da moja sestra nauci dovoljno engleskog i da proba da dobije vizu za medicinske sestre (nemaju dovoljno medicinskog osoblja u SAD), ali mora da polaze TOEFL i neki medicinski test. Cetvrta (najduza) varijanta je da cekamo jos 4.5 god. da ja dobijem drzavljanstvo pa da garantujem za njih (za njihovu useljenicku vizu.
Ima li neko neku drugu ideju??? Moji mi puno nedostaju, mnogo bi mi znacilo da imam sestru kod sebe!

Pa meni je odmah bilo sumnjivo za taj izbeglicki status, to je zavrseno pre 10-tak godina.
Od politickog azila nema nista, zaboravite na to, ne postoji nikakav razlog da ti se izda isti jer je sa onim ratovima zavrseno. A kad je taj tip iz Bosne to uradio, verovatno mnogo ranije, a i ako je on to odradio ne znaci da ej to tako legana varijanta, procenat dobijanja politickog azila se krece ispod 1%, razmisli malo o tome pre nego sto se upustis u tu avanturu.

Po meni je ova varijanta sa potraznjom medicinskog osoblja najbolja i najlaksa za sprevesti, sedi i u ci par meseci TOEFL kada prodjes onih 550 bodova eto te jednom nogom u USA, a taj test iz medicine ne bi trebalo da bude bauk za nekoga ko ima iskustva u datoj oblasti.
Zato, zagrej stolicu i na ucenje, to ti je moj savet. Vize ne padaju sa neba, treba se portuditi i doci do njih.
 
Koliko je moguce otici u USA preko radne vize sa diplomom vise skole i sa ne tako velikim radnim iskustvom ( par meseci), kad vec postoji obezbedjeno radno mesto kod pritjatelja? Struka je IT. Mozda pitanje deluje malo neozbiljno ali me bas interesuje pogotovu ako neko ima iskustva ili je upucen u tematiku. Da li ima nade prijavljivati se i kolike su sanse da se viza odobri?
hvala unapred
 
Sa Visom skolom nemoj ni da pokusavas..upasces u kategoriju obicnih radnika i tu si se zakucao... prednost imas kao IT-ovac ali sanse su jako male... stvari su se dosta promenile posle 11 septembra.Probaj sa nekim programom na par meseci.. cisto da vidis kako se zivi ovde ... nakon toga ces mozda pozeleti da se vratis... verovao sam i ja u obecanu zemlju,ali nagledao sam se svega i svacega ... kada gledas iz Srbije 10 dolara na sat je extra,e kad dodjes ovde vidis da je to dovojno za prezivljavanje... problem je sto nasim ljudima ponos ne dopusta da to priznaju... zato najbolje dodji na par meseci,pa ako ti se svidi onda razmisljaj o ostajanju... toliko..pozdrav i srecno!
 
Da,bez obzira sto imas ponudu vizu ces jako tesko dobiti...probaj sa nekim kracim programom,ispostuj vizu,vrati se u zemlju,trazi turisticku i dobices je bez problema ..onda kod tog istog mozes raditi i bez te radne dozvole... ovde te niko ne pita za to u vecini slucajeva.Koji program-mozes otici na work&travel,raditi kao spasioc na bazenu,doci na kurs jezika--a jos mozda bolja varijanta ti je strucno usavrsavanje kod tog istog u kompaniji...njega nece kostati nista a vizu ces lako dobiti... viza se moze dobiti na 18 meseci sto je super .. vise informacija mozes naci na www.interexchange.com -agencije preko koje sam i ja dosao ovde... agencije u Beogradu koje usko saradjuju sa gore pomenitom agecijom iz NY su Karavan travel,wizantiana,ayusa... ja sam isao preko wizantiane i to ti je verovatno najbolja opcija jer ces preskociti dosadna pravila s kojima ces se suociti kod karavan-a...
Ako te jos nesto interesuje javi....'
Znaci mislim da ti je ubedljivo najbolja opcija da ides na program strucnog usavrsavanja kod tog sto hoce da ti pomogne... tako ces dobiti i vizu na najduzi vremenski period s obzirom da su ostali programi od 3- 6 max 7 meseci.....pozdrav.
 
Da li neko moze dati savet za sledeci slucaj.

Moja drugarica ima intervju za vizu krajem meseca. Student je (2.god), vec je bila u USA pre 3 god na programu preko AYUSA, i sva potrebna ostala dokumenta je spremila.

E sada, rodjena sestra je otisla pre 1.5 god kao turista na mesec dana, onda produzila vizu i posle 1 god kao turista promenila status u studentsku (Master 2.god)

Sta mislite da li da je navodi u formularu ili ne? Pozivno pismo ce dobiti od prijateljice i da li da tu takodje bude pomenuta sestra? Da li je to uopste problem za nju ako je sestra ostala?

Hvala unapred na odgovorima.
 
gnin:
Da li neko moze dati savet za sledeci slucaj.

Moja drugarica ima intervju za vizu krajem meseca. Student je (2.god), vec je bila u USA pre 3 god na programu preko AYUSA, i sva potrebna ostala dokumenta je spremila.

E sada, rodjena sestra je otisla pre 1.5 god kao turista na mesec dana, onda produzila vizu i posle 1 god kao turista promenila status u studentsku (Master 2.god)

Sta mislite da li da je navodi u formularu ili ne? Pozivno pismo ce dobiti od prijateljice i da li da tu takodje bude pomenuta sestra? Da li je to uopste problem za nju ako je sestra ostala?

Hvala unapred na odgovorima.

ja koliko znam pravila u usa ambasadi su malo promenjena i ne treba joj nikakvo garantno pismo...drugar je pre koji dan zvao ambasadu da zakaze intervju i rekli su mu da mu nista ne treba iz amerike tj. od mene nego da je sve sto mu treba dokazi o vezama sa srbijom (potvrda o zaposlenju , nekretnine i slicno)....isto pre jedno mesec dana su neki prijatelji dobili turisticke vize njih cetvoro (mama tata dvoje dece) i takodje nisu nosili nista u ambasadu od papira iz usa....ovo oko sestre diskutabilno jako .....pitanje je d ali mogu da oprovale da joj je to sestra ako je ne prijavi....ako mogu onda moze da bude problem sto je lagala....mada onda opet ta njena sestra u usa nije napravila nikakav prekrsaj legalno je promenila status....
 
gnin:
Da li neko moze dati savet za sledeci slucaj.

Moja drugarica ima intervju za vizu krajem meseca. Student je (2.god), vec je bila u USA pre 3 god na programu preko AYUSA, i sva potrebna ostala dokumenta je spremila.

E sada, rodjena sestra je otisla pre 1.5 god kao turista na mesec dana, onda produzila vizu i posle 1 god kao turista promenila status u studentsku (Master 2.god)

Sta mislite da li da je navodi u formularu ili ne? Pozivno pismo ce dobiti od prijateljice i da li da tu takodje bude pomenuta sestra? Da li je to uopste problem za nju ako je sestra ostala?

Hvala unapred na odgovorima.


Ja ne bih to navodio iz prostog razloga sto joj taj podatak nikako ne moze pomoci u dobijanju vize jer je njena sestra takodje na privremenim papirima, nije stanonvnik/drzavljanin USA. Stvar se moze samo zakopmlikovati. Ona vec ima dovoljno dobre sanse za vizu jer je vec bila tamo i ispostovala tu vizu.
 
klika:
Ja ne bih to navodio iz prostog razloga sto joj taj podatak nikako ne moze pomoci u dobijanju vize jer je njena sestra takodje na privremenim papirima, nije stanonvnik/drzavljanin USA. Stvar se moze samo zakopmlikovati. Ona vec ima dovoljno dobre sanse za vizu jer je vec bila tamo i ispostovala tu vizu.

Da, ona se i plasi da to ne pogorsa stvari. Sigurno da joj to ne moze pomoci ali oni mozda mogu videti nekako da je sestra tamo. Isto prezime, ista adresa ovde...
Da li oni uopste rade tako detaljne provere/poredjenja?
 

Back
Top