Američka viza

Definitivno cemo da se vencamo ovde jer je on zapeo da to bude ovde u i dolazi uskoro tako da cemo morati da trazimo bracnu vizu.Zato pitam da li za tu vizu moze ovde da se aplicira, jer znam da se mnogo dugo ceka ako se zahtev podnese u USA.Mozda je preko ambasade brze.Znam da je nepromisljeno bilo sto sam aplicirala za turisticku vizu, znala sam ja da su sanse da me odbiju mnogo velike ali htela sam bar da pokusam.Koliko sam ja procitala po raznim drugim forumima, odbijena turisticka viza ne moze mnogo da utice na bracnu.A nigde ne mogu da nadjem da li u nasoj zemlji moze direct consular filing ili ne, a ne znam da li mogu da pozovem ambasadu da pitam, a da ne uplacujem onih 10$.Ako imas jos neku informaciju, znacilo bi mi puno.Hvala na odgovoru.

Ako sam ja dobro upucen u celu problematiku, cini mi se da ces najbrze doci u USA na ovu Prospective Marriage vizu, znaci ne da se vencate u Srbiji pa da onda podnosis aplikaciju, vec dobijas vizu za ulazak u USA i onda imas 90 dana da se tamo vencas. Procesljaj malo Google News Groups vezano za USA imigraciju, tamo ces naci konkretno odgovore ljudi koji su to vec uradili.

Naravno da ti mozes pokrenuti aplikaciju u USA ambasadi u BG-u ali nisam siguran koliko ce sve to da traje u slucaju da se vencate u Srbiji. U prvoj varijanti bi mogla da dobijes vizu veoma brzo, odes u USA i onda tamo odradite vencanje i sve sto posle toga ide u vezi Green Card...........
 
sanse su ti odlicne,jedino negovori da imas nekog rodjaka tamo,posebno ako je bas bogat. na vizi ti pise od kad do kad traje,koliko imas ulazaka u zemlju i sve to........ sve ces videti kad je dobijes. bez sekiracije
 
E ovako jeco
N treba da placas 10$ imas direktan poziv to ti je za imigracione vize samo pozovi slobodno taj broj i pitaj sta te zanima, a sad ako se uzmete u bg na vizu ce te da cekate pa jedno godinu dana mozda manje ali to je also zato sto cekas i green card, a u slucaju da ides na verenicku, treba ju ti dokazi o vezi i vizu dobijas za 6meseci pa tmo se uzmete i tamo cekas green card, to znam iz iskustva, ako te interesuje nesto pitaj.
 
koliko se tamo onda ceka green card ako se udje na verenicku i da li moze ako ja imam green card, moj momak da dobije tu verenicku na osnovu mene????? ooo kako je ovo sve komplikovano!!!!!!!!!!!!!!!
 
koliko se tamo onda ceka green card ako se udje na verenicku i da li moze ako ja imam green card, moj momak da dobije tu verenicku na osnovu mene????? ooo kako je ovo sve komplikovano!!!!!!!!!!!!!!!

Moje iskustvo
Mi smo se vencali tu, i obratili se USA ambasadi, potom kupili prijavni broj, aplikovali i zakazali su nam intervju ubrzo, posle 7 dana
Na intervju smo poneli slike sa vjencanja i pokazali im
Posle 20 dana ja sam dobila vizu na godinu dana
Kada sam stigla u USA posle mesec dana su mi poslali pismo o dobijanju green card, i da treba da dam otiske.Tako da ne znam o cemu ova osoba prica, godina dana, 6 meseci....????
Ako ti je brak stvaran, a ne zbog papira ne treba da brines
samo jedino to sto si prvi put bila odbijena za turisticku vizu, to moze da koci, ostalo sve ide brzo
Pozdrav

P.S. kad dobijes green card, ona ti traje 2 godine, to je privremena green card, i ako si i posle te 2 godine u braku dobijas drzavljanstvo, s tim sto ces u tom periodu imati jedno 2 intervjua
Sretno
 
Molim vas da mi odgovorite na 3 pitanja:
1.Kakve su sanse da osoba sa tek zavrsenim faksom dobije turisticku vizu?(ili je bolje da prvo naje posao)
2.Da li sa tom vizom moze malo da se raducka nesto tamo cisto za dzeparac?
3.Koja viza se najlakse dobija?
Hvala
 
Moje iskustvo
Mi smo se vencali tu, i obratili se USA ambasadi, potom kupili prijavni broj, aplikovali i zakazali su nam intervju ubrzo, posle 7 dana
Na intervju smo poneli slike sa vjencanja i pokazali im
Posle 20 dana ja sam dobila vizu na godinu dana
Kada sam stigla u USA posle mesec dana su mi poslali pismo o dobijanju green card, i da treba da dam otiske.Tako da ne znam o cemu ova osoba prica, godina dana, 6 meseci....????
Ako ti je brak stvaran, a ne zbog papira ne treba da brines
samo jedino to sto si prvi put bila odbijena za turisticku vizu, to moze da koci, ostalo sve ide brzo
Pozdrav

P.S. kad dobijes green card, ona ti traje 2 godine, to je privremena green card, i ako si i posle te 2 godine u braku dobijas drzavljanstvo, s tim sto ces u tom periodu imati jedno 2 intervjua
Sretno

a preko koga si ti otisla?? ko je iz Amerike garantovao za tebe?? jer moj otac je americki drzavljanin i podneo je zahtev za mene za green card tamo u Americi, jer ovde u Beogradu su rekli da ne moze kod njih, samo u usa!!!! ja sam sad na cekanju i dvoumim se da li da se vencam pre nego sto mi odobre zeleni karton, pa im samo naknadno odnesem vencani list, da li tako mozemo nas dvoje (momak i ja) zajedno dobiti papire i otici????? hvala ti za dosadasnje informacije!!!!!!!!!!!
 
Moje iskustvo
Mi smo se vencali tu, i obratili se USA ambasadi, potom kupili prijavni broj, aplikovali i zakazali su nam intervju ubrzo, posle 7 dana
Na intervju smo poneli slike sa vjencanja i pokazali im
Posle 20 dana ja sam dobila vizu na godinu dana
Kada sam stigla u USA posle mesec dana su mi poslali pismo o dobijanju green card, i da treba da dam otiske.Tako da ne znam o cemu ova osoba prica, godina dana, 6 meseci....????
Ako ti je brak stvaran, a ne zbog papira ne treba da brines
samo jedino to sto si prvi put bila odbijena za turisticku vizu, to moze da koci, ostalo sve ide brzo
Pozdrav

P.S. kad dobijes green card, ona ti traje 2 godine, to je privremena green card, i ako si i posle te 2 godine u braku dobijas drzavljanstvo, s tim sto ces u tom periodu imati jedno 2 intervjua
Sretno



Izvini, a kada ste se vi vencali? Proslog leta u americkoj ambasadi su mome muzu (tada buducem) rekli da ako se vencamo u Srbiji, on papire za vizu mora predati u Americi.
 
Izvini, a kada ste se vi vencali? Proslog leta u americkoj ambasadi su mome muzu (tada buducem) rekli da ako se vencamo u Srbiji, on papire za vizu mora predati u Americi.

ne, nego oni ovde daju njemu green card na dve godine i kada stignete tamo, proveravaju vas te dve godine, da li ste stvarno u braku, da li zivite zajedno, racune u banci... i nakon isteka, kada vide da je brak regularan, odobravaju mu pravi zeleni karton. jeste se vi vec vencali, ti imas neke papire?????
 
Pozdrav!
Zelim da obavestim sve korisnike poznatog Miloshevog bloga – Zelena lutrija retro, da je u medjuvremenu blog prerastao u forum. Nalazi se na adresi www.zelenalutrija.com, te zelim da se zahvalim Krstarici I njenim korisnicima, preko koje sam ja I saznala za blog, a svim ucesnicima USA lutrije zelim puno srece I sve najbolje.
 
Pozdrav!
Zelim da obavestim sve korisnike poznatog Miloshevog bloga – Zelena lutrija retro, da je u medjuvremenu blog prerastao u forum. Nalazi se na adresi www.zelenalutrija.com, te zelim da se zahvalim Krstarici I njenim korisnicima, preko koje sam ja I saznala za blog, a svim ucesnicima USA lutrije zelim puno srece I sve najbolje.
 
pozdrav svima
imam jedno pitanje: drugarica je dobila iznenadni poziv da ode u Ameriku, pa je zanima koliko dugo traje proces oko dobijanja vize? Da li moze da se obavi za nekih mesec dana?

i jos nesto :) sta sve moze da ponese u ambasadu kao dokaz da ce se vratiti u Srbiju, posto je ona student bez ikakve imovine? Ona zna da trebaju one potvrde sa faksa a sta bi jos mogla da uradi? Jel treba da otvara neki racun u banci ili nesto drugo?
hvala unapred
 
Pre svega pozdrav svima!

Da li neko zna za neki slucaj kao sto je moj i kakve su mi sanse da dobijem turisticku vizu
za SAD a istovremeno sam u procesu za useljenicku vizu vec 3 god.?Roditelji su mi americki drzavljani,isao bih sa sinom (5 g),dok mi supruga (stalno zaposlena) i cerka(srednja skola)ostaju u Srbiji,imam nekretninu i privatan posao u Srbiji.Pre 4 god.sam odbijen za turisticku vizu ali tada sam imao izbeglicku legitimaciju i hrvatski pasos i sve gore navedeno.Sada posedujem srpski pasos i L.K.


Jos dva pitanja: da li neko zna za koliko je godina neko dobio useljenicku vizu Family

sponsored immigrants F3?Da li moze i brze od onoga sto pise u priority dates vusa bulletin??

Hvala unapred.
 
Samo da podelim informaciju te malo da se pohvalim da sam sada u Amerci,13.01.2009,danas se vracam posle 21 dana,naravno sa sinom.Inace smo vizu dobili bez problema a usput mi je konzul proverio i slucaj za moju useljenicku vizu i rekao da jos 4 g moram cekati sto je po mojoj racunici 1g manje( 6-7g) pa sad kad se zavrsi.ZAKLJUCAK: NIKAD SE NEZNA z:dd:
 
Da ne otvaram novu temu, pa cu ovde ostaviti upis.
Naime, ja sam nedavno dobila odbionicu za Au Pair vizu (J-1 visa).
Koje su mi sanse da pocnem ganjati verenicku vizu, s obzirom da imam decka u usa?

Gledala sam vec teme koje postoje ''verenicka i bracna visa'' ali nije slucaj kao kod mene, pa zato pitam ponovo za savete...

ako budemo imali dovoljno dokaza da smo zaista u vezi, hocu li dobiti vizu da idem pa da se tamo vencamo? volela bih verenicku vizu izmedju ostalog jer se brze dobije (za nekih 6 meseci)...dok bracna duze traje.

Koji su dokazi najbolji da smo u stvarnoj vezi i ima li sanse da me odbiju? Mi imamo vec nekoliko meseci snimljene msn razgovore, imamo nekoliko posti koje sam mu slala (cestitke), imamo izvod s telefona koliko smo sms poruka slali svakodnevno jedno drugom, ne zove me skoro nikako jer stalno pricamo na msn-u, tako da nema mnogo telefonski racuna da me zvao..zatim ce uskoro doci kod mene u posetu pa cemo praviti mnogo fotografija zajednickih i sa familijom...prijavit ce se na moju adresu dok bude boravio ovde dva tri tjedna...jesu ovi dokazi dovoljni da prodjem?

molim za savete, misljenja i iskustva ako je neko prosao ovo.
 
Poslednja izmena:
Blondes,procitala sam tvoj post i evo mog saveta,posto sam ja u procesu za dobijanje bracne vize,pa znam sada poprilicno o tome.
naime,za bracnu se ceka nekih do godinu dana,s tim sto ako,kad posaljes aplikaciju i pripadnes Vermont servisnom centru,to moze da bude i manje od godinu(najcesce 8,9 meseci)
a kod Kalifornija servisnog centtra je sest meseci.
Ovo napominjem jer se u americi obradjuju svi zahtevi za iseljenicke vize.
Verenicka viza jeste brzi nacin,dobija se za sest meseci,pa posle imas 90dana da se vencas u americi,ali te posle toga cekaju gomile pbrazaca.
i jos nesto-ovo vazi samo ako ti je decko americki drzavljanin,jer ako ima zeleni karton,e tu su stvari malo drugacije,da ne kazem komplikovanije.
 
bucoye, hvala na odgovoru!

On tamo zivi vec mnogo godina i ima zelenu kartu. Tek je pre 4meseca podnio zahtev za drzavljanstvo (ranije nije ni trazio drzavljanstvo jer mu nije bilo potrebno) i s obzirom da nema nikakvih prekrsaja, ocekujemo da ce uskoro dobiti americki pasos, a onda cemo pokrenuti postupak verenicke vize. U medjuvremenu ce on doci meni u posetu kako bi imali sto cvrsce dokaze da smo u stvarnoj vezi.
on zivi u kentucky-u, ne znam kojem servisu pripada i gdje ce se obradjivati nasi papiri kad predamo zahtev?

mi iz vise razloga zelimo raditi verenicku vise nego bracnu, jer nam je u cilju da se sto pre spojimo, ova daljina ubi! svesni smo da ce biti gomila obveza, ali nek smo mi zajedno pa cemo polako sve resavati.

I tebi neka je sa srecom!
Jos cemo se tipkati z;) z:hi:
 
Da ne otvaram novu temu, pa cu ovde ostaviti upis.
Naime, ja sam nedavno dobila odbionicu za Au Pair vizu (J-1 visa).
Koje su mi sanse da pocnem ganjati verenicku vizu, s obzirom da imam decka u usa?

Gledala sam vec teme koje postoje ''verenicka i bracna visa'' ali nije slucaj kao kod mene, pa zato pitam ponovo za savete...

ako budemo imali dovoljno dokaza da smo zaista u vezi, hocu li dobiti vizu da idem pa da se tamo vencamo? volela bih verenicku vizu izmedju ostalog jer se brze dobije (za nekih 6 meseci)...dok bracna duze traje.

Koji su dokazi najbolji da smo u stvarnoj vezi i ima li sanse da me odbiju? Mi imamo vec nekoliko meseci snimljene msn razgovore, imamo nekoliko posti koje sam mu slala (cestitke), imamo izvod s telefona koliko smo sms poruka slali svakodnevno jedno drugom, ne zove me skoro nikako jer stalno pricamo na msn-u, tako da nema mnogo telefonski racuna da me zvao..zatim ce uskoro doci kod mene u posetu pa cemo praviti mnogo fotografija zajednickih i sa familijom...prijavit ce se na moju adresu dok bude boravio ovde dva tri tjedna...jesu ovi dokazi dovoljni da prodjem?

molim za savete, misljenja i iskustva ako je neko prosao ovo.





To sto si odbijena za J-1 ne mora da bude problem, jer se prijavljujes za drugi tip vize.
Bitno je da ih ubedis da te puste...:hej:

Sto se tice dokaza, pogledaj ovde
http://www.visajourney.com/forums/index.php?autocom=custom&page=k1guide

Ali to je odprilike to sto si i sama navela. Procackaj malo po tom sajtu, ima korisnih informacija.
Ako se setim jos neceg, pisacu ti. Samo napred:klap:, drzim ti palceve...:super:
 

Back
Top