Američka viza

Ljudi PITANJE za vas

Ovo je stanje mog druga i interesuje ga sta da upise u formular za USA vizu kod pitanja da li je osudjivan:

1. imao je uslovnu kaznu za neovlasceno posedovanje i stavljanje u promet opojnih supstanci i ona je nakon 2 godine perioda uslova i jos 3 godine posle toga brisana iz krivicne evidencije (to se zove zakonska rehbilitacija),

2. i na osnovu toga je dobio uverenje MUP-a da nije osudjivan - crno na belo! Ja video.

Interesuje ga da li neko ima informaciju ili je siguran (ili sta misli) :

treba da napise u formularu da nije osudjivan jer USA Ambasada ne moze da proveri u MUP-u i ne moze dobije podatke o njemu i dobice vizu ...
ILI
treba da napise da je osudjivan iako je kazna brisana? - u ovom slucaju postoji opasnost da ne dobije vizu. A ako ambasada ipak proveri evidenciju i ako nije rekao - opet nece dobiti vizu.

Unapred zahvalan

Sreb
 
Ja bi napisao točno onako kako se dogodilo jer ako te uhvate da ne govoriš istinu nikad nećeš stupiti na američko tlo.

Vidi sa drugog foruma šta mi reče lik koji je stručan (valjda) http://www.elitesecurity.org/t389054-0#2502968
:
Ako je dobio uverenje da nije osuđivan, onda nije osuđivan i neka tako napiše. Krivična evidencija nije javno dostupna evidencija. Podaci iz krivične evidencije se mogu dati samo onome na koga se odnose, po njegovom zahtevu, i organizacijama koje su po zakonu ovlašćene da imaju (često vrlo ograničen) pristup tim podacima. Podatke o brisanim kaznama sada čuva samo sud i ti podaci se ne daju nikom drugom. Ambasada ne može da dobije podatke iz krivične evidencije, osim ako im ih ti ne dostaviš (uverenje o nekažnjavanosti i traže zato što ne mogu sami da ga dobiju). Eventualno, kasnije mogu da traže od MUP-a potvrdu da li je uverenje o nekažnjavanosti koje im je dostavljeno validno ili falsifikovano.
 
Vidi sa drugog foruma šta mi reče lik koji je stručan (valjda) http://www.elitesecurity.org/t389054-0#2502968
:
Ako je dobio uverenje da nije osuđivan, onda nije osuđivan i neka tako napiše. Krivična evidencija nije javno dostupna evidencija. Podaci iz krivične evidencije se mogu dati samo onome na koga se odnose, po njegovom zahtevu, i organizacijama koje su po zakonu ovlašćene da imaju (često vrlo ograničen) pristup tim podacima. Podatke o brisanim kaznama sada čuva samo sud i ti podaci se ne daju nikom drugom. Ambasada ne može da dobije podatke iz krivične evidencije, osim ako im ih ti ne dostaviš (uverenje o nekažnjavanosti i traže zato što ne mogu sami da ga dobiju). Eventualno, kasnije mogu da traže od MUP-a potvrdu da li je uverenje o nekažnjavanosti koje im je dostavljeno validno ili falsifikovano.

DA li je po tebi moguće da saznaju da ih ovaj moj ortak laže (?) ako oni nemaju uvid u kaznenu evidenciju kao što ovaj sa drugog foruma kaže? A nekako mislim da ih ne laže da je osudjivan jer ima papir za to iz MUP-a?
 
@ srebrovski

Bolje da ne pise da je imao frku sa zakonom :). To ako napise, sanse su mu da dobije vizu 80% a da je ne dobije 100% :). Druga stvar, sanse da oni to provere i dodju do te informacije su 2% a da ne dodju do nje su... Racunicu i sam mozes skapirati :)
 
@ vladv

Taj program "praksa u USA" i te fore ti je cisto gubljenje novca ako mene pitas. Suvise para traze te nase tzv. "agencije" da bi ti dale adresu poslodavca na netu. Traze lot of money, a nista ne daju za uzvrat. Plus, Vlada83 ti kaze da ides na par meseci a ovamo ti preporucuje praksu od 18 meseci. Doduse ima i taj program na 12 mes. Najbolja varijanta ti je da ako ikako mozes ides preko w & t, to ti je 4-5 meseci i manje ti kinte treba. Pozz za sve!
 
@ srebrovski

Bolje da ne pise da je imao frku sa zakonom :). To ako napise, sanse su mu da dobije vizu 80% a da je ne dobije 100% :). Druga stvar, sanse da oni to provere i dodju do te informacije su 2% a da ne dodju do nje su... Racunicu i sam mozes skapirati :)

Hm ovo na pocetku za 80% i 100 % mi nije jasno:dontunderstand: - jasno mi je da su sanse da ne dobije vizu 100%. Hoces reci da su sanse 20% manje da je dobije ako kaze da je osudjivan?
 
Ako je leleq bolje obaviješten onda neka to ne napravi..ja nemam informacije iz prve ruke već čitam po forumima i tamo ima jedan sa sličnim problemom i savjetuju ga da kaže jer ovi navodno sve znaju. ;)

p.s. leleq poslao sam ti na privatno dobru vijest.
 
Амбасада НЕ МОЖЕ све знати. Може знати онолико колико им земља домаћин дозволи приступ приступ подацима.
За овај конкретан случај, уколико имаш легална уверења из супа и суда немој помињати ништа.
 

Pozdrav svima.
Da li neko ima iskustva sa H1B vizom?Aplicira se 1.aprila svake godine,medjutim ne znam da li moze da se aplicira bez posredovanja raznih agencija koje "nude" svoje usluge.Svaka informacija je dobro dosla.
 
Američki sekretar za nacionalnu bezbednost Dženet Napolitano uvrstila je Srbiju među 11 novih zemalja koje su ušle u program izdavanja neuseljeničkih viza koje omogućavaju obavljanje privremenih ili sezonskih poslova u SAD.

Među 11 novih zemalja, pored Srbije, našle su se i Hrvatska, Ekvador, Etiopija, Irska, Litvanija, Holandija, Nikaragva, Norveška, Slovačka i Urugvaj, objavljeno je na sajtu američkog ministarstva za nacionalnu bezbednost.

Napolitano je, posle konsultacija sa američkim državnim sekretarom Hilari Klinton, utvrdila da 11 novih zemalja ispunjava standarde neophodne za učestvovanje u programima H-2A i H-2B.

Ove zemlje su sada dodate grupi od 28 zemalja koje već učestvuju u tim programima.

Ti programi omogućavaju poslodavcima u SAD da dovedu strane državljane za popunjavanje privremenih ili sezonskih poslova za koje američki radnici nisu dostupni.

Ministarstvo za nacionalnu bezbednost može, u posebnim slučajevima, dozvoliti radniku iz strane zemlje, koja nije na spisku, da učestvuje u ovim programima, ako je to u interesu SAD.
 
Шта подразумеваш под остао дуже? Продужио визу, остао на црно, остао дуже од важења визе па се вратио...
Најбоље питај конкретно шта те занима.
 
@ zika_kg

Zasto preko agencija? Ja koliko znam, agencija ti nije potrebna za tako neku akciju. Tipa h2b i to. Muka mi je vise od ovih "agencija", samo se ugradjuju i otimaju od ljudi koji i tako i tako nemaju. Ne kazem da su sve takve, ali da ih ima ima ih. Samo da uzmu pare, sta nude za te pare, to je vec veliki znak? :)
 
@ zika_kg

Zasto preko agencija? Ja koliko znam, agencija ti nije potrebna za tako neku akciju. Tipa h2b i to. Muka mi je vise od ovih "agencija", samo se ugradjuju i otimaju od ljudi koji i tako i tako nemaju. Ne kazem da su sve takve, ali da ih ima ima ih. Samo da uzmu pare, sta nude za te pare, to je vec veliki znak? :)

Ja radije ne bih isao preko agencija, preskupe su. ali ne znam kako drugacije, ne znam kako sam da nadjem posao odavde, poslao sam mail jednoj firmi za spasioce na bazenu, jedino sam nju znao, a ne znam ni sajtove za trazenje posla. ako znas neki sajt, napisi.
 
@ srebrovski

Matori, poenta je sledeca, NIKAKO DA NE GOVORI ZA FRKU SA PLAVCIMA :). Koliko sam ja obavesten, to nikako nije preporucljivo :). Pozdrav za tebe!


Vidi stvarno ne znam šta da radimo! Ja ne znam jer lik koji ima dvojno državljanstvo USA i Srbije mi savetuje da obavezno kaze da je osudjivan - jer oni kao znaju da je drzava korumpirana i da se ova uverenja o neosudjivanosti izdaju i za neke koji ih nezasluzuju! Sta jos znas o ovome ?
Pazi MUP nas ubedjuje da niko nema prava da dobije podatke iz kaznene evidencije pogotova kad je brisana, a za pitanje Ambasade nakon pritiskanja da se izjasne kazu sledece, navodim:

"pitanja koja se nalaze na listi pitanja, a za dobijanje USA vize, nisu u nadležnosti MUP-a RS. Morate Ambasadu da pitate zašto to traži, tj. zašto tako formuliše pitanje.
U potpunosti smo odgovorili na sva pitanja koja su u interesu vašeg klijenta i u nadležnosti MUP-a RS"
Pitali mailom ambasadu a oni kazu da treba da donese sve spise sa sudjenja!!!!?!???? I da se viza dobija na osnovu razgovora!

Drugi mi kazu da oni sve znaju u Ambasadi! Kao Ameri su to - oni da ne znaju? I ako provale da je lagao onda moze dospeti i na crnu listu jer nije rekao da je osudjivan????!!!

Da li ima neko strucan na ovom forumu da nam pomogne sa pravo-americke tacke gledista?
 
Амбасада НЕ МОЖЕ све знати. Може знати онолико колико им земља домаћин дозволи приступ приступ подацима.
За овај конкретан случај, уколико имаш легална уверења из супа и суда немој помињати ништа.

Vidi isto i tebi kazem stvarno ne znam šta da radimo! Ja ne znam jer lik koji ima dvojno državljanstvo USA i Srbije mi savetuje da obavezno kaze da je osudjivan - jer oni kao znaju da je drzava korumpirana i da se ova uverenja o neosudjivanosti izdaju i za neke koji ih nezasluzuju!
Pazi pitanje u formularu je ovakvo:

38.
VAŽNO: SVI PODNOSIOCI MOLBI MORAJU DA PROČITAJU I DAJU ODGOVOR U ODGOVARAJUĆEM KVADRATIĆU NA SVAKO PITANJE.
Viza neće biti izdata osobama koje su u okviru posebnih kategorija zakonom definisane kao osobe kojima nije dozvoljen ulazak u Sjedinjine Države (osim ako se unapred ne pribavi odobrenje [waiver]). Da li se bilo koji od sledećih slučajeva odnosi na vas?

- Da li ste ikada bili uhapšeni ili osuđeni za bilo kakav prekršaj ili zločin, bez obzira na to da li ste pomilovani, amnestirani ili na drugi zakonit način oslobođeni odgovornosti? Da li ste ikada nezakonito raznosili ili prodavali kontrolisane supstance (drogu), ili ste se bavili prostitucijom ili podvođenjem.


Pazi MUP nas ubedjuje da niko nema prava da dobije podatke iz kaznene evidencije pogotova kad je brisana, a za pitanje Ambasade nakon pritiskanja da se izjasne kazu sledece, navodim:

"pitanja koja se nalaze na listi pitanja, a za dobijanje USA vize, nisu u nadležnosti MUP-a RS. Morate Ambasadu da pitate zašto to traži, tj. zašto tako formuliše pitanje.
U potpunosti smo odgovorili na sva pitanja koja su u interesu vašeg klijenta i u nadležnosti MUP-a RS"

Pitali mailom ambasadu a oni kazu da treba da donese sve spise sa sudjenja!!!!?!???? I da se viza dobija na osnovu razgovora!

Drugi mi kazu da oni sve znaju u Ambasadi! Kao Ameri su to - oni da ne znaju? I ako provale da je lagao onda moze dospeti i na crnu listu jer nije rekao da je osudjivan????!!!

Da li ima neko strucan na ovom forumu da nam pomogne sa pravo-americke tacke gledista?
 
Pitam Vas ovo - razmislite pa odgovorite:

Prvo: Lik koji ima dvojno državljanstvo USA i Srbije mu savetuje da obavezno kaze - jer oni mrze kad ih lazes i ako saznaju naknadno onda mogu da te uhapse u USA, osude tamo i deportuju ovde samo sto si lagao. Dospes na crnu listu i nikada neces moci u USA. On navodno misli da ima sanse da mu daju vizu (?). Sto ja mislim da je tesko ako pomene drogu - kao i sto ti mislis.

Drugo: Da li si siguran da oni već ne znaju sve o njemu tj. sve iz njegovog dosijea? Ko nam garantuje da nasa policija nije dala pre podatke, kao i da oni na neki nacin mogu da procure u ambasadu nakon prijave za vizu? I tako dodjes i kazes ne - i opet te odbiju!

Ajde molim te razmisli - pa mi reci sta mislis ili raspitaj se kod nekoga pa mi reci.

poz
 
U svakom slučaju na H2B vizu nećeš moći da odeš 2010. godine, a ako ti neko to obećava taj će da te za*ebe za pare. Proverena informacija iduće godine za Srbiju nema H2B viza, jedino ako nisi iz neke druge nama bratske bivše republike. z:p

Verujem da oni koji su na vreme otišli za USA nemaju problema sa produženjem te vrste viza jer poslodavac i garantuje sve potrebno za tvoj odlazak, produženje takodje on završava ukoliko je zadovoljan tvojim radom i ukoliko si mu još potreban...

Pazi se prevaranata i lopovskih agencija, pre svega znaj da nikome ne daš pare pre nego vidiš vizu u svom pasošu, veruj znam o čemu pričam jer se deset meseci natežem sa agencijom Duga iz Beograda i ne mogu nikako da vratim svojih 5000$. Nemoj da misliš da ako si proverio u policiji agenciju preko koje ideš da je ona zaista OK, jer sam i ja to uradio pa onda... naj bolje je da nadješ nekoga ko je već otišao preko te agencije, pročešljaj forume, proveri u narodnoj banci poslovanje i NIKAKO NE DAJ PARE UNAPRED !!!
A sad srećno !!! :zimag:

Ako moze burgija no 1 da mi se javi na d.danielripp@gmail.com , moram nesto da pitam....
 

Back
Top