Američka viza

mene interesuje ovako : zivim u ns sad cu 19.01 napuniti 19 godina i zelim znaci kako da dodjem sto pre do vize jer sam se ozenio sa devojkom koja zivi u usa ali jos uvek nema drzavljanstvo a uz to ona je trudna imam bilizance ljudi 4 mesec pa me interesuje vizaaaaaaaa molim da mi neko odggg
 
Oduvijek mi je želja otići živjeti i raditi "preko bare" pa bi me zanimalo kakva su vaša iskustva i što mi je uopće stoji na raspolaganju za trajni odlazak. Prijavio sam se za green card no to je lutrija,a za lutriju treba sreće.Pa eto ako neko zna kako da se pokrenem bio bi zahvalan z:poz:
 
Dečki, možete malo konkretnije informacije napisati..primjerice za ovu studentsku vizu (work and travel) ili ovu radnu vizu (H2B). Koje uvjete moraš imati,kako naći poslodavca,kako uopće započeti i najvažnije koliko novaca se mora imati.
Uopće se ne razumijem u te stvari jer tek započinjem potragu za informacijama z:poz:
 
Dado, matori moj, prijatelju stari :) Za ovu h2b vizu sam ti sibnuo por na pvt, a koliko znam ti si prestar za ovaj w & t program. Kod nas u Srbistanu moras da si student i da + imas manje od 28 god... E sad ne znam kakva je situacija kod tebe u zemlji... Cini mi se iz price da ti tu falucka po koji uslov... Ali glavu gore, nacice se nesto i za nas nesrecnike :) Veliki pozz za tebe i za sve ljude koji hoce da pomognu!!!
 
Matori, tek tada ne bi stigli na red od kineza, mexikanaca i ekipe :)
Meni je samo žao i ne ide mi u glavu da osoba koja želi pošteno raditi i živjeti to ne može zbog toga što nema nikoga tamo ili zbog birokracije. Ja bi uveo zakon da kad već ne možeš birati roditelje, status, naciju i sl. da bar možeš birati gdje hoćeš živjeti. z:hm:
 
Da li bi neko umeo da mi odgovori zasto sam odbijena za turisticku vizu? Upoznala sam decka online, on ima 33 a ja 28 godina, on ima americko državljanstvo. Dopisivali smo se godinu dana, a onda je on dosao ovde u novembru i sad je trebalo da ja odem tamo. Nikad ranije nisam bila u Americi, niti bilo gde van Srbije osim u Grckoj na moru. Još ne razmišljam da se udajem, a još manje da odem i ostanem tamo. Zavrsila sam fakultet, stalno sam zaposlena, doduse živim kao podstanar i roditelji mi placaju stan ali od svoje plate uspevam da živim i vise od toga mi ne treba. Živim sama, ustanem kad hoću, na posao idem bez stresa, niko me ne ogranicava kod kuce i mogla bih ovako još dugo. Svi su mi rekli da ću turisticku vizu dobiti lako, samo da dokazem da ću se vratiti sto sam ja mislila da uopste neće biti teško. Rekli su mi da donesem potvrdu da sam zaposlena, rešenje o godisnjem odmoru i radnu knjizicu. Pitala sam za pozivno pismo i rekli su mi da može a i ne mora. Dobila sam odmor na 20 dana i donela sve papire i naravno njegovo pismo u kom piše da će on platiti sve troskove puta i boravka tamo. Pismo isto kao i sva ostala što se mogu naći na internetu i sa kojima su ljudi dobijali vizu. Na razgovoru me nisu pitali mnogo. Bila sam potpuno iskrena, rekla kako smo se upoznali i sve sto su me pitali a onda je uzeo njegovo pismo i rekao da pismo sve objašnjava i da nisam dobila vizu. Ja ga pitam šta to objašnjava, a on nešto promrmlja i vrati mi dokumenta. Ja ga pitam šta sad a on mi kaže da ne tražim ponovo ukoliko se nešto drasticno ne promeni u mom zivotu. I šta ja sad treba da se udam da bih otisla u tu Ameriku? Kako da se udam ako ne znam šta me ceka tamo jer nikad nisam bila. I sad da bi se videli on svaki put mora da dolazi ovde a on toliko odmora ne može uzeti. Mi se odlično slazemo i sve je to lepo, ali još nismo za brak niti želim da se udajem samo da bi mogla povremeno da odem da ga vidim. Zna li neko zašto su me odbili i šta bi to trebalo da promenim a da ne moram da se udajem jer ne nameravam da se selim tamo?
 
U svakom slučaju na H2B vizu nećeš moći da odeš 2010. godine, a ako ti neko to obećava taj će da te za*ebe za pare. Proverena informacija iduće godine za Srbiju nema H2B viza, jedino ako nisi iz neke druge nama bratske bivše republike. z:p

Verujem da oni koji su na vreme otišli za USA nemaju problema sa produženjem te vrste viza jer poslodavac i garantuje sve potrebno za tvoj odlazak, produženje takodje on završava ukoliko je zadovoljan tvojim radom i ukoliko si mu još potreban...

Pazi se prevaranata i lopovskih agencija, pre svega znaj da nikome ne daš pare pre nego vidiš vizu u svom pasošu, veruj znam o čemu pričam jer se deset meseci natežem sa agencijom Duga iz Beograda i ne mogu nikako da vratim svojih 5000$. Nemoj da misliš da ako si proverio u policiji agenciju preko koje ideš da je ona zaista OK, jer sam i ja to uradio pa onda... naj bolje je da nadješ nekoga ko je već otišao preko te agencije, pročešljaj forume, proveri u narodnoj banci poslovanje i NIKAKO NE DAJ PARE UNAPRED !!!
A sad srećno !!! :zimag:
 

Back
Top