Američka viza

Pa pre 3 god kad sam predavao nisam zmao da je bas toliko zajebano dobiti vizu . Pa sam iz neznanja isao zajedno sa bratom i samo smo osnovno nosili od papira , potvrdu o zaposlenju i godisnjem odmoru, da napomenem da smo prijatelje pomenuli .

Prvo da rascistimo , niije mi cilj ostanak zato sto zaista lepo zivim u SRB , porodica ima oko 250 000 primanja mesecna .

Dokumeta koja bih ja imao da pokazem su :
Stalan radni odnos vec 6 god
Plata 35 000
Godisnji odmor
Pare na racunu

Ili da zakazem aranzman preko agencije sta mislis o tome ?

Bez obzira dobio ili ne , smatram da delite korisne savete . i ja cu svakako pokusati posto mogu samo novac da izgubim i nista vise jel da :)
Tako da trazimo nesto sta bi recimo imalo sanse da prodje u mom slucaju :) Hvala na pomoci u svakom slucaju

Po meni: opet ćorak.
Pre tri godine si nosio malo papira ali ni to malo ti nisu trazili. A i kakve druge papire si mogao poneti? Drugo, zasto mislis da su 300 EUR plate, mama i brat dobra i dovoljna garancija? Procitaj jos jednom zadnji pasus odgovora koji ti je dao MidHealer pa pokusaj da sam sebe uveris da ispunjavas trazeno.
 
Po meni: opet ćorak.
Pre tri godine si nosio malo papira ali ni to malo ti nisu trazili. A i kakve druge papire si mogao poneti? Drugo, zasto mislis da su 300 EUR plate, mama i brat dobra i dovoljna garancija? Procitaj jos jednom zadnji pasus odgovora koji ti je dao MidHealer pa pokusaj da sam sebe uveris da ispunjavas trazeno.

Da 300 eura plata a kad uberes sa 2 h maline 24000 kg x 220 to je 43000 e i oduzmi pola to je 21500 e. Pa sad mi reci vredi li ici u ameriku i voziti kamion i ne doci u SRB jedno 5-6 god ? Tacno je da cela porodica raspolaze sa tim parama od maline ali opet se dobro zivi sa tim prihodima ....

Znaci vase misljenje je da nemam sanse za vizu ?
Da me neko ne shvati pogresno samo otvoreno pricamo , ja se ne ljutim na vase komentare zato sam i pitao ovde , cenim svako misljenje jer iz njih cu izvuci kako i sta dalje da bih imao neke sanse .

Posto mi novac ne prestavlja problem za vizu mene zanima posto sam u teskoj situaciji po vasem misljenju kako bi vi sl put predali ?
Hvala vam sto odvajate vreme i pomazete .
 
MidHealer i Mika sta je to sto treba da se promeni od poslednjeg predavanja ? Posao ? Porodica ? jel realno sta u SRB moze da se menja znacajno ? iskreno bas me zanima sta je to posto pise i na onom papiru da se ne predaje u skorije vreme osim u slucaju da se nesto promenilo ali sta je to nesto ?
 
Da 300 eura plata a kad uberes sa 2 h maline 24000 kg x 220 to je 43000 e i oduzmi pola to je 21500 e. Pa sad mi reci vredi li ici u ameriku i voziti kamion i ne doci u SRB jedno 5-6 god ? Tacno je da cela porodica raspolaze sa tim parama od maline ali opet se dobro zivi sa tim prihodima ....

Znaci vase misljenje je da nemam sanse za vizu ?
Da me neko ne shvati pogresno samo otvoreno pricamo , ja se ne ljutim na vase komentare zato sam i pitao ovde , cenim svako misljenje jer iz njih cu izvuci kako i sta dalje da bih imao neke sanse .

Posto mi novac ne prestavlja problem za vizu mene zanima posto sam u teskoj situaciji po vasem misljenju kako bi vi sl put predali ?
Hvala vam sto odvajate vreme i pomazete .

Druze, to je losa strategija da losija ne moze biti. Imas platu od 300 EUR a zelis putovati turisticki u USA i Mexico. Ocigledno jos zivis sa roditeljima, jer spominjes da porodica zaradjuje mnogo. Sa roditeljima zivis jer nemas novca da zivis sam, zivis od prihoda koji ostvare roditelji i jos se time hvalis. Zenu nemas, decu nemas. Auto nemas, stan nemas. Sta ustvari tebe veze za Srbiju, osim tudje plantaze?
 
MidHealer i Mika sta je to sto treba da se promeni od poslednjeg predavanja ? Posao ? Porodica ? jel realno sta u SRB moze da se menja znacajno ? iskreno bas me zanima sta je to posto pise i na onom papiru da se ne predaje u skorije vreme osim u slucaju da se nesto promenilo ali sta je to nesto ?


Druze, to je losa strategija da losija ne moze biti. Imas platu od 300 EUR a zelis putovati turisticki u USA i Mexico. Ocigledno jos zivis sa roditeljima, jer spominjes da porodica zaradjuje mnogo. Sa roditeljima zivis jer nemas novca da zivis sam, zivis od prihoda koji ostvare roditelji i jos se time hvalis. Zenu nemas, decu nemas. Auto nemas, stan nemas. Sta ustvari tebe veze za Srbiju, osim tudje plantaze?

Evo mika je gore odgovorio, bolje ne može :ok:
 
Ok razumem ja da treba sto vise dokaza sto me veze za srbiju i da ja slabo stojim sa tim ali kad pogledam neke ljude koje poznajem sa cim su dobili onda mi sve to izgleda kao da nema nikakvog pravila . Evo proslog mesaca drugar otisao sa devojkom na intervju , on radi u KMN za 21000 od imanja nema nista na svoje ime kao ja , zavrsio je fax, poneo je potvrdu iz banke da ima novac (ne znam koliko ) a devojka je student. Rekli da idu u posetu drugaru koji je inace srbin u NY i ladno dobili a znam i neke koje su odbijeni , porodica , firma ,kuca,auto i corak . Mada je posle god dana dobio vizu . Sve to zbunjuje coveka . U svakom slucaju ljudi hvala ja cu predati pa sta bude . Na kraju ko ih sisa ako nece neki dolar da potrosim kod njih, odemo u Meksiko samo .
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.Zavrsio sam gradjevinski fakultet u Bg.Interesovala bi me bilo kakva detaljna informacija o iseljenju i radu u Americi.Za koju vizu bih mogao da apliciram i kakva je procedura za priznavanje nasih diploma?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima.Zavrsio sam gradjevinski fakultet u Bg.Interesovala bi me bilo kakva detaljna informacija o iseljenju i radu u Americi.Za koju vizu bih mogao da apliciram i kakva je procedura za priznavanje nasih diploma?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ti sam ne možeš (tek tako) da apliciraš praktično ni za jednu vrstu vize, osim onih za turističke i poslovne posete, kao i za vize za osnivanje biznisa, odnosno ulaganje u biznis u USA (Treaty Trader / Investor Visa - tip E2) . Dodatno, možeš da igraš green card lottery, na zvaničnom sajtu možeš da igraš besplatno (ovaj tip vize se zove Diversity Visa, skraćeno DV).

Vize koje dozvoljavaju boravak i zaposlenje u USA uglavnom zahtevaju da prvo pronađeš posao i pre svega poslodavca koji je spreman da aplicira za vizu za tebe i da prođe kroz ceo proces. Samo pazi - mnogi USA poslodavci vrlo olako obećavaju da će "srediti sve za vizu, bez problema", a zapravo nemaju pojma da je proces uglavnom dugotrajan i skup. Pa umeju i da odustanu kad vide da moraju da investiraju novac i vreme, i da budući radnik ne može da "dođe u sledeći ponedeljak i počne da radi", već tek mesecima ili čak preko godinu i više dana kasnije, i to ako sve ide kako treba. Neke vize za visoko obrazovane (tipa H1B) imaju i ograničen kontigent, pa se na kraju od svih prijavljenih izvlače srećni dobitnici na lutriji jednom godišnje, tako da može da se desi da nađeš poslodavca, on aplicira za tebe i upusti se u proces, i onda te ne izvuku na lutriji za H1B... Ili se ispostavi da je izvlačenje upravo prošlo, pa je sledeća lutrija tek za 10 meseci - da li je poslodavac spreman toliko da čeka na radnika, i to sa izgledima da ne bude izvučen na lutriji, pa mora da krene ispočetka?



Ili možeš da se oženiš američkom državljankom (ili državljanom, prema ličnim preferencijama) - pored dobitka na green card/DV lutriji, ovo je ubedljivo najlakši i najbrži način da se dobije radna/boravišna dozvola za USA.



***

Što se tiče "priznavanja diploma", tu nema pravila, niti postoji zvanična, državna agencija za priznavanje ili evaluaciju dokumenata i diploma u USA.

Tačnije, propisi i pravila postoje samo za neka specifična zanimanja, tipa lekar, veterinar i slično, i zanimanja gde su određene vrste certifikacija neophodne ili očekivane. Ostali poslodavci mogu ali i ne moraju da ti traže "da pokažeš diplomu". Neki će tražiti samo overenu kopiju diplome za arhivu (i to uglavnom tek kad su te već zaposlili), većina, čak, neće uopšte tražiti da vide diplomu i bukvalno će ti verovati na reč da je imaš. Neki, opet, će tražiti overeni prevod svih dokumenata na engleski, drugi će tražiti da diploma bude evaluirana od nekog servisa za "credential evaluation", kao što je, recimo WES - World Education Services.

Njima može da se pošalje diploma, i transkript, i oni će uraditi evaluaciju tvojih dokumenata i poslaće report o rezultatima evaluacije direktno instituciji ili poslodavcu koju/kojeg si naznačio u prijavi. Ali, da ponovim - to se radi samo i isključivo ako ti to eksplicitno i traže, inače je bacanje para i gubljenje vremena raditi evaluaciju za instituciju/poslodavca koji to ne traži i koga to ne interesuje.

Sad, za oblast građevine mogu (ali i ne moraju) postojati neki propisi ili očekivanja da kandidat ima određene vrste certifikata ili čega god, ali se u tu oblast uopšte ne razumem, pa ne mogu da ti kažem konkretno da li je nešto potrebno. Ono što je sigurno je da treba da se upoznaš sa US propisima i standardima u građevinarstvu, oni su, koliko sam čuo, totalno drugačiji od evropskih, koji se uče na fakultetima u Evropi.



***

Na zvaničnom sajtu U.S. Department of State imaš i pregled svih viza koje omogućuju imigraciju u USA:



The chart below contains different purposes for immigrating to the United States, and the related immigrant visa categories for which information is available on this website. Select a visa category below to learn more:


Immediate Relative & Family Sponsored

- Spouse of a U.S. Citizen IR1, CR1

- Spouse of a U.S. Citizen awaiting approval of an I-130 immigrant petition K-3 *

- Fiancé(e) to marry U.S. Citizen & live in U.S. K-1 *

- Intercountry Adoption of Orphan Children by U.S. Citizens IR3, IH3, IR4, IH4

- Certain Family Members of U.S. Citizens IR2, CR2, IR5, F1, F3, F4

- Certain Family Members of Lawful Permanent Residents F2A, F2B

- Employer Sponsored – Employment
Employment-Based Immigrants, including (preference group):

Priority workers [First] E1
Professionals Holding Advanced Degrees and Persons of Exceptional Ability [Second] E2
Professionals and Other Workers [Third] E3, EW3
Employment Creation/Investors [Fifth]
Certain Special Immigrants: [Fourth] C5, T5, R5, I5, S

- Religious Workers SD, SR

- Iraqi and Afghan Translators/Interpreters SI

- Iraqis Who Worked for/on Behalf of the U.S. Government SQ

- Afghans Who Worked for/on Behalf of the U.S. Government SQ

- Other Immigrants
Diversity Immigrant Visa DV <---------------- dobija se na lutriji za green card, link je gore

Returning Resident SB
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje. Moj decko je aplicirao za vizu u Americkoj Ambasadi. Ima razgovor uskoro. Ima sve formulare i propratnu papirologiju. Napisao je da dolazi kod prijatelja u NY, sto je tacno, i samo nas zanima da li ambasada stvarno zove i proverava te ljude? I da li da mu salju pozivno pismo? Da znamo sta da im kazemo. Hvala unapred
 
jel moze malo pribliznije da mi se napise koja je procedura ako nadjem poslodavca u usa sta on dalje treba da radi koja je procedura i papirologija i da li ja o tome mogu da se raspitam ovde u ambasadi ili to iskljucivo mora on tamo i koliko novca moze to da kosta poslodavca to me takodje zanima???odokativno ne kazem tacnu cifru...
 
Da li neko ima iskustva sa trazenjem nove vize zbog popunjenosti starog pasosa (hebes 160$)
Znaci pasos mi je skoro gotov(dve strane).
Znam da moze da se putuje sa starim i novim pasosem i da viza ostaje validna samo na pecatu pise VIOP,ali me zanima da li je neko ipak vadio novu i kakva je bila procedura (ako je moguce) jer bih licno vise voleo da ne nosam stari pasos sa sobom.

PS.viza mi vazi jos 9 godina
 
Cao svima. Pratim poslednje vreme ovu temu i upucen sam koliko toliko ali naravno imam i ja jedno pitanje. Radim i zivim na Malti, imam malteski ID card na godinu dana, radim u jednom hotelu kao pool boy,plata mi je izmedju 800-1000eura. Zainteresovan sam da idem u USA, aplicirao bih za turisticku vizu, na sebi nemam ni kucu, ni stan, ni kola, mislim na Srbiju a ni ovde naravno. Imam 24 godine, zanima me kakve su mi sanse ako bih aplicirao za turisticku vizu i da li moram da idem u srbiju u americku ambasadu ili mogu ovde na Malti, hvala.
 
Cao svima. Pratim poslednje vreme ovu temu i upucen sam koliko toliko ali naravno imam i ja jedno pitanje. Radim i zivim na Malti, imam malteski ID card na godinu dana, radim u jednom hotelu kao pool boy,plata mi je izmedju 800-1000eura. Zainteresovan sam da idem u USA, aplicirao bih za turisticku vizu, na sebi nemam ni kucu, ni stan, ni kola, mislim na Srbiju a ni ovde naravno. Imam 24 godine, zanima me kakve su mi sanse ako bih aplicirao za turisticku vizu i da li moram da idem u srbiju u americku ambasadu ili mogu ovde na Malti, hvala.

Ako je to klasican residence u EU,neki to zovu i Blue Card onda bi MORAO da apliciras gde ti je residence,dakle Valeta.
Naravno ako je posao koji radis prijavljen etc.....
Sustinski problem je da ako na bilo koji nacin njima tvoja aplikacija polici na:"vec sam emigrirao iz moje zemlje da trazim posao,ali ovde mi se ne svidja pa cu da probam u USA"-garantovano ce te odbiti,a realno pool boy sa 1000E i nije neka cvrsta veza sa tvojim trenutnim mestom boravka.Kad bi imao permanent residence na Malti(a to ces dobiti tek posle 5 godina) onda mislim da bi situacija bila mnogo povoljnija po tebe......ali kad bi baba imala.......bila bi deda :)
 
Pozdrav svima! Interesuje me vase mišljenje i savet za moju trenutnu situaciju.

Dakle, nedavno je u Srbiju došao moj dalji rođak, koja dugo živi u Americi. On tvrdi da moze da mi pomogne da mi nadje posao u struci, da mogu da dobijem zeleni karton i da povedem porodicu (naravno ne sve to odmah). E sad, meni to zvuči suviše lako. Ovakva je moja situacija, stomatolog sam, mlad, sa stalnim poslom, ozenjen, imamo malo dete, zena takodje ima stalni posao, nemamo nekretnina na svoje ime (znam da taj podatak traze za vizu, ne znam kako utice).
Rodjak bi mi poslao garantno pismo. Ako dobijem vizu da idem na 3 meseca, nostrifikujem diplomu, da mi on nadje posao (tvrdi da moze da sredi) i sta sve treba.

Sta bi mi vi preporucili, za koju vizu da apliciram? Ako sad odem sa turističkom da li bi posle to bio problem? Ne znam bas kako to funkcionise. Ipak moram imati dozvolu da radim tamo. Da li ce biti problema da dodju zena i dete kad se snadjem tamo? Ne želimo da budemo ilegalci. Nas plan je da budemo tamo legalno 5-6 godina i da se vratimo, bar sad tako mislimo.

Nikad nismo razmišljali o odlasku u Ameriku, ovo nam je iznenada, ne razumem se bas u to, kako funkcioniše. Kojim putem bi bilo najbolje da krenemo? Svaki savet bi nam dobrodošao.

Hvala vam unapred.
 
Pozdrav svima! Interesuje me vase mišljenje i savet za moju trenutnu situaciju.

Dakle, nedavno je u Srbiju došao moj dalji rođak, koja dugo živi u Americi. On tvrdi da moze da mi pomogne da mi nadje posao u struci, da mogu da dobijem zeleni karton i da povedem porodicu (naravno ne sve to odmah). E sad, meni to zvuči suviše lako. Ovakva je moja situacija, stomatolog sam, mlad, sa stalnim poslom, ozenjen, imamo malo dete, zena takodje ima stalni posao, nemamo nekretnina na svoje ime (znam da taj podatak traze za vizu, ne znam kako utice).
Rodjak bi mi poslao garantno pismo. Ako dobijem vizu da idem na 3 meseca, nostrifikujem diplomu, da mi on nadje posao (tvrdi da moze da sredi) i sta sve treba.

Sta bi mi vi preporucili, za koju vizu da apliciram? Ako sad odem sa turističkom da li bi posle to bio problem? Ne znam bas kako to funkcionise. Ipak moram imati dozvolu da radim tamo. Da li ce biti problema da dodju zena i dete kad se snadjem tamo? Ne želimo da budemo ilegalci. Nas plan je da budemo tamo legalno 5-6 godina i da se vratimo, bar sad tako mislimo.

Nikad nismo razmišljali o odlasku u Ameriku, ovo nam je iznenada, ne razumem se bas u to, kako funkcioniše. Kojim putem bi bilo najbolje da krenemo? Svaki savet bi nam dobrodošao.

Hvala vam unapred.

I meni zvuci suvise lako :)
Praviti zelenu kartu kad si vec usao u USA kao turista je na ivici nemoguceg koliko znam iz iskustva raznih prijatelja.
Praviti radnu vizu odavde je vec milion puta ispricana prica na ovom forumu-samo malo pretrazi i nacices odgovore-ali sve je sem jednostavno
 
Pozdrav svima nova sam na forumu, svaka cast za komentare i savete.
Nas slucaj. Pre 7 godina smo bili u USA na radne vize, radili smo kao spasioci. Posle par meseci smo presli da radimo za drugu firmu. Kad se zavrsila sezona hteli smo putujemo, medjutim, nasli smo se na pogresno mesto i pogresnim ljudima, i uhapsili su nas jer smo se tu zatekli. Posle dva dana smo bili oslobodjeni od optuzbi,ali nas je preuzelo imigraciono. Nismo znali sta se desava jer smo imali vizu jos mesec dana i povratne karte jer smo stvarno hteli da se vratimo u Srbiju. Poslodavci u predhodnoj firmi, onu koju smo napiutili, su nam cancelovali vize a da mi to nismo ni znali. Ostali smo u imigracionom zatvoru oko 20 dana. Konzul nam je tada savetovao da trazimo voluntery deport, i oni su nam odobrili. Nemamo nikakve zabrane. E sad sta mene interesuje. Mi bismo sada aplicirali za turisticku vizu. Imamo dva deteta, porodicnu kucu, auto, stalne poslove, extra primanja za Srbiju preko 200000 i stvarno zelimo da idemo u Miami na odmor. Sta mislite hocemo li mi imati sanse za vizu?
Unapred hvala :)
 
Pozdrav svima nova sam na forumu, svaka cast za komentare i savete.
Nas slucaj. Pre 7 godina smo bili u USA na radne vize, radili smo kao spasioci. Posle par meseci smo presli da radimo za drugu firmu. Kad se zavrsila sezona hteli smo putujemo, medjutim, nasli smo se na pogresno mesto i pogresnim ljudima, i uhapsili su nas jer smo se tu zatekli. Posle dva dana smo bili oslobodjeni od optuzbi,ali nas je preuzelo imigraciono. Nismo znali sta se desava jer smo imali vizu jos mesec dana i povratne karte jer smo stvarno hteli da se vratimo u Srbiju. Poslodavci u predhodnoj firmi, onu koju smo napiutili, su nam cancelovali vize a da mi to nismo ni znali. Ostali smo u imigracionom zatvoru oko 20 dana. Konzul nam je tada savetovao da trazimo voluntery deport, i oni su nam odobrili. Nemamo nikakve zabrane. E sad sta mene interesuje. Mi bismo sada aplicirali za turisticku vizu. Imamo dva deteta, porodicnu kucu, auto, stalne poslove, extra primanja za Srbiju preko 200000 i stvarno zelimo da idemo u Miami na odmor. Sta mislite hocemo li mi imati sanse za vizu?
Unapred hvala :)

Vasa situacija spada u one na koje ni Barak Obama ne bi imao precizan odgovor.
Vi ste kategorija "do you feel lucky today"
U potpunosti ste zavisni od dobre volje konzula koji ce vas primiti.
Imate dovoljno stavki da vas odbije,a takodje dovoljno stavki da vam odobri.
Mislim da vam niko ne moze dati pouzdan odgovor,mada ja licno mislim da ce vam odobriti ako je sve kao sto kazete,ali to uzmite samo kao licno misljenje.
Nista izgubiti ne mozete(osim par stotina $),ja bih na vasem mestu spakovao dokumentaciju,zakazao termin i bio apsolutno iskren u popunjavanju aplikacije i razgovoru u ambasadi.
 
Poslednja izmena:
Vasa situacija spada u one na koje ni Barak Obama ne bi imao precizan odgovor.
Vi ste kategorija "do you feel lucky today"
U potpunosti ste zavisni od dobre volje konzula koji ce vas primiti.
Imate dovoljno stavki da vas odbije,a takodje dovoljno stavki da vam odobri.
Mislim da vam niko ne moze dati pouzdan odgovor,mada ja licno mislim da ce vam odobriti ako je sve kao sto kazete,ali to uzmite samo kao licno misljenje.
Nista izgubiti ne mozete(osim par stotina $),ja bih na vasem mestu spakovao dokumentaciju,zakazao termin i bio apsolutno iskren u popunjavanju aplikacije i razgovoru u ambasadi.

I ostavite decu kuci, oni su najveca garancija da cete se vratiti.
 
Zdravo svima. :) Htela bih da pitam nešto vezano za dobijanje vize za program Work&Travel, to je valjda viza J1, ako neko zna da mi kaže.

Bila sam redovan student sve četiri godine, na budžetu, nijedna obnovljena godina, prosek preko 9, odlično znanje egleskog. Međutim, upisala sam petu produženu godinu i nakon diplomiranja napravila pauzu od godinu dana do upisivanja mastera (tj. upisaću ga sada u oktobru). Tu pauzu sam napravila jer sam htela da steknem nešto praktičnog iskustva u svojoj struci (predavanje egleskog i još jednog jezika i prevođenje). Zanima me da li imam šanse da dobijem vizu za ovaj program, jer sam na raznim mestima pročitala da studenti sa produženom godinom nemaju pravo na vizu. Nije moguće da gledaju samo to, a ne sve druge uspehe koje sam ostvarila na studijama + položiću što više ispita mogu do intervjua u ambasadi. Ne planiram da ostanem tamo.

Hvala unapred.
 
Poz ljudi, htio sam da apliciram da vizu i nesto citam i vidim niko ne spominje vizu za veliku britaniju tj prije 2-3 god sam uredno dobio i ispostovao vizu za VB. Naravno aplicirao bih za turisticku sa ciljem da radim na crno :)
Bitna je prica vidim iz ostaloh postova i stav.
 
Poz ljudi, htio sam da apliciram da vizu i nesto citam i vidim niko ne spominje vizu za veliku britaniju tj prije 2-3 god sam uredno dobio i ispostovao vizu za VB. Naravno aplicirao bih za turisticku sa ciljem da radim na crno :)
Bitna je prica vidim iz ostaloh postova i stav.

Pogledaj naslov teme (mala pomoć: "Američka viza"). Od kada je Velika Britanija deo USA?
 
Ovo sto pisu iznad za turisticku viza USA da ne moze da se prodje sa 30k dinara platom itd. Moja drugarica koja je zavrsila dif, niti ima posao, niti ima pare, nista od nekretnine na sebe, dobila je turisticku na 10 godina, kontra primer... Covek dosao sa pozlacenim hublotom na ruci, oko pola miliona eura na racunima i duplo vise u nekretninama, 28 godina, cist ko suza, poreklo novca, sve, uplacena avio karta za Vegas tacan datum, wsop se igra, cisto turisticki i lagano ga odbiju. Debilska administracija, debilska zemlja... imaju homicide rate kao Honduras, milion gangova, meksikanci imaju tunela ko bubasvabe na granici, prevoze bagru kakvu stignes iz zemalja gde je ubstivo 25$ po glavi i sad oni kao nesto biraju koga ce da puste ili ne, a ustvari koliko mi se cini opet se svodi na nad-rkanu salterusu kao kad odes kod nas u bilo koju birokratsku sluzbu.

Edit: Inace da, ovaj momak je dobio vizu kad je aplicirao sledece godine, u fazonu kad su videli kapital, nisu ga zadrzali ni celih 100 sekundi.
 
Poslednja izmena:

Back
Top