Američka viza

Ajaoj, koji sam ja magarac! Popunim ds160 i skroz zavrsim, ali od sveg onog vracanja aplikacije, ne upisem da sam isao u srednju skolu uopste, vec samo navedem da imam 3 godine visoke skole. Ima li iskustava nekakvih, da li to meoze da me kosta vize?
 
dobio si vizu,niko te nista vise nece ni pitati iz formulara.
Doduse pitace te na granici ali ako stvarno ides poslom/turisticki i imas pare sa sobom,niko te nece pitati da li si i sa kim si planirao da ides.Oni jako dobro umeju da ocene ko je potencijalni perac tanjira a ko je tu stvarno dosao bussines/pleasure
Samo ti stavi pare u dzep i to je generalno sve sto bi mogli da te pitaju.
Evo ja sam pre neki dan dosao iz LA,bio sam par dana i hotel mi se razlikovao od onog koji sam stavio na formularu na ulasku(drug amerikanac mi prosledio pogresan hotel od onog koji mi je rezervisao :) kreten......)....niko nista,cak sta vise isao sam na jednodnevni izlet u Meksiko(Tihuana) i nisu mi ni lupili pecat u povratku u USA :) Samo pogledali pasos i mahnuli rukom :)

Mister Boy, ti si se usrecio sa Tiujanom, imao si sta da vidis :D A da nisi kupio moze biti i prave meksicke cizme od krokodilske koze :?:Mogu da zamislim koliko si cekao na granici.:lol:
I drugo da naucis zauvek, da ameri ne lupaju nikakve pecate, jedan jedini kad udjes u USA i to je sve.
A mogu da zamislim kako si se tek proveo u LA, cudi da nisi naisao na gagns.
Odsada pa ubuduce, kad rezervises hotel, da ameru obavezno spelujes na military nacin, to kapiraju iz prve.:whistling:
 
Mister Boy, ti si se usrecio sa Tiujanom, imao si sta da vidis :D A da nisi kupio moze biti i prave meksicke cizme od krokodilske koze :?:Mogu da zamislim koliko si cekao na granici.:lol:
I drugo da naucis zauvek, da ameri ne lupaju nikakve pecate, jedan jedini kad udjes u USA i to je sve.
A mogu da zamislim kako si se tek proveo u LA, cudi da nisi naisao na gagns.
Odsada pa ubuduce, kad rezervises hotel, da ameru obavezno spelujes na military nacin, to kapiraju iz prve.:whistling:

Avionom su mi uvek lupili pecat na ulasku(na izlasku naravno nikad),ovo mi je bio prvi put u zivotu da ulazim u USA by land boder crossing pa mi je bilo zanimljivo sto mi nije lupio pecat kad sam usao nazad.
Tihuana idealna za jednodnevni izlet da odes na rucak u Caesars restaurant i malo se promuvas okolo.U svakom slucaju zanimljivije nego da smrdim po LA koji generalno ne volim i dosadan mi je.
Sto se tice granice i cekanja-platis express bus 5$ i cekas 15-20 minuta max jer te voze preko reda........bez toga jedno 3-4 sata bi cekao povratak u USA.
 
Zdravo, planiram aplicirati za H2B vizu, vec sam jednom bio u usa s j-1 viza. Gazda gde sam radio je bio zadovoljan mog radnog odnosa i zeli opet da idem tamo, pa ce mi srediti sve papire.
Zanina me dal neko ima neko iskustvo vezano s viziranjem, sta trebam odneti ? inace imam radi onod oko godinu i pol kao software developer, jos 2-3 ispita imam do diplomiranju, od kuce takodze odrzujem 2-3 prijekata.
Ne nameravam nikakav ilegalni boravak, pa bih zamolio neki savet kako da to dokazem. Imam 23 godina i nemam nista na moje ime, nesto sitno novaca na racunu, Hvala
 
Bez brige drugar nisi jedini i ja sam ucinio isto..dovoljno je ipak sto si napisao fakultet razumece da si ipak zavrsio neku srednju ...drzim palceve jos ako je h2B u pitanju :)
Mislim da ipak mnogo vise obracaju paznju na neke druge stvari jer i mene nije opopminjalo da je prazno pol;je ostalo.....srecno. na intervjuuu
 
Bez brige drugar nisi jedini i ja sam ucinio isto..dovoljno je ipak sto si napisao fakultet razumece da si ipak zavrsio neku srednju ...drzim palceve jos ako je h2B u pitanju :)
Mislim da ipak mnogo vise obracaju paznju na neke druge stvari jer i mene nije opopminjalo da je prazno pol;je ostalo.....srecno. na intervjuuu

Jeste h2B. Hvala, druze! Pozdrav :)
 
Zdravo! Nasao sam poslodavca iz USA koji mi garantuje posao, pa bih aplicirao za H2B vizu... Ali agencije vise ne prihvataju prijave (izgleda) za ovu "sezonu", pa me zanima da li neko zna kako bih ja sam mogao da odradim tu proceduru/papirologiju... I odakle da pocnem... Da li poslodavac treba da trazi odobrenje za H2B vizu, ili prvo meni salje job offer? Kada sam bio u jednoj agenciji pre par meseci (dok nisam imao poslodavca) receno mi je da se prvo papiri salju u Imigraciono u USA, pa ako oni odobre, idem u Ambasadu, bukvalno samo da "pokupim" vizu...
Ako neko zna bilo sta, bio bih mu zahvalan!
Pozdrav!
 
Zdravo! Nasao sam poslodavca iz USA koji mi garantuje posao, pa bih aplicirao za H2B vizu... Ali agencije vise ne prihvataju prijave (izgleda) za ovu "sezonu", pa me zanima da li neko zna kako bih ja sam mogao da odradim tu proceduru/papirologiju... I odakle da pocnem... Da li poslodavac treba da trazi odobrenje za H2B vizu, ili prvo meni salje job offer? Kada sam bio u jednoj agenciji pre par meseci (dok nisam imao poslodavca) receno mi je da se prvo papiri salju u Imigraciono u USA, pa ako oni odobre, idem u Ambasadu, bukvalno samo da "pokupim" vizu...
Ako neko zna bilo sta, bio bih mu zahvalan!
Pozdrav!

Ono sto ja znam je da za drugu polovinu godine (od 1. jula do kraja) Ameri primaju 33000 radnika (isto je i za 1. polovinu godine). Cuo sam da je taj broj popunjen i da vise ne mogu da primaju radnike na H2B vizu.
Sto se tice toga da u ambasadi samo "pokupis" vizu, tu se ne zavaravaj. Ja sam imao pozivno pismo poslodavca, peticiju i sve u fullu i to za rad na Aljasci u fabrici ribe (posao koji Ameri ne zele da rade), pa sam pre neki dan odbijen na razgovoru samo tako. I ne samo ja, nego jos mnogi, a svako od nas je imao bar stalni posao ovde, neki i porodice.
 
Ono sto ja znam je da za drugu polovinu godine (od 1. jula do kraja) Ameri primaju 33000 radnika (isto je i za 1. polovinu godine). Cuo sam da je taj broj popunjen i da vise ne mogu da primaju radnike na H2B vizu.
Sto se tice toga da u ambasadi samo "pokupis" vizu, tu se ne zavaravaj. Ja sam imao pozivno pismo poslodavca, peticiju i sve u fullu i to za rad na Aljasci u fabrici ribe (posao koji Ameri ne zele da rade), pa sam pre neki dan odbijen na razgovoru samo tako. I ne samo ja, nego jos mnogi, a svako od nas je imao bar stalni posao ovde, neki i porodice.

Ti znas da nece da rade, :hahaha:
Ja bio direktno na razgovoru, ima ih koliko hoces,a radi se krvnicki sinovac,od 12 do 16-est sati dnevno,svih 7 dana., i tako cela sezona, pa posle opet ispocetka.
Evo malo da se utesis sto nisi dobio krvnicki posao :D

 
Pozdrav.

Sto se tice americke vize, bio sam 3x kao J1 student preko leta. Dolazio sam uvek na vreme, nikakvi problemi.
Posto nisam vise student, hteo sam da se oprobam u turistickoj vizi.
Zanima me, da li ljudi iz ambasade ili na granici imaju u vidu gde smo se kretali i isli, ako npr kazem (radi lakseg dobijanja vize) da idem malo do NY nedelju dana, pa u Boston 2 nedelje, itd.. ? Ili je to tipa "samo udji u ameriku i onda gde hoces"? Posto ne bih isao tamo po hotelima i da putujem od grada do grada, isao bih samo 2-3 dana u NY i onda kod jednog coveka koga znam i ostao bih tamo mesec, mesec ipo.
 
Dobar dan i moje postovanje svima. Moje je ime Blagoja, 24 god. Fax nisam zavrsio ( samo 2 godine) , ali vec 10 meseca radim za americku firmu kao freight broker/logistics manager Dosada sam radio sve kod kuce, zivim u Novoj Pazovi, ali sad moji poslodavac hoce mene tamo, zato sto sad trenutno kontrolisem utovare/istovare jednu multi-milionersku firmu, i on hoce na jos kompanija da me ubaci da radim. Da napomenem da dosada nisam nijednom aplicirao za vizu, nisam mnogo putovao i nisam imo nikakva iskustva oko vizama do pre par dana dok mi nije poslodavac reko " I don't care what is it going to take, just make it happen, i want you over here" . Naravno on hoce sve da sponzorise, troskove vize, put, smestaj. Posao koji radim nije jednostavan, i nije tipa labor work. Za koju vizu treba da apliciram? Sta mi treba od papirologiju? Jel znate neku agenciju koja bi mi mogla pomoc? Kakve su sanse da dobijem vizu? Da napomenem da ne planiram dugo da ostanem tamo, ( nisam ozenjen, zivim sa roditeljima, obojica rade) par meseca maksimum, zato sto trenutna plata mi je oko 1500-2000$ mesecno, sto je extra za ovde, ali minimalac za tamo. Moj poslodavac kaze to je samo pocetak, i da ocekujem 1000-2000$ nedelnjo minimalno za nekih 6 meseca, ali to otom-potom...Glavni razlog sto on mene zeli tamo je sto sad nije bas neka velika suma da on meni salje par stotina dolara nedeljno platu, ali kad to predje u hiljadama, bice veliki problem za njega , jel on nemoze nikako da pravda taj novac koji meni salje, jel nisam drzavljanin USA. Plan je da ja idem tamo na par meseca i dobijem taj neki social secuity number , pa se nakon toga vratim u Srb, ili mozda ostanem videcu :).

Jel moze neko da mi objasni proceduru, sta da radim?

Hvala.

P.S Imam dvojno drzavljanstvo, Srpsko i Makedonsko.
 
Dobar dan i moje postovanje svima. Moje je ime Blagoja, 24 god. Fax nisam zavrsio ( samo 2 godine) , ali vec 10 meseca radim za americku firmu kao freight broker/logistics manager Dosada sam radio sve kod kuce, zivim u Novoj Pazovi, ali sad moji poslodavac hoce mene tamo, zato sto sad trenutno kontrolisem utovare/istovare jednu multi-milionersku firmu, i on hoce na jos kompanija da me ubaci da radim. Da napomenem da dosada nisam nijednom aplicirao za vizu, nisam mnogo putovao i nisam imo nikakva iskustva oko vizama do pre par dana dok mi nije poslodavac reko " I don't care what is it going to take, just make it happen, i want you over here" . Naravno on hoce sve da sponzorise, troskove vize, put, smestaj. Posao koji radim nije jednostavan, i nije tipa labor work. Za koju vizu treba da apliciram? Sta mi treba od papirologiju? Jel znate neku agenciju koja bi mi mogla pomoc? Kakve su sanse da dobijem vizu? Da napomenem da ne planiram dugo da ostanem tamo, ( nisam ozenjen, zivim sa roditeljima, obojica rade) par meseca maksimum, zato sto trenutna plata mi je oko 1500-2000$ mesecno, sto je extra za ovde, ali minimalac za tamo. Moj poslodavac kaze to je samo pocetak, i da ocekujem 1000-2000$ nedelnjo minimalno za nekih 6 meseca, ali to otom-potom...Glavni razlog sto on mene zeli tamo je sto sad nije bas neka velika suma da on meni salje par stotina dolara nedeljno platu, ali kad to predje u hiljadama, bice veliki problem za njega , jel on nemoze nikako da pravda taj novac koji meni salje, jel nisam drzavljanin USA. Plan je da ja idem tamo na par meseca i dobijem taj neki social secuity number , pa se nakon toga vratim u Srb, ili mozda ostanem videcu :).

Jel moze neko da mi objasni proceduru, sta da radim?

Hvala.

P.S Imam dvojno drzavljanstvo, Srpsko i Makedonsko.

Viza za privremeni rad u USA koja bi otprilike odgovarala ovome što si naveo je H2B (Temporary Non-Agricultural Workers).

Bitno za H2B:

- Moraš da imaš državljanstvo Srbije ili Makedonije (ovo ispunjavaš)

- Poslodavac mora da napravi peticiju američkoj imigracionoj službi u tvoje ime

- Poslodavac mora da zatraži "certifikaciju za privremenu radnu snagu" (Temporary Labor Certification) kod američkog ministarstva za rad (US Department of Labor, US DOL) i to najranije 120 dana pre početnog datuma privremenog rada

- Tokom podnošenja peticije i ostalih zahteva, poslodavac mora da raspiše oglas za taj posao u USA, i da pozove kandidate (US citizens, green card holders) na razgovor za posao

- Poslodavac mora da dokaže da u USA ne postoji niko ko bi mogao da radi baš taj posao za koji se traži H2B viza. Obično firme misle da mogu da povećaju šanse tako što stave određene uslove koje samo njihov željeni kandidat ima (tipa, srpski jezik i poznavanje srpskog zakonodavstva i tome slično). Međutim, pošto je ovo standardna taktika, Ameri znaju za nju, pa za ove specijalne uslove poslodavac mora da detaljno dokaže zašto su takva specijalna znanja apsolutno neophodna.

- Poslodavac mora takođe da dokaže da zapošljavanje tebe neće uticati negativno na već zaposlene US građane, što će reći, ne sme da napravi damping plata ili radnih uslova

- Poslodavac mora da dokaže da je potreba za radnikom privremena

- Postoji limit od 66.000 H2B viza koje se izdaju godišnje, 33.000 od 01.10. do 31.03, 33.000 od 01.04. do 30.09. Postoji i par kategorija radnika koji mogu dobiti H2B i preko ovog limita, ali se one ne odnose na ovo što si opisao da radiš - u pitanju su radnici na preradi ribe, radnici na zabačenim ostrvima (Guam, S. Marijana, itd).




Opis procesa za dobijanje H2B vize:


Step 1:
Petitioner submits temporary labor certification application to DOL. Before requesting H-2B classification from USCIS, the petitioner must apply for and receive a temporary labor certification for H-2B workers with the U.S. Department of Labor (or Guam DOL if the employment will be in Guam).* For further information regarding the temporary labor certification application requirements and process, see the Foreign Labor Certification, Department of Labor and Foreign Labor Certification, Guam Department of Labor Web pages.

Step 2:
Petitioner submits Form I-129 to USCIS. After receiving a temporary labor certification for H-2B employment from either DOL or Guam DOL (if applicable), the petioner must file Form I-129 with USCIS. With limited exceptions, the petitioner must submit original temporary labor certification with Form I-129. (See the instructions to Form I-129 for additional filing requirements.)


Step 3:
Prospective workers outside the United States apply for visa and/or admission. After USCIS approved Form I-129, prospective H-2B workers who are outside the United States must:
Apply for an H-2B visa with the U.S. Department of State (DOS) at a U.S. Embassy or Consulate abroad and then seek admission to the United States with U.S. Customs and Border Protection (CBP) at a U.S. port of entry; or
Directly seek admission to the United States in H-2B classification with CBP at a U.S. port of entry in cases where an H-2B visa is not required
 
Pozdrav svima , zeleo bih da cujem vas savet .
Situacija je sledeca , ja sam odbijen za turisticku pre 3 god , imam 29 god zaposlen sam i prijavljen kod privatnika vec 6 god ,plata 35 000, nisam ozenjen . Na svoje ime nemam imovinu ali ima 20 000 e na racunu , imam 2 h maline pa je to glavni prihod porodice .
Otac radi u policiji nikada nije predavao za vizu ima jos 2 god do penzije .
Planiramo da predamo zajedno za turisticku , imamo prijatelje u Miami koji dolaze kod nas , imamo u planu da ostanemo kod njih u Miami 7 dana pa zajedno sa njima odemo u Mexico jos 5-7 dana i da se vratimo , u SRB ostaju brat i mama .
E sad jedini problem za vizu bih moga biti ja pa me zanima da li je pametno predati zajedno i ako nije kako bi vi to uradili ?
 
Nov sam ovde i pregledao sam skoro sve replike na ovoj temi, ali nigde nisam naišao na moj slučaj: Još uvek sam maloletan - imam 17 godina, u junu 2017. postajem punoletan. Nakon svog 18og rođendana, u avgustu mesecu bih želeo da ispunim svoj san - da obiđem nekoliko gradova u Sjedinjenim Američkim Državama i Kanadi (Njujork, Vašington, Los Anđeles i Vankuver). Jedan drug je izrazio želju da bi i on išao (godinu dana je stariji od mene). Što se tiče dosadašnjih putovanja, išao sam na nekoliko školskih ekskurzija u Češku i Italiju i na putovanja sa folklorom (Rumunija, Grčka, Bugarska, Italija). Takođe, nikada nisam putovao avionom. Zanima me da li da uopšte pokušavam da podnesem zahtev za vizu kada napunim osamnaest godina? Ukoliko imam ikakve šanse za dobijanje vize, koja dokumenta su mi potrebna da dokažem da ću se vratiti u Srbiju? Unapred zahvalan na odgovorima! :-)
 
Ima li neko ovako iskustvo sa americkom ambasadom?
Dobio sam kao student americku turisticku vizu na 3m, dobio ulazak 6m ali ostao mesec ipo, sve regularno. Kada sam se zaposlio apliciram za drugu vizu, daju mi na 3 godine, odem jednom 3,5m, drugi put 6m, oba puta sam dobio ulazak 6m. Drugara sam imao tamo, koji je nazalost preminuo ove godine ali kada sam isao tamo odlazio sam kod njega i putovao sa njim po americi. Ove godine, pre mesec dana apliciram za H2B hteo sam da odem da radim malo posto kao turista to nisam mogao i bivam odbijen, sta vise ponistava mi se turisticka viza. Planiram da odem na odmor krajem ove godine u USA pa sam razmisljao da ponovo apliciram za turisticku vizu, ima li neko ovakva iskustva, da li i koliko treba sacekati izmedju aplikacije, ima li to veze ili zavisi od konzula? Da li mi je pametno da ponistim pasos sa ponistenom turistickom vizom pre sledece aplikacije?
 
Pozdrav svima , zeleo bih da cujem vas savet .
Situacija je sledeca , ja sam odbijen za turisticku pre 3 god , imam 29 god zaposlen sam i prijavljen kod privatnika vec 6 god ,plata 35 000, nisam ozenjen . Na svoje ime nemam imovinu ali ima 20 000 e na racunu , imam 2 h maline pa je to glavni prihod porodice .
Otac radi u policiji nikada nije predavao za vizu ima jos 2 god do penzije .
Planiramo da predamo zajedno za turisticku , imamo prijatelje u Miami koji dolaze kod nas , imamo u planu da ostanemo kod njih u Miami 7 dana pa zajedno sa njima odemo u Mexico jos 5-7 dana i da se vratimo , u SRB ostaju brat i mama .
E sad jedini problem za vizu bih moga biti ja pa me zanima da li je pametno predati zajedno i ako nije kako bi vi to uradili ?

Par standardnih saveta/iskustava koje si, uzgred, mogao i sam da pročitaš na prethodnim stranama - ima mnogo sličnih ili vrlo sličnih slučajeva:

- Ako si pre 3 godine odbijen za turističku, šta se to u tvom životu značajno promenilo u poslednje 3 godine, što ti sad daje nadu da ćeš dobiti vizu? To je prvo pitanje koje moraš sebi da postaviš. Ako se ništa (značajno) nije promenilo, onda su izgledi da, posle odbijanja, ovoga puta dobiješ vizu u najboljem slučaju ograničeni, da ne kažem mali. Naravno, čuda se uvek mogu desiti, ali...

- Konsenzus iz mnogih iskustava ljudi koji su podneli za vizu ovde je: Pominjanje prijatelja u USA, kod kojih bi kao trebalo da se ide je, generalno, kontraproduktivno. Kako izgleda, službenici US konzulata uglavnom smatraju da, ako imaš nekog u USA, onda ti praktično imaš nekoga ko će ti pomoći na početku, kad ostaneš na crno. Izgleda da je takvih slučajeva bilo ihaha, pa je to sad njihov kriterijum, sviđalo se to nama ili ne.

- Obzirom da su sad svi podaci o traženim i dobijenim/odbijenim vizama, rođacima i prijateljima u USA (ako su ikada spomenuti, recimo u intervjuu za vizu), ulascima i izlascima u/iz USA u jednoj, zajedničkoj imigracionoj bazi podataka, cenim da, ako se već predaje za vizu, bolje odmah predati zajedno. Ako predajete odvojeno, automatski ste obojica sumnjivi (sumnja da je muvanje/prevara u pitanju i slično).


Za tebe je, po mom mišljenju, najbitnija prva tačka gore - dakle, da nekako pokažeš i dokažeš da se tvoja situacija značajno promenila u odnosu na pokušaj dobijanja vize pre 3 godine. Da li se kod tebe zaista nešto promenilo u odnosu na tadašnji pokušaj? Šta si tada imao od dokumenata, kakvu priču, kakvu pozadinu, veze sa Srbijom i slično?
 
Poslednja izmena:
Za tebe je, po mom mišljenju, najbitnija prva tačka gore - dakle, da nekako pokažeš i dokažeš da se tvoja situacija značajno promenila u odnosu na pokušaj dobijanja vize pre 3 godine. Da li se kod tebe zaista nešto promenilo u odnosu na tadašnji pokušaj? Šta si tada imao od dokumenata, kakvu priču, kakvu pozadinu, veze sa Srbijom i slično?

Pa pre 3 god kad sam predavao nisam zmao da je bas toliko zajebano dobiti vizu . Pa sam iz neznanja isao zajedno sa bratom i samo smo osnovno nosili od papira , potvrdu o zaposlenju i godisnjem odmoru, da napomenem da smo prijatelje pomenuli .

Prvo da rascistimo , niije mi cilj ostanak zato sto zaista lepo zivim u SRB , porodica ima oko 250 000 primanja mesecna .

Dokumeta koja bih ja imao da pokazem su :
Stalan radni odnos vec 6 god
Plata 35 000
Godisnji odmor
Pare na racunu

Ili da zakazem aranzman preko agencije sta mislis o tome ?

Bez obzira dobio ili ne , smatram da delite korisne savete . i ja cu svakako pokusati posto mogu samo novac da izgubim i nista vise jel da :)
Tako da trazimo nesto sta bi recimo imalo sanse da prodje u mom slucaju :) Hvala na pomoci u svakom slucaju
 
Poslednja izmena:

Back
Top