Američka viza

Divni ste :)

Zanima je jos nesto - kada oni traze nase dokaze da smo u stvarnoj vezi?
Da li onda kada podnesemo zahtev za verenicku vizu oni traze da im posaljemo dokaze nase veze, ili mi to dokazujemo kada se odradi postupak za nekih 6 meseci, tj. kada me pozovu na intervju?

Ovo pitam iz razloga sto mi jos nemamo dovoljno vidjanja uzivo, pa ako sad podnesemo zahtev a oni odmah budu trazili dokaze ( avio karte da mi je dolazio itd..) onda moramo jos malo sacekati...a ako se dokazi prilazu nakon 6 meseci kada ja odem na intervju, onda je to super...jer dok nama bude trajao taj proces, on ce dolaziti meni u posetu jos koji put pa cemo tako imati vise vidjanja uzivo, pa cak cemo gledati da on meni dodje i onda kada me pozovu na intervju pa da odemo zajedno.. i ako dobijem vizu, fino lepo zajedno putujemo u ameriku.

I jos nesto (joj puna sam pitanja :mrgreen: ) - predstavlja li problem sto se mi ne poznajemo dugo dugo vremena? ne mogu ni lagati da se znamo od ranije jer on nije ovamo dolazio nikako...a upoznali smo se prosle godine preko njegovog oca koji je bio ovde na odmoru i on je nas spojio preko telefona ii tako smo poceli kontakt i vezu.
Ja se pomalo brinem da ovima u ambasadi ne bude sumnjivo sto se tako kratko znamo a hocemo se vjencati...jos plus kad vide da sam ja imala jednu odbionicu za J1 vizu (tada sam u papirima navela da nemam decka i nikoga u americi sto je i istina), onda se plasim da ne pomisle kako ja samo zelim da se dokopam amerike i da nasa veza nije istinita..pa ce me odbiti :(

molim za vasa misljenja i iskustva...pozz
 
E,pa ovako.
mislim da je mnogo bolje da se vencate,jer ako ste u vezi,pa apliciras za te K vize

9to su ti te neimigrantske,verenicke,ima ih vise)onda na intervjuu u ambasadi ima da traze dokaze vase veze,pa ako imas listinge telefonskih razgovora(a negde sam na njihovim zvanicnim sajtovima procitala da veza mora da bude u kontinuitetu dve godine)jasno ce videti da niste bas dugo zajedno i koja je tvoja namera.
Kao sto sam mozda gore i navela,ja sam se vencala sa svojim deckom koji je postao amerikanac,jer sam se plasila da ako apliciram za neku od tih viza(verenickih) mogu da me odbiju,iako smo mi vec 8 god u vezi,ali su me vec dva puta odbili za turisticku.
Moj savet tebi je da jos malo sacekate,telefonirajte,da bi se to videlo u listinzima koje i ti i on izvucete,pa onda se vencajte,pa polako u siguran proces dobijanja tvog zelenog kartona.
Mozda ce ti zvucati strasno,ali veruj da nije,a ishod je siguran!!!
Srecno!!!
 
Ja prvi put cujem ovo da moras biti s deckom u vezi dve godine u kontinuitetu :eek: Da nisi mozda ti pogresno razumela dok si iscitavala stranice ambasade? Kada je bracna viza u pitanju imas onaj fazon ako ste vise od dve godine u braku..i manje od dve godine, pa dobijas razlicite vize..zaboravila sam kako se na engleskom zovu...uglavnom su za bracne vize..a ovo da trebas biti u vezi dve godine kako bi trazila verenicku K1 vizu, nikad cula nisam. Najvaznije je dokazati da je veza stvarna tj. da smo se videli uzivo u zadnje dve godine odnosno da je decko dolazio meni

I ja sam pomalo skepticna po pitanju ove vize, verovatno sto sam imala tako lose iskustvo za J-1 vizu kad su me odbili, pa se sada plasim i za ovo, bez obzira sto je nasa veza stvarna. I ja bih najradije da se ovde vencamo pa se ne bih brinula jer znam da je 100% sigurno da cu dobiti vizu, ali s druge strane me mrzi bracna viza jer proces traje oko godinu dana..a mi zaista zelimo da se spojimo sto pre...i plus ako se ovde vencamo ja onda gubim neka prava po pitanju finansija i ne znam od cega cu sebe izdrzavat tu godinu dana dok bude trajao proces...a zaposliti se ne mogu...zbog toga mi i radimo na verenickoj vizi...sad pojma nemam kako ce se to sve odigrati :(

Mi smo planirali da naredne mesece se vidjamo nekako, tj da on pokusava dolaziti svaka dva meseca, pa da se vidimo barem tri puta uzivo dok nam bude trajao proces za K-1 vizu...takodjer kada bude dolazio, ostajat ce po 2-3 vikenda i kontali smo prijaviti u MUP-u da ce boraviti na mojoj adresi to vreme kad bude dolazio, kako bi posle dokazali u ambasadi da smo zaista bili zajedno...

btw, koliko dugo si ti vec u procesu za bracnu vizu? koliko vam je ostalo jos da ti ides u usa i da se napokon spojite?
 
Da,da,da,na to sam mislila ali sam se pogresno izrazila,veza mora da je aktivna u zadnje dve godine.
U pravu si Blondes.
Proces za bracnu traje do godinu dana,prvo treba da ti odobre onaj I-130,mene su iz vermont servisnog centra(tamo taj obrazac razmatraju sedam,osam meseci)prebacili u Kaliforniju(imaju fixni timeframe od set meseci,a za moj im je trebalo 3,masa znam za slucajeve gde su im odobrili za 41dan),e pa posle toga se ceka pismo sa uputstvima od NVCa.to upravo cekam.
Koja prava gubis po pitanju finansija?
Ja sam ostala na starom,kod roditelj,dok se proces ne zavrsi,nigde nisam predavala da smo vencani osim za novu licnu i za pasos.
Sta ga znam,odluka je na tebi,ali mi se cini da je bolja bracna.
ja sam pre nego sto sam usla u sav ovaj proces,dosta istrazivala,i kad se sve skupi ovo je najbolje resenje,jer me posle toga ne ocekuje neka velika borba sa papirima u USA,a da sam aplicirala za verenicku,imala bih posle mnogo toga da ispunjavam.
U procesu sam od decembra,pa kad sam vec cekala ovoliko,mogu jos malo,za sigurno resenje.
Meni ne bi bio problem da dokazem da smo mi u stvarnoj vezi,imam neke listinge,pa slike unazad osam godina,pa nbi mi moj suprug poslao pasos sa pecatima iz surcina,lepo se vidi kas je ulazio u zemlju,ali ne znam koliko bi me cimali za intervju u ambasadi da sam aplicirala za te K vize.
ovako,citala sam na raznim forumima da te ne cimaju mnogo,samo pogledaju kovertu sa rezultatima lekarskog,pitaju te dva tri pitanja i cao,srecan put!!
 
Kad smo vec kod lekarskog. mozes mi nesto vise i detaljnije reci o tome?
Ti ces to verovatno raditi pred sami odlazak na intervju, ali si se do sada sigurno raspitala kako izgleda taj lekarski?

ono, ja sam prosla gomilu klasicnih lekarskih..pa cak i za J-1 vizu..ali me bas interesuje kako izgleda taj..valjda moras primati mnogo nekih vakcina :eek: sto me pravo plasi...uzasavam se odlasku lekarima :sad2:

znaci, ti kad si se udala i promenila prezime, od dokumenata si samo promenila licnu i pasos? nije mi jasno za ostale stvari..npr, ako studiras, ako si zaposlena, tvoji racuni u banci itd...to se i dalje vodi na tvom devojackom prezimenu ili sta vec? hoces posle imati frku zbog toga?
 
Lekarski se radi kad ti oni iz NVCa posalju pismo sta sve treba od dokumenata da saljes njima a sta ostaje ovde.
Ne sme nista da se radi pre nego sto ti oni dozvole,jer ako uradis nesto pre vremena,samo usporavas proces,tako pise na njihovom sajtu.
 
DRUGARI, TREBA MI POMOC, JA SAM STUDRALA U AMERICI I ZAVRSILA SA STUDIJAMA PRE DVE GODINE(IMAM TRI AMERICKE VIZE) OD TADA SAM U BEOGRADU I RADIM VEC SEST MESECI ALI SAM TEK OD APRILA PRIJAVLJENA I OD TADA MI TECE STASŽ. PLANIRAM DA OBIDJEM DRUSTVO U AMERICI I OD NJI CU DOBITI POZIVNO PISMO, ALI DA LI MOZE DA BUDE PROBLEM TO STO IMAM SAMO 3 MESECA RADNOG STAZA. DA LI BI NEKO ZNAO ODGOVOR NA OVO PITANJE
HVALA
 
Obzirom da u zadnje vreme dele vize i sakom i kapom i to na 3 godine. Po mojoj slobodnoj proceni 99,9% dobijas vizu na 3 godine. I da nemoj da kucas sa tim Caps Lockom, ruzno je brate:)
 
Pitanje: Kako izgleda garantno(pozivno) pismo za turisticku vizu? Da li postoje neki formulari i ako postoje gde da ih nadjem? Ja tamo nemam rodbine i meni to salju drugarice sa kojima sam studurala jedan je amerikanka, a druga ima zelenu kartu. hvala!!!!
 
vise nema garantnih pisama, kazes kod koga ides, eventualno mozes da poneses mail koji ti je poslala osoba kod koje ides i koja kaze da ces odsesti kod nje za vreme boravka na toj i toj adresi i to ti je dovoljno.
 
vise nema garantnih pisama, kazes kod koga ides, eventualno mozes da poneses mail koji ti je poslala osoba kod koje ides i koja kaze da ces odsesti kod nje za vreme boravka na toj i toj adresi i to ti je dovoljno.

Zar mail ne dodje na isto s garantnim pismom u ovom slucaju? Svrha garantnog pisma je upravo to, da onaj kod koga putujes potvrdi da za tebe garantuje da ces imati krov nad glavom i da odgovara za tebe i tvoje postupke dok si pod njegovim krovom.
 
Mislim da vecina ljudi kada im pomenes garantno pismo povezuje sa tim da neko mora da garantuje sa tobom finansijski. U ovom slucaju to nije tako, pa samim tim vise je rec o informativnom nego garantnom pismu.
 
ne,potreban ti je samo izvod iz banke..
ali to je neki spacijalni obarazac na kojem banka kaze da ti izdaje potvrdu o stanju na racunu zbog odlaska za Ameriku..
bar je meni tako trebalo pre malo vise od 2 god...imala sam racun u Delata banci
 
Aleksis, s obzirom da ides turisticki interview se obavlja na srpskom jeziku. Ako si student, ponesi index na uvid, kucnu listu s kim zivis, i ako bilo sta imas od imovine ili finansija na svoje ime. Momka ne spominji, toplo ti preporucujem :)

Good luck!
 
Sigurno da je interview na srpskom jer ides turisticki. Za druge tipove vize, kao npr. studentska, radna...je interview na engleskom, tako da ti ne moras brinuti.
Ponesi indeks, izvode za clanove porodice i ta primanja sto si navela. Ne znam sto ce ti potvrda o polozenim ispitima kad ti to stoji u indeksu? Radije izganjaj potvrdu da ides na trecu godinu redovnog studija od oktobra, to ce puno znaciti kao dokaz da ces se vratiti.

Kako mislis da ces reci da ides kod brata? Jel stvarno tamo imas brata ili ces svog momka predstaviti kao brata? Ko tebi ustvari salje garantno da dodjes? Imaj na umu da ambasada sve proveri i zna, tako da ako bilo sta slazes odbit ce te bez milosti.
 
Brata nemas, a reci ces da ides kod brata?! :eek: Sta kad te konzul upita kako se zove tvoj brat, gde zivi, sta radi? Izmislit ces jel?

Bez obzira sto ne treba garantno pismo ove godine, kako ti kazes, sta onda kada te konzul upita gde ces stanovati, sta ces raditi, odakle ti novac da uopce sebi priustis putovanje u Ameriku?
Ja koliko znam, ako nemas garantno da te neko poziva kod sebe u posetu, onda trebas imati rezervaciju hotela i dovoljno novca za onoliko vremena koliko planiras provesti u Americi. A sve to moras pokazati i dokazati konzulu da bi dobila vizu.

Izvini sto cu ti ovo reci, ali veoma nepromisljeno trcis pred rudo. Ja sam sigurna da sa ovakvom pricom neces dobiti vizu, ali nadam se da gresim i da ces biti izuzetak i sretnica.

Ako vec žarko zelis da ides, imas i druge nacine bez komplikacija. Prva opcija ukoliko zelis na kraci period, npr.mesec dana ili dva, onda nadji neku prijateljicu u Americi koja ce ti poslati poziv da dolazis kod nje na neki dogadjaj.To moze da sredi tvoj momak ako ti ne poznajes nikoga tamo. Znaci, da prica bude ovakva: prijateljica te poziva da dodjes na neki dogadjaj, kao npr. neki turnir, nesto vezano za skolu, ili si dobila poziv za vencanje itd.....i tako ces mnogo lakse dobiti vizu.
Druga opcija, ako zelis na duzi period, npr. 6 meseci ili godinu dana (ili vise) - ukljuci se na Au Pair program i eto te tamo.

Kako god odlucis, neka ti je sa srecom :brus:
 

Back
Top