Američka viza

Ne znam, ali su mi trazili taj papir, i posle kada sam pustio e mail konsularu i rekao mu da je procedura dobijanja "crime history record" dokumenta takva da moram da uradim fingerprints u Srbiji na nekoj kartici, da popunim formular i platim taksu od 60 dolara, i sve to posaljem POSTOM na adresu u Albeniju, pa da oni obrade moji zahtev, i onda POSTOM dostave taj dokument na moju adresu, da bih ja s tim papirom otisao u ambasadu.
Ovo sam proverio nekoliko puta, tako sto sam zvao i policiju i sud u Americi.

Da li neko ima neku ideju?

Mislim da si jedinstven slucaj :)
Nista uradi tako kako su ti rekli i javi nam kako je to proslo. Verovatno ti je ime i prezime vezano za nekoga ko je pravio probleme u USA ili tako nesto. :)
 
Ne, nego sam ja ove godine isao na J-1 vizu i napravio sam jedan mali sicusni problemcic, i u ambasadi kada je video u njegov sistem, samo mi je rekao da vidi da sam imao probleme sa policijom, ali ne vidi kakve i onda mi je trazio ovaj papir.
Mnogo je komplikovano, treba ovde da uradim fingerprints na nekoj kartici(ne znam da gde i da li je to uopste izvodljivo), pa da popunim neke formulare i sve to posaljem u Ameriku, i da sacekam da mi oni posalju ovde to....
Da li neko mozda zna jednostavniji i brzi nacin?
 
Ne, nego sam ja ove godine isao na J-1 vizu i napravio sam jedan mali sicusni problemcic, i u ambasadi kada je video u njegov sistem, samo mi je rekao da vidi da sam imao probleme sa policijom, ali ne vidi kakve i onda mi je trazio ovaj papir.
Mnogo je komplikovano, treba ovde da uradim fingerprints na nekoj kartici(ne znam da gde i da li je to uopste izvodljivo), pa da popunim neke formulare i sve to posaljem u Ameriku, i da sacekam da mi oni posalju ovde to....
Da li neko mozda zna jednostavniji i brzi nacin?
pa sacekaj da ti oni posalju. Ne znam da li ti se bas toliko zuri ali drugi nacin je mozda da das nekome ovlascenje pa da ode umesto tebe?

- - - - - - - - - -

Posetila bih momka u USA. 8 ispita do kraja faksa, nemam imovinu prepisanu na sebe niti sam zaposlena. Sta je najpametnije za uraditi ?

Najplametnije je da on dodje u Srbiju da tebe vidi. ;-) Ako je drzavljanin mozete se vencati pa K1 verenicka viza. Ako nije onda treba videti na kojoj je on vizi u USA pa da budes njegov "dependent" (isto vencanjem). Na turisticku vizu nemoj racunati.
 
Ne znam, ali su mi trazili taj papir, i posle kada sam pustio e mail konsularu i rekao mu da je procedura dobijanja "crime history record" dokumenta takva da moram da uradim fingerprints u Srbiji na nekoj kartici, da popunim formular i platim taksu od 60 dolara, i sve to posaljem POSTOM na adresu u Albeniju, pa da oni obrade moji zahtev, i onda POSTOM dostave taj dokument na moju adresu, da bih ja s tim papirom otisao u ambasadu.
Ovo sam proverio nekoliko puta, tako sto sam zvao i policiju i sud u Americi.

Da li neko ima neku ideju?

Ja sam aplicirala za iseljeničku vizu za Kanadu i, pošto sam boravila u USA jednom prilikom duže od 6 meseci, moram da priložim i njihovu potvrdu o nekažnjavanju. Pošto se na stranim forumima puno piše oko toga, našla sam da je u pitanju izvetaj FBI za koji šalješ zahtev sa otiscima prstiju i uplatom od 18 dolara. Ovo je link:
http://www.fbi.gov/about-us/cjis/id...n-identity-history-summary-request-to-the-fbi
 
Drugari, potrebna je jedna mala pomoc, ja licno apliciram za kanadsku vizu, pa sam u tu problematiku upucenija, ali me zanima nesto u vezi americke H2-B vize...
Naime, moj brat ceka odobrenu peticiju, pa da se prijavi za intervju, ali nam nije jasno da li na razgovor treba da nosi uverenje o nekaznjavanju sa sobom ili ne? Na sajtu americke ambasade i linku koji su postavili ne pise da treba, a opet po forumima i agencijskim sajtovima pise da treba...Malo smo u zbunu, hvala unapred na odgovoru :)
 
Sve sam nasao ali nigde koliko novca je potrebno da se ima kao uslov za turisticku vizu...

Ako neko moze da mi kaze koliko je novca potrebno da imam za 3 meseca u LA kao turista bio bih zahvalan. Neki minimum cisto da znam.
 
Za 100$ po danu zivecu kao rokfeler... Znaci tako oni racunaju...

Ma necu ja sigurno da ostanem,imam zenu i dete u Srbiji. Valjda nece da pomisle da cu da ostanem...

A reci mi da li mogu da kazem da cu da ostanem 10 dana,a oni da mi odobre vizu od 3 meseca i da ostanem 3 meseca na primer ili 6 ako mi odobre?
 
Pozdrav! Da li iko može da mi kaže kakve su posledice prijavljivanja na Lutriju za Green Card? Konkretno me interesuje za H1 i H4 vize, jer vidim da na intervjuu za H4 vizu pitaju da li je muž (nosilac H1) vize aplicirao za Green Card. Ako se prijavio na Lutriju (oboje smo) znači da mogu da budem odbijena za H4?
 
Pozdrav! Da li iko može da mi kaže kakve su posledice prijavljivanja na Lutriju za Green Card? Konkretno me interesuje za H1 i H4 vize, jer vidim da na intervjuu za H4 vizu pitaju da li je muž (nosilac H1) vize aplicirao za Green Card. Ako se prijavio na Lutriju (oboje smo) znači da mogu da budem odbijena za H4?

To sto ste igrali lutriju ne znaci nista samo po sebi. Da biste zbog lutrije bili odbijenni, potrebno je da slazete kako je niste igrali. To pitanje postavljaju i za druge vrste neuseljenickih viza, ne samo za H4.
 
Za 100$ po danu zivecu kao rokfeler... Znaci tako oni racunaju...

Ma necu ja sigurno da ostanem,imam zenu i dete u Srbiji. Valjda nece da pomisle da cu da ostanem...

A reci mi da li mogu da kazem da cu da ostanem 10 dana,a oni da mi odobre vizu od 3 meseca i da ostanem 3 meseca na primer ili 6 ako mi odobre?

Ti reci 10 dana da ostajes , a viza se dobija na 10 god. A kad sletis tamo tek ce da ti odrede koliko mozes da se zadrzis u USA
 
Isto mu je , trazio 10 ili 30 dana , onaj koliko mu odredi u USA toliko mora da ispostuje ako hoce da postuje vizu. Samo mozda mu pre odobre vizu ako kaze 10 dana

Ja sam pogresno zakljucio da kolega pita za slucaj kad se pojavi na americkoj granici sa grantovanom vizom u pasosu. Ako misli na samo izdavanje vize, stvar je drugacija. Ako dobije vizu na tri meseca, to znaci da se u USA mora pojaviti najkasnije zadnjeg dana vazenja vize. Na samoj granici ce imigracioni sluzbenik odrediti koliko posetilac moze ostati. Kasnije se taj rok moze produziti ali ne duze od 365 dana.
 
Nije. Zato sto moram da imam oko 100$ po danu ostanka. U slucaju da prijavim 3 meseca trebace mi na racunu 9000$. A ja cu da ostanem kod prijatelja ta 3 meseca pa mi pare skoro uopste nece ni trebati. Ali Ne mogu to njima da kazem,pa cak i da im kazem u svakom slucaju ti racunaju 100$ po danu...

Ma nece ti na granici traziti nikakve racune. Pogledace samo u sistemu sta si rekao u Ambasadi i da li se to poklapa sa onim sto si rekao njemu i to je to. U sustini ni u ambasadi ti nece traziti izvod da vide koliko ti imas para na racunu, to ti je vise dobrovoljno ako zelis da im das daj im ako ne zelis ne moras. Njima je bitnije da im prezentujes jako cvrste dokaze da ces da se vratis i da ides stvarno iz turistickih razloga (tipa da imas pun pasos viza i pecata). Zaposlenje tu igra veliku ulogu. Koliko dugo si zaposlen, koliko je ta firma koja radis ozbiljna, kolika ti je plata i koliko ti je odobren odmor. Pored toga igra veliku ulogu to kod koga ides (u smislu imas li nekoga u USA ko bi mogao da ti pomogne da radis na crno) ili ides turisticki sa zenom u Majami.

Ti mozes da odes na 10-15 dana i da se 'predomislis' dok si tamo i da ostanes duze od toga ni to ti nece uzeti za zlo ali ce ostati zapisano u sistemu. Sledeci put kad se pojavis na granici pisace to ali ti to nece praviti ama bas nikakav problem sve dok si bio van usa 6+ meseci.
Znam pouzdano primere i u ambasadi i na granici rekli 15 dana a ostali 6 meseci. Bili 6 meseci van usa i dosli ponovo bez ikakvih problema. Ne bih se ja brinuo oko toga jer zaista nema potrebe.

Ono sto vise treba da te zabrine je samo dobijanje vize. Treba ti zaposlenje (dobro), da si svetski putnik-turista (pasos pun pecata), da nemas nikoga u USA, da ne ides sam (nego tipa sa zenom) i to je dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Ma nece ti na granici traziti nikakve racune. Pogledace samo u sistemu sta si rekao u Ambasadi i da li se to poklapa sa onim sto si rekao njemu i to je to. U sustini ni u ambasadi ti nece traziti izvod da vide koliko ti imas para na racunu, to ti je vise dobrovoljno ako zelis da im das daj im ako ne zelis ne moras. Njima je bitnije da im prezentujes jako cvrste dokaze da ces da se vratis i da ides stvarno iz turistickih razloga (tipa da imas pun pasos viza i pecata). Zaposlenje tu igra veliku ulogu. Koliko dugo si zaposlen, koliko je ta firma koja radis ozbiljna, kolika ti je plata i koliko ti je odobren odmor. Pored toga igra veliku ulogu to kod koga ides (u smislu imas li nekoga u USA ko bi mogao da ti pomogne da radis na crno) ili ides turisticki sa zenom u Majami.

Ti mozes da odes na 10-15 dana i da se 'predomislis' dok si tamo i da ostanes duze od toga ni to ti nece uzeti za zlo ali ce ostati zapisano u sistemu. Sledeci put kad se pojavis na granici pisace to ali ti to nece praviti ama bas nikakav problem sve dok si bio van usa 6+ meseci.
Znam pouzdano primere i u ambasadi i na granici rekli 15 dana a ostali 6 meseci. Bili 6 meseci van usa i dosli ponovo bez ikakvih problema. Ne bih se ja brinuo oko toga jer zaista nema potrebe.

Ono sto vise treba da te zabrine je samo dobijanje vize. Treba ti zaposlenje (dobro), da si svetski putnik-turista (pasos pun pecata), da nemas nikoga u USA, da ne ides sam (nego tipa sa zenom) i to je dovoljno.

Onda ja nema sanse da dobijem vizu posto mi je pasos prazan, zena ne moze da ide, posao nemam... mislim zvanicno. Radim neprijavljen.
 
Onda ja nema sanse da dobijem vizu posto mi je pasos prazan, zena ne moze da ide, posao nemam... mislim zvanicno. Radim neprijavljen.

Naravno turisticka viza i sluzi za turiste-burzuje koji eto putuju po svetu i pozeljno u starijim godinama. Eventualno roditelji da posete decu (posto nisu u kriticnim godinama da ce raditi na crno) ili recimo neki biznismeni koji posecuju sajmove ali dokazano da rade za ozbiljnu firmu i slicno. Naravno ima i mladjih bracnih parova koji idu ali rade u dobrim firmama u Srbiji (oboje) pa im je to kakav-takav dokaz da ce se vratiti.

Bez zaposlenja (duzeg), pasosa pun viza i da se prijavljujes sam nema svrhe jer gubis vreme i novac.

To da prezentujes novac na racunu nije nikakav dokaz i to im ni ne treba. Ne treba njima dokaz koliko ces ti "potrositi" u USA vec dokaz da se vracas u Srbiju.
Njima treba sta te vezuje sa Srbijom (zaposlenje, pasos pun viza, nekretnina, kola, roditelji, rata kredita...itd ..itd).

Pogotovo ako im kazes da radis na crno prvo sto ce da pomisle jeste ovaj ce da radi na crno i u USA.
 
Mene zanima zasto rata kredita? kakav je to dokaz da cu se vratiti u zemlju zbog kredita?

lol na primer kredit za stan ili kucu pokazuje da ti imas nekakve veze sa Srbijom. Ne mora da bude kredit. Najvaznije je tipa zaposlenje ali ako se ima i nekretnina dodatna nije na odmet. :) Sve sto moze da pokaze da ima neke veze sa Srbijom.
 
lol na primer kredit za stan ili kucu pokazuje da ti imas nekakve veze sa Srbijom. Ne mora da bude kredit. Najvaznije je tipa zaposlenje ali ako se ima i nekretnina dodatna nije na odmet. :) Sve sto moze da pokaze da ima neke veze sa Srbijom.

Kredit moze da pokazuje i da se neces vise vracati za Srbiju haha lol :hahaha:


Sta ces vece veze u Srbiji od deteta i zene... svako moze da ostavi nekretninu, posao, pare, pa cak i kredit haha ali zenu i dete ne mozes... razmisljaj logicki. Ne mogu ni da se ozenim radi drzavljanstva posto sam vec u braku.
 
Poslednja izmena:

Back
Top