Američka viza

Kada sletis, prolazis onu uobicajenu carinsku proceduru, jedino sto ce ti carinik postaviti nekoliko kratkih pitanja, slicnih kao i u ambasadi, npr. Kod koga ides? U kakvoj ste vezi? Cime se bavi osoba kod koje ides? Cime se ti bavis? Koliko nameravas da ostanes? i mislim da je to sve, nesecam se da je mene vise ista pitao.
E da i ima onu malu kamericu, pa te malo uslika.
Uglavnom veoma su ljubazni i sve je trajalo mozda pet minuta, pozele ti dobrodoslicu i lep boravak i naravno sve sa osmehom, pa ti isto tako i uzvratis, mislim sa osmehom! :)
 
Da li je za turisticku vizu za USA uopste potrebno garantno pismo, da li isto moze biti u formi obicnog wordovog potpisanog neoverenog dokumenta, ili mora biti u formi obrasca I-134 - Affidavit of Support?

Da li garantno pismo moze da posalje osoba koja ima Green Card ili status studenta ili MORA BITI iskljucivo i samo Americki drzavljanin? Ukoliko je garantno pismo iz jednog grada (drzave) da li tamo mora da se ode prvo ili moze da se udje bilo gde u USA?

Hvala!
 
Garantno pismo nije obavezno, ali ako ides nekome u posetu logicno je da taj neko mora da garantuje za tebe u vreme tvog boravka tamo. Ja sam ga dobila u obliku obrasca!

Ako ides na neko letovanje ili tako nesto e onda ti je potrebna rezervacija (npr. za hotel u kom ces odsesti) i tvoje finansijsko stanje, cisto da dokazes da imas cim to da isfinansiras.

Veoma je vazno da imas neki argument koji ce ih ubediti da ces se vratiti po isteku boravka. Meni je bilo dovoljno samo zaposlenje i pismo poslodavca o dozvoljenom odsustvu za period koji nameravas da provedes tamo. Ako imas i neku nekretninu ili nesto i to mozes dodati. Ja nisam, ali sam nosila dokaze da ih moji roditelji poseduju, posto sam ja prijavljena da kao zivim kod njih, medjutim na razgovoru to niti su gledali, niti su pitali nesto u vezi toga, samo u vezi posla.

Srecno!
 
Interesuje me sta mislite kakve su mi sanse da dobijem turisticku vizu. Porodicno planiram da idemo supruga, dete i ja. inace imam 25god. U americi imamo poznanike koji bi nam poslali garanciju, Ja ovde imam stalni posao i 5god. i isto toliko godina staza u istoj firmi, i jos pored tog imam prijavljenu radnju (stamparija) vec godinu dana...imam auto registrovan na mene od 2000god... da li je dovoljno da se ubede ovi u ambasadi da cu se vratiti, a zaista i planiram da se vratim posle 1-2meseca?

Da li kada se dobije viza na njoj pise od kad do kad vazi ili vazi od dana kada napustis drzavu? Da li mogu sad da podnesem zahtev i sve sta treba i ako dobijem sad jula vizu da otputujem oktobra.

Unapred zahvalan
 
Na turistickoj vizi pise koliko vazi u smislu u kom periodu ti je dozvoljen ulazak na teritoriju USA.

Kada dodjes na US aerodrom, njihov sluzbenik ti odredjuje koliko smes da ostanes tamo. Obicno bude 6 meseci, ali to je stvar njihove licne procene. U pasos se hefta kartoncic, i na njemu je pecat sa datumom do kog moras da napustis zemlju.
 
jeli imao neko isao neko na ovaj proces do sad i dali se teze dobija
da napomenem ja sam Au Pair i hocu da se prebacim na turisticku vizu kad zavrsim sa programom(ima li neko da je vec bio Au Pair pa ostao kao turista)
mislim ako su mi vec jednom odobrili Au pair vizu,zatim jos jednu godinu,jer sam ostala extension program (2 god) valjda me ne pocnu da dave za tu turisticku vizu
hvala unaprijed na odgovorima
 
Ako si legalno ostala u USA, nema razloga da se brines kako ti nece odobriti turisticku vizu. Dokle god je legalno, to je OK.
Proces za turisticku nije tezi - isti je kao i uvek.
Mada ne razumem kako hoces da se prebacis sa jedne na drugu vizu iz US... Zar ne treba da dodjes u BG (US Ambasadu) da bi dobila turisticku vizu?
 
nemam pojma,ima opcija za mijenjanj statusa pa da ne moram dolaziti u BG.
pa da legalno sam samo trazim foru da oatnem malo duze posto zavrsim ako Au Pair.
zvacu advokata,pa ce mi on sve reci
 
Pozdrav!
Da li neko zna kakva je procedura za dobijanje americke turisticke vize sa multi ulascima?! Ja sam 2 puta bila u Americi na J1 vizu, naime jos uvek sam u Americi ali za 3 dana idem kuci. Htela bih u decembru ponovo ovde doci, aplicirala bih za turisticku pa kakva je procedura i da li je uredu sto jos uvek nisam zaposlena vec jos uvek studiram?!

Hvala za pomoc!
 
jeli imao neko isao neko na ovaj proces do sad i dali se teze dobija
da napomenem ja sam Au Pair i hocu da se prebacim na turisticku vizu kad zavrsim sa programom(ima li neko da je vec bio Au Pair pa ostao kao turista)
mislim ako su mi vec jednom odobrili Au pair vizu,zatim jos jednu godinu,jer sam ostala extension program (2 god) valjda me ne pocnu da dave za tu turisticku vizu
hvala unaprijed na odgovorima

To ce malo teze ici, jedna poznanica je prosle godine bila u slicnoj situaciji, odradila godinu dana Au Pair , trazila produzenje vize ali nije dobila. Nisam siguran da li se status vize moze menjati dok si u USA.
 
Pozdrav!
Da li neko zna kakva je procedura za dobijanje americke turisticke vize sa multi ulascima?! Ja sam 2 puta bila u Americi na J1 vizu, naime jos uvek sam u Americi ali za 3 dana idem kuci. Htela bih u decembru ponovo ovde doci, aplicirala bih za turisticku pa kakva je procedura i da li je uredu sto jos uvek nisam zaposlena vec jos uvek studiram?!

Hvala za pomoc!

E, pa devojcice... multi ulazak ne mozes da trazis. Procedura je da trazis turisticku vizu... i onda ti oni odrede na koliko dugo...
Ako trazis turisticku, onda moras da prilozis da imas finansije za tvoj odmor (jer trazis turisticku vizu)... ili da imas kod koga da 'odsednes', tj. ko ce da ti finansira smestaj/hranu i sl.
 
E, pa devojcice... multi ulazak ne mozes da trazis. Procedura je da trazis turisticku vizu... i onda ti oni odrede na koliko dugo...
Ako trazis turisticku, onda moras da prilozis da imas finansije za tvoj odmor (jer trazis turisticku vizu)... ili da imas kod koga da 'odsednes', tj. ko ce da ti finansira smestaj/hranu i sl.

Hvala na odgovoru!
Koliko je novca potrebno? Ja bih imala do 10000$. Imala bih i garantno pismo. Ali da li mislis da obzirom da sam vec 2 puta bila i ispostovala ih vracanjem u zemlju u predvidjenom roku, mogla dobiti na 3 godine sa multi ulascima?!
Pozz...
 
Posto kao turista namjeravam ''malo'' u USA da idem,sta jos od dokumenta treba,osim garancije?
Je li treba potencirati to da cu se vratiti,ozenjen sam otac 3djece,vlasnik preduzeca,kao i nekretnina u u Bosni.Da li je to dovoljno?
 
Hvala na odgovoru!
Koliko je novca potrebno? Ja bih imala do 10000$. Imala bih i garantno pismo. Ali da li mislis da obzirom da sam vec 2 puta bila i ispostovala ih vracanjem u zemlju u predvidjenom roku, mogla dobiti na 3 godine sa multi ulascima?!
Pozz...

10.000 je svakako dovoljno za dobijanje vize... ali ne znam da li je dovoljno za vizu na 3 godine. Turisticka se retko daje duze od par meseci mladima.
Moji su mi bili u posetu nedavno (preko 50god svaki) i dobili su vizu na 3 godine... ali zato sto su oboje penzioneri, imaju imovine i 'korenje' u Srbiji, pa nije velika verovatnoca da ce ostati u USA.
Da skratim: na koliko ces dobiti vizu zavisi samo od onog sluzbenika u US Ambasadi. Kako on/ona proceni, toliko dobijes.
Ali ne mozes traziti 'turisticku vizu' na 3 godine... ima samo da te pitaju: "kakav ti je to odmor?".
 
Posto kao turista namjeravam ''malo'' u USA da idem,sta jos od dokumenta treba,osim garancije?

Sto vise dokumenata koji potvrdjuju da ides kao turista i vracas se nazad (u predvidjenom roku) - to bolje.

Je li treba potencirati to da cu se vratiti,ozenjen sam otac 3djece,vlasnik preduzeca,kao i nekretnina u u Bosni.Da li je to dovoljno?

Da, da, da, da... A da li je to dovoljno, zavisi od sluzbenika u US ambasadi koji ce te intervjuisati.
 
Koji je redosljed za dobijanje vize?
Prvo gar pismo,pa se najavim u ambasadu ili sakupiti dokumentaciju,pa otici na iintervju?
Da li dokumnta trebaju biti originali na uvid,ovjerene kopije ili samo kopije?Pri tom mislim,rjesenje o registraciji preduzeca,posjedovni listovi,vjencani list,rodni listovi djece.
Sta bi jos trebalo kao dokaz navesti da cu se ,svakako,vratiti?
Posto idem u u Seatle drzava Washington-kod Microsofta,rodjak mi rece da i Kandsku vizu ''izvadim'' da odemo u Vankuver,kaze kada vide da je USA viza odobrena,za Kanadu nema problema.
Da li je to tacno?
 
Kad odes na intervju treba da pokazes svu dokumentaciju koju imas... tako da treba da imas svu dokumentaciju pre nego sto odes na intervju...
Treba da uplatis u Raffaisen banci 10$ da bi dobio neki pin.. .onda sa tim pinom zakazes razgovor u ambasadi...
Sto se dokumenata tice - originali su najbolji. Samo ih poneses, oni ih pogledaju i vrate ti posle... nece ih zadrzati...
Sto se Kanadske vize tice - ne znam... A, inace zlajo, dolazis mi u komsiluk :)
 
Da li neko zna da li moze da se podnese zahtev za bracnu vizu i u americkoj ambasadi ili samo direktno preko centra u USA?Kakva je procedura?Da li se krace ceka na vizu ako se trazi preko ambasade?

Pretpostavljam da pricas o tzv Prospective Marriage vizi , pa moguce je da se aplicira u bilo kojoj USA ambasadi samo je problem ako je tovj verenik u USA a ti u Srbiji, jer cete morati u tom slucaju dokazati da je taj vas buduci brak genuine sto bi rekli.

A to sam ti objasnio u jednom od postova na temi u vezi one tur. vize pre par nedelja koju si postavila. Mislim da si uradila nepromisljenu stvar aplicirajuci za vizu bez ikakvih dokaza da ces se vratiti pa si jos navela da imas verenika u USA, naravno da je visa officer odmah posumnjao da ces se tamo i vencati i `ladno te odbio.

Najlaksi a ujedno i najbrzi nacin da se ti dokopas te vize je da vas dvoje odete u USA ambasadu i aplicirate za pomenutu vizu, naravno u tom slucaju bi on morao da dodje u Srbiji, u protivnom, ne preostaje ti nista drugo nego da se upustis u avanturu dokazivanja iskrenosti vase buduce bracne veze, ali problem je sto vec imas odbijenicu pa bi cela stvar mogla da se zakomplikuje.
 
Definitivno cemo da se vencamo ovde jer je on zapeo da to bude ovde u i dolazi uskoro tako da cemo morati da trazimo bracnu vizu.Zato pitam da li za tu vizu moze ovde da se aplicira, jer znam da se mnogo dugo ceka ako se zahtev podnese u USA.Mozda je preko ambasade brze.Znam da je nepromisljeno bilo sto sam aplicirala za turisticku vizu, znala sam ja da su sanse da me odbiju mnogo velike ali htela sam bar da pokusam.Koliko sam ja procitala po raznim drugim forumima, odbijena turisticka viza ne moze mnogo da utice na bracnu.A nigde ne mogu da nadjem da li u nasoj zemlji moze direct consular filing ili ne, a ne znam da li mogu da pozovem ambasadu da pitam, a da ne uplacujem onih 10$.Ako imas jos neku informaciju, znacilo bi mi puno.Hvala na odgovoru.
 

Back
Top