Američka viza

gnin:
Da, ona se i plasi da to ne pogorsa stvari. Sigurno da joj to ne moze pomoci ali oni mozda mogu videti nekako da je sestra tamo. Isto prezime, ista adresa ovde...
Da li oni uopste rade tako detaljne provere/poredjenja?

Oni mogu sve da provere ako im se hoce. Ne secam se dobro aplikacije za USA vizu, ali sta ima da navodi da joj je sestra tamo kada je ona na temporary vizi, ona nije drzavljanin USA pa da navodi da ide kod nje u posetu i tome slicno.

Ona ce svakako navesti tu nejnu drugaricu kod koje ide u posetu.
 
Nazalost, ima jedan odeljak u formularu u kome pitaju da li je neko od blize rodbine(roditelji, brat, sestra...) u USA i sa kojim statusom. Ako jednostavno nista ne navede, plasi se da oni mozda to primete. Sta znam, mozda treba da rizikuje i nista ne navodi.
 
Da li neko moze da mi da informaciju.Planiram pocetkom septembra da idem u USA.Imam turisticku,multi vizu koja istice sredinom septembra,pa me zanima da li je moguce produziti istu u Beogradu ili moram da trazim novu? I da li mogu da predam zahtev za novu vizu pre nego sto mi istekne postojeca? Hvala.
 
For gnin:
Koliko se secam u formularu DS-156 treba da navedes da li imas rodjake u US koji imaju drzavljanstvo ili boravisnu vizu (green card). Nema odeljka u kojem treba da navedes rodbinu koja je u US kao turista, student i sl.

For Cinderella 2:
Znam osobu koja je produzila tri puta turisticku vizu iz US, nije dolazila kuci. Samo ti treba sponzor (npr. na osnovu kojeg si dobila turisticku vizu) i taj sponzor treba da izjavi da hoce i dalje "da te izdrzava". Sve moze da se sredi iz US.
 
Cao!
MOZE LI NEKO DA MI POMOGNEEEEE...?

Vencala sam se sa kanadskim drzavljaninom u januaru ove god,pre toga ziveli zajedno 3 godine. On je otisao u Kanadu pre dva meseca, poceo da radi,poslao mi garanciju da dodjem da ga posetim.Odbili su me,kazu da moram imigracionu. Da li je to istina? Da li to znaci da se necemo videti, pa...najmanje godinu dana :-(

DA LI TAKODJE,NEKO MOZE DA MI ODGOVORI, DA LI MOJ MUZ MORA DA RADI GODINU DANA DA BI PODNELI PAPIRE ZA SPONZORSTVO,JER JE SKORO POCEO DA RADI I KOLIKA JE MINIMALNA ZARADA KOJU ON MORA DA IMA DA BI PODNELI PAPIRE?

HVALAAAA UNAPRED :)
 
mala maja:
Cao!
MOZE LI NEKO DA MI POMOGNEEEEE...?

Vencala sam se sa kanadskim drzavljaninom u januaru ove god,pre toga ziveli zajedno 3 godine. On je otisao u Kanadu pre dva meseca, poceo da radi,poslao mi garanciju da dodjem da ga posetim.Odbili su me,kazu da moram imigracionu. Da li je to istina? Da li to znaci da se necemo videti, pa...najmanje godinu dana :-(

DA LI TAKODJE,NEKO MOZE DA MI ODGOVORI, DA LI MOJ MUZ MORA DA RADI GODINU DANA DA BI PODNELI PAPIRE ZA SPONZORSTVO,JER JE SKORO POCEO DA RADI I KOLIKA JE MINIMALNA ZARADA KOJU ON MORA DA IMA DA BI PODNELI PAPIRE?

HVALAAAA UNAPRED :)

Neka pocne proceduru Family sponsroship, i eto te u kanadi za nekih 6 meseci, mozda i ranije.

Znaci , on mora to da pokrene u Mississagua-i, pokraj toronta, tamo je centrala imigracionog, znaci posalje sve vase podatke, vencani list, itd, neka se raspita kod njih, sve ce mu tamo objasniti. Kada oni to odobre, oni to salju za Bec i tamo ti se resava cela stvar, ne traje dugo.
On bi trebalo da podnese T-4 obrazac imigracionom o placenom poreze za proslu godinu na osnovu kojih se vidi kolika su mu bila primanja. Opet, neko kaze da to nije tako bitno, ne znam, ali neka posalje sve sto ima od tih papira. Jer radi se o tome da on mora da potpise izjavu da ce te izdrzavati najmanje 3 godine, tj. drzava sa obezbedjuje da ti neces traziti nikakvu socijalnu pomoc kada dodjes u Kanadu, razumes. E iz tog razloga oni traze taj obrazac o placenom porezu.

U svakom slujcaju, nemoj da brines, neka od odmah pokrene procedurtu i eto vas ponovo zejedno, uskoro.

Srecno.
 
A znaci ipak izgleda treba proslogodisnji T4! A moj muz je samnom bio u Srbiji prosle godine i nije imao nikakvih primanja.
Zato jos niko sa sigurnoscu ne moze da nam kaze da li on treba da radi godinu dana pa da onda predamo papire za sponzorstvo...
 
mala maja:
A znaci ipak izgleda treba proslogodisnji T4! A moj muz je samnom bio u Srbiji prosle godine i nije imao nikakvih primanja.
Zato jos niko sa sigurnoscu ne moze da nam kaze da li on treba da radi godinu dana pa da onda predamo papire za sponzorstvo...

Moze i neki njegov rodjak da podnese proslogodisnje poreske prijave - kao on mu pomaze da te sponzorise . Moja svekrva je tako dobila green card u USA - brat njenog muza je podneo poreske prijave i pomagao njenom muzu tj svom bratu da je sponzorisu.
 
soygirl:
Moze i neki njegov rodjak da podnese proslogodisnje poreske prijave - kao on mu pomaze da te sponzorise . Moja svekrva je tako dobila green card u USA - brat njenog muza je podneo poreske prijave i pomagao njenom muzu tj svom bratu da je sponzorisu.

Ali ovde se radi o Kanadi........nisam siguran da to moze. Najbolje je da se raspita o tome u imigracionom.
Radi se o tome da njen muz mora da potpise izjavu u kojoj ce je izdrzavati najmanje 3 godine.
 
Evo samo kao informacija, mozda nekome posluzi, devojka koju sam pominjao u postovima gore, dobila je vizu pre neki dan. Ipak je navela sestru koja je u USA. Samo su je pitali sta ona tamo radi i nista vise.
 
Tacno - mora se navesti koga imas u USA jer ako slazes odbicete za vizu ... oni SVE znaju veruj mi. Od moje drugarice mama je isla za vizu i nije napisala da joj je cerka ovde jer joj nije ona slala garanciju nego ko zna ko...i ovi pole celog intervjua ( koji je isao lepo ) pitaju " Gospodjo a sta vama dodje ta i ta" i kazu ime njene cerke i ova se sledila i kao pa cerka i oni pitaju a sto je niste napisali vde i to...i odbiju je za vizu.
Tako da naravoucenije - uvek treba sve reci jer oni i ovako sve znaju.
 
klika:
Ali ovde se radi o Kanadi........nisam siguran da to moze. Najbolje je da se raspita o tome u imigracionom.
Radi se o tome da njen muz mora da potpise izjavu u kojoj ce je izdrzavati najmanje 3 godine.

Da,po svoj prilici ne moze tako za Kanadu. Rekli su nam da ne mora da radi godinu dana pa da predamo dokumenta. A nema ni minimalne plate koju mora moj muz da prima?!

Eto, u fazi sam popunjavanja formulara, skinula sam sa interneta sve formulare i uputsva za apliciranje.
Samo, nigde ne pise da li treba mozda, da vadim iz MUP-a potvrdu o kretanju, jer moram da odgovorim na pitanje gde sam sve bila tj. na kojim adresama sam bila u proteklih 10 godina! Moje kretanje i mesto gde sam prijavljena u licnoj karti nisu ista (npr. kad sam studirala bila sam u Bg-u ali prijavljena u drugom mestu, kod roditelja)

Pise da iz Mup-a treba samo uverenje o nekaznjavanju.
Mislim da je ovo pitanje za Klika :)

Pozdrav!
 
mala maja:
Da,po svoj prilici ne moze tako za Kanadu. Rekli su nam da ne mora da radi godinu dana pa da predamo dokumenta. A nema ni minimalne plate koju mora moj muz da prima?!

Eto, u fazi sam popunjavanja formulara, skinula sam sa interneta sve formulare i uputsva za apliciranje.
Samo, nigde ne pise da li treba mozda, da vadim iz MUP-a potvrdu o kretanju, jer moram da odgovorim na pitanje gde sam sve bila tj. na kojim adresama sam bila u proteklih 10 godina! Moje kretanje i mesto gde sam prijavljena u licnoj karti nisu ista (npr. kad sam studirala bila sam u Bg-u ali prijavljena u drugom mestu, kod roditelja)

Pise da iz Mup-a treba samo uverenje o nekaznjavanju.
Mislim da je ovo pitanje za Klika :)

Pozdrav!


Koliko sam ja upucen , njih zanima gde si sve zivela u proteklih 10 godina, misli se na razlicite drzave, i to duze od 6 meseci. Znaci, samo u tom slucaju moras imati potvrdu iz policije date drzave u kojoj si zivela duze od tih 6 meseci i da ti je rekord cist. Ja sam to morao da vadim iz Dominikane , bilo je malo peripetija ali sta da se radi, sto se mora, mora se, sa ovima iz imigracionog se nije igrati skrivalica.
 
Da li neko zna koliko oni godina drze to u arhivi? Ja sam ostala malo duze nego sto sam trebala pa sada ne smem da vadim vizu jer ce verovatno da me provale. Htela sam da napisem da nisam nikada bila :lol:
 
Immcan:
Treba mu da zaradi najmanje $35.000 plata da bi mogao da te sponzurise.

Pa dok pocne toliko da zaradjuje treba mu najmanje godinu dana, jer jke poceo da radi tek pre odredjenog vremena, bio je u Srbiji do tad,a ako smo razdvojeni godinu dana vise nemamo pravo na sponzorstvo. Tako kazu u imigracionom, a takodje nisu precizirali kolika treba da zaradjuje godisnje?
 
mala maja:
Pa dok pocne toliko da zaradjuje treba mu najmanje godinu dana, jer jke poceo da radi tek pre odredjenog vremena, bio je u Srbiji do tad,a ako smo razdvojeni godinu dana vise nemamo pravo na sponzorstvo. Tako kazu u imigracionom, a takodje nisu precizirali kolika treba da zaradjuje godisnje?

Koje imigraciono ti je reklo da ne moze da te sponzorise ako ste razdvojeni vise od godinu dana? Glupost nevidjena..........
 
mala maja:
...
Samo, nigde ne pise da li treba mozda, da vadim iz MUP-a potvrdu o kretanju, jer moram da odgovorim na pitanje gde sam sve bila tj. na kojim adresama sam bila u proteklih 10 godina! Moje kretanje i mesto gde sam prijavljena u licnoj karti nisu ista (npr. kad sam studirala bila sam u Bg-u ali prijavljena u drugom mestu, kod roditelja)
...
Ja sam u formularu navela realno stanje, dakle adrese na kojima sam zaista stanovala, i prilozila jedan papir na kome sam napisala podatke o kretanju iz licne karte. Dodala sam da je to u Srbiji uobicajena stvar, da gazde ne prijavljuju stanare i da mi se zato adrese na kojima sam stvarno boravila i one iz licne karte ne poklapaju. Ne znam da li je ovo bilo neophodno ali nisam nista htela da rizikujem i sve je na kraju bilo ok. Ne treba da trazis potvrdu o kretanju iz MUP-a. Te zvanicne dokumente vadis samo na njihov zahtev, a oni to od tebe nisu trazili.

Podrav
 
javorka:
Ja sam u formularu navela realno stanje, dakle adrese na kojima sam zaista stanovala, i prilozila jedan papir na kome sam napisala podatke o kretanju iz licne karte. Dodala sam da je to u Srbiji uobicajena stvar, da gazde ne prijavljuju stanare i da mi se zato adrese na kojima sam stvarno boravila i one iz licne karte ne poklapaju. Ne znam da li je ovo bilo neophodno ali nisam nista htela da rizikujem i sve je na kraju bilo ok. Ne treba da trazis potvrdu o kretanju iz MUP-a. Te zvanicne dokumente vadis samo na njihov zahtev, a oni to od tebe nisu trazili.

Podrav
OK
Hvala :)
 
mala maja:
Imigraciono u Misisagi gde se i predaju dokumenta, a pise i u uputstvu za sponzorisanje

To pravilo nikada nije bilo, jedino ako nisu uveli nesto novo ali suvise glupo zvuci. Pa naravno da ste razdvojeni kada ti teoretski ne mozes da zivis sa njime u Kanadi jer nemas papire.

Kako onda ljudi sponzorisu svoje roditelje posle X godina boravka u Kanadi.
 
a jel zna neko kako izgleda intervju kad sletis na aerodrom sa turistickom vizom?
na osnovu cega ti daju sto duzu boravisnu vizu?
kako to upste izgleda,sta treba da se kaze?
 

Back
Top