Američka viza

e vako bio sam u americi na b1b2 izasao sam 5 dana pre isteka I-94 i sad kad sam izlazio iz usa taj papiric uzela je sluzbenica agencije sa kojom sam letio i zanima me da li ona to prosldjuje vlstima i kako to ide...

Cekaj, sta znaci sluzbenica agencije? I-94 su trebali da ti uzmu na aerodromu prilikom cekiranja za povratak. Ako je tako, onda je sve OK.
 
HELP ! HELP !
Juce sam odbijena za turisticku vizu. Preplakala ceo dan.... :((
Isla dva puta J1, vratila se na vreme. Stan na moje ime, kola, sredstva na racunu 1000e, nezaposlena.....
Plasila se da napisem da honorarno radim u skoli plesa kao instruktor i nastupam za istu jer nisam prijavljena ali vidim da je njima samo bitna potvrda pa da sam ispala glupa sto nisam i to ponela.
Pitali su me od kad ne radim, rekla da sam u novembru zavrsila fax. Kod koga idem - kod druga. Cime se bavi i naravno da mi je jezik brzi od pameti i rekla d ima svoje prodavnice i kako sam to rekla shvatila sam sta ce pomisliti i naravno pitao kakve prodavnice i vec sam se pogubila i samo mi rekao znaci radices tami i dok sam ja rekla ne on je vec dao papir sa obrazlozenjem da danas nisam pogodan kandidat i da pokusam kad dodje do neke promene.

E, sad....zelim da pokusam opet...
da li je ok uraditi to uskoro tj. zelela bih pocetkom juna da odem?
mogu li da promenim kod koga idem? Hoce li im sad biti sumljivo sto ne idem kod istog prijatelja?
Ponesem potvrdu da honorarno radim? tj. nisam prijavljena.
Na racun stavim 3000e za 2 nedelje (prvi put sam napisala da idem na 3, a malo para imala na racunu)?
I da, imam mamu i brata ovde...trebam li nesto od njih da uzmem kao potvrdu da imam porodicu iako ne zivim sa njima?

HVALA UNAPRED
 
HELP ! HELP !
Juce sam odbijena za turisticku vizu. Preplakala ceo dan.... :((
Isla dva puta J1, vratila se na vreme. Stan na moje ime, kola, sredstva na racunu 1000e, nezaposlena.....
Plasila se da napisem da honorarno radim u skoli plesa kao instruktor i nastupam za istu jer nisam prijavljena ali vidim da je njima samo bitna potvrda pa da sam ispala glupa sto nisam i to ponela.
Pitali su me od kad ne radim, rekla da sam u novembru zavrsila fax. Kod koga idem - kod druga. Cime se bavi i naravno da mi je jezik brzi od pameti i rekla d ima svoje prodavnice i kako sam to rekla shvatila sam sta ce pomisliti i naravno pitao kakve prodavnice i vec sam se pogubila i samo mi rekao znaci radices tami i dok sam ja rekla ne on je vec dao papir sa obrazlozenjem da danas nisam pogodan kandidat i da pokusam kad dodje do neke promene.

E, sad....zelim da pokusam opet...
da li je ok uraditi to uskoro tj. zelela bih pocetkom juna da odem?
mogu li da promenim kod koga idem? Hoce li im sad biti sumljivo sto ne idem kod istog prijatelja?
Ponesem potvrdu da honorarno radim? tj. nisam prijavljena.
Na racun stavim 3000e za 2 nedelje (prvi put sam napisala da idem na 3, a malo para imala na racunu)?
I da, imam mamu i brata ovde...trebam li nesto od njih da uzmem kao potvrdu da imam porodicu iako ne zivim sa njima?

HVALA UNAPRED

Pa bas mi je krivo. :(( Jesi ponela kopiju Ugovora za stan da dokazes da je na tvoje ime? Mozes da podneses zahtev kad god hoces ponovo ali su ti sigurno rekli "cim se tvoja situacija promeni" Ja licno bih gledao da dobijem stalno zaposlenje i onda bih posle 6 meseci podneo zahtev za vizu.
To kod koga ides nije ni malo bitno jedino sto je bitno jeste da dokazes da imas cvrste veze sa Srbijom. Pusti tog prijatelja ili nekog drugog gledaj da dokazes da imas veze sa Srbijom. (Od prodice si mogla samo da doneses kopije njihovih pasosa ili njihove pasose).

Zaposlenje je jedan vrlo dobar uslov mada iskreno malo mi cudno da su te odbili ako si donela kopiju Ugovora da imas stan na svoje ime. Taj uslov bi trebalo da je ili dovoljan ili blizu dovoljnog.

Jesi bila kod onog malo tamnijeg? Taj je zajeban

ps: ovo je jos jedan slucaj kada ljudi umesto da dokazu da imaju cvrste veze sa Srbijom dokazuju cvrste veze sa USA i naravno da ce zbog toga da ih odbiju. :(
 
Poslednja izmena:
Da li vredi da odnesem u ambasadi potvrde da su moji roditelji zaposleni, i nekretnine koje se vode na moje roditelje (kuca i plac)? Jeli to neki dokaz za cvrstu vezu sa Srbijom?kada se aplicira za h2b vizu
 
O da, bitno je itekako. Od momenta kad je spomenula druga, tok intervjua se promenuo u potpunosti i vrlo brzo je s njom zavrsio u negativnu korist, naravno.
Naravno bitno je u tom smislu sto je to u stvari negativno. Tu si u pravu, mozda sam pogresno interpretirao tu recenicu. :(
Imati nekoga u USA je u stvari lose (od kada daju vize na 10 god) jer to samo pokazuje da postoje sanse da cete ostati tamo a ako idete da vidite New York sami iz cista mira onda je to ok.

Glupo ali tako je.
 
Vrhunski ....shmrc...hvala sto se solidarises sa mnom....
Da, tacno se tok razgovora promenio, ja sam se pogubila i zamuckivala i ode sve gde ne treba, uffffff....Definitivno najvazniji je razgovor, tj. tvoj stav...Mozda bih i prosla bez zaposlenja ali cim sam rekla da drug ima prodavnice odmah se misli da idem da radim grrrr...

I sta sad? Kako posle odbijenice stoje stvari?
Pokusala bih opet ali naravno ovaj put bih i ponela potvrdu da honorarno radim ali sta ako me pitaju zasto to nisam ranije rekla? Bas sam bila uplasena....a i koliko njima znaci to sto sam pomocni instruktor plesa, a i imam nastupe? I da, mama ima jedan stan koji izdaje a kirija naravno ide meni pa mozda da i to navedem kao prihod?


I da, ponela bih i pasose od porodice da vide da ipak nisam siroce i imam nekoga ovde.

Sad imam stotinu ideja i zao mi je sto pre razgovora nisam svratila ovde :(
 
Vrhunski ....shmrc...hvala sto se solidarises sa mnom....
Da, tacno se tok razgovora promenio, ja sam se pogubila i zamuckivala i ode sve gde ne treba, uffffff....Definitivno najvazniji je razgovor, tj. tvoj stav...Mozda bih i prosla bez zaposlenja ali cim sam rekla da drug ima prodavnice odmah se misli da idem da radim grrrr...

I sta sad? Kako posle odbijenice stoje stvari?
Pokusala bih opet ali naravno ovaj put bih i ponela potvrdu da honorarno radim ali sta ako me pitaju zasto to nisam ranije rekla? Bas sam bila uplasena....a i koliko njima znaci to sto sam pomocni instruktor plesa, a i imam nastupe? I da, mama ima jedan stan koji izdaje a kirija naravno ide meni pa mozda da i to navedem kao prihod?


I da, ponela bih i pasose od porodice da vide da ipak nisam siroce i imam nekoga ovde.

Sad imam stotinu ideja i zao mi je sto pre razgovora nisam svratila ovde :(

Sad sta god da kazes problem je sto imas nekoga u US.
Treba ti dosta jaci dokaz da ces se vratiti. Na zalost kako sad da kazes da nemas nikoga kad si vec jednom rekla da imas "druga" :(((

Nadji stalno zaposlenje sacekaj da prodje neki period recimo 6-10 meseci i probaj ponovo. Poneses orginal radnu knjizicu na uvid i dobices.
Tako bih ja uradio.
 
Poslednja izmena:
Jaaaaaooooj :(((( pa zar je moguce da ako imam stalni posao ovde veca je sigurnost da cu se vratiti nego porodica, stan, kola, sredstva???? Uzas.
Pa da nemam nikoga i nista ovde , da radim u nekom butiku za 15 000din zar bi lakse dobila vizu? pa takvi nemaju razlog da se vracaju ovde gde jedva prezivljavaju!!! Uffff....a da, inace je jako lako dobiti stalno zaposlenje u ovoj drzavi odmah posle zavrsenog faxa, kao da ne znaju kakva je situacija.

Konkretno moja situacija ovde je takva da ne moram da radim bilo sta (brat i mama mi imaju firmu koja jako lepo radi i svake nedelje dobijam pare od njih, + kiriju od drugog stana + sto zaradim kao instruktor + ako uleti neki nastup). Cekam da se oslobodi mesto u mojoj struci (nece ljudi u penziju,pa nece) i jos imam u planu ako se ne zaposlim do jeseni idem na kurs sto nase ministarsvo raspisuje.

A taj drug koga sam navela je jedan od gazda kod kojih sam radila, dok je putovao po Evropi svratio je i do Srbije pa sam ga ugostila na par dana, i pre 2 godine se ozenio tako da ona fora da misle da idem da se udam ne postoji.
Meni je logicno da cim si bio preko J1 vize u USA imas nekog tj. da si ostvario neke kontakte i ostao dobar sa nekim....zar ne?

Imala sam plan da budem kod njih nedelju dana i odemo do LA jer ce u junu biti nastup i radionica od svetskih igracica iz Amerike koje bih jako zelela da vidim i to bi mi puno znacilo u mom plesu i mojoj biografiji !

Tako bih opet sad pokusala i donela sva sva sva dokumenta, objasnila da NE ZELIM da ostanem tamo, to jednostavno nije moja zemlja snova!!!!!!!! Nije ni ova ali tu mi je navece bogatsvo (mama i brat).

Kako sad objasniti zasto nisam rekla odmah da honorarno radim?
Iskreno bila sam glupa i plasila sam se da ce to nastetiti mojoj skoli jer nisam prijavljena, a popunila sam bila on line da sam nezaposlena ali u objasnjenju sam napisala da honorarno radim ali kad sam dosla na pitanje da li radim odgovorila sam ne.

a i sledeci put kad me pita da li imam nekog u USA kako da kazem ne kad sam vec prosli put rekla da???
Ufff... sad bih prvo rezervisala hostel u NY, prijatelji bi dosli tamo pa bi nastavili u LA.

Bas ne volim kad ljudi misle da lazem! Kad se smejem a pricam istinu misle da lazem, a kad sam ozbiljna i lazem poveruju mi!!!! a ovde je bio problem sto sam pokusala da sakrijem da je drug ustvari jedan od gazda pa sam se spetljala jer nisam ocekivala to pitanje, bas sam redak debil. Ma i da sam lepo iskreno rekla da mi je bivsi gazda svejedno bi pomislili da idem da radim.
 
pa sad ne vredi da lazes :) gotovo je sad najbolje samo da nadjes stalan posao sacekas da prodje neko vreme i predas za vizu.
Mozda je logicno da ako si vec bio na J1 da imas nekoga tamo ali nisam siguran da si morala bas da ga navodis da ga imas tamo (mogla si da ides u hotel ko pravi turista) al sad sta je tu je.

Siguran sam da ce ti dati vizu samo da doneses dokaz da si stalno zaposlena a bez toga slucaj ti je bas klimav.
Pogotovo zbog tog druga koga si navela da imas tamo jer to samo dokazuje da ti imas cvrstu vezu sa US i da si potencijalno opasna da ces emigrirati.


Mislim jeste glupo na neki nacin zavisi kako se gleda na to :)
 
Imala sam plan da budem kod njih nedelju dana i odemo do LA jer ce u junu biti nastup i radionica od svetskih igracica iz Amerike koje bih jako zelela da vidim i to bi mi puno znacilo u mom plesu i mojoj biografiji !

Tako bih opet sad pokusala i donela sva sva sva dokumenta, objasnila da NE ZELIM da ostanem tamo, to jednostavno nije moja zemlja snova!!!!!!!! Nije ni ova ali tu mi je navece bogatsvo (mama i brat).

Razmisljas u pogresnom smeru, ti nisi odbijena zato sto nemas posao nego si odbijena zato sto je cika koji te je ispitivao posumnjao u tvoju iskrenost po pitanju motiva zbog kog zelis putovati. On ti je postavio pitanje, ti si se malo zbunila a onda te je on majstorski dokusurio.

Pravila apliciranja za americku vizu kazu da trebas pokusati ponovo u trenutku kada se promene OKOLNOSTI. Pod okolnostima se misli na one zbog kojih si odbijena, a ne svih okolnosti. Znaci, kod tebe je bila presudna okolnost kod koga i zasto ides, dakle nju treba da promenis. Eto, kazes da u junu u LA ima neka radionica za koju si profesionalno zainteresovana. Fokusiraj se na taj dogadjaj, stupi u kontakt sa organizatorima, trazi da te registruju kao ucesnika i trazi pozivno pismo. Budi dosadna, salji mailove, komuniciraj svakodnevno. Tako ces pokazati da si zainteresovana a prepiska moze da ti sluzi kao dokaz u ambasadi. Druga vise ne spominji, ako te budu pitali za njega reci da su on i supruga sada prezauzeti i da ne mogu da te prime.

Spremi malo bolje i pricu o svom materijalnom i profesionalnom statusu, sve se to racuna cak i ako nemas stalni posao. Bitno je da konzul vidi da se ti necim ozbiljno bavis u zivotu a taj ples je koliko vidim nesto u cemu si angazovana. Donesi slike sa takmicenja, diplome, novinske clanke... bilo sta sto dokazuje da se plesom bavis ozbiljno a ne samo da bi imala pokrice da odesh.

Ja bih ucinio tako i za mesec dana bih pokusao ponovo.
 
mika_hakkinen hvala ti puno, puno!!!!!!!

Sta cu kad sam sva pogubljena, ja sam dosla tamo potpuno nespremna i mislila sam da je za turiste razgovor na srpskom, kad me krenuo ispitivati na engleskom u isto vreme razmisljam da li sam lepo slozila recenicu, pravilno izgovorila i stotinu stvari u glavi! Sad znam sta me ceka i kako sve ide....

Ufff, sad cu da skupljam sva moguca dokumenta i od porodice, poneti svoje slike znaci sa nastupa i sve moguce sto to dokazuje pa krajem maja opet.
I jos par pitanja cisto da vidim jesam li skontala (plavusa je u pitanju :D )
Znaci sada slobodno ako me pitaju da li radim mogu da kazem da iako je to honorarno? I ako me pitaju koliko dugo mogu li slobodno da kazem dve godine iako sam im prosli put rekla da nemam posao? a ovo nisam spominjala da ne naskodim skoli jer nisam prijavljena, sad ce mi lepo napisati potvrdu. I sta unosim onda na on line obrazac pod posao -umetnik ili ostalo?
Kad me pitaju da li imam nekog tamo sada kazem ne, a ako me oni pitaju za druga koga sam prosli put navela kazem da su sad zauzeti i ne mogu da me prime.

Uuuuffff, koliko samo ljudi sto znaju lepo da muljaju prolaze bolje u zivotu! Ufff...

I navise me sad plasi sto im pored mog imena stoji da sam vec bila odbijena i vec mi reputacija opala i vec cu im biti sumljiva, bas nekako jadno se osecam a u isto vreme mi daje neku snagu da im objasnim da necu ostati tamo, da imam ovde sve i daaaa mogu li sledeci put da na pitanje neko slobodno razvezem pricu da bi im sto bolje objasnila ili bas moram biti kratka u odgovorima?
 
mika_hakkinen hvala ti puno, puno!!!!!!!

Sta cu kad sam sva pogubljena, ja sam dosla tamo potpuno nespremna i mislila sam da je za turiste razgovor na srpskom, kad me krenuo ispitivati na engleskom u isto vreme razmisljam da li sam lepo slozila recenicu, pravilno izgovorila i stotinu stvari u glavi! Sad znam sta me ceka i kako sve ide....

Ufff, sad cu da skupljam sva moguca dokumenta i od porodice, poneti svoje slike znaci sa nastupa i sve moguce sto to dokazuje pa krajem maja opet.
I jos par pitanja cisto da vidim jesam li skontala (plavusa je u pitanju :D )
Znaci sada slobodno ako me pitaju da li radim mogu da kazem da iako je to honorarno? I ako me pitaju koliko dugo mogu li slobodno da kazem dve godine iako sam im prosli put rekla da nemam posao? a ovo nisam spominjala da ne naskodim skoli jer nisam prijavljena, sad ce mi lepo napisati potvrdu. I sta unosim onda na on line obrazac pod posao -umetnik ili ostalo?
Kad me pitaju da li imam nekog tamo sada kazem ne, a ako me oni pitaju za druga koga sam prosli put navela kazem da su sad zauzeti i ne mogu da me prime.

Uuuuffff, koliko samo ljudi sto znaju lepo da muljaju prolaze bolje u zivotu! Ufff...

I navise me sad plasi sto im pored mog imena stoji da sam vec bila odbijena i vec mi reputacija opala i vec cu im biti sumljiva, bas nekako jadno se osecam a u isto vreme mi daje neku snagu da im objasnim da necu ostati tamo, da imam ovde sve i daaaa mogu li sledeci put da na pitanje neko slobodno razvezem pricu da bi im sto bolje objasnila ili bas moram biti kratka u odgovorima?
za turiste i jeste na srpskom, osim ako neko zeli na engleskom. (bar je tako bilo pre godinu dana, 99% aplikanata je pricalo na srpskom). sledeci put kad budes isla, smiri se, odgovaraj precizno, tečno i kratko. kao sa policijom :D ja sam se bila spetljala pred onim nasim likom sto ti uzima papire pre razgovora i shvatila sam, da ako tako budem i tamo govorila, znate, ne ovaj, nije ovo nego ono, necu dobiti vizu pa taman da sam neki obamin rodjak iz kenije. znači, šta te pita, to odgovaras, ne pretpostavljas na sta je ona sve mislila kad te to pitala (ili on, ja sam bila kod one mladje zene prijatnog izgleda :) )
ali pre svega treba da "sredis" status. mika ti je dao dobar savet, probaj tako, pa sta bude bude.. ako ti je već toliko stalo da sad odeš.
 
Znaci sada slobodno ako me pitaju da li radim mogu da kazem da iako je to honorarno? I ako me pitaju koliko dugo mogu li slobodno da kazem dve godine iako sam im prosli put rekla da nemam posao? a ovo nisam spominjala da ne naskodim skoli jer nisam prijavljena, sad ce mi lepo napisati potvrdu. I sta unosim onda na on line obrazac pod posao -umetnik ili ostalo?
Kad me pitaju da li imam nekog tamo sada kazem ne, a ako me oni pitaju za druga koga sam prosli put navela kazem da su sad zauzeti i ne mogu da me prime.

Uuuuffff, koliko samo ljudi sto znaju lepo da muljaju prolaze bolje u zivotu! Ufff...
ra
I navise me sad plasi sto im pored mog imena stoji da sam vec bila odbijena i vec mi reputacija opala i vec cu im biti sumljiva, bas nekako jadno se osecam a u isto vreme mi daje neku snagu da im objasnim da necu ostati tamo, da imam ovde sve i daaaa mogu li sledeci put da na pitanje neko slobodno razvezem pricu da bi im sto bolje objasnila ili bas moram biti kratka u odgovorima?

Kao sto rece Lin u gornjem postu, samo opusteno, kratko i jasno odgovaraj. I ja mislim da se razgovara na srpskom. Ako konzul pocne na engleskom, mozes da trazis da odgovaras na srpskom jer ces tako biti preciznija. Bar sam ja tako radio.

Sto se tice potvrde, ljudi (pogresno) misle da je americka ambasada istureno odeljenje MUP-a i da jedva cekaju da istrazuju da li neko radi na crno. Stvar je u sustini suprotna, ljudi koji sede tamo odlicno znaju kakve su prilike u Srbiji i na koji nacin stvari funkcionisu. Drugo, sluzbenik koji te ispituje predstavlja US vladu i ona mu je dala diskreciono pravo da te odbije bez obrazlozenja, dovoljno je da posumnja u bilo koji deo tvoje price.

Dakle, slobodno odnesi potvrdu koju ce ti poslodavac dati. Taj tvoj studio moze da napise i da si talentovana i perspektivna, da te oni podrzavaju i da bi poseta toj radionici u LA znacila mnogo na tvom profesionalnom unapredjenju (bla bla ...). Za online obrazac sama proceni sta da uneses, treba svakako da odgovara ostatku price. Tog drugara od prosli put spomeni, ne valja da lazes. Nenormalno bi bilo da je neko ko je bio na J1 nije upoznao nikoga u USA. Jednostavno, nastupi samouvereno jer ne mozes nista da izgubis, u najgorem slucaju mogu da te odbiju. Nastoj da izgradis cvrst "slucaj", budi sigurna u sebe. Znaci, ti si umetnik i zelis da ides da upoznas druge umetnike u USA i pri tome nesto naucis kako bi bila bolja u tome sto radis i kada se vratis da mozes da preneses na druge. Ne znam kako vise da objasnim ali sustina je da sama sebe prezentujes na takav nacin da covek preko puta tebe bude siguran da nece pogresiti ako di grantuje vizu. A to ces postici ako si sigurna u sebe i ako prvo sebe ubedis da znas sta hoces. Najbitnije je da na svako pitanje das siguran i smislen odgovor.

Sto se tice reputacije, nemoj da se brines: ona ti je bila nikakva prosli put, bice takva i sad. Ali, na kraju, ne prijavljujes se za guvarnantu kod Obaminih pa da tvoja reputacija nesto znaci.
 
Pozdrav svima,

imam neočekivanu i čudnu situaciju,tačnije problem. Ja sam muzičar, bio sam u američkoj ambasadi pre par dana i dobio vizu (odneo sam sve papire koji su potrebni - potvrdu da posedujem kuću, potvrdu da nisam osuđivan, raspored turneje, slike sa nastupa,iz studija...kao dokaz da sam muzičar...) par dana kasnije zvali su me iz ambasade i poništili vizu ( cancelled-cancelled mi stoji preko vize a hemijskom olovkom je napisano REVOKED 214(b) ) Službenik ambasade nam je rekao da mi nismo problem već da je došlo do problema u Americi ( tačnije da su zvali jedan od tih lokala u kome ćemo nastupati i da nisu dobili povratnu informaciju da ćemo tamo nastupati , pukim slučajem se javila osoba koja nije u organizaciji i nije upoznata sa tim delom posla).
Čuli smo se sa našim menadzerom koji je u Americi i koji je rekao da nije problem da pošalje potvrde da zaista nastupamo tamo i sve što treba.

E sada...takođe nam je rečeno da možemo ponovo da apliciramo i da smo mi legalni. Da li je moguće da je problem nastao zato što je par nas išlo jedan dan a par dana kasnije otišla su još 2-3 naših kolega koji nisu bili u mogućnosti da idu taj dan sa nama zbog privatnih obaveza.

Ako neko može da mi pomogne i da mi kaže šta sada treba da uradim i koje su šanse da nam ponovo daju vizu. Realno, to što mogu da zaradim tamo za 2 meseca ovde bi mi trebalo jednu godinu dana.

Srdačan pozdrav i hvala unapred.
 
Pusti ljude, ako je ovako kako si ispricao onda apliciraj ponovo i na intervju ces raspraviti sa konzulom da je doslo do zabune.
On te odobrio, u medjuvremenu proverio lokal, javila se kriva osoba koja nista ne zna i rekla da nema pojma o tome...i onda te tip prekrizio sto je i logicno :lol:
Neka vam menadzer ovaj put posalje sve potrebno i njegove kontakt informacije ustupite konzulu za proveru.
Sretno :)
 

Back
Top