Američka viza

ja sam prva godina fakulteta,tako da mi ispitni rok jos nije poceo,pocinje u januaru i imam i tu potvrdu,da moram biti pristuna da ne bih obnavljaja godinu,imam samo neka 2 kolokvijuma,finansiraju me roditelji,jer ja nemam primanja,nnisam zaposlena,idem kod prijateljice kao sto sam i pokazala,nemam nikog muskog da se udajem i slicno :D i ja mislim da mi je najveca mozda i jedina greska sto sam stavila toliko dugo,sledeci put necu,pa sta bude...
 
Dobro si shvatila i zaista ti zelim srecu naredni put. :)
Ja bih jos dodala da je na odbijenicu uticalo i tvoja trenutna situacija, da si prva godina i da nemas ispita polozenih. Naravno, to nije do tebe i nije tvoja greska, ali tako gledaju ovi koji odlucuju. Njih interesuju jedino dokazi crno na belo, prica suplja ih ne zanima.
Ja ti preporucujem da polozis koji ispit, jer sa praznim indeksom su sanse da opet bude isto.
Pozdrav :)
 
ja sam student,znaci izrzavaju me roditelji,imam 20 god,ja sam im odnela sve dokaze da cu se vrattiti i da moram da se vratim,i da imam imovinu ovde,i racune silne iz banaka,ma sve sve,dali su mi pism u kom ne pise nista konkretno,i receno mi je da DANAS nisam pozeljan kandidat,pitala sam kad opet mogu da podnesem zahtev,zena mi rekla kad god,znaci,tj. ja sumnjam da mi je jedina greska sto sam stavila da hocu tako dugo da ostanem,a ustavri sam ja to videla na nekom sajtu,guska,da je neki bitniji razlog odbijanja verovatno bimi rekli ne mozes narednih 6,7,8,9.... meseci da apliciras,nego mi rece da danas nisam pozelja,i apliciraj kad god hoces opet..jaooo nemam pojma

Vise je razloga sto su te odbili, ljudi su pobrojali najvaznije: tek si na pocetku studija, navela si da ostajes dugo itd. Svakako si pogrijesila kad si rekla da ces ostati 4 mjeseca, kod koga se ide u goste toliko dugo, ko ima toliko vremena da se brine o tebi?

Ambasada nikad ne kaze razlog zasto nekog odbije, to je jednostavno njihovo diskreciono pravo. Ne postoji rok koliko moras cekati na ponovnu aplikaciju ali je preporuceno da apliciras "kad se izmene okolnosti", a tebi je ostavljeno da razmisljas koje okolnosti.
 
ja sam prva godina fakulteta,tako da mi ispitni rok jos nije poceo,pocinje u januaru i imam i tu potvrdu,da moram biti pristuna da ne bih obnavljaja godinu,imam samo neka 2 kolokvijuma,finansiraju me roditelji,jer ja nemam primanja,nnisam zaposlena,idem kod prijateljice kao sto sam i pokazala,nemam nikog muskog da se udajem i slicno :D i ja mislim da mi je najveca mozda i jedina greska sto sam stavila toliko dugo,sledeci put necu,pa sta bude...

Danijela, otkud sad prijateljica kad si meni rekla drugačije. Ako i dalje razmisljas zasto su te odbili, evo ja cu ti reci, zato sto si slagala. Ja lepo rekoh, da kad se ide na razgovor da se NE LAZE i ne mulja nista, pa sta ti misli da su oni ovce i da nisu obuceni kako da prepoznaju "sumnjive" aplikante?
 
situacija se promenila,jer se decko vraca,a devojka iz srbije koja je takodje tamo,prijateljica,ona ostaje,ja i dalje zelim da odem za novu god..,tako da je on iskljucen iz te opcije da ga navedem,ostaje ona i nju sam navela da idem kod nje,jer ne mogu vise njega.
 
ok, onda se izvinjavam. ali nije retko da ljudi na forumima pricaju jednu pricu, a zapravo je nesto skroz deseto. kao da od pisanja na forumu zavisi da li ce neko dobiti vizu ili ne.
 
ma nista bre :) sto bih na forumu lagala,treba da se pomazemo ovde medjusobno ne da se lazemo :)
uh, kad bi znala koliko ih je.. ubijes se od objasnjavanja, savetovanja, kad ono čovek pola izmislio. na jednom forumu sam naletela na tipa koji je trazio savet za vizu, i sve ispricao, cime se bavi, koliko dece ima, ozenjen, kao ide na poslovni put, NEMA SANSE da se ne vrati u srbiju. ovde ga sve čeka, pa nije lud valjda da to sve ostavi. kad posle par strana i vise meseci isti covek se javlja sa pricom kako se ozenio za papire, pa ne znam ovo pa ono, nigde vise ni sitne dece ni zene u prici. ozbiljan slucaj.
 
Bolnica u Sinsinatiju trazila bi moje zaposlenje sa fakultetom TMF, biohemijsko inzenjerstvo i biotehnologija. Interesuje koje su mogucnosti za dobijanje radne vize i da li je to deficitaran kadar u Americi. Znanje engleskog mi je na skali 1-5, 3. Hvala!
 
Bolnica u Sinsinatiju trazila bi moje zaposlenje sa fakultetom TMF, biohemijsko inzenjerstvo i biotehnologija. Interesuje koje su mogucnosti za dobijanje radne vize i da li je to deficitaran kadar u Americi. Znanje engleskog mi je na skali 1-5, 3. Hvala!

Ako si dobio ponudu od njih, onda bolnica, tj. poslodavac mora predati zahtev da traze tebe da radis kod njih i da dobijes radnu vizu da dodjes raditi regularno.
Mogucnosti su dobre ako se izvrsi ovaj zahtev od strane poslodavca, a ti obavis sto se od tebe bude trazilo. :)
Vise o radnoj vizi mozes pogledati na http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1271.html
Sretno :)
 
zanima me da li neko ko ima tamo u americi neki biznis vec duze vreme moze da za nekoga trazi radnu dozvolu ili tako nesto slicno i kolike su mognucnosti dobijanja hvala :)))
Poslodavac iz Amerike moze traziti radnu dozvolu za npr. tebe, da mu dodjes raditi ukoliko dokaze da niko od 312 (+) miliona amerikanaca ne moze to raditi i da treba bas tebe :) U tom slucaju ces bez problema dobiti radnu dozvolu za rad u Americi.
Laksi nacin ti je, ako bas zelis, doci na usavrsavanje u Ameriku, odnosno ici putem studentske vize (Master, doktorat itd..)
Ili za pocetak uvek mozes probati programe tipa work&travel J1 vize....
 
Postovani prijatelji na forumu,koristim priliku da vas sve pozdravim,a posebno forumase koji sa svojim iskustvom,pravim informacijama i dobrom namerom zele da pomognu,svima onima kojima je to potrebno.Imam vise pitanja na ovu temu.Koliko je visok kriterijum za dobijanje turisticke vize za Ameriku u poredjenju sa nekadasnjim sengenskim vizama? Imam par viza iz sengena,uredne pasose i stare i novi.Sta je potrebno i pozeljno priloziti od papira za osobu,vlasnik radnje,srednjih godina,ozenjen,jedno dete.Koliko je novca potrebno na racunu u dolarima za period od 15-30 dana? Pretpostavljam,bar koliko sam procitao na nekim od postova da se prilaze izvod iz banke,da li se misli na devizni tekuci racun? Koliko je optimalno traziti na razgovoru kod konzula period ostajanja? Da li ima uticaja poznanstvo americkog drzavljanina inace naseg porekla, i da li se prilaze nesto od fotokopija njegovih dokumenata? Koliko sam shvatio vidim da za dobijanje americke turisticke vize nisu potrebne garancije kao sto je trebalo za sengen.Na sta je jos potrebno obratiti paznju prilikom podnosenja zahteva i koliko to okvirno kosta sa svim tim taksama?Hvala svima koji su raspolozeni da odgovore.Srdacan pozdrav!
 
Pozz svima,Dali moze neko da mi pomogne ako zna u vezi useljenickih viza,posto mi je sestra u usa i tamo ima legalan boravak i green kartu zanima me dali ja kao njen brat mogu da apliciram za useljenicku vizu?posto sam video da moze valjda samo ko ima drzavljanstvo,dali moze nekako i onaj ko ima green kartu i na koji nacin mogu?hvala unapred
 
Pozdrav svima,

po svemu sudeci za kratko vreme bi mogao dobiti USA L1 nonimmigrant poslovnu vizu.

Posto sam zbog toga ubrzao zenidbu i rokovi su kratki interesuje me:

Da li supruga moze da dobije vizu sa starim pasosem (bez promene prezimena) ili mora da vadi novi pasos pa onda da aplicira za vizu (ne znam hoce li biti vremena za to).


Unapred hvala!
 
Pozz svima,Dali moze neko da mi pomogne ako zna u vezi useljenickih viza,posto mi je sestra u usa i tamo ima legalan boravak i green kartu zanima me dali ja kao njen brat mogu da apliciram za useljenicku vizu?posto sam video da moze valjda samo ko ima drzavljanstvo,dali moze nekako i onaj ko ima green kartu i na koji nacin mogu?hvala unapred

Sestra treba imati drzavljanstvo. Spajanje obitelji je dug proces, dugo se ceka, pa uzmite i to u obzir.
 
please help
usao sam na turisticku vizu. desilo se to sto cu izgleda da se zenim ubrzo. i sad. oboje smo znaci u americi, ovdje bi se i vjencali.
1. koji je moj prvi korak poslije vjencanja vezano za papirologiju
2. da li cu moci raditi dok proces traje i kada
3. da li cu moci nazad u bosnu dok proces traje, posto je ovo bilo neplanirano imam tamo nezavrsena posla.

unaprijed hvala.
 
Vec vise od 5 godina radim za americku firmu POSREDNO preko firme u NS.

Posto se saradnja zavrsila, americka firma hoce da sponzorise dolazak nas trojice u US.

Ideja je bila H1B viza - medjutim nastao je problem zbog popunjenih kvota za Fiskalnu 2012.

L1 otpada jer nismo bili radnici americke filijale.


Ima li iko neku drugu ideju?

Inace mi imamo B vize sa kojima mozemo da udjemo u Ameriku ali naravno ne i da radimo..

Anyone???


Hvala
 

Back
Top