Američka viza

Dobri ljudi pomagajte...Ja i moj muz smo se prijavili za lutriju za Ameriku sad u oktobru,tj prijavio nas je covek koji je isto izvucen pre sest godina...Zanima me da li neko zna da li cemo sigurno da biti izvuceni jer imamo njegovu garanciju,bar bi tako trebalo...i da li kad popunjavamo formular za posao,oni nam nadju odmah pri dolasku,takodje smo culi da nam nalaze stan i da mozemo da biramo grad....i sta znate o ceni brodskog prevoza stvari...hvala unapred ali pomagajte,please:(
ala ste vi naivni :D
prvo, nema garancije da cete dobiti green card, jer je to lutrija - loto, znate valjda kako to ide. ako istu dobijete, niko vam tamo nece naci posao niti stan, sami se snalazite kako znate i umete.
jos jedan savet google --> zelena karta imate jedan jako dobar forum namenjen lutriji, pa krenite redom da citate, verujem da cete svasta novo saznati
 
Dobri ljudi pomagajte...Ja i moj muz smo se prijavili za lutriju za Ameriku sad u oktobru,tj prijavio nas je covek koji je isto izvucen pre sest godina...Zanima me da li neko zna da li cemo sigurno da biti izvuceni jer imamo njegovu garanciju,bar bi tako trebalo...i da li kad popunjavamo formular za posao,oni nam nadju odmah pri dolasku,takodje smo culi da nam nalaze stan i da mozemo da biramo grad....i sta znate o ceni brodskog prevoza stvari...hvala unapred ali pomagajte,please:(

I onda je mrmot zamotao čokoladicu u foliju.

Ako nije tajna, koliko vas je koštalo to zadovoljstvo?
 
idem u ponedeljak na intervju,prijavio sam se za turisticku vizu idem kod prijatelja,koji inace sve finansira.Inace sam nezaposlen,prikupio sam svu dokumentaciju ukljucujuci maticne izvode ukucana i da je ovo nas stan kao sto mi je baja na telefonu reko.jednostavnije ne moze biti :D
koje su mi sanse ?
 
malo ti je klimavo sa tim nezaposlen.....jel studiras? imas li papire da si studnet, kako ces ih uveriti da ces se vratiti u srbiju, ne radis, sta znaci NAS stan, da li si upisan na nekretnini ili samo roditelji? ono sta je tvoj zadatak, da ih papirima, dokazima uveris da te amerika uopste ne zanima.
 
Pozdrav svima....Da ne bih citala sve redom ako neko moze da mi odg. bar ukratko na ovu muku sto me muci danima:) Planiram da odem do Cikaga kod prijatelja medjutim i on je tamo ali nema papire.Naravno otisla bih kao turista ali problem je sto ja nemam nikoga tamo od rodbine, jednio neke poznanike. Zavrsila sam fax, zaposljena sam ali sam tek od pre mesec dana prijavljena. Moze li neko da mi kaze postoji li mogucnost da dobijem tu vizu ukoliko ne navedem nekog ko zivi tamo, jednostavno hocu da idem u Cikago sama za sebe.
Sta treba da uradim, neka me neko posavetuje vise ni sama nisam pametna? Ako vam nije tesko napisite mi neke predloge, meni je glava prepuna informacija bar neko neka mi pomogne...veliki pozdrav
 
Pozzz svima. Treba mi savet od vas, poludecu vise od informacija u glavi sve mi je pomesano:) Htela bih da idem da posetim druga koji je u Cikagu(ali nema papire) naravno turistickom vizom ali problem je u tome sto ja nikoga nemam tamo. Zna li neko da mi kaze postoji li mogucnost da dobijem vizu ako navedem neki rezervisan hotel kao mesto prebivalista dok sam tamo ili moram neke poznanike?
Ako mozete napisite mi ukratko jos neke ideje sta bi i kako mogla da uradim...
pozzzz
 
@sandrakv, bolje ti je da rezervises hotel i prikazes da ces u njemu boraviti, jer su male sanse da ce ti vizu odobriti ako kazes da ides kod prijatelja. Cak sta vise, ne spominji ga uopce iz razloga sto im ostavljas prostora za sumnju da se neces vratiti i/ili da ces se udati za njega.
Nema veze sto nemas nikoga u USA, zelis ici turisticki da vidis Chicago i to je to. Trebas imati dovoljno novca koliko planiras boraviti, prikupi dokaze koji te vezu za maticnu zemlju, tj. da im dokazes da ces se vratiti.
Sretno :bye:
 
Postovani
Ranije sam citala vasu temu i sakupila dosta dobrih informacija.
Naime moje pitanje je sada sledece.
Ako ima neko konkretnu i tacnu informaciju.

2010 sam dobila turisticku vizu na deset godina jer imam sina koji ima green card.
Ove godine tj 2011 god 22 marta otisla sam kod njega u posetu i dobila odobrenje na sest meseci.Izasla sam na vreme tj vratila se u septembru.
Moje pitanje je dali treba da cekam samo da pocne nova kalendarska godina tj 2012 u mom slucaju pa mogu ponovo da odem u Ameriku i ostanem tamo koliko mi odobre.Takvu informaciju smo nasli da se amerikanci odobravaju do sest meseci u jednoj kalendarskoj godini.
Ili je potrebno da se bude sest meseci u Srbiji dok se ne ispuni cela godina ,tj 6 meseci usa i 6 Srbija?
Unapred hvala
 
Nisam siguran šta nalažu propisi ali mogu da opišem iskustvo svoje kume. Ona ima male klince u USA i njih čuvaju 2 bake, njena majka i svekrva. Izmenjuju se u ciklusima od 4 meseca. Njena majka je otišla u januaru i vratila se u maju. Zatim je opet otišla početkom oktobra i vratiće se u januaru sledeće godine. U oktobru je na ulazu dobila 6 mjeseci u I-94.

Ne tvrdim da ćeš i ti tako proći, nego samo da ima i takvih iskustava pa se vrijedi dodatno raspitati. Možda je najbolje da nazoveš ambasadu i priupitaš.
 
Здраво свима.
Како видим да сте сви љубазни, замолила бих вас за савете по питању моје ситуације.

Ја сам Српкиња, дечко Американац. Дечко, е сада неко ће се смејати јер се ми нисмо упознали лично али смо у скоро свакодневном контакту преко скајпа и осталих интернет помагала. Упознали смо се док је он био на истоку (ратиште, јер ради у америчкој војсци) и од тада непрекидно причамо. На жалост, како се он тек пре пар дана вратио кући, нисмо до сада имали времена да дође.
Он ускоро треба да ме посети и ми разматрамо да се одмах и венчамо јер смо обоје сигурни да смо се нашли баш како ваља :) И желимо да се некако брзо ујединимоооо :heart:

Е сада.. мене занима... ваш савет, колико је све то практично, могуће и тако то.
Да нагласим да мене брак због папира НЕ ЗАНИМА, јер сам до сада имала две боравишне визе за Европу, једну на 18 и другу на 12 месеци (и то јаке државе, једна од њих је била Швајцарска), и нисам имала никаквих проблема нити сам покушавала да се удам јер једноставно нисам упознала неког ко ме је заинтересовао.
Такође, у случају да се венчамо сада, ја бих највероватније аплицирала за визу у Немачкој на годину дана (где сам тренутно на пробном раду и где се разматрамо венчати), и у случају да будем среће да је добијем (а до сада сам имала среће са визама, бар по Европи, па се надам да ће бити), дакле... ја бих тај период чекања за брачну провела у Немачкој радећи, и идући на интезивни курс немачког. Такође да нагласим да сам и студент Универзитета у Београду, међутим обавезна сам само на испитима. Хвала Богу таквим факултетима :)
Иначе, у иностранству радим као дадиља, тренутно са дететом са посебним потребама.
Да ли то може да ми помогне у смислу као неки "доказ" да се не удајем због папира?

Дакле... да ли је добра идеја да се ми сада венчавамо (ако нам Немачка дозволи хехехе), или да чекамо негде пред крај моје немачке боравишне у Немачкој па да идемо на вереничку?
Ја бих заиста више волела варијанту брачне, јер ћу бити пребукирана послом и школом, а и он послом, и просто би нам више одговарало да кренемо са процесом и посветимо се обавезама док нам се не одобри.
Јер венчаћемо се у сваком случају, само ја не знам која је варијанта боља.


Извините на подужем посту и хвала на информацијама :worth:

Поздрав! :mrgreen:
 
U principu ne mogu da ospore dobijanje useljenickog statusa supruzniku americkog drzavljanina osim ako ne procjene da je brak iz koristoljublja tj da se izigra zakon. Prakticno prevedeno, poznavajuci mnoge koji su pravili prave i lazne brakove, Amerika je liberalna po pitanju toga. Nema sanse da vam ne dozvole, osim da NE POMINJETE poznastvo putem neta tj da vam je to jedini kontakt. nadjite pricu da ste bili negdje skupa, nece vam niko traziti dokaze, nego da izgleda prirodnija. Net je sam po sebi sumnjiv. Ok je kao sredstvo komunikacije ali da on bude jedini podijum gdje se upoznajete, druzite, komunicirate, zaljubljujete i planirate brakove malo je previse virtuelno da bi oni progutali.
Ono sto moze da uspori sve, tj dobijanje statusa na osnovu braka je sklapanje braka van granica USA, da li to bila Njemacka ili Emirati manje im je bitno. Nije USA. Zasto ti ne bi uzela turisticku vizu i vjencala se sa njim u USA i onda si nedodirljiva. Mislim ako je tehnicki moguce. S obzirom da lutas po Evropi i imas dobru istoriju sa vizama, pripremis dokuemntaciju kojom dokazujes da si vezana za Srbiju, pripremis pricu i trazis blic posjetu u USA u svojstvu turiste i onda sve bez komplikacija realizuj.
Tu sam za dalju pricu ako razmisljas u ovom smjeru.
 
Apsolutno se ne slazem da ide turisticki u Ameriku i na tu prevaru odradi vencanje. Ni pod razno nemoj to ciniti!
Imas iskrenu vezu, planirate iskren brak i zajednicki zivot i nema ni jedne jedine potrebe da lazes za bilo sta. Time ces samo sebe ukopati i znaj da imigraciona sluzba nije ni malo naivna.

Sasvim je normalno upoznati partnera u virtualnom svetu, imas ovde http://www.visajourney.com/forums/ tonu prica i iskustva sa intervjua...nikom nije pravilo problem ako je upoznao partnera online i stupaju u valjan brak

@Енкобеи, vec sam ti odgovorila na temi koju si postavila i toplo ti savetujem da zapocnete proces bracne vize, prikupite dokumenta koja vam traze i proces onda ide veoma jednostavno i brzo.
Napisala si da tvoj decko planira uskoro da dodje i da se vidite, a potom i vencate.. tako da je to odlicno.

Nije tacno sto @slavisazv kaze da ti niko nece traziti dokaze. Hoce itekako. Morat ces poslati brzo papira, sto administrativnih, sto vasih privatnih - odnosno vasi dokazi o vezi pa da vas odobre. Ne mozes ti njima lagati da ste se uzivo upoznali ''tamo negde'' ako ne mozes to dokazati. Onda ces proci intervju u BG da bi uopce dobila vizu, a onda opet slede provere u Americi.

Uglavnom, kad se odlucis hoces li bracnu ili verenicku vizu, javi da ti napisem sve detalje o postupku. Ili jednostavno pogledaj stranicu visajourney.com i pronaci ces sve odgovore.
Imas i nase podforume na nasem jeziku pa mozes pricati s curama. :)
 
Poslednja izmena:
U principu ne mogu da ospore dobijanje useljenickog statusa supruzniku americkog drzavljanina osim ako ne procjene da je brak iz koristoljublja tj da se izigra zakon. Prakticno prevedeno, poznavajuci mnoge koji su pravili prave i lazne brakove, Amerika je liberalna po pitanju toga. Nema sanse da vam ne dozvole, osim da NE POMINJETE poznastvo putem neta tj da vam je to jedini kontakt. nadjite pricu da ste bili negdje skupa, nece vam niko traziti dokaze, nego da izgleda prirodnija. Net je sam po sebi sumnjiv. Ok je kao sredstvo komunikacije ali da on bude jedini podijum gdje se upoznajete, druzite, komunicirate, zaljubljujete i planirate brakove malo je previse virtuelno da bi oni progutali.
Ono sto moze da uspori sve, tj dobijanje statusa na osnovu braka je sklapanje braka van granica USA, da li to bila Njemacka ili Emirati manje im je bitno. Nije USA. Zasto ti ne bi uzela turisticku vizu i vjencala se sa njim u USA i onda si nedodirljiva. Mislim ako je tehnicki moguce. S obzirom da lutas po Evropi i imas dobru istoriju sa vizama, pripremis dokuemntaciju kojom dokazujes da si vezana za Srbiju, pripremis pricu i trazis blic posjetu u USA u svojstvu turiste i onda sve bez komplikacija realizuj.
Tu sam za dalju pricu ako razmisljas u ovom smjeru.

Хвала на одговору. Не знам одакле сада то да не траже доказе где смо се упознали а траже доказе да смо у комуникацији путем интернета :neutral:
Просто ми не иде у главу да би та прича прошла, а што се тиче одуговлачења процеса ми смо спремни на око годину дана јер толико сам ја спремна да прихватим посао овде. Надам се да процедура не би дуже трајала, или бар не много дуже :heart:
А о том савету за туристичку визу смо обоје размишљали, али увек се своди на исто - ДА НИЈЕ БАШ ЛЕГАЛНО, а како ми заиста желимо да будемо једно са другим, спремни смо на мало дуже чекање, али са тим да одрадимо крајње легално и без проблема.
:mrgreen:
У сваком случају, хвала ти на идеји. ;)

Apsolutno se ne slazem da ide turisticki u Ameriku i na tu prevaru odradi vencanje. Ni pod razno nemoj to ciniti!
Imas iskrenu vezu, planirate iskren brak i zajednicki zivot i nema ni jedne jedine potrebe da lazes za bilo sta. Time ces samo sebe ukopati i znaj da imigraciona sluzba nije ni malo naivna.

Sasvim je normalno upoznati partnera u virtualnom svetu, imas ovde http://www.visajourney.com/forums/ tonu prica i iskustva sa intervjua...nikom nije pravilo problem ako je upoznao partnera online i stupaju u valjan brak

@Енкобеи, vec sam ti odgovorila na temi koju si postavila i toplo ti savetujem da zapocnete proces bracne vize, prikupite dokumenta koja vam traze i proces onda ide veoma jednostavno i brzo.
Napisala si da tvoj decko planira uskoro da dodje i da se vidite, a potom i vencate.. tako da je to odlicno.

Nije tacno sto @slavisazv kaze da ti niko nece traziti dokaze. Hoce itekako. Morat ces poslati brzo papira, sto administrativnih, sto vasih privatnih - odnosno vasi dokazi o vezi pa da vas odobre. Ne mozes ti njima lagati da ste se uzivo upoznali ''tamo negde'' ako ne mozes to dokazati. Onda ces proci intervju u BG da bi uopce dobila vizu, a onda opet slede provere u Americi.

Uglavnom, kad se odlucis hoces li bracnu ili verenicku vizu, javi da ti napisem sve detalje o postupku. Ili jednostavno pogledaj stranicu visajourney.com i pronaci ces sve odgovore.
Imas i nase podforume na nasem jeziku pa mozes pricati s curama. :)

Још једном, теби хвала. :zag:
Јављам ти се на ПП, свака информација ми је корисна :mrgreen:
 
LJudi POMAGAJTE,da li je neko imao situaciju da je odbijen za turisticku vizu i da je posle odredjenog vremena opet aplicirao i da li je dobio ili ne? ja sam odbijena,ne znam iz kog razloga,mislim da mi je greska sto sam u aplikaciji stavila da ostajem 3-4 meseca,a to sam videla na primercima koji su na netu i kazu da nije bitno u sustini koliko napises jer ce ti dati koliko daju,sad...ja hocu da ostanem mesec dana,da li bi mi bilo pametno da opet apliciram i stavim stvarno mesec dana,i da im objasnim da sam neiskusna u tome,jer prvi put apliciram i da nisam znala da to moze da mi bude greska,ato i jeste tako,svi koji su danas aplicirali trazili su na mesec dana i dobilo ih je najmanje njih 15-20 pre mene,ja sam prva odbijena,sta mislite ljudi? pomagajte,ocajna sam.
 
LJudi POMAGAJTE,da li je neko imao situaciju da je odbijen za turisticku vizu i da je posle odredjenog vremena opet aplicirao i da li je dobio ili ne? ja sam odbijena,ne znam iz kog razloga,mislim da mi je greska sto sam u aplikaciji stavila da ostajem 3-4 meseca,a to sam videla na primercima koji su na netu i kazu da nije bitno u sustini koliko napises jer ce ti dati koliko daju,sad...ja hocu da ostanem mesec dana,da li bi mi bilo pametno da opet apliciram i stavim stvarno mesec dana,i da im objasnim da sam neiskusna u tome,jer prvi put apliciram i da nisam znala da to moze da mi bude greska,ato i jeste tako,svi koji su danas aplicirali trazili su na mesec dana i dobilo ih je najmanje njih 15-20 pre mene,ja sam prva odbijena,sta mislite ljudi? pomagajte,ocajna sam.

Sta si prilozila od dokaza koji te vezu za maticnu zemlju, tj da ces se vratiti? Posao - pismo poslodavca da imas odredjeni broj dana odmora i da se nakon toga vracas raditi? Stan ili bilo koja nekretnina na tvoje ime? Porodica, skolovanje, auto....itd....Sta si navela kome ides, koliko godina imas...sve se to gleda kad dodjes na intervju.
Ako sam dobro shvatila, danas ti se desila odbijenica. Mislim da trebas cekati 6 meseci da ponovo apliciras. Jesi dobila papir od konzula u kojem stoji da si odbijena iz nekog razloga i da ponovo mozes aplicirati za 6 meseci.
Zao mi je i zelim ti vise srece drugi put. :)
 
ja sam student,znaci izrzavaju me roditelji,imam 20 god,ja sam im odnela sve dokaze da cu se vrattiti i da moram da se vratim,i da imam imovinu ovde,i racune silne iz banaka,ma sve sve,dali su mi pism u kom ne pise nista konkretno,i receno mi je da DANAS nisam pozeljan kandidat,pitala sam kad opet mogu da podnesem zahtev,zena mi rekla kad god,znaci,tj. ja sumnjam da mi je jedina greska sto sam stavila da hocu tako dugo da ostanem,a ustavri sam ja to videla na nekom sajtu,guska,da je neki bitniji razlog odbijanja verovatno bimi rekli ne mozes narednih 6,7,8,9.... meseci da apliciras,nego mi rece da danas nisam pozelja,i apliciraj kad god hoces opet..jaooo nemam pojma
 
Svakako da je greska sto si navela da zelis ici na 3, 4 meseca. Postavi se na mesto konzula i idi njegovom logikom i razmisljanjem za dokaze koje su mi pokazala: student si, mlada si, trazis 3, 4 meseca. Kako aktivni student moze biti odsutan 3, 4 meseca sa fakulteta? Razumes sta hocu da kazem. Onda, ne znam jesi li im pokazala indeks, to je obavezno za osobe koje studiraju. Da ti konzul kroz indeks vidi koliko cesto polazes ispite i koliko si aktivna, kad si zadnji ispit polozila.
Takodjer, ne znam sta si navela kod koga ides i ko ce te finansirati za vreme boravka. Nadam se da nisi navela da ides nekom muskom prijatelju ili rodjaku.
Uglavnom, bolje se pripremi za naredni put i navedi da ides na dve nedelje ili max. mesec dana, svakako ces na granici dobiti konacno koliko mozes da boravis.
Sretno :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top