Američka viza

Jos jedno pitanje, posto bi tamo isao kod prijatelja, da li mi treba pozivno pismo ili ne? Na sajtu ambasade koliko vidim nije potrebno...

Ne treba ti pozivno pismo. Samo ponesi rezervaciju hotela (ako imas) ako nemas rezervisi online. Nije to neki problem i ne placa se. Ako ostajes kod prijatelja reci da ides u goste na 10-15 dana.

Najvaznije je da poneses:
- dokaz da imas odobren godisnji odmor
- dokaz da si stalno zaposlen
- da imas para na racunu da ne moraju oni da te izdrzavaju tamo.
- moras da imas cvrste dokaze da ces se vratiti u Srbiju (nekretnine, roditelje, posao ili tako nesto).

ps1: B1/B2 turisticka viza nema nikakve veze sa tim predhodnim slucajem i ako te odbiju to sigurno nece biti zbog green carda. Mogu samo da te odbiju ako posumnjaju da ces ostati na crno tamo da radis

ps2: Ja na tvom mestu bi dao sve od sebe da pokusam da vratim green card. Nadji dobar razlog sto si ostao i idi u ambasadu zakazi razgovor ne kosta te nista i ako odbiju da ti vrate green card mozes sebi reci da si pokusao a ako si 100% siguran da ti nece trebati onda nista predaj za b1/b2 turisticku vizu i neces imati problema.
 
Uvek se nadje neko da zagadi temu. Vrhunski hvala za informacije. Imam jedno pitanje u vezi vize H-1B. Da li mozda znas za koje poslove najlakse dobiti ovu vizu?

H-1B viza je uslovna viza sto znaci moras prvo imati posao da bi mogao da dobijes tu vizu. H-1B viza je takodje ne imigraciona viza sto znaci da ti omogucava da privremeno radis i boravis u US-u. Moras imati pozivno pismo od poslodavca iz USA da bi zakazao razgovor kod nas u ambasadi. Ako nemas pozivno pismo nista ti ne vredi. Mozes otici u USA na b1/b2 vizu obaviti desetine razgovora za posao, vratiti se ovde i onda predati za H-1B vizu.

Moraces da placas gore pomenuti income tax.

Sto se tice poslova ne postoje laksi ili tezi u pogledu dobijanja ove vize. Jedino zavisi od toga da li ti imas sposobnosti za te poslove ili ne i da li ce te poslodavac primiti. Poslodavac takodje mora da dokaze lokalnim vlastima zasto mora da zaposli tebe a ne nekog amerikanca.
Najveci problem je da promenis posao jer moras ponovo da apliciras za vizu sto znaci da je viza vezana za odredjenog poslodavca.

Posle izvesnog vremena mozes aplicirati za green card i to sasvim legalno.
6 godina ti je maksimum i posle toga moras se vraiti u Srbiju na najmanje godinu dana.
 
Uvek se nadje neko da zagadi temu. Vrhunski hvala za informacije. Imam jedno pitanje u vezi vize H-1B. Da li mozda znas za koje poslove najlakse dobiti ovu vizu?

da ti nisi hteo mozda da pitas za H2B radnu vizu?

jer H1B za koju ti je vrhunski `vrhunski` objasnio realno je za 99% srba nedostupna, pa shodno tome ne verujem da te je ta informacija interesovala
...dok je H2B uz malo truda i novca ipak dostupna, za rad na bazenima, hotelima itd
 
da ti nisi hteo mozda da pitas za H2B radnu vizu?

jer H1B za koju ti je vrhunski `vrhunski` objasnio realno je za 99% srba nedostupna, pa shodno tome ne verujem da te je ta informacija interesovala
...dok je H2B uz malo truda i novca ipak dostupna, za rad na bazenima, hotelima itd

Imam prilicno godina tako da nisam za bazen ili neke slicne studenske poslove :-)). Ja sam u ovoj grupi kvalifikovani radnici i mislim da 26 godina rada u struci nije za bacanje i da bi sa takvom osnovom moglo da se ode tamo.
 
E jos momci da pitam i ovo na koje odlikase mislite? Na koje visoko kvalifikovane radnike mislite kada oni nase diplome ne priznaju?

moj komentar je bio bez namere da tebe uvredim ili da potcenim tvoje obrazovanje...
jedan od glavnih problema i jeste sto oni nase diplome ili ne priznaju ili ne cene na pravi nacin...
isto tako osim u nekoliko grana biznisa, nacin rada je dosta razlicit, tako da ako si na pr.gradjevinski inzenjer bio ovde, tamo za tebe nema posla (u pozivu super strucnjaka), nego od pocetnika pa gde stignes...a za to nema h1b
prakticno ti treba da ubedis americkog poslodavca da on u severnoj americi ne moze naci boljeg i strucnijeg od tebe???
priznaces, to je dosta tezak zadatak...

h1b vize uglavom dobijaju englezi, koji su dosta poslovno povezani sa usa, pa vrlo cesto radi nekih zajednickih projekata poslodavci iz us imaju potrebu za stranim radnicima. naravno to je samo jedan od mnogih primera...
cak i u IT industriji, gde se srbi hvale da su dosta napredni, imaju velku konkurenciju iz blisko i daleko istocnih zemalja...
uvek ima izuzetaka, ali h1b po mom misljenju mozes dobiti na dva nacina:
ili da si kapacitet za microsoft, ili da si tokom karijere imao bliske odnose sa nekom americkom firmom, pa burgijanjem tih veza da apliciraju za tebe
i mislim da h1b imaju godisnje kvote, sto dodatno otezava situaciju
..mozda vrhunski zna nesto o tome...

zato moj savet h2b (a i to sve teze,mora isto veza da se nadje) i na licu mesta trazi poslodavca...



ta
 
@vrhunski

jesi li mozda nasao negde neke konkretnije informacije za E2 vizu?
nikako da nadjem nekoga ko je eventualno zapoceo ili uspeo?
na netu su uglavom uopstene definicije i nesto malo iskustva engleza, kod kojih je izgleda ta procedura nesto pojednostavljena..
 
moj komentar je bio bez namere da tebe uvredim ili da potcenim tvoje obrazovanje...
jedan od glavnih problema i jeste sto oni nase diplome ili ne priznaju ili ne cene na pravi nacin...
isto tako osim u nekoliko grana biznisa, nacin rada je dosta razlicit, tako da ako si na pr.gradjevinski inzenjer bio ovde, tamo za tebe nema posla (u pozivu super strucnjaka), nego od pocetnika pa gde stignes...a za to nema h1b
prakticno ti treba da ubedis americkog poslodavca da on u severnoj americi ne moze naci boljeg i strucnijeg od tebe???
priznaces, to je dosta tezak zadatak...

h1b vize uglavom dobijaju englezi, koji su dosta poslovno povezani sa usa, pa vrlo cesto radi nekih zajednickih projekata poslodavci iz us imaju potrebu za stranim radnicima. naravno to je samo jedan od mnogih primera...
cak i u IT industriji, gde se srbi hvale da su dosta napredni, imaju velku konkurenciju iz blisko i daleko istocnih zemalja...
uvek ima izuzetaka, ali h1b po mom misljenju mozes dobiti na dva nacina:
ili da si kapacitet za microsoft, ili da si tokom karijere imao bliske odnose sa nekom americkom firmom, pa burgijanjem tih veza da apliciraju za tebe
i mislim da h1b imaju godisnje kvote, sto dodatno otezava situaciju
..mozda vrhunski zna nesto o tome...

zato moj savet h2b (a i to sve teze,mora isto veza da se nadje) i na licu mesta trazi poslodavca...



ta

Zao mi je sto si me pogresno razumeo. Uopse se ne vredjam nego pitam bukvalno sta se tamo podrazumeva pod v.k. radnici? Pitam vas kako oni to rangiraju? Izvinite ne znam pa pitam.
 
@vrhunski
jesi li mozda nasao negde neke konkretnije informacije za E2 vizu?
nikako da nadjem nekoga ko je eventualno zapoceo ili uspeo?
na netu su uglavom uopstene definicije i nesto malo iskustva engleza, kod kojih je izgleda ta procedura nesto pojednostavljena..

Vidi tu sam se ja ranije bas dosta raspitivao. Nesto vise za eb5 nego za E2 ali u nasoj ambasadi nikada do sada nije izdata ni jedna Eb5 viza.
Naravno eb5 je znacajno bolja viza jer vodi odmah i direktno do green carda nego E2. E2 je samo viza i moras da je produzujes na 2 godine se izdaje. Ovu vizu ces moci da produzujes dokle god ti firma funkcionise i ne propada. Najveca zajebancija je napraviti dobar biznis plan i koliko god da imas iskustva bolje je da angazujes nekoga da ti to uradi nego sam da ga pravis. Moras dati sve podatke o zaposlenima, bilanse stanja i uspeha. Dodatni problem je sto moras staviti pare u rizik pre nego sto predas za vizu a pri tome ocekuju da imas pare na racunu.
Kod nas se izdaje na 2 godine i onda moras svake dve godine da produzavas.

Kod nas u ambasadi ocekuju oko 100.000evra na racunu + vrlo dobar biznis plan. Mada nema ni jednog sluzbenika koji specificno radi na E-2 vizama :(
sto znaci treba ti neki advokat iz US da posalje pismo ambasadi da pokaze zasto si kvalifikovan za E2.

Znaci nije bas tako jednostavno dobiti E2 kao turisticku vizu.
 
...eb5 je za mene licno glupo uopste raspravljati...
to je neki drugi svet, i cista mastarija

e2, nije tako nedostizna, narocito za nekga ko je naklonjen privatnom biznisu, tj to vidi kao svoju opciju zivota u us
isto kao i ti, znam da se vrsti cifra oko 100.000 usd, s stim sto sam nasao primere i sa 60.000.
takodje u te pare ti priznaju i sve troskove od izrade biznis plana pa nadalje.

moze se praviti biznis plan za potpuno novi posao, a takodje mozes kupiti postojeci biznis od nekoga.
na pr. par puta sam naisao na oglase nekih retail objekata na prodaju, gde pomazu da se dobije E2 viza.
losa strana je kao sto si rekao da traje 2 godine, i da je iskljucivi uslov da poslujes pozitivno

ali bez tog rizika nema uspeha u privatnom poslu ni u kojoj zemlji:)

takodje, ajmo realno koje su nam druge opcije....o nelegalnim stvavima necemo ovde....

trajnija resenja: lutrija gc i zenidba

privremena resenja: h2b i ESL

studenti imaju opcije J1 i W&T

sve ostalo...mrka kapa

sta ti mislis?
 
slazem se da nema bas 'lakog' resenja. Najbolje je gc lutrija tu nema dileme.
Pazi eb5 za mene nije mastarija ali bi morao zesce da se odreknem svih drugih stvari E2 nije losa opcija uopste ako kupis neku fransizu npr ali znaj da sve te firme koje se prodaju su u toliko losem stanju (osim ako nemaju nekretninu u vlasnistvu) da ti je jednostavnije da pocnes ispocetka.
Najbolje po meni je da uzmes F1 vizu upises engleski u nekoj skoli to te dodje 6000$ za prvu godinu. Zatim trazis promenu statusa iz F1 u E2 i onda obnavljas E2 vizu. Ovaj F1 ti sluzi dok se snadjes malo za prvu godinu (ako nisi vec tamo)

Problem je posle E2 ako zelis da ostanes i dalje tj da dobijes gc (a nemas srece na gc lottery) onda neces imati jednostavnog resenja da sa E2 dobijes gc. Jedino kad dobijes decu (koja se rode u US) pa kad napune 18 godina da preko njih dobijes ali sve vreme moras da odrzavas legalan status sto je komplikacija. Druga stvar mozes takodje ako npr imas rodjenog brata ili sestru (i njima da kazes da igraju gc lottery) jer i preko njih mozes da dodjes do green carda.
 
...znaci mislis oglasi tipa business for sale su sve prevare?
jeste logicno da retko ko prodaje uspesan biznis,ai uvek ima izuzetaka, mozda penzija, mozda preseljenje u drugu drzavu...

kakvi su ameri sa papirima, jel su prevaranti kao nasi, tj jel steluju prihode i ostalo? ili su to transparentni podaci?
ima i ustupanja fransiza, tu verujem da su podaci ispravni, jer prodaju odobrava davalac fransize.
kupovina nekretnine uz posao, znacajno povecava iznos biznisa, pa je onda bolje razmisljati i za eb5

recimo da nakupis 500.000 (prodas stan, itd nebitno) i to ti je okvirno sve sto imas u zivotu!
to je tek ogroman rizik, stvaljas na kocku celu imovinu svoje porodice
koliko ja znam, takvi investitori najvise ulazu u nekretnine, tipa kupovine apartmana za izdavanje u ski resortima i slicno
svaka greska skupo kosta....
tako da mislim da eb5 je za ljude koji imaju mnogo vise od 500.000
 
...znaci mislis oglasi tipa business for sale su sve prevare?
jeste logicno da retko ko prodaje uspesan biznis,ai uvek ima izuzetaka, mozda penzija, mozda preseljenje u drugu drzavu...

kakvi su ameri sa papirima, jel su prevaranti kao nasi, tj jel steluju prihode i ostalo? ili su to transparentni podaci?
ima i ustupanja fransiza, tu verujem da su podaci ispravni, jer prodaju odobrava davalac fransize.
kupovina nekretnine uz posao, znacajno povecava iznos biznisa, pa je onda bolje razmisljati i za eb5

recimo da nakupis 500.000 (prodas stan, itd nebitno) i to ti je okvirno sve sto imas u zivotu!
to je tek ogroman rizik, stvaljas na kocku celu imovinu svoje porodice
koliko ja znam, takvi investitori najvise ulazu u nekretnine, tipa kupovine apartmana za izdavanje u ski resortima i slicno
svaka greska skupo kosta....
tako da mislim da eb5 je za ljude koji imaju mnogo vise od 500.000

Pazi jesi u pravu eb5 je za ljude koji imaju preko 1.5 mil definitivno inace je preveliki rizik.
Sto se tice kupovine firme gledao sam ja i to i veruj mi niko ne prodaje nista sto je kako treba.
Nema sad tu bog zna kakvog stelovanja podataka i tako to ako je firma iole normalna ali opet nema razloga neko da proda svoj biznis tek tako uvek ima neka 'kvaka'. On (prodavac) u svakom slucaju moze bolje od (kupca) da predpostavi kako ce biznis izgledati u buducnosti :).
Naravno uvek ima izuzetaka mada kazem ti obavezno treba gledati biznis sa nekretninom ali da je nekretnina fee simple a ne leashold.
Inace za eb5 nije 500.000 vec 1milion ako otvaras bilo sta u mestu koje ima vise od 20.000 stanovnika (sto je skoro svuda).

Jedino cemu se ja nadam jeste da ce uskoro dollar da zahvati hiperinflacija i da ce vredeti dosta manje pa mozda gledati tada da se 'uleti' u nesto sto je vredno.
Tj da ces za manje eura dobiti vise dollara.
 
1 milion je bas mnogo novca... te pare mozes investirati gde hoces...
ako hoces proizvodnju ili slicno, neces je valjda u gradu praviti...
500.000 je za ruralna podrucja,(pise na nj.sajtu) pa sam ti i stoga naveo da uglavnom investiraju u aparmane u ski resortima ili slicno....
evo jedan primer http://www.eb5jaypeakresort.com/jay-peak-resort
taman se to i uklapa u tvoju konstataciju za broj stanovnika...
njihov cilj je da privuku strani kapital, a kao dodatni bonus stavljaju gc za investitore
 
Poslednja izmena:
pa znam ali opet ruralna podrucja imaju i svoje nedostatke a najveci problem je zaposliti 10 americkih drzavljana. Mada imas sad ove regionalne centre skoro svuda pa kao njima das novac na 5 godina oni ti placaju neku smesnu kamatu (eg. 4% godisnje) i za 5 god ti vrate novac (500.000$) a ti za uzvrat odmah dobijes green card.

Ali opet ako nemas mnogo vise od 500k bolje je da razmisljas o E-2 vizi.
 
Ako neko moze da mi pomogne za moju situaciju bio bih vise nego zahvalan ali je situacija mozda malo vise neobicna pa kapiram da mi stvarno moze pomoci neko ko se bas bas razume u ove stvari ili ima dosta iskustva.
Naime idem za koji dan na razgovor u americku ambasadu pa mi treba po mogucstvu i brz odgovor.
Stvar je u tome da hocu da idem kod drugara u centralnu Ameriku a dobiti tu vizu je dosta komplikovano jer su totalno neozbiljni i dugo se ceka sve je korumpirano itd. znam to preko drugara koji je imao to iskustvo. Ali ukoliko imam bilo koju vazecu vizu Americku u pasosu dobicu njihovu vizu odmah na aerodromu bez problema. Tako da bih ja u tom slucaju samo leteo preko Amerike ne bih ni ulazio i manje vise mi je potrebna bilo koja njihova viza.
Moje pitanje je za koju vizu da apliciram?
Da li uopste se daje takva tranzitna viza procitao sam ceo sajt Americke ambasade i spominje se da je to samo za moreplovce i vazduhoplovce?
Da li je pametno aplicirati za turisticku vizu sa pricom da uopste necu da idem u Ameriku vec samo da presedam?
Da li je moguce aplicirati za tranzitnu a dobiti turisticku ?
 
Da li mi neko moze pomoc za moju neobicnu situaciju ?
Zelim da idem kod drugara u centralnu Ameriku(Panama), pa mi treba njihova viza koja je vrlo komplikovana jer su neozbiljni korumpritani .... znam preko drugara koji je imao to iskustvo.
Medjutim ukoliko imam vazecu americku vizu bilo koju dobijam njihovu bez problema odmah na aerodromu. Tako da bih ja samo u tom slucaju leteo preko Amerike.
Moje pitanje je za koju vizu u tom slucaju da apliciram tranzitnu ili turisticku?
Da li uopste postoji tranzitna viza , procitao sam ceo sajt Americke ambasade u Beogradu i tu se spominje C1 tranzitna viza ali samo za moreplovce i vazduhoplovce ( a ja to nisam ) ?
Da li je pametno aplicirati za turisticku vizu sa pricom da ja uopste ni necu da idem u Ameriku vec samo preko Amerike ?
Da li je moguce aplicirati za tranzitnu a dobiti turisticku?
Ako bi mi neko pomogao mnogo bi mi znacilo idem na razgovor u petak 18 februara ili u ponedeljak.
 
Da li mi neko moze pomoc za moju neobicnu situaciju ?
Zelim da idem kod drugara u centralnu Ameriku(Panama), pa mi treba njihova viza koja je vrlo komplikovana jer su neozbiljni korumpritani .... znam preko drugara koji je imao to iskustvo.
Medjutim ukoliko imam vazecu americku vizu bilo koju dobijam njihovu bez problema odmah na aerodromu. Tako da bih ja samo u tom slucaju leteo preko Amerike.
Moje pitanje je za koju vizu u tom slucaju da apliciram tranzitnu ili turisticku?
Da li uopste postoji tranzitna viza , procitao sam ceo sajt Americke ambasade u Beogradu i tu se spominje C1 tranzitna viza ali samo za moreplovce i vazduhoplovce ( a ja to nisam ) ?
Da li je pametno aplicirati za turisticku vizu sa pricom da ja uopste ni necu da idem u Ameriku vec samo preko Amerike ?
Da li je moguce aplicirati za tranzitnu a dobiti turisticku?
Ako bi mi neko pomogao mnogo bi mi znacilo idem na razgovor u petak 18 februara ili u ponedeljak.

apliciraj za turisticku vizu, a osim redovnih dokumenata koji moras da poneses, rezervisi krstarenje po Karibima,koje krece iz Majamija , odstampaj rezervaciju i ponesi sa ostalim dokumentima
naravno da ako ne zelis da ides na krstarenje, rezervaciju mozes da otkazes, a mozda cak nadjes dobru cenu da brodom stignes do zeljene destinacije...
s obzirom na avio konekcije iz Evrope, vrlo verovatno da ti je jeftinije da u konekciji do Centralne Amerike sletis u NY ili Majami, tako da prakticno nikoga nista nisi slagao
 
hi,
Da li neko moze da mi opise proceduru za verenicku vizu,momak mi dolazi za par meseci,pa bi smo pokusali sa verenickom vizom jer sam odbijena kad sam aplicirala za turisticku!?
Hvala,pozzzzz
 
ako kupim kucu na floridi za manje od 100 000 dolara, ili manje od 50 000 dolara, imam li pravo na nekavu boravisnu ili kakvu vec vizu.

Nekretnina u US ti ne omogucava nista osim da boravis u njoj ili eventualno da je rentiras. Nekretnina nema nikakve veze sa tvojim statusom dok si u US.
Kucu mozes kupiti na bilo koju vizu turisticku, studentsku itd...ali sve jedno moras postovati uslove iz te vize. Inace mozes je kupiti i na kredit bez obzira sto nisi drzavljanin s tim da je 30% najmanje ucesce.
 

Back
Top